Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Τη θετική σας σκέψη θα έχω αύριο μαζί σας κοριτσάκια μου..! Σας ευχαριστω, ο,τι κι αν γίνει με τη χοριακή, είστε μεγάλο στήριγμα. Θα πάω μόνη μου στο μικροβιολογικό, για να μην κουβαλάω την αγωνία των δικών μου, εχω πεί σε συντροφο και οικογενεια οτι η ημέρα χοριακής είναι η δευτέρα..Σήμερα δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου, ζαλάδες μόλις σηκωθω απο τον καναπέ, ζαλάδες μόλις γυρίζω το κεφάλι, πόνοι περιόδου, στήθη τούμπανο και πονοκέφαλος..Λέω συνέχεια στον εαυτο μου οτι είναι απο την προγεστερόνη για να μην χαίρομαι..δε θέλω άλλη μηδενική χοριακή..το γράφω τώρα και με πιάνουν τα κλάμματα..οχι άλλη..πόσες πια ενέσεις, πόσα φάρμακα, πόση ματαίωση μπορεί να σηκώσει ένα όνειρο?

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

@Shinny κι εγώ είχα θέμα με τα ωάρια. Μετά από δύο δοκιμές με δικά μου, που φτάσανε μόνο στην ωοληψία και δεν προχώρησαν καν σε γονιμοποίηση, αποφάσισα να δοκιμάσω με ωάρια δότριας. Τώρα κρατάω αγκαλίτσα το κοριτσάκι μου και είμαι 33. Επίσης, δεν είχα ενδομητρίωση αλλά ενδομητρίτιδα. Η 1η προσπάθεια με δότρια δεν πέτυχε αλλά μετά από υστεροσκόπηση και θεραπεία η 2η πήγε καλά!

  • Μου αρέσει 3

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzina_liana είπε:

Ναι αυτός...

Γλυκιά μου πολυ χάρηκα άντε με το καλό... Μακάρι να ταιριάζει και με τον κύκλο σου και να τα βάλεις φρέσκα φρέσκα και όχι κατεψυγμένα χαχαχαχα

Μπορεί και να ταιριάζει εγώ περνω εδώ και 4 μήνες cyclacur για να μου έρθει κάθε μήνα περίοδο. Έχω να πάρω ακόμα 7 συνήθως μου έρχεται 4 μέρες αφού περνω το τελευταίο χάπι άρα μπορεί να ταιριάξει θα δούμε. Ας δούμε πρώτα πως θα τα παι η κοπέλα. 

Just now, Rallia είπε:

Τη θετική σας σκέψη θα έχω αύριο μαζί σας κοριτσάκια μου..! Σας ευχαριστω, ο,τι κι αν γίνει με τη χοριακή, είστε μεγάλο στήριγμα. Θα πάω μόνη μου στο μικροβιολογικό, για να μην κουβαλάω την αγωνία των δικών μου, εχω πεί σε συντροφο και οικογενεια οτι η ημέρα χοριακής είναι η δευτέρα..Σήμερα δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου, ζαλάδες μόλις σηκωθω απο τον καναπέ, ζαλάδες μόλις γυρίζω το κεφάλι, πόνοι περιόδου, στήθη τούμπανο και πονοκέφαλος..Λέω συνέχεια στον εαυτο μου οτι είναι απο την προγεστερόνη για να μην χαίρομαι..δε θέλω άλλη μηδενική χοριακή..το γράφω τώρα και με πιάνουν τα κλάμματα..οχι άλλη..πόσες πια ενέσεις, πόσα φάρμακα, πόση ματαίωση μπορεί να σηκώσει ένα όνειρο?

Εύχομαι να πάρεις μια τεράστια χοριακη και όλα τα άλλα θα είναι μια κακία ανάμνηση 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rallia είπε:

Τη θετική σας σκέψη θα έχω αύριο μαζί σας κοριτσάκια μου..! Σας ευχαριστω, ο,τι κι αν γίνει με τη χοριακή, είστε μεγάλο στήριγμα. Θα πάω μόνη μου στο μικροβιολογικό, για να μην κουβαλάω την αγωνία των δικών μου, εχω πεί σε συντροφο και οικογενεια οτι η ημέρα χοριακής είναι η δευτέρα..Σήμερα δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου, ζαλάδες μόλις σηκωθω απο τον καναπέ, ζαλάδες μόλις γυρίζω το κεφάλι, πόνοι περιόδου, στήθη τούμπανο και πονοκέφαλος..Λέω συνέχεια στον εαυτο μου οτι είναι απο την προγεστερόνη για να μην χαίρομαι..δε θέλω άλλη μηδενική χοριακή..το γράφω τώρα και με πιάνουν τα κλάμματα..οχι άλλη..πόσες πια ενέσεις, πόσα φάρμακα, πόση ματαίωση μπορεί να σηκώσει ένα όνειρο?

Αχ κορίτσι μου.... Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου μια τεράστια χοριακή αύριο!! Προσπάθησε να είσαι ήρεμη! Περιμένω νέα σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rallia είπε:

Τη θετική σας σκέψη θα έχω αύριο μαζί σας κοριτσάκια μου..! Σας ευχαριστω, ο,τι κι αν γίνει με τη χοριακή, είστε μεγάλο στήριγμα. Θα πάω μόνη μου στο μικροβιολογικό, για να μην κουβαλάω την αγωνία των δικών μου, εχω πεί σε συντροφο και οικογενεια οτι η ημέρα χοριακής είναι η δευτέρα..Σήμερα δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου, ζαλάδες μόλις σηκωθω απο τον καναπέ, ζαλάδες μόλις γυρίζω το κεφάλι, πόνοι περιόδου, στήθη τούμπανο και πονοκέφαλος..Λέω συνέχεια στον εαυτο μου οτι είναι απο την προγεστερόνη για να μην χαίρομαι..δε θέλω άλλη μηδενική χοριακή..το γράφω τώρα και με πιάνουν τα κλάμματα..οχι άλλη..πόσες πια ενέσεις, πόσα φάρμακα, πόση ματαίωση μπορεί να σηκώσει ένα όνειρο?

Εγκυουλα μήπως ; Στο ευχομαι ολόψυχα θα εισαι στη σκέψη μας:wub:

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rallia είπε:

Τη θετική σας σκέψη θα έχω αύριο μαζί σας κοριτσάκια μου..! Σας ευχαριστω, ο,τι κι αν γίνει με τη χοριακή, είστε μεγάλο στήριγμα. Θα πάω μόνη μου στο μικροβιολογικό, για να μην κουβαλάω την αγωνία των δικών μου, εχω πεί σε συντροφο και οικογενεια οτι η ημέρα χοριακής είναι η δευτέρα..Σήμερα δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου, ζαλάδες μόλις σηκωθω απο τον καναπέ, ζαλάδες μόλις γυρίζω το κεφάλι, πόνοι περιόδου, στήθη τούμπανο και πονοκέφαλος..Λέω συνέχεια στον εαυτο μου οτι είναι απο την προγεστερόνη για να μην χαίρομαι..δε θέλω άλλη μηδενική χοριακή..το γράφω τώρα και με πιάνουν τα κλάμματα..οχι άλλη..πόσες πια ενέσεις, πόσα φάρμακα, πόση ματαίωση μπορεί να σηκώσει ένα όνειρο?

Όλα καλά σου εύχομαι για αύριο κορίτσι μου...να πάρεις μια μεγάλη χοριακη και να κλαίς από χαρά..

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεωργία συγχαρητήρια και εύχομαι καλούς διπλασιασμους! 

Rallia με το καλό αύριο η χοριακη αν και όλες πιστεύουμε πως τα κατάφερες!

Shinny καλώς μας ήρθες. Ευχομαι όλα να ξεπεραστούν και να μιλάμε σύντομα για την εγκυμοσυνη σου. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 29/10/2019 at 2:17 ΜΜ, Rallia είπε:

Καλή επιτυχία με όλη μου την καρδιά για σήμερα!!! Σ ευχαριστω ❤️

Σ ευχαριστω πολύ! Θα το παλέψω αλλά για Παρασκευή δύσκολο το βλέπω να αντέξω..σκέφτομαι να πάω Πέμπτη, άμα είναι να δείξει κάτι θα δείξει..αν όχι, το 0 δεν πρόκειται να αλλάξει σε μια μέρα..Αχ κοριτσάκι μου..Σ ευχαριστω

Είμαι στην 7η μέρα από την εμβρυομεταφορα (μαζί με τη μέρα της εμβρυομεταφορας).

Μακάρι κοριτσάκι μου..Σ ευχαριστω 

Κορίτσια καλημέρα και καλό μήνα να έχουμε με μεγάλες χοριακές να παίρνουμε θάρρος και οι απογοητευμένες. @Rallia περιμένουμε ευχάριστα. Ευτυχώς που υπάρχει και το φόρουμ και παίρνουμε θάρρος η μια από την άλλη.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα και καλό μήνα!! @Marmav85  συγχαρητήρια εύχομαι ολόψυχα όλα να πάνε καλά!!! @tzina_liana μου και σε σένα το ίδιο ψυχραιμία τα καλύτερα έρχονται!!! @Rallia μου καλή επιτυχία όλες οι ευχές μας μαζί σου!!!

10 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Μπορεί και να ταιριάζει εγώ περνω εδώ και 4 μήνες cyclacur για να μου έρθει κάθε μήνα περίοδο. Έχω να πάρω ακόμα 7 συνήθως μου έρχεται 4 μέρες αφού περνω το τελευταίο χάπι άρα μπορεί να ταιριάξει θα δούμε. Ας δούμε πρώτα πως θα τα παι η κοπέλα. 

Εύχομαι να πάρεις μια τεράστια χοριακη και όλα τα άλλα θα είναι μια κακία ανάμνηση 

@ba_lily μου καλημέρα παίρνω κ εγώ cyclacyr  μήνες τώρα για την περίοδο και είμαι σε αναμονή δότριας,ήθελα να σε ρωτήσω σου ζήτησαν άλλες εξετάσεις από το κέντρο για παράδειγμα θυροειδή ή είναι νωρίς ακόμα?

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα να έχουμε!! Κορίτσια σας ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολύ..με συγκινείτε..

Εγώ πριν λίγο γύρισα απο το μικροβιολογικό, θα ξέρω το απόγευμα..πως περνάνε οι ώρες μέχρι τότε..

Just now, Anania είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλό μήνα να έχουμε με μεγάλες χοριακές να παίρνουμε θάρρος και οι απογοητευμένες. @Rallia περιμένουμε ευχάριστα. Ευτυχώς που υπάρχει και το φόρουμ και παίρνουμε θάρρος η μια από την άλλη.

Πραγματικά το κουράγιο που ανταλλάσσουμε εδώ μέσα δεν υπάρχει..κανείς άλλος δεν μπορεί να καταλάβει, κανείς

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, nasia11 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και καλό μήνα!! @Marmav85  συγχαρητήρια εύχομαι ολόψυχα όλα να πάνε καλά!!! @tzina_liana μου και σε σένα το ίδιο ψυχραιμία τα καλύτερα έρχονται!!! @Rallia μου καλή επιτυχία όλες οι ευχές μας μαζί σου!!!

@ba_lily μου καλημέρα παίρνω κ εγώ cyclacyr  μήνες τώρα για την περίοδο και είμαι σε αναμονή δότριας,ήθελα να σε ρωτήσω σου ζήτησαν άλλες εξετάσεις από το κέντρο για παράδειγμα θυροειδή ή είναι νωρίς ακόμα?

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου..

Αν θες την γνώμη μου καλύτερα να κάνεις τις εξετάσεις για να είσαι έτοιμη... Εγώ τις είχα κάνει όλες πριν πάω στο κέντρο.. θυροειδή, θρομβοφιλια, βιταμίνες κ.α

Just now, Rallia είπε:

Καλό μήνα να έχουμε!! Κορίτσια σας ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολύ..με συγκινείτε..

Εγώ πριν λίγο γύρισα απο το μικροβιολογικό, θα ξέρω το απόγευμα..πως περνάνε οι ώρες μέχρι τότε..

Πραγματικά το κουράγιο που ανταλλάσσουμε εδώ μέσα δεν υπάρχει..κανείς άλλος δεν μπορεί να καταλάβει, κανείς

Καλό μήνα κούκλα.. ναι όντως πολλές ώρες εγώ μια ώρα περίμενα και δεν περνούσε η ριμάδα...


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rallia είπε:

Καλό μήνα να έχουμε!! Κορίτσια σας ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολύ..με συγκινείτε..

Εγώ πριν λίγο γύρισα απο το μικροβιολογικό, θα ξέρω το απόγευμα..πως περνάνε οι ώρες μέχρι τότε..

Πραγματικά το κουράγιο που ανταλλάσσουμε εδώ μέσα δεν υπάρχει..κανείς άλλος δεν μπορεί να καταλάβει, κανείς

@RalliaΟλόψυχα σου εύχομαι να δεις το νούμερο κ να τρίβεις απο χαρά τα μάτια σου!!!Περιμένουμε με αγωνία κοριτσάκι μου..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...