Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Taggeris. σιγουρα η ομαδα αιματος φτει για την καθυστερηση μας το εχουν πει

Georgia 1972 . έχουμε συζητήσει το θεμα της ομαδας αιματος το παιδι θα παρει την ομαδα της δοτριας  η του πατερα . αν στο μελλον αποφασισουμε πως δεν θελουμε να πουμε στο παιδι με μια διαφορετικη ομαδα αιματος μπορει να μπει σε υποψίες . ενοιτε πος ενα τεστ DΝΑ θα δείξει τα παντα αλα για να το κανει θα πρέπει να εχει υποψιες . μπορει να σκεφτομαι λαθος αλλα στην περιπτωση τον δανεικον δεν βλεπω το λογο για τι να το πουμε και τι να του πουμε  . και εμεις ελαχιστα θα ξερουμε.

Rafaelatarzan - Mary H. εγω ειμαι στην embryolab θεσσαλονικη εχω ακουσει και διαβασει απο πολλες κοπελες πως καθυστερουν πολυ ας ειναι για καλο , περιμεναμε τοσο ας περιμενουμε λιγο ακομα.  

συγνωμη για τα ορθογραφικα λαθοι σιγουρα θα καταλαβατε πως ειμαι ξενι . αυτος ειναι ενας λογος που ενο σας διαβαζω καθημερινα δεν πολι γραφω :P:):)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, angelica1 είπε:

Taggeris. σιγουρα η ομαδα αιματος φτει για την καθυστερηση μας το εχουν πει

Georgia 1972 . έχουμε συζητήσει το θεμα της ομαδας αιματος το παιδι θα παρει την ομαδα της δοτριας  η του πατερα . αν στο μελλον αποφασισουμε πως δεν θελουμε να πουμε στο παιδι με μια διαφορετικη ομαδα αιματος μπορει να μπει σε υποψίες . ενοιτε πος ενα τεστ DΝΑ θα δείξει τα παντα αλα για να το κανει θα πρέπει να εχει υποψιες . μπορει να σκεφτομαι λαθος αλλα στην περιπτωση τον δανεικον δεν βλεπω το λογο για τι να το πουμε και τι να του πουμε  . και εμεις ελαχιστα θα ξερουμε.

Rafaelatarzan - Mary H. εγω ειμαι στην embryolab θεσσαλονικη εχω ακουσει και διαβασει απο πολλες κοπελες πως καθυστερουν πολυ ας ειναι για καλο , περιμεναμε τοσο ας περιμενουμε λιγο ακομα.  

συγνωμη για τα ορθογραφικα λαθοι σιγουρα θα καταλαβατε πως ειμαι ξενι . αυτος ειναι ενας λογος που ενο σας διαβαζω καθημερινα δεν πολι γραφω :P:):)

Καλημέρα......δεν πειράζει η καθυστέρηση το αποτέλεσμα θα σε δικαιώσει κ θα σε κάνει μια υπέροχη μανούλα....Όσο για τα ορθογραφικά κάνω κ τω πολλά κ που ζω Ελλάδα.....σιγά το πράγμα....μην σκας καθόλου....φιλάκια πολλά κ καλή επιτυχία 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Fleabag είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Πήγα σήμερα για τον πρώτο υπέρηχο,είμαι 6 εβδομάδων και 4 ημερών.Ειδαμε 2 σάκους,μεσα τα εμβρυακια,2 λεκιθικους ασκούς και ακούσαμε 2 καρδιακούς παλμούς.Σαν ψέματα μου φαίνονται ολα! Ο γιατρος ειπε οτι αφου σημερα ακούσαμε καρδιές αυτο σημαίνει οτι οι πιθανότητες αποβολής στο πρώτο τρίμηνο μειώνονται κάτω απο 3%. Καλο ακούγεται αυτο! Γενικά,ολα καλα τα είδε,θα ξαναπαω σε 3 εβδομάδες. Φιλια σε όλες και θετικές σκέψεις!

Τι ωραία νέα... Μπράβο συγχαρητήρια... Έτσι να ακούμε ευχάριστα νέα σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 20/8/2019 at 3:12 ΜΜ, alina80 είπε:

Καλή αρχή και καλή επιτυχία. 

Κόρες διαβάζω τα νέα και ας μην γράφω. Ο μικρός μας έχει βγει λίγο αγκαλιτσας, κοιμαται αγκαλιά και μόλις τον βάλουμε στο λίκνο ξυπνάει. Αλλά δεν με νοιάζει καθόλου. Ας γίνουμε σιαμαία! Εκείνος κοιμάται και εγώ τον χαζεύω (ως γνωστόν της κουκουβάγιας το παιδί). Σήμερα έγινε δύο μηνών! 

Σας φιλώ γλυκά όλες. Κουράγιο και επιμονή και τα μωρά είναι στο δρόμο. Για τα λεφτά έχετε δίκιο. Οι υπηρεσίες υγείας είναι ακριβές. Και οι επαίοντες που δήθεν νοιάζονται για την υπογεννητικότητα, δεν σκέφτονται να στραφούν και στην υπογονιμότητα. 

@alina80 πώς περασαν δύο μήνες ήδη! Εσείς ζείτε αυτό που λένε 4ο τρίμηνο εγκυμοσύνης με αγκαλια, αγκαλια και ...αγκαλιά, οπότε πολύ λογικό ακούγεται. :)Πηρατε μήπως μάρσιπο; Λενε ότι ειναι πολύ βοηθητικός. Με το θηλασμό πώς τα πήγατε αλήθεια;

19 ώρες πρίν, Fleabag είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Πήγα σήμερα για τον πρώτο υπέρηχο,είμαι 6 εβδομάδων και 4 ημερών.Ειδαμε 2 σάκους,μεσα τα εμβρυακια,2 λεκιθικους ασκούς και ακούσαμε 2 καρδιακούς παλμούς.Σαν ψέματα μου φαίνονται ολα! Ο γιατρος ειπε οτι αφου σημερα ακούσαμε καρδιές αυτο σημαίνει οτι οι πιθανότητες αποβολής στο πρώτο τρίμηνο μειώνονται κάτω απο 3%. Καλο ακούγεται αυτο! Γενικά,ολα καλα τα είδε,θα ξαναπαω σε 3 εβδομάδες. Φιλια σε όλες και θετικές σκέψεις!

Συγχαρητήρια @Fleabag! Καλως ήρθες στο twin club! Σου εύχομαι μια ομαλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!:)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας γυρισα μετα απο πολυήμερες διακοπες και επι 2 μερες σας διαβαζω . Συγχαρητήρια σε οσα κοριτσια πετυχαν και σε οσα γεννησαν . Ενθουσιαστηκα. 

Λυπαμε πολυ για το κοριτσι που απετυχε το ξερω αυτο το συναισθημα σου παιρνει καιρο αλλα εμεις οι γυναικες ξερουμε καλα τι θα πει δυσκολια και πεισμωνουμε σηκώνουμε το κεφαλι και προχωραμε.

 Εγω εκανα μαστογραφια και τεστ παπ ολα καλα ευτυχως οποτε προχωραω . Θα ηθελα να ρωτησω τι εξετασεις ζητανε συνηθως ή χαρτια οταν πας για δωρεα?

Για παραδειγμα εμενα σε ενα καντρο μου ζητησαν κιστικη ινωση και μεσογειακη αναιμια φανταζομαι οτι τωρα που θα παω με δωρεα δεν εχουν σημασια τα δικα μου Θα τις ζητησουν απο τον αντρα μου τις ιδιες εξετασεις? Εχω κανει σαλπιγγογραφια αλλα πριν την αφαιρεση σαλπιγγας πρεπει να ξανακανω πριν παω στο ραντεβου?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , s@m. είπε:

Κοριτσια γεια σας γυρισα μετα απο πολυήμερες διακοπες και επι 2 μερες σας διαβαζω . Συγχαρητήρια σε οσα κοριτσια πετυχαν και σε οσα γεννησαν . Ενθουσιαστηκα. 

Λυπαμε πολυ για το κοριτσι που απετυχε το ξερω αυτο το συναισθημα σου παιρνει καιρο αλλα εμεις οι γυναικες ξερουμε καλα τι θα πει δυσκολια και πεισμωνουμε σηκώνουμε το κεφαλι και προχωραμε.

 Εγω εκανα μαστογραφια και τεστ παπ ολα καλα ευτυχως οποτε προχωραω . Θα ηθελα να ρωτησω τι εξετασεις ζητανε συνηθως ή χαρτια οταν πας για δωρεα?

Για παραδειγμα εμενα σε ενα καντρο μου ζητησαν κιστικη ινωση και μεσογειακη αναιμια φανταζομαι οτι τωρα που θα παω με δωρεα δεν εχουν σημασια τα δικα μου Θα τις ζητησουν απο τον αντρα μου τις ιδιες εξετασεις? Εχω κανει σαλπιγγογραφια αλλα πριν την αφαιρεση σαλπιγγας πρεπει να ξανακανω πριν παω στο ραντεβου?

Καλησπέρα!!! Καλώς όρισες πίσω!! Πέρασες καλά??? Εμένα δεν μου ζήτησε να κάνω κάποιες εξετάσεις ο γιατρος, αλλά ούτε και ο άντρας μου θα κάνει!! Προερχόμαστε από τρεις αποτυχημένες έμβρυομεταφορες με δικά μου ωάρια οπότε νομίζω έχουμε κάνει τις βασικές...πότε ξεκινάς???


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Περασα πολυ ωραια σε ευχαριστω πολυ

Λέω απο Σεπτεμβριο να κλεισω ραντεβου και να τα πουμε με δυο γιατρους που εχω στο μυαλο μου.

Οποτε μεχρι τα Χριστουγεννα να κανω την ετ.

Εχω κανει εξετασεις παλαιοτερα γιατι εκανα και εγω δυο προσπαθειες μια κανονικη με δικα μου και μια με συλλογή παλι δικα μου ενεπιτυχεις και οι δυο .

Εκανα ομως με δικη μου πρωτοβουλια υστεροσκοπιση και ειχα τελικα πολυποδα που δεν φαινοταν στον υπερηχο και θελω πριν την προσπαθεια να ξανακανω μηπως ξαναβγηκε . Οχι οτι αυτο εμποδισε την εμφυτευση τα ωαρια μου δεν ηταν καλα. 

Αυτο το μεχρι τα Χριστουγεννα ειναι δικο μου σεναριο μη  γελασετε Ας εχω εγω θετικο και ας ειναι και το Πασχα.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, s@m. είπε:

Περασα πολυ ωραια σε ευχαριστω πολυ

Λέω απο Σεπτεμβριο να κλεισω ραντεβου και να τα πουμε με δυο γιατρους που εχω στο μυαλο μου.

Οποτε μεχρι τα Χριστουγεννα να κανω την ετ.

Εχω κανει εξετασεις παλαιοτερα γιατι εκανα και εγω δυο προσπαθειες μια κανονικη με δικα μου και μια με συλλογή παλι δικα μου ενεπιτυχεις και οι δυο .

Εκανα ομως με δικη μου πρωτοβουλια υστεροσκοπιση και ειχα τελικα πολυποδα που δεν φαινοταν στον υπερηχο και θελω πριν την προσπαθεια να ξανακανω μηπως ξαναβγηκε . Οχι οτι αυτο εμποδισε την εμφυτευση τα ωαρια μου δεν ηταν καλα. 

Αυτο το μεχρι τα Χριστουγεννα ειναι δικο μου σεναριο μη  γελασετε Ας εχω εγω θετικο και ας ειναι και το Πασχα.

 

Καλα ναι!!! Σημασία έχει οπότε γίνει να έχουμε θετικό αποτέλεσμα!! Οπότε ας αργήσει, αρκεί να είναι θετικό!!! Ποιους γιατρούς σκέφτεσαι??


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Καλα ναι!!! Σημασία έχει οπότε γίνει να έχουμε θετικό αποτέλεσμα!! Οπότε ας αργήσει, αρκεί να είναι θετικό!!! Ποιους γιατρούς σκέφτεσαι??

Σου εστειλα πμ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 21/8/2019 at 6:26 ΜΜ, Fleabag είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Πήγα σήμερα για τον πρώτο υπέρηχο,είμαι 6 εβδομάδων και 4 ημερών.Ειδαμε 2 σάκους,μεσα τα εμβρυακια,2 λεκιθικους ασκούς και ακούσαμε 2 καρδιακούς παλμούς.Σαν ψέματα μου φαίνονται ολα! Ο γιατρος ειπε οτι αφου σημερα ακούσαμε καρδιές αυτο σημαίνει οτι οι πιθανότητες αποβολής στο πρώτο τρίμηνο μειώνονται κάτω απο 3%. Καλο ακούγεται αυτο! Γενικά,ολα καλα τα είδε,θα ξαναπαω σε 3 εβδομάδες. Φιλια σε όλες και θετικές σκέψεις!

Καλώς την την καινούργια διδυμομανούλα! Μπράβο κορίτσι μου. Με το καλό να συνεχίσεις!

On 21/8/2019 at 8:49 ΜΜ, Mary H είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι!!!!! Ο μάγος της γονιμότητας Τσιριγ..... έκανε και πάλι το θαύμα του και οι άλλοι τρώνε τη σκόνη του... Τι φλεγμονες, ενδομήτρια και μ@λ@κίες...Αμα έχεις κούκλα μου υλικό ΑΑ όλα πάνε τέλεια!! Καλή κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Γεια σου κορίτσι κ καλή επιτυχία να έχεις. Ισως είσαι στην κλινική μου  , εκεί  αργουν για δότρια γιατί λένε βρίσκουν καλό πράγμα κ αυτό αργεί.Ολα βέβαια κρίνονται στο αποτελεσμα. Ολα καλα να πάνε!

Καλησπέρα κορίτσι, καλά είσαι?.Στις ομάδες αίματος πρεπει να βρούνε το συνδυασμό των 2 ομάδων αίματος του ζεύγους. 

Α, μάλιστα... Εμείς είχαμε και οι δύο 0+ αλλά ούτως ή άλλως δεν αναφέρθηκε το θέμα στη συζήτηση με τον γιατρό.

On 22/8/2019 at 12:58 ΜΜ, angelica1 είπε:

Taggeris. σιγουρα η ομαδα αιματος φτει για την καθυστερηση μας το εχουν πει

Georgia 1972 . έχουμε συζητήσει το θεμα της ομαδας αιματος το παιδι θα παρει την ομαδα της δοτριας  η του πατερα . αν στο μελλον αποφασισουμε πως δεν θελουμε να πουμε στο παιδι με μια διαφορετικη ομαδα αιματος μπορει να μπει σε υποψίες . ενοιτε πος ενα τεστ DΝΑ θα δείξει τα παντα αλα για να το κανει θα πρέπει να εχει υποψιες . μπορει να σκεφτομαι λαθος αλλα στην περιπτωση τον δανεικον δεν βλεπω το λογο για τι να το πουμε και τι να του πουμε  . και εμεις ελαχιστα θα ξερουμε.

Rafaelatarzan - Mary H. εγω ειμαι στην embryolab θεσσαλονικη εχω ακουσει και διαβασει απο πολλες κοπελες πως καθυστερουν πολυ ας ειναι για καλο , περιμεναμε τοσο ας περιμενουμε λιγο ακομα.  

συγνωμη για τα ορθογραφικα λαθοι σιγουρα θα καταλαβατε πως ειμαι ξενι . αυτος ειναι ενας λογος που ενο σας διαβαζω καθημερινα δεν πολι γραφω :P:):)

Ναι, Angelica συμφωνώ. Αν διαβασεις παλαιότερες αναρτήσεις μου θα δεις πως σκέφτομαι κι εγώ τα ίδια. Και όταν για μας βρέθηκε δοτρια με διαφορετική ομάδα αίματος από τη δική μας, την αρνήθηκα για τον λόγο που αναφέρεις.

Γραφε κορίτσι μου ο, τι θέλεις! Δεν θα σου βάλουμε βαθμό! Χάχαχα! Εκφράσου όπως θέλεις.

 

On 22/8/2019 at 9:48 ΜΜ, s@m. είπε:

Κοριτσια γεια σας γυρισα μετα απο πολυήμερες διακοπες και επι 2 μερες σας διαβαζω . Συγχαρητήρια σε οσα κοριτσια πετυχαν και σε οσα γεννησαν . Ενθουσιαστηκα. 

Λυπαμε πολυ για το κοριτσι που απετυχε το ξερω αυτο το συναισθημα σου παιρνει καιρο αλλα εμεις οι γυναικες ξερουμε καλα τι θα πει δυσκολια και πεισμωνουμε σηκώνουμε το κεφαλι και προχωραμε.

 Εγω εκανα μαστογραφια και τεστ παπ ολα καλα ευτυχως οποτε προχωραω . Θα ηθελα να ρωτησω τι εξετασεις ζητανε συνηθως ή χαρτια οταν πας για δωρεα?

Για παραδειγμα εμενα σε ενα καντρο μου ζητησαν κιστικη ινωση και μεσογειακη αναιμια φανταζομαι οτι τωρα που θα παω με δωρεα δεν εχουν σημασια τα δικα μου Θα τις ζητησουν απο τον αντρα μου τις ιδιες εξετασεις? Εχω κανει σαλπιγγογραφια αλλα πριν την αφαιρεση σαλπιγγας πρεπει να ξανακανω πριν παω στο ραντεβου?

Καλως μας ήρθες και πάλι s@m. Σε εμάς ζητήθηκαν οι κλασσικές aids, ηπατίτιδα, αυστραλιανο κλπ και αργότερα κατά την εγκυμοσύνη ζήτησε ο γιατρός που με παρακολουθούσε, να κάνει ο άντρας μου κιστικη ινωση. Ίσως και να μην χρειαζόταν η τελευταία γιατί την είχε κάνει και η δοτρια, αλλά ο γιατρός μου ήταν πολύ λεπτολόγος και ζητούσε πολλά. 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και καλό ΣΚ!

  • Μου αρέσει 4

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/21/2019 at 7:49 PM, Mary H said:

Μπράβο βρε κορίτσι!!!!! Ο μάγος της γονιμότητας Τσιριγ..... έκανε και πάλι το θαύμα του και οι άλλοι τρώνε τη σκόνη του... Τι φλεγμονες, ενδομήτρια και μ@λ@κίες...Αμα έχεις κούκλα μου υλικό ΑΑ όλα πάνε τέλεια!! Καλή κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Γεια σου κορίτσι κ καλή επιτυχία να έχεις. Ισως είσαι στην κλινική μου  , εκεί  αργουν για δότρια γιατί λένε βρίσκουν καλό πράγμα κ αυτό αργεί.Ολα βέβαια κρίνονται στο αποτελεσμα. Ολα καλα να πάνε!

Καλησπέρα κορίτσι, καλά είσαι?.Στις ομάδες αίματος πρεπει να βρούνε το συνδυασμό των 2 ομάδων αίματος του ζεύγους. 

Συμφωνώ για το μάγο γιατρό Τσιρι χεχεχε! 

Συγχαρητήρια!

Γεια σας κουκλες κι απο μένα. Μπαίνω όποτε βρω χρόνο κι ας μη γράφω. Έχω ξετρελαθει με το μπεμπινο, και στα δικά σας σε όλες!

  • Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, lennio είπε:

Συμφωνώ για το μάγο γιατρό Τσιρι χεχεχε! 

Συγχαρητήρια!

Γεια σας κουκλες κι απο μένα. Μπαίνω όποτε βρω χρόνο κι ας μη γράφω. Έχω ξετρελαθει με το μπεμπινο, και στα δικά σας σε όλες!

Μπράβο Λενιο μου να σαι καλά να χαίρεσαι το παιδάκι σου!!! Έχεις κάθε δίκιο να σε ξετρελαίνει!!! Δως το ενα φιλάκι από μενα, κι ας μην τον ξέρω!!!! (Στο μπουτακι παρακαλώ!!!):)

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, lennio είπε:

Συμφωνώ για το μάγο γιατρό Τσιρι χεχεχε! 

Συγχαρητήρια!

Γεια σας κουκλες κι απο μένα. Μπαίνω όποτε βρω χρόνο κι ας μη γράφω. Έχω ξετρελαθει με το μπεμπινο, και στα δικά σας σε όλες!

Να σου ζησει ο μπεμπινος σου. Παντα γερος και δυνατος.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, lennio είπε:

Συμφωνώ για το μάγο γιατρό Τσιρι χεχεχε! 

Συγχαρητήρια!

Γεια σας κουκλες κι απο μένα. Μπαίνω όποτε βρω χρόνο κι ας μη γράφω. Έχω ξετρελαθει με το μπεμπινο, και στα δικά σας σε όλες!

Φιλάκια στο μπεμπάκι κι από μένα. Στα πατουσάκια παρακαλώ!:)

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...