Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, ba_lily είπε:

καλημερα, μας ειπαν πως υπολογιζουν πως τοτε θα κανουμε . θα μας ενημερώνουν οταν θα εκανε διεγερση οι δοτρια για να παει ο αντρας μου να δωσει σπερμα ( εχουμε βαλει και καταψυξη  για οτιδηποτε ενδεχομενο) και μετα στον επομενο κυκλο αν ολα καλα ετ.τι να πω ισος υπολογιζουν πως θα την βρουν . εγω ειμαι σιγουρη πως δεν θα γινει τον οκτώβριο δεκεμβριο και αν , οσο για τον γιατρο εγω πηγα για τον Χριστοφοριδη αλλα δεν αναλαμβανει νεο κοσμο επελεξα τον Κυριακιδη απο γνώμες που πηρα απο αλλα κοριτσια και εννοειτε ειδαμε 6 γιατρους σε διαφορες κλινικες και θεωρήσαμε καλυτερη επιλογη . εχουμε παει σε 5 κλινικες οι 4  μας ειπαν αναμονει 2 μηνες στο embryolab μας ειπαν 5  το επιλεξαμε επειδη μας αρεσε πιο πολυ. και τωρα ρωταω  το embryolab δεν ειναι καμια μικρι κλινικη ειναι απο τις μεγαλυτερες στη θεσσαλονικη οταν οι αλλοι μου ειπαν 2 μηνες θεωρησα πως μαλλον δεν το ψαχνουν ιδιαιτερα 

εγω εχω και δύσκολη ομαδα αίματος 0 ρεζος αρνητικο και επιμεναμε η δοτρια να εχει την δικια μου ομαδα ξανθια πρασινα ματια. βεβαια εγω επεμενα μονο ομαδα αιματος 

εχω δυσκολη ομαδα  0 ρεζος αρνητικο και ειναι το μονο που επιμεναμε για την δοτρια

Α!!! Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να είσαι μια κούκλα!!!! Πολύ ιδιαίτερα τα χαρακτηριστικά σου!!! Τι όμορφα!!!! Και η ομάδα αίματος σου, πραγματικά σπάνια!! Ένα μόνο θα σου πω!!! Καλύτερα να αργήσει λίγο και να πάνε όλα καλά, παρά να γίνουν όλα βιαστικά και να μην πετύχεις!! 

Κάνε λίγο υπομονή και όλα θα πάνε καλά!!! Μέχρι τότε να χαμογελάς να σκεφτεσαι θετικά και να γελάς!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, ba_lily είπε:

καλημερα, μας ειπαν πως υπολογιζουν πως τοτε θα κανουμε . θα μας ενημερώνουν οταν θα εκανε διεγερση οι δοτρια για να παει ο αντρας μου να δωσει σπερμα ( εχουμε βαλει και καταψυξη  για οτιδηποτε ενδεχομενο) και μετα στον επομενο κυκλο αν ολα καλα ετ.τι να πω ισος υπολογιζουν πως θα την βρουν . εγω ειμαι σιγουρη πως δεν θα γινει τον οκτώβριο δεκεμβριο και αν , οσο για τον γιατρο εγω πηγα για τον Χριστοφοριδη αλλα δεν αναλαμβανει νεο κοσμο επελεξα τον Κυριακιδη απο γνώμες που πηρα απο αλλα κοριτσια και εννοειτε ειδαμε 6 γιατρους σε διαφορες κλινικες και θεωρήσαμε καλυτερη επιλογη . εχουμε παει σε 5 κλινικες οι 4  μας ειπαν αναμονει 2 μηνες στο embryolab μας ειπαν 5  το επιλεξαμε επειδη μας αρεσε πιο πολυ. και τωρα ρωταω  το embryolab δεν ειναι καμια μικρι κλινικη ειναι απο τις μεγαλυτερες στη θεσσαλονικη οταν οι αλλοι μου ειπαν 2 μηνες θεωρησα πως μαλλον δεν το ψαχνουν ιδιαιτερα 

εγω εχω και δύσκολη ομαδα αίματος 0 ρεζος αρνητικο και επιμεναμε η δοτρια να εχει την δικια μου ομαδα ξανθια πρασινα ματια. βεβαια εγω επεμενα μονο ομαδα αιματος 

Εμενα μου ειχαν πει οτι αργουν γιατι ψαχνουν δοτρια με την ομαδα κ τα χαρακτηριστικα μας κ οτι εχουν ελληνιδες δοτριες. Φυσικα στην περιπτωση σου θα έχουν βρουν καποια απο τη Ρουμανια ισως. Τ'ωρα τι να πω ότι μου ειπαν σου λεω. 

για τον γιατρο ρωτα την Inglaterra καλυτερα που την ανελαβε . Εχω ακουσει καλα λογια


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Ελπίζω να βρεθεί σύντομα και να πάνε όλα καλά και να μην έχεις καμία άλλη ταλαιπωρία.

Εγώ δεν περίμενα καθόλου στο κέντρο που ήμουν. Δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο το ότι ήταν ένα σχετικά μικρό κέντρο (από θέμα όγκου δουλειάς εννοώ) ή επειδή τους είπα ότι δεν με ενδιαφέρει να έχει την ίδια ομάδα αίματος με εμένα ή να μου μοιάζει. Και όντως δεν είχε την ίδια ομάδα αίματος, ως προς την εμφάνιση μου είπαν ότι είναι στα χρώματα μου και στο ύψος μου. 

Γενικά να ξέρεις ότι ακόμα και συστηματικά να το κάνει μια γυναίκα (να δίνει ωράρια) υπάρχει από το νόμο περιορισμός για το πόσες φορές μπορεί να το κάνει. Οπότε υπάρχει μια δικλείδα ασφαλείας ως προς αυτό. 

Τώρα  τον νομο δεν ξερω αν τον τηρουν ολοι. Στην Ελλάδα ειμαστε κι οπου παιζει πολυ χρημα οι νομοι πανε περιπατο. Εφόσον η δοτρια δρα ανωνυμα δεν ξερω κατα ποσο τηρουνται οι κανόνες. Ειμαι λιγο καχυποπτη σ αυτο. Και πως βρε κοριτσια βρισκουν δοτριες μεσα σε ένα με δυο μηνες με ομαδα χρωματα υψος κιλα με τοσο κοσμο στη λιστα, αν δεν ειναι καποιες δοκιμασμενες stand by? 

Mακαρι τα πραγματα να ειναι ετσι και να ειναι ολα καλα , τι να πω...

Just now, Sofoulis είπε:

Ναι σωστά!!! Από Ρουμανία, Σουηδία... λογικό!!!!

Αχ κι εμενα δε θα με πειραζε να μου βρισκαν μια ρουμανα ή Σουηδεζα ξανθια με πρασινα ματια:)

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Τώρα  τον νομο δεν ξερω αν τον τηρουν ολοι. Στην Ελλάδα ειμαστε κι οπου παιζει πολυ χρημα οι νομοι πανε περιπατο. Εφόσον η δοτρια δρα ανωνυμα δεν ξερω κατα ποσο τηρουνται οι κανόνες. Ειμαι λιγο καχυποπτη σ αυτο. Και πως βρε κοριτσια βρισκουν δοτριες μεσα σε ένα με δυο μηνες με ομαδα χρωματα υψος κιλα με τοσο κοσμο στη λιστα, αν δεν ειναι καποιες δοκιμασμενες stand by? 

Mακαρι τα πραγματα να ειναι ετσι και να ειναι ολα καλα , τι να πω...

Αχ κι εμενα δε θα με πειραζε να μου βρισκαν μια ρουμανα ή Σουηδεζα ξανθια με πρασινα ματια:)

Εμένα αυτό που μου είπε ο γιατρός μου είναι ότι στα μεγάλα κέντρα υπάρχουν λίστες με δοτριες και όταν υπάρχει ληπτρια τότε ταυτίζονται τα βασικά χαρακτηριστικά για αυτό και δεν αργούν πολύ!! Τώρα αν είναι πιο σπάνια τα χαρακτηριστικά τους αργούν λίγο! 

Ο δικός μου πχ δεν λειτουργεί έτσι... Έχει δικές του πελάτισσες που είναι δοτριες και τις παρακολουθεί ο ίδιος γιατί είναι ο γιατρός τους!! Έτσι βέβαια όλη την ευθύνη την περνάει ο γιατρός και όχι το κέντρο...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofoulis είπε:

Εμένα αυτό που μου είπε ο γιατρός μου είναι ότι στα μεγάλα κέντρα υπάρχουν λίστες με δοτριες και όταν υπάρχει ληπτρια τότε ταυτίζονται τα βασικά χαρακτηριστικά για αυτό και δεν αργούν πολύ!! Τώρα αν είναι πιο σπάνια τα χαρακτηριστικά τους αργούν λίγο! 

Ο δικός μου πχ δεν λειτουργεί έτσι... Έχει δικές του πελάτισσες που είναι δοτριες και τις παρακολουθεί ο ίδιος γιατί είναι ο γιατρός τους!! Έτσι βέβαια όλη την ευθύνη την περνάει ο γιατρός και όχι το κέντρο...

Ε ναι λογικο. Ετσι εξηγειται το οτι τις βρισκουν αμεσως. Δηλ αν επιλεξουν καποια απο λιστα δε γινεται να αργουν 6 μηνες πχ Οποτε ειναι στο χερι μας να επιλεξουμε το κεντρο , τις ετοιμες δοτριες κ δοκιμασμένες ή αυτες προς αναζητηση. Βεβαια οι δοκιμασμενες εχουν κ σιγουρα αποτελεσματα. 

Εγώ απλα δεν ηθελα δοτριες που δινουν συχνα γι αυτο επελεξα το συγκεκριμενο κεντρο


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Ε ναι λογικο. Ετσι εξηγειται το οτι τις βρισκουν αμεσως. Δηλ αν επιλεξουν καποια απο λιστα δε γινεται να αργουν 6 μηνες πχ Οποτε ειναι στο χερι μας να επιλεξουμε το κεντρο , τις ετοιμες δοτριες κ δοκιμασμένες ή αυτες προς αναζητηση. Βεβαια οι δοκιμασμενες εχουν κ σιγουρα αποτελεσματα. 

Εγώ απλα δεν ηθελα δοτριες που δινουν συχνα γι αυτο επελεξα το συγκεκριμενο κεντρο

Και πολύ καλα έκανες, κι εγώ για αυτό το λόγο δεν επέλεξα το κέντρο που ήμουν μέχρι τώρα και απόφασα να ακολουθήσω το γιατρό μου...μακάρι η απόφαση μας να δικαιωθεί!!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Τώρα  τον νομο δεν ξερω αν τον τηρουν ολοι. Στην Ελλάδα ειμαστε κι οπου παιζει πολυ χρημα οι νομοι πανε περιπατο. Εφόσον η δοτρια δρα ανωνυμα δεν ξερω κατα ποσο τηρουνται οι κανόνες. Ειμαι λιγο καχυποπτη σ αυτο. Και πως βρε κοριτσια βρισκουν δοτριες μεσα σε ένα με δυο μηνες με ομαδα χρωματα υψος κιλα με τοσο κοσμο στη λιστα, αν δεν ειναι καποιες δοκιμασμενες stand by? 

Mακαρι τα πραγματα να ειναι ετσι και να ειναι ολα καλα , τι να πω...

Αχ κι εμενα δε θα με πειραζε να μου βρισκαν μια ρουμανα ή Σουηδεζα ξανθια με πρασινα ματια:)

Θέλω να πιστεύω ότι ο νόμος τηρείται. Όχι τόσο από ρομαντισμό όσο γιατί ξέρω ότι η νομοθεσία στην Ελλάδα είναι αρκετά ευνοϊκή για αυτά τα θεματα ( για αυτό άλλωστε έρχονται και από το εξωτερικό) ώστε να μην χρειάζεται η παρανομία. 

Δεν θεωρώ κακό να υπάρχουν γυναίκες stand by που λες. Ο γιατρός ήταν ειλικρινής μαζί μου, οι περισσότερες αν όχι όλες δεν είναι Ελληνίδες (καθόλου δεν με ενδιέφερε) και ναι το κάνουν για τα χρήματα, οι αμοιβές τους πριν την κρίση ήταν μεγαλύτερες. Επίσης δεν το θεωρώ κακό εφόσον μιλάμε πάντα για συναινουντες ενηλίκους. 

Προσωπικά δεν με έπαιρνε να περιμένω πέντε και έξι μήνες γιατί έπρεπε να προχωρήσουμε όσο ακόμα η μήτρα μου ήταν καθαρή από ινομοιοματα (είχε προηγηθεί ένα χειρουργείο). Συν ότι πραγματικά δεν με ενδιέφερε η ομάδα αίματος να είναι ίδια (ο μόνος λόγος που το κάνουν αυτό είναι για να μην αποκαλυφθεί το θέμα στο μέλλον. Εμείς ξέραμε από την πρώτη στιγμή ότι θα το πούμε στο παιδί άρα δεν μας ένοιαζε) ούτε να μου μοιαζει. Και σίγουρα δεν με πείραζε να είναι από οπουδήποτε η γυναικα. 

Υποθέτω ότι αν ήθελα την ίδια ομάδα αίματος ίσως να είχα αναμονη. Αν και έχω συνηθισμένη ομάδα αίματος. Επίσης τα χαρακτηριστικά μου είναι πολύ average -καστανα μαλλιά, καστανά μάτια, μεσαίο υψος- άρα όλα αυτά μειώνουν τις δυσκολίες. 

Όπως και να έχει το πιο σημαντικό είναι να έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα. 

Σας φιλώ γλυκά και εγώ και ο μικρουλης

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

εμας μας ειπαν πως το 90% ειναι ελλιδιδες η δοτριες δεν μας πειραζει τι ειναι για την ομαδα επιμειναμε ισως να αποφύγουμε καποιες καταστασεις στο μελλον. οσο για την λιστα που λετε και εγω ετσι νομιζα πως ειναι .εμας μας ειπαν πως την δοτρια την χρησιμοποιούν 2 φορες στην ελλαδα  και μετα μονο  για κοριτσια που ερχονται απο εξωτερικο η σε κλινικες εξωτερικου. τωρα κατα ποσο το τηρουν δεν ξερω . δεν θελω να το σκεφτω και πολυ :). παντος αυτο μας το ειπαν  σε ολες τις κλινικες που πηγαμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Sofoulis είπε:

Κορίτσια ψάχνω να δω σημάδια εμφύτευσης αλλά δεν βλέπω τίποτα!!! Λέτε να είναι νωρίς ακόμα?

Είναι λίγο νωρίς πιστευω. Άσε που δεν υπάρχουν πάντα σημάδια. Δεν σημαίνει τίποτα αυτο. Βαστά γερά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Είναι λίγο νωρίς πιστευω. Άσε που δεν υπάρχουν πάντα σημάδια. Δεν σημαίνει τίποτα αυτο. Βαστά γερά!

Επειδή είναι βλαστοκυστες νόμιζα ότι γίνεται μια- δυο μέρες μετά την τοποθέτηση, γι'αυτό!!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Επειδή είναι βλαστοκυστες νόμιζα ότι γίνεται μια- δυο μέρες μετά την τοποθέτηση, γι'αυτό!!!!

Νομίζω δεν είναι στάνταρ αυτό. Γενικά η εμφύτευση μπορεί να γίνει από την Πέμπτη μέρα της σύλληψης (άρα δεν είναι νωρίς) μέχρι και την 12η! Εμένα μάλλον έγινε 7η-8η μέρα μετά την έμβρυομεταφορα (τριών ημερών έμβρυα, άρα 10η από τη σύλληψη). Το ξέρω γιατί είχα το περιβόητο ροζ ή αίμα της εμφυτευσης. Το πιο σημαντικό είναι να κρατήσεις ότι δεν υπάρχουν πάντα σημάδια. Μάλλον είναι πιο σπάνιο να υπάρχουν από το να μην υπάρχουν. Βέβαια όλες στη φάση που είσαι εκεί εστιαζαμε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Νομίζω δεν είναι στάνταρ αυτό. Γενικά η εμφύτευση μπορεί να γίνει από την Πέμπτη μέρα της σύλληψης (άρα δεν είναι νωρίς) μέχρι και την 12η! Εμένα μάλλον έγινε 7η-8η μέρα μετά την έμβρυομεταφορα (τριών ημερών έμβρυα, άρα 10η από τη σύλληψη). Το ξέρω γιατί είχα το περιβόητο ροζ ή αίμα της εμφυτευσης. Το πιο σημαντικό είναι να κρατήσεις ότι δεν υπάρχουν πάντα σημάδια. Μάλλον είναι πιο σπάνιο να υπάρχουν από το να μην υπάρχουν. Βέβαια όλες στη φάση που είσαι εκεί εστιαζαμε. 

Είναι που το παίζω και άνετη...κι όλο αυτό τριγυρίζει στο μυαλό μου!!!! Χαχαχαχαχαχχαχαχαχ!!!! Φτου μου!!! Χαχαχαχαχαχχαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Είναι που το παίζω και άνετη...κι όλο αυτό τριγυρίζει στο μυαλό μου!!!! Χαχαχαχαχαχχαχαχαχ!!!! Φτου μου!!! Χαχαχαχαχαχχαχαχαχ

Καλή εμφύτευση εύχομαι από την καρδιά μου όλα να πάνε καλά, προσπάθησε να μην αγχώνεσαι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...