Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Mary H είπε:

Τοσα πολλα, πωπω βρε κοριτσι μου! Αναλογως την ποιοτητα των ωαριων ακομη κ σε μικρες ηλικιες. Εσύ κ ο γιατρος σου ξερει για την ποιοτητα των ωαριων σου οταν ησουν σε μικρη ηλικια. Παντως ο δικος μου μου ειπε οτι δεν ξερουμε τι φταει το ενδομητριο σου ή τα εμβρυα, παρολο που ειναι νεας κοπελας τα ωαρια

Υπαρχουν πολλες κοπελες με καθαρη μητρα που αλλαζοντας δοτρια ή κεντρο πηραν θετικο, οποτε τι εφταιγε....εννοειται βρε κοριτσια το οτι κανουμε με δανεικα δε σημαινει οτι ειναι σιγουρακι

Παράδειγμα εγώ...2 βιοχημικες σερί..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

@Georgia1972, αχ κορίτσι δεν τα καταλαβαίνω αυτά που λες.... 

Τι εννοείς παίρνουν κύτταρα απο αυτά που θα φτιάξουν τον πλακούντα ? Εστω ότι υπάρχουν 4  εμβρυα και πληρωνω προεμφυτευτικό για τα 2 απο αυτά. 

Θα πάρουν αυτά τα 2 κ θα τα ελέγξουν..... κάτι δεν καταλαβαίνω . 

Ο πλακούντας δεν δημιουργείται αργότερα αφου εχει γίνει η εμφυτευση ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mary H είπε:

Ε, τι θελουν να βρουμε 17αρα πια? Ρε συ σκεφτομουν μηπως για τις βιοχημικες σου παιζει το διαφραγμα, ψαλιδισμενο μεν υπαρχον δε? Τι λενε οι docs

Λένε ακριβώς αυτά που γράφεις εσύ εδώ... Δεν ξέρουμε αν φταίνε τα έμβρυα η κάποιος ασυγχρονισμός στο ενδομήτριο....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Λένε ακριβώς αυτά που γράφεις εσύ εδώ... Δεν ξέρουμε αν φταίνε τα έμβρυα η κάποιος ασυγχρονισμός στο ενδομήτριο....

Mα αυτο ειναι το θεμα. Οτι στις εξωσωματικες κανεις δεν ξερει τι ακριβώς συμβαινει μετα την εμβρυομεταφορα. Ουτε οι γιατροι ουτε οι εμβρυολογοι. Ειναι μια εξισωση με πολλες μεταβλητες . 

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

@Georgia1972, αχ κορίτσι δεν τα καταλαβαίνω αυτά που λες.... 

Τι εννοείς παίρνουν κύτταρα απο αυτά που θα φτιάξουν τον πλακούντα ? Εστω ότι υπάρχουν 4  εμβρυα και πληρωνω προεμφυτευτικό για τα 2 απο αυτά. 

Θα πάρουν αυτά τα 2 κ θα τα ελέγξουν..... κάτι δεν καταλαβαίνω . 

Ο πλακούντας δεν δημιουργείται αργότερα αφου εχει γίνει η εμφυτευση ?

Οπως τα λέει η @Georgia1972 ειναι. Δεν ελέγχουν ολόκληρο το έμβρυο γιατι θα το κατέστρεφαν, ελέγχουν ελάχιστα κύτταρα απο καθε έμβρυο. Μπορει λοιπόν το κύτταρο που αφαίρεσαν να ειναι απο τον πλακούντα που θα δημιουργηθεί και να φανεί υγιές το έμβρυο, ενώ δεν ειναι. Γι αυτόν τον λόγο στέλνουν τουλαχιστον 5 έμβρυα για προεμφυτευτικο. Ο πλακούντας δημιουργείται απο το ίδιο το έμβρυο. Αν εχω καταλάβει καλα διαβάζοντας.

  • Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Καλησπερα!Να ρωτησω λιγο αν θυμασαι , για να δω ενα παραδειγμα..Θυμασαι ποσα εμβρυα εδωσες για προεμφυτευτικο και βρεθηκαν με χρωμοσωματικες ανωμαλιες?Να υποθεσω οτι δεν ειχατε προβλημα στον καρυοτυπο σας?Εχω κανει 7 μηδενικες εμβρυομεταφορες...Στις προηγουμενες πολλα λαθη,στις δυο τελευταιες καθαρο ενδομητριο και ολα ελεγμενα..Και ουτε καν εμφυτευση...Δεν ειμαι καθολου αρνητικη στα δανεικα καθοτι πλεον μεγαλη..Αναρωτιεμαι δε θα εμφυτευοτανε κσνενα?Ουτε βιοχημικη..;

Θα εχεις αναμονη στο Ιακεντρο για τα δανεικα?(αν καταλαβα σωστα οτι σκεφτεσαι να προσπαθησεις εκει για τα δανεικα..)Να ρωτησω λιγο αν ξερεις.. η διαδικασια ποια ειναι?Φανταζομαι οτι σε ολα τα κεντρα το ιδιο θα ειναι?Κανεις ενα ραντεβου,ζητανε προκαταβολη..?Γιατι ειμαστε απο εκτος Αθηνων..

Ναι,θα κανω προσπαθεια στο ιακεντρο. Μου ειπαν αναμονη κανα μηνα (εγω θα κανω προσπαθεια απο το νεο ετος ομως). Γενικα δεν εχει αναμονη εκει. Το οριο ηλικιας για αυτους ειναι 18-30 με μεσο ορο τα 25, ειναι ελεγμενες φοιτητριες κυριως. Το κοστος ειναι 4000€ συν 300€/ετος για την καταψυξη των υπολοιπων εμβρυων, αρα υπολογιζε 4300€. Αναλογα τι θελει ο γιατρος σου, πας ειτε με φρεσκα ειτε με κατεψυγμενα. Δεν μου ζητησαν προκαταβολη. Με την ωολ. δινεις καποια χρηματα κ τα υπολοιπα στην ετ. Οσο για πληροφοριες που αφορουν στην δοτρια, προφορικα μπορουν να μου πουν την ηλικια της,την καταγωγη της κ ενδεχομενως με τι ασχολειται. Με ρωτησαν αν εχω καποια προτιμηση στην καταγωγη...

Ειμαι σχετικα νεα κ ο γιατρος μου πιστευει οτι θα μπορουσα κ με δικα μου, αλλα μετα απο 18 ωολ. κ μια ανεπιτυχη ετ δεν νοιωθω πως εχω αλλα κουραγια, ψυχολογικα και κυριως οικονομικα...

@Mary H ποσες προσπαθειες εχεις κανει με δανεικα;

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Θα δειξει, αν την επομενη φορα κανω στο ιδιο εργαστηριο κ μου δειξει παλι πανω απο 3 σημαινει αυτο που λες. Αν μου δειξει 0,7 'η 0,9 που μου εβγανιε παλια σημαινει οτι κατι δεν παει καλα δηλ υπηρχε εμφυτευση που επεσε..Δεν εχω ακουσει ομως καποια κοπελα να εχει αρνητικο πανω απο 3 γι αυτο μου έκανε εντυπωση. Αν ηταν ετσι καποιο εργαστηριο δεν θα εδειχνε πιο ψηλες αρνητικες χοριακες, πχ 4, ή 3 ή 5?

Βεβαια δεν εχει καμια σημασια συνεβη στην προηγουμενη ετ

Παντως ο γιατρος δε μου εδωσε αυτη την εξηγηση παρολο που αυτοι στελνουν τις χοριακες σ αυτο το εργαστηριο.Ισα ισα που μου ειπε αυτο που πιστευω κ το εχουν πει κ αλλοι γιατροι. Τι να πω...

Καλησπερα κοριτσι σου ευχομαι καλή επιτυχια καταρχας. Πες μου λιγο ειχατε καποιο εντοπισμενο προβλημα κ πηγατε σε εξωσωματικη?

Η εξήγηση δεν είναι δική μου μου δόθηκε πρόσφατα από μεγάλο κέντρο γενετικής .Και στο ίδιο εργαστηριο σε άσχετο χρόνο να κάνεις μπορεί να δείξει 0,3 . στην πραγματικότητα για αυτό υπάρχει το εύρος..διότι μιλάμε για ορμόνη που δεν είναι σταθερή.Αυτο που είναι σταθερό είναι το όριο αρνητικό.Επισης μην ξεχνάς ότι από 5-20 θεωρείται γκρίζα ζώνη ...Τη δική σου απορία μετέφερα κι εγώ διότι πριν τις εξωσωματικές είχε τύχει να πιάσω αυτές τις τιμές σε μετρήσεις αες σε φυσική προσπάθεια κ σε σπερματεγχυση.Οπως κ να χει μου είπε ότι στη δική μας ελεγχόμενη περίπτωση δεν είναι ε.φυτευση..εαν την έκανες με βλαστοκυστες πχ 14 μέρα θα μπορούσε.

9 ώρες πρίν, dimitra19 είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση για όποιαν γνωρίζει ... 

Ο προεμφυτευτικός έλεγχος κάνει ζημιά στα έμβρυα ? Επίσης ξέρω ότι βρίσκει κάποιες χρωμοσομιακές ανωμαλίες και όχι όλες αρα δεν εχω καταλάβει αν τελικά χρησιμευει πολύ περισσότερο δε αν κάνει και ζημιά στα έμβρια. 

Για ποιο λόγο δεν κάνουν προεμφυτευτικό έλεγχο στα έμβρυα απο δότριες ?

Στις δουλειές δεν κάνουν λόγο κόστους όπως κ σε όλες όσες κάναμε μικρές εξωσωματική.Αλλωστε στατιστικά οι χρωμοσωμιες εμφανίζονται σε μεγαλύτερη ηλικία εάν δεν υπάρχει κληρονομικότητα.Ωστοσο μπορείς να το ζητήσεις εάν θες.Τωρα για όλα τα υπόλοιπα ερωτήματα γίνεται πολύ μεγάλη συζήτηση...προσωπικά το έχω ψάξει πάρα πολύ..για να καταλάβεις ...θα σου πω απλά ότι δεν είναι πανάκεια κ δεν είναι για όλους.ειμαι 36 εάν κάνω προεμφυτευτικο θα πρέπει να κάνω κ αμνιοπαρακέντηση 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, dimitra19 είπε:

@Georgia1972, αχ κορίτσι δεν τα καταλαβαίνω αυτά που λες.... 

Τι εννοείς παίρνουν κύτταρα απο αυτά που θα φτιάξουν τον πλακούντα ? Εστω ότι υπάρχουν 4  εμβρυα και πληρωνω προεμφυτευτικό για τα 2 απο αυτά. 

Θα πάρουν αυτά τα 2 κ θα τα ελέγξουν..... κάτι δεν καταλαβαίνω . 

Ο πλακούντας δεν δημιουργείται αργότερα αφου εχει γίνει η εμφυτευση ?

Καλημερα κορίτσια. Μετά την γονιμοποίηση (δεν θυμάμαι πόσες ημέρες μετά) τα κυτταρα χωρίζονται σε δύο μέρη. Σε εκείνα που θα φτιάξουν το μωρό και σε εκείνα που θα φτιάξουν τον πλακούντα.

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Tsini είπε:

Ναι,θα κανω προσπαθεια στο ιακεντρο. Μου ειπαν αναμονη κανα μηνα (εγω θα κανω προσπαθεια απο το νεο ετος ομως). Γενικα δεν εχει αναμονη εκει. Το οριο ηλικιας για αυτους ειναι 18-30 με μεσο ορο τα 25, ειναι ελεγμενες φοιτητριες κυριως. Το κοστος ειναι 4000€ συν 300€/ετος για την καταψυξη των υπολοιπων εμβρυων, αρα υπολογιζε 4300€. Αναλογα τι θελει ο γιατρος σου, πας ειτε με φρεσκα ειτε με κατεψυγμενα. Δεν μου ζητησαν προκαταβολη. Με την ωολ. δινεις καποια χρηματα κ τα υπολοιπα στην ετ. Οσο για πληροφοριες που αφορουν στην δοτρια, προφορικα μπορουν να μου πουν την ηλικια της,την καταγωγη της κ ενδεχομενως με τι ασχολειται. Με ρωτησαν αν εχω καποια προτιμηση στην καταγωγη...

Ειμαι σχετικα νεα κ ο γιατρος μου πιστευει οτι θα μπορουσα κ με δικα μου, αλλα μετα απο 18 ωολ. κ μια ανεπιτυχη ετ δεν νοιωθω πως εχω αλλα κουραγια, ψυχολογικα και κυριως οικονομικα...

@Mary H ποσες προσπαθειες εχεις κανει με δανεικα;

 

Καλημερα.Ευχαριστω  πολυ για τις πληροφοριες. Ειμαι και εγω στο Σφακ.Σου δινουν ολα τα ωαρια της δοτριας και προφανως ελπιζεις να ειναι αρκετα?Υπαρχει ενα μινιμουν ωαριων που θα παρεις? Θυμαμαι πχ κοπελα   πριν 2 χρονια περιπου στο γεννεσις που ειχε τελικα μονο ενα το πολυ δυο  και ειχε κανει  παραπονα στο Γεννεσις στο Σφακ. Με ενα  μονο ραντεβου στο κεντρο δεν χρειαζεται αλλο και καποια στιγμη σε ειδοποιουν?Να ρωτησω κατι χαζο.Μπορεις αν θεωρησεις μεγαλη την ηλικια της δοτριας να μη δεχτεις και να περιμενεις και αλλο  'η  προκαταβολικα να πεις οτι δε θελεις πχ πανω απο 27?Δηλαδη εγω πιστευω οτι διαφορετικα να ειναι 24 και διαφορετικα να ειναι 30!Η εθνικοτητα ουτε με νοιαζει ας ειναι και απο την Παλαιστινη αλλα επειδη προσπαθω απο τα 28 ανεπισημα θεωρω μεγαλη μια δοτρια 30..Ξερω οτι μπορει να ειναι πολυ καλυτερη αλλα κυριως για ψυχολογικους λογους..Συγνωμη που σας ζαλισα αλλα ειναι κατι που δεν το ξερω καθολου..Αν εισαι μικρουλα θα εχεις επιτυχια.Καλη συνεχεια..Να μας ενημερωσεις αν μπορεις.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Taggeris είπε:

Παράδειγμα εγώ...2 βιοχημικες σερί..

Βιοχημικές με δανεικά @Taggeris ? Με δικά σου δεν ήταν οι βιοχημικές?

Φωτογραφία της δότριας δεν βλέπουμε? Δε θα έπρεπε κανονικά να μπορούμε να δούμε φωτογραφία? Κι αν είναι πολύ άσχημη? Ακούγεται βέβαια εγωιστικό αυτό που λέω, καθώς ένα παιδί είναι πάντα ευλογία, αλλά δεν το έχετε σκεφτεί κορίτσια?

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Καλημερα.Ευχαριστω  πολυ για τις πληροφοριες. Ειμαι και εγω στο Σφακ.Σου δινουν ολα τα ωαρια της δοτριας και προφανως ελπιζεις να ειναι αρκετα?Υπαρχει ενα μινιμουν ωαριων που θα παρεις? Θυμαμαι πχ κοπελα   πριν 2 χρονια περιπου στο γεννεσις που ειχε τελικα μονο ενα το πολυ δυο  και ειχε κανει  παραπονα στο Γεννεσις στο Σφακ. Με ενα  μονο ραντεβου στο κεντρο δεν χρειαζεται αλλο και καποια στιγμη σε ειδοποιουν?Να ρωτησω κατι χαζο.Μπορεις αν θεωρησεις μεγαλη την ηλικια της δοτριας να μη δεχτεις και να περιμενεις και αλλο  'η  προκαταβολικα να πεις οτι δε θελεις πχ πανω απο 27?Δηλαδη εγω πιστευω οτι διαφορετικα να ειναι 24 και διαφορετικα να ειναι 30!Η εθνικοτητα ουτε με νοιαζει ας ειναι και απο την Παλαιστινη αλλα επειδη προσπαθω απο τα 28 ανεπισημα θεωρω μεγαλη μια δοτρια 30..Ξερω οτι μπορει να ειναι πολυ καλυτερη αλλα κυριως για ψυχολογικους λογους..Συγνωμη που σας ζαλισα αλλα ειναι κατι που δεν το ξερω καθολου..Αν εισαι μικρουλα θα εχεις επιτυχια.Καλη συνεχεια..Να μας ενημερωσεις αν μπορεις.

Ο νομος λεει πως η δοτρια μπορει να ειναι εως 35,αυτοι στο ιακεντρο εχουν βαλει ταβανι τα 30. Σιγουρα μπορεις να ζητησεις ποια ηλικια θα εχει η δοτρια. Τα ωαρια της δοτριας δεν τα μοιραζεσαι,ηταν πολυ ξεκαθαροι σε αυτο. Οταν ρωτησα ποσο ειναι το μινιμουμ των βλαστοκυστων μου ειπαν 4, αλλα ποτε δεν τους εχει τυχει λιγοτερες απο 5 -κ καλα προσεχουν πολυ γτ θελουν επιτυχιες,εξαλλου το ιακεντρο φημιζεται για τα δανεικα. Οταν ομως ρωτησα αν ακυρωνεται η προσπαθεια αν παρω λιγοτερες απο 4 βλαστοκυστες δεν μου απαντησαν ξεκαθαρα "ναι" αλλα μου ειπαν οτι ειμαι απαισιοδοξη κ οτι ποτε δεν τους εχει τυχει να παρουν λιγοτερες απο 5-6 βλαστοκυστες.

Τωρα επειδη εγω λογω αντιβιωσεων που θα παρω θα κανω 2 μηνες θεραπεια, η μεταφορα θα γινει γεναρη-φλεβαρη, οποτε περιμενουν το οκ απο εμενα να δουν αν θα προχωρησουμε τωρα τη διαδικασια κ θα τα βαλουμε κατεψυγμενα ή αν θα μου βρουν δοτρια τοτε για να παμε με φρεσκα. Οποτε δεν με εχουν ειδοποιησει αυτοι. Κανεις το 1ο ραντεβου κ υποτιθεται το συζητας με τον αντρα σου κ ξαναπας, αλλα εμεις ημασταν ηδη αποφασισμενοι κ δωσαμε το οκ. (Στα ραντεβου που πας δεν πληρωνεις επισκεψη). Επισης, ο αντρας σου θα παει τη μερα της ωολ. να δωσει σπερμα,αλλα απο το κεντρο θελουν να εχει ηδη δωσει αλλη μια φορα ωστε να ελεγξουν το σπερμα του κ να το καταψυξουν σε περιπτωση που αρρωστησει την μερα της ωοληψιας κ δεν μπορεσει να παει. Αυτη την καταψυξη σπερματος δεν την χρεωνουν κ ειναι προεραιτικη.

Εγω ειμαι 33,αλλα οπως ειπα δεν ελπιζω σε δικα μου, εχω ηδη δωσει πολλα λεφτα γτ προσπαθουσα κ με εναλλακτικες μεθοδους κ η κατασταση μου δεν βελτιωθηκε. Οποτε αφου θελω παιδια, γτ να το καθυστερω; Και κυριως, γτ να εξαντλησω ολους τους οικονομικους πορους μου;; Μετα δεν θα μου μενει δραχμη ουτε για τη γεννα!!! Χαχα

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Βιοχημικές με δανεικά @Taggeris ? Με δικά σου δεν ήταν οι βιοχημικές?

Φωτογραφία της δότριας δεν βλέπουμε? Δε θα έπρεπε κανονικά να μπορούμε να δούμε φωτογραφία? Κι αν είναι πολύ άσχημη? Ακούγεται βέβαια εγωιστικό αυτό που λέω, καθώς ένα παιδί είναι πάντα ευλογία, αλλά δεν το έχετε σκεφτεί κορίτσια?

@Manoulitsa75 μπορεις να δεις φωτο αλλα κ παλι ειναι στην διακριτικη ευχερεια του κεντρου. Εγω ας πουμε δεν τους το ζητησα στο πρωτο ραντεβου, αλλα οταν ξαναμιλησουμε για να προχωρησει η διαδικασια θα το ζητησω..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsini είπε:

Ο νομος λεει πως η δοτρια μπορει να ειναι εως 35,αυτοι στο ιακεντρο εχουν βαλει ταβανι τα 30. Σιγουρα μπορεις να ζητησεις ποια ηλικια θα εχει η δοτρια. Τα ωαρια της δοτριας δεν τα μοιραζεσαι,ηταν πολυ ξεκαθαροι σε αυτο. Οταν ρωτησα ποσο ειναι το μινιμουμ των βλαστοκυστων μου ειπαν 4, αλλα ποτε δεν τους εχει τυχει λιγοτερες απο 5 -κ καλα προσεχουν πολυ γτ θελουν επιτυχιες,εξαλλου το ιακεντρο φημιζεται για τα δανεικα. Οταν ομως ρωτησα αν ακυρωνεται η προσπαθεια αν παρω λιγοτερες απο 4 βλαστοκυστες δεν μου απαντησαν ξεκαθαρα "ναι" αλλα μου ειπαν οτι ειμαι απαισιοδοξη κ οτι ποτε δεν τους εχει τυχει να παρουν λιγοτερες απο 5-6 βλαστοκυστες.

Τωρα επειδη εγω λογω αντιβιωσεων που θα παρω θα κανω 2 μηνες θεραπεια, η μεταφορα θα γινει γεναρη-φλεβαρη, οποτε περιμενουν το οκ απο εμενα να δουν αν θα προχωρησουμε τωρα τη διαδικασια κ θα τα βαλουμε κατεψυγμενα ή αν θα μου βρουν δοτρια τοτε για να παμε με φρεσκα. Οποτε δεν με εχουν ειδοποιησει αυτοι. Κανεις το 1ο ραντεβου κ υποτιθεται το συζητας με τον αντρα σου κ ξαναπας, αλλα εμεις ημασταν ηδη αποφασισμενοι κ δωσαμε το οκ. (Στα ραντεβου που πας δεν πληρωνεις επισκεψη). Επισης, ο αντρας σου θα παει τη μερα της ωολ. να δωσει σπερμα,αλλα απο το κεντρο θελουν να εχει ηδη δωσει αλλη μια φορα ωστε να ελεγξουν το σπερμα του κ να το καταψυξουν σε περιπτωση που αρρωστησει την μερα της ωοληψιας κ δεν μπορεσει να παει. Αυτη την καταψυξη σπερματος δεν την χρεωνουν κ ειναι προεραιτικη.

Εγω ειμαι 33,αλλα οπως ειπα δεν ελπιζω σε δικα μου, εχω ηδη δωσει πολλα λεφτα γτ προσπαθουσα κ με εναλλακτικες μεθοδους κ η κατασταση μου δεν βελτιωθηκε. Οποτε αφου θελω παιδια, γτ να το καθυστερω; Και κυριως, γτ να εξαντλησω ολους τους οικονομικους πορους μου;; Μετα δεν θα μου μενει δραχμη ουτε για τη γεννα!!! Χαχα

@Manoulitsa75 μπορεις να δεις φωτο αλλα κ παλι ειναι στην διακριτικη ευχερεια του κεντρου. Εγω ας πουμε δεν τους το ζητησα στο πρωτο ραντεβου, αλλα οταν ξαναμιλησουμε για να προχωρησει η διαδικασια θα το ζητησω..

Και φωτο;!!Δεν το πιστευω..Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...