Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, linaa said:

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

      Αχ Λινά ενθαρρυντικά τα λόγια σου … με ηρέμησε η τοποθέτηση σου αλλά αυτές οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα τώρα ηρεμώ μετά ξεκινάει πάλι το παραλήρημα …

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 32 λεπτά , Rallia είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Αν και περάσαν μήνες απο την τελευταία φορά που έγραψα στην ομάδα, δεν περνάει μέρα που να μην σας διαβάζω! Χαίρομαι με τις θετικές εξελίξεις σας, καρδιοχτυπώ με τα στραβοπατήματα και ακολουθώ απο κοντά στον ίδιο πλέον δρόμο, αυτό των δανεικών! Σας θυμίζω πως μετά την δεύτερη αποτυχία μου στις αρχές του καλοκαιριού (μεταφορά 3 εμβρύων 3ης μέρας, δεν έφτασα καν στη χοριακή), προβληματίστηκα αρκετά σχετικά με το αν έχει νόημα να συνεχίσω να προσπαθώ με τα δικά μου ωάρια ή να στραφώ στα δανεικά. Οι ιατρικές γνώμες έλεγαν να συνεχίσω για λίγο ακόμη τις προσπάθειες, εστω και με χαμηλά ποσοστά επιτυχίας λόγω ηλικίας (43) καθώς έχω χαμηλή fsh και καλή αμη, επιβεβαιωμένες ωορρηξίες κάθε μήνα και σχετικά καλή ανταπόκριση στα φάρμακα (στην πρώτη επίσης αποτυχημένη εξωσωματική μου στα 42 μου με μεταφορά δύο άριστων βλαστοκυστών κατέληξα με εξωμήτριο).  Για να μην πολυλογώ, αποφάσισα να κλείσω το κεφάλαιο "προσπάθεια με δικό μου γενετικό υλικό" και να προχωρήσω στα δανεικά με μεγάλη ανακούφιση και σε κέντρο  που πραγματικά δεν έχω λόγια για τον επαγγελματισμό τους και την επιμονή στη λεπτομέρεια. Προγραμμάτιζα να ξεκινήσω την προσπάθεια αρχές Σεπτεμβρη, αλλά στο "ξεσκόνισμα' που προηγήθηκε βρέθηκε ενας πολύποδας στη μήτρα που επρεπε να αφαιρέσω, οπότε πήγα πρώτα σε υστεροσκόπηση. Εντέλει η εμβρυομεταφορά έγινε μόλις προχθές, με 2 άριστες βλαστοκύστες και τώρα είμαι στην αναμονή.. και είναι τόσο δύσκολη.! Εχω ξαναπεράσει αναμονές για χοριακή αλλά αυτή δεν συγκρίνεται..  Σωματικά δεν έχω κανένα μα κανένα σύμπτωμα, θα μου πειτε ειναι νωρίς αλλά τίποτα μα τίποτα? Στήθος μαλακό σαν ζελέ, καθόλου πρήξιμο, καθόλου πόνος (άντε την απουσία πόνου κάπως την δικαιολογώ καθώς παίρνω 3 buscopan τη μέρα για τις συσπάσεις της μήτρας). Η χοριακή μου αργεί, 1η Νοέμβρη. Φοβάμαι πολύ..Αυτά κορίτσια..Wish me luck..!  Σας ευχαριστώ για όλη τη στήριξη που μου έχετε προσφέρει..

Καλή επιτυχία από καρδιάς σου εύχομαι όλα θα πάνε σούπερ. 1η Νοέμβρη περιμένουμε τα ευχάριστα. Ποιο κέντρο επέλεξες αν επιτρέπεται γιατί και γω είμαι στο κατώφλι;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anania είπε:

Καλή επιτυχία από καρδιάς σου εύχομαι όλα θα πάνε σούπερ. 1η Νοέμβρη περιμένουμε τα ευχάριστα. Ποιο κέντρο επέλεξες αν επιτρέπεται γιατί και γω είμαι στο κατώφλι;;;

Σ'ευχαριστώ! Ακεσώ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Marmav85 είπε:

Αχ κορίτσι μου με το καλό! Εύχομαι η χοριακή σου να είναι πολύ πολύ υψηλή!! Εγώ από την 4η μέρα ένιωθα κάπως περίεργα, πόνο χαμηλά. Εδώ και δυο μέρες ήταν το κάτι άλλο. Μέχρι και εμετό έκανα. Το άγχος όντως δεν περιγράφεται. Φαντάσου την Τρίτη πρέπει να κάνω χοριακή αλλά δεν κρατήθηκα και μόλις έκανα τεστ. Και βγήκε ΘΕΤΙΚΟ!!!!!! Και οι δυο γραμμούλες κατακόκκινες! 

Γι’αυτό να σκέφτεσαι ότι όλα θα πανε καλά!!!

Μπράβο μπράβο πολύ ευχάριστο!!!! Όλα να πάνε καλά!!! Περιμένουμε νέα την Τρίτη !!!

Just now, Rallia είπε:

Σ'ευχαριστώ! Ακεσώ

Τον Τσιριγώτη να φανταστώ;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marmav85 είπε:

Αχ κορίτσια! Σας ευχαριστώ!! Εύχομαι να είναι αλήθεια!!! Δεν μπορώ να το πιστέψω!

Συγχαρητήρια βρε κοριτσι!!!Μα τι όμορφα νέα είναι αυτά??:Σου εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη κ να την αποκαυσεις όσο δεν πάει!!!Μας εδωσες χαρά κ ελπίδα:x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marmav85 είπε:

Αχ σε ευχαριστώ! Μακάρι μακάρι να πάνε όλα καλά!

Μπράβο!!! Αυτό είναι υπέροχο!!! Θα κάνω πρόβλεψη.... Λοιπόν αφού ήταν και οι δύο γραμμές κατακόκκινες εγώ πιστεύω ότι θα έχεις μια τεράστια χοριακη, τριψήφια εννοείται!!!!

  • Ευχαριστώ 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marmav85 είπε:

Αχ σε ευχαριστώ! Μακάρι μακάρι να πάνε όλα καλά!

Μπραβο!!!!! Με το καλο!!! Ευχομαι μια τελειομηνη και ανεφελη εγκυμοσυνη!!! Αν επιτρεπεται, η πρωτη σου προσπαθεια ηταν;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Tsini είπε:

Μπραβο!!!!! Με το καλο!!! Ευχομαι μια τελειομηνη και ανεφελη εγκυμοσυνη!!! Αν επιτρεπεται, η πρωτη σου προσπαθεια ηταν;

 

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι ναι η πρώτη μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, lennio είπε:

Καλή επιτυχία! Μπράβο για το Ακεσώ. 

Φιλια κι ευχές σε όλες!

Μανούλα τι κανεις; Τι κάνει το μικρό σου; Σε τρέχει όπως προβλέπεται;;; Χιχιχιχι! 

 

Just now, Marmav85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μόλις έκανα και το 2ο τεστ της συσκευασίας και βγήκε κι αυτό ΘΕΤΙΚΟ με τις δυο γραμμουλες κατακόκκινες!!! Δεν μπορώ να το πιστέψω.

Μπραβο! Μπράβο! Μπράβο!

Καλημερα κορίτσια. Χρόνια πολλά στις εορτάζουσες! Του χρόνου να γιορτάζουν με τα μωρά τους αγκαλιά. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...