Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Καλημέρα κι από μένα.

Εμεις καλά είμαστε. Περιμένουμε πως και πως να πάμε από βδομάδα στον παππού και στη γιαγιά, να γνωρίσουμε τη θάλασσα και τα λουλούδια του κήπου. Εσύ Mary H πως τα πας; 


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Georgia1972 είπε:

Καλημέρα κι από μένα.

Εμεις καλά είμαστε. Περιμένουμε πως και πως να πάμε από βδομάδα στον παππού και στη γιαγιά, να γνωρίσουμε τη θάλασσα και τα λουλούδια του κήπου. Εσύ Mary H πως τα πας; 

Αχ, τι ωραία , ωραίες λέξεις , ωραίες εικόνες, θάλασσα, λουλούδια , κήπος, παππούς γιαγιά.....Ωραία θα περάσετε... Εγώ διακοπές στην πόλη μέχρι τώρα, αλλά με καφέ, ποτάκια κ ανεμελιά. Το Σαββατο διακοπάρουμε με το αγόρι μου. Αύριο έχω την χαζή εξέταση με το τεστ εμβρυομεταφοράς, αχ ελπίζω να πάνε όλα καλά κ να το αντέξω, κολπικες καλλιέργειες κλπ. και αν πάνε όλα καλά στις 26 Αυγούστου ξεκινάω προετοιμασία ενδομητρίου για να βάλουμε τα μωρά

  • Μου αρέσει 4

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mary H είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Οι εγκυούλες μας οι γλυκιες τι κάνουν? Είχατε κανένα νεότερο σε υπερηχο, φύλο κλπ? Οι μανούλες όλα καλά με τα μπεμπάκια σας? Καλες βουτιές όσες μπορούν:)

Καλημέρα @Mary H και σε όλα τα κορίτσια... Και εμείς εδώ στην πόλη καιγόμαστε τι να κάνεις υπομονή θα πετάει και αυτό το καλοκαίρι ..την επόμενη βδομάδα ξεκινάμε τις ετοιμασίες του βρεφικού δωματίου και είμαστε πολύ χαρούμενοι πλέον είμαι στην 31 βδομάδα και δεν μπορώ να πιστέψω πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός... Με το καλό κορίτσι μου η νέα σου προσπάθεια θετική σκέψη θέλει και όχι άγχος.. 

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dggs είπε:

Καλημέρα @Mary H και σε όλα τα κορίτσια... Και εμείς εδώ στην πόλη καιγόμαστε τι να κάνεις υπομονή θα πετάει και αυτό το καλοκαίρι ..την επόμενη βδομάδα ξεκινάμε τις ετοιμασίες του βρεφικού δωματίου και είμαστε πολύ χαρούμενοι πλέον είμαι στην 31 βδομάδα και δεν μπορώ να πιστέψω πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός... Με το καλό κορίτσι μου η νέα σου προσπάθεια θετική σκέψη θέλει και όχι άγχος.. 

 

Καλησπερα, υπομονή θα έρθει το μπεμπάκι τώρα κ δε βαριέσαι για το καλοκαίρι:). Τι φυλο περιμένεις, κοριτσακι νομίζω? Αντε με το καλό να έρθει το μωρό οπου να ναι έρχεται. Σ ευχαριστω για τα καλά σου λογια. Την τελευταια φορα δεν είχα αγχος τώρα δυστυχώς έχω αρκετό


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Dggs είπε:

Καλημέρα @Mary H και σε όλα τα κορίτσια... Και εμείς εδώ στην πόλη καιγόμαστε τι να κάνεις υπομονή θα πετάει και αυτό το καλοκαίρι ..την επόμενη βδομάδα ξεκινάμε τις ετοιμασίες του βρεφικού δωματίου και είμαστε πολύ χαρούμενοι πλέον είμαι στην 31 βδομάδα και δεν μπορώ να πιστέψω πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός... Με το καλό κορίτσι μου η νέα σου προσπάθεια θετική σκέψη θέλει και όχι άγχος.. 

 

Dggs πόσο χαίρομαι που διαβάζω νέα σου! Πραγματικά περνάει γρήγορα ο καιρός! 31η εβδομάδα... Τέλεια! Τα ομορφότερα ψώνια θα κάνετε, αν και θα τσούξει λίγο η τσέπη, αλλά χαλάλι του! Καλορίζικα να είναι και με το καλό να γίνουν όλα. 

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εγώ είμαι στην 27η εβδομάδα. Ευτυχώς το κοριτσάκι μου είναι μια χαρά και κλωτσάει πολύ τώρα που έχει δυναμώσει! Ευτυχώς κάνει και κάποιες μέρες δροσούλα και αισιοδοξώ ότι θα βγει το καλοκαίρι! Τον δεκαπενταύγουστο μπαίνω στο τρίτο τρίμηνο επιτέλους! Άλλοτε μου φαίνεται ότι κοντεύω κι αγχώνομαι κι άλλοτε ότι έχω πολύυυυ καιρό ακόμα!

94 days to go...

  • Μου αρέσει 8

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καλησπερα, υπομονή θα έρθει το μπεμπάκι τώρα κ δε βαριέσαι για το καλοκαίρι:). Την τελευταια φορα δεν είχα αγχος τώρα δυστυχώς έχω αρκετό

Με το καλό σε όλες !!! Βγάλτο βόλτα κ το άγχος σου, πες και για αυτό "δε βαριέσαι" όπως λες για το καλοκαίρι ! Το μόνο που μπορεί να σε κάνει είναι να περνάς λιγότερο καλά κ να ανησυχείς λίγο περισσότερο. Κ αυτή η χαζή εξέταση θα δώσει στους γιατρούς τον αέρα που θέλουν για να ξέρουν τι ακριβώς θα κάνουν τη μέρα της εμβρυομεταφοράς, πως να στρώσουν το κόκκινο χαλί για να περάσουν τα μπεμπάκια :-)

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

καλήσπερα  κ από μενα κοριτσια μ γλυκά....τι κάνετε????? καιρό εχω να μπω.....δουλεύω γαιυτο....εγη θα ξαναπάω τωρα αθηνα 20 Αυγούστου κ αν είναι όλα καλά πάνε για μεταφορά.....την ακύρωσα την προηγούμενη λογο θεμάτων....Δεν πειράζει για καλο εγινε....αι να δούμε τώρα τι ψάρια θα πιάσει το μαραφετι το ενδομήτριο μ....

μανουλες όμορφες να περνάτε καλά με τα μωράκια σας....να τα αγκαλιάζεται κάθε μέρα....

εσείς μιλούσες μανουλες απολαυσε την φουσκωμένα σας κοιλιτσα κ μιλάτε στα μωρά σας....

κ μεις που παμε να τα βάλουμε τώρα μας ευχομαι να είμαστε αισιόδοξες κ με πολύ αγάπη.....

ολες θα τα καταφέρουμε κάποια στιγμή ....

Δεν ξέρω πότε θα είναι για την κάθε μια μας ......Αλλά ξερω οτι θα έρθει....κοντός ψαλμός αλληλούια που λένε...

σα φιλώ ολες ....να προσέχετε...

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εγώ είμαι στην 27η εβδομάδα. Ευτυχώς το κοριτσάκι μου είναι μια χαρά και κλωτσάει πολύ τώρα που έχει δυναμώσει! Ευτυχώς κάνει και κάποιες μέρες δροσούλα και αισιοδοξώ ότι θα βγει το καλοκαίρι! Τον δεκαπενταύγουστο μπαίνω στο τρίτο τρίμηνο επιτέλους! Άλλοτε μου φαίνεται ότι κοντεύω κι αγχώνομαι κι άλλοτε ότι έχω πολύυυυ καιρό ακόμα!

94 days to go...

Πώς περναει ο καιρός! Σαν χθες ήταν που ήσουν στον τριτο μήνα και  η  Solena που έβαζε τα μωρα στο ενδομήτριό της.. Και τώρα εσύ μπαινεις στο τριτο τρίμηνο κ το άλλο το κορίτσι μας σε λιγο για την αυχενική. Φοβερό κ συγκινητικο!

Just now, Rafaelatarzan είπε:

καλήσπερα  κ από μενα κοριτσια μ γλυκά....τι κάνετε????? καιρό εχω να μπω.....δουλεύω γαιυτο....εγη θα ξαναπάω τωρα αθηνα 20 Αυγούστου κ αν είναι όλα καλά πάνε για μεταφορά.....την ακύρωσα την προηγούμενη λογο θεμάτων....Δεν πειράζει για καλο εγινε....αι να δούμε τώρα τι ψάρια θα πιάσει το μαραφετι το ενδομήτριο μ....

μανουλες όμορφες να περνάτε καλά με τα μωράκια σας....να τα αγκαλιάζεται κάθε μέρα....

εσείς μιλούσες μανουλες απολαυσε την φουσκωμένα σας κοιλιτσα κ μιλάτε στα μωρά σας....

κ μεις που παμε να τα βάλουμε τώρα μας ευχομαι να είμαστε αισιόδοξες κ με πολύ αγάπη.....

ολες θα τα καταφέρουμε κάποια στιγμή ....

Δεν ξέρω πότε θα είναι για την κάθε μια μας ......Αλλά ξερω οτι θα έρθει....κοντός ψαλμός αλληλούια που λένε...

σα φιλώ ολες ....να προσέχετε...

Πολλά φιλιά φίλη μου. Να περνάς καλά κ να προσέχεις

  • Μου αρέσει 5

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Clue είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εγώ είμαι στην 27η εβδομάδα. Ευτυχώς το κοριτσάκι μου είναι μια χαρά και κλωτσάει πολύ τώρα που έχει δυναμώσει! Ευτυχώς κάνει και κάποιες μέρες δροσούλα και αισιοδοξώ ότι θα βγει το καλοκαίρι! Τον δεκαπενταύγουστο μπαίνω στο τρίτο τρίμηνο επιτέλους! Άλλοτε μου φαίνεται ότι κοντεύω κι αγχώνομαι κι άλλοτε ότι έχω πολύυυυ καιρό ακόμα!

94 days to go...

Clue 27η;;; Φτου-φτου σκόρδα! Με το καλό να περνάει ο καιρός.

Rafaelatarzan θα σου ευχηθώ από τώρα καλή επιτυχία γιατί στις 20 θα είμαι διακοπές και δεν ξέρω πόσο ίντερνετ θα έχω.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όμορφα κορίτσια μου. Μόλις γύρισα απ το γιατρό κ έκανα τη χαζοεξέταση , το δοκιμαστικό εμβρυομεταφορας. Ο τράχηλός μου είναι οκ. Απλά περίμενα να βάλουμε τα μωρα 14 με 15 Σεπτεμβρίου αλλά ο γιατρός θέλει να κάνω υστεροσκόπηση κ βιοψία ενδομητρίου. Που σημαινει ότι παει πίσω η δουλειά ένα κύκλο τουλάχιστον εκτός αν βρουν κάτι. Καλά κάνουν κ ζητούν υστεροσκόπηση κ εγώ ήθελα να κάνω αλλά αφου δεν το προτεινε ο γιατρός το είχα αφήσει. Τώρα το ζητούν όχι τίποτα αλλο θα το είχα κάνει ήδη .Αντε να δούμε

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καλησπέρα όμορφα κορίτσια μου. Μόλις γύρισα απ το γιατρό κ έκανα τη χαζοεξέταση , το δοκιμαστικό εμβρυομεταφορας. Ο τράχηλός μου είναι οκ. Απλά περίμενα να βάλουμε τα μωρα 14 με 15 Σεπτεμβρίου αλλά ο γιατρός θέλει να κάνω υστεροσκόπηση κ βιοψία ενδομητρίου. Που σημαινει ότι παει πίσω η δουλειά ένα κύκλο τουλάχιστον εκτός αν βρουν κάτι. Καλά κάνουν κ ζητούν υστεροσκόπηση κ εγώ ήθελα να κάνω αλλά αφου δεν το προτεινε ο γιατρός το είχα αφήσει. Τώρα το ζητούν όχι τίποτα αλλο θα το είχα κάνει ήδη .Αντε να δούμε

Ωραία, τζάμπα αγχώθηκες μ την εμ, μια χαρά είναι. Για τα άλλα καλή κίνηση, θα έχεις ήσυχο το κεφάλι σου ότι όλα καλά κ στη μήτρα, μπράβο !!! Αν τυχόν κάτι βρούνε στο ενδομήτριο, το αφαιρούν επί τόπου κ δεν χάνεις επιπλέον χρόνο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καλησπέρα όμορφα κορίτσια μου. Μόλις γύρισα απ το γιατρό κ έκανα τη χαζοεξέταση , το δοκιμαστικό εμβρυομεταφορας. Ο τράχηλός μου είναι οκ. Απλά περίμενα να βάλουμε τα μωρα 14 με 15 Σεπτεμβρίου αλλά ο γιατρός θέλει να κάνω υστεροσκόπηση κ βιοψία ενδομητρίου. Που σημαινει ότι παει πίσω η δουλειά ένα κύκλο τουλάχιστον εκτός αν βρουν κάτι. Καλά κάνουν κ ζητούν υστεροσκόπηση κ εγώ ήθελα να κάνω αλλά αφου δεν το προτεινε ο γιατρός το είχα αφήσει. Τώρα το ζητούν όχι τίποτα αλλο θα το είχα κάνει ήδη .Αντε να δούμε

Καλησπέρα κορίτσια.

Mary H το καλό πράγμα αργεί να γίνει! Έλα και τον έφαγες τον γάιδαρο! 

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, solena73 είπε:

Ωραία, τζάμπα αγχώθηκες μ την εμ, μια χαρά είναι. Για τα άλλα καλή κίνηση, θα έχεις ήσυχο το κεφάλι σου ότι όλα καλά κ στη μήτρα, μπράβο !!! Αν τυχόν κάτι βρούνε στο ενδομήτριο, το αφαιρούν επί τόπου κ δεν χάνεις επιπλέον χρόνο.

Eχω αλλάξει γιατρό( συνεργάτη δηλ) και αυτός μου αρεσει. Είναι πιο ψείρας  μου πρότεινε μόνος του την υστεροσκόπηση κ μου είπε ότι θελει κ βιοψία για τη φλεγμονή. Πολύ χαλαρός δεν πόνεσα σχεδόν καθόλου, (στο τεστ παπ σφαδαζω στον πόνο) ήταν ανοιχτός στην κοριζόνη, παρόλο που μου είπε ότι οι ανοσολογικές δείχνουν ότι δεν το χρειάζομαι. Και επίσης μου είπε ότι τις ορμονολογικες θα τις κάνουμε και τη μέρα της εμβρυομεταφορας πράγμα που δεν μου το κάνανε πριν. Εκανα κ τις θρομβοφιλίας οπότε καλά πάμε. Γενικά με έχει στον έλεγχο μιλάω πάντα μαζί του στο τηλέφωνο ότι κ αν χρειαστώ. Μπράβο, δεν το περίμενα

Τώρα το μόνο που σκέφτομαι είναι αν θα κάνω office την υστεροσκόπηση, δηλ διαγνωστική κ βιοψία, ή αν την κάνω μικτή κ αν υπαρχει κατι το διορθώνει. Θα δω

Just now, Georgia1972 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Mary H το καλό πράγμα αργεί να γίνει! Έλα και τον έφαγες τον γάιδαρο! 

Αχ μακάρι βρε Γεωργία μου αμήν . Απλά μου ρθε κάπως γιατι βιαζόμουν να τα βάλλω κ αν δεν γινόταν κάτι να δω τι θα κάνω. Προχθες είχα γενέθλια κ έγινα 48. Εχω πολυ λιγο χρονο μπροστα μου

  • Μου αρέσει 3

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...