Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 26/10/2019 at 7:02 ΜΜ, Georgia1972 είπε:

Βρε κορίτσια να σας πω κι αυτο... Εχθές ειπε ο "μεγάλος" μου γιος "μαμά" για πρώτη φορά. Δεν έδωσα πολύ σημασία γιατί τα μωρά λένε και τυχαία λογάκια. Σήμερα ήταν στο πάρκο και ήμουν όρθια δίπλα του και μιλούσα στο τηλ και ένιωσα το χεράκι του στη μέση μου. Γύρισα να τον δω και με χαμογελο και ματια σαν ερωτευμένα, με χαιδευε και μου έλεγε "μμμάμμμα πάω, πάω" (γιατί τα χαϊδεύω κι εγώ και τους λέω σ' αγαπάω). 

Εφυγε ξαφνικά όλη η κούραση και καταλαβαίνετε πως έλιωσα...

 

Εκει το '17 έκανε 4000 ευρώ με φύλαξη εμβρύων για έναν χρόνο. Κάθε επόμενη χρονιά φύλαξης θα κόστιζε 250 ευρω αν θυμάμαι καλά, και η επόμενη εξωσωματική (αν θελαμε) θα κόστιζε 450. Με ένα τηλ στο λογιστήριο πρωινές ώρες θα σου πουν. Είναι λίγο απόμακρος άνθρωπος, αλλά καλός επιστήμονας και για μένα αυτό μετράει. Δεν θα τον παντρευτουμε. Για ψυχολογική υποστήριξη έχει και κοπέλες ψυχολόγους που παρέχουν τις συνεδρίες δωρεάν. 

@Georgia1972, αχ κορίτσι μου .... έλιωσα με αυτά που γράφεις για το παιδάκι σου !!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Rallia είπε:

Μόλις το πήρα, θετικό αλλά χαμηλό, 61 μονάδες..

 

Just now, Rallia είπε:

Μόλις το πήρα, θετικό αλλά χαμηλό, 61 μονάδες..

Τελεια! Ε όχι και χαμηλό για 9 μέρες μετά την ετ είναι μια χαρα! Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου κοριτσάκι μου! Πρώτη φορά με δανεικά; Σε ποιο γιατρό;

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

 

Τελεια! Ε όχι και χαμηλό για 9 μέρες μετά την ετ είναι μια χαρα! Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου κοριτσάκι μου! Πρώτη φορά με δανεικά; Σε ποιο γιατρό;

Σ'ευχαριστωωω..! Πρώτη φορά, στο Ακεσώ στον Τσιριγώτη

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rallia είπε:

Σ'ευχαριστωωω..! Πρώτη φορά, στο Ακεσώ στον Τσιριγώτη

Ε δεν είχα καμία αμφιβολία! Παλι ο μάγος έκανε τα μαγικά του Χαχα! Εισαι από τις τυχερές που πιάνουν με την πρώτη απόλαυσε το μην αγχωνεσαι καθόλου όλα τελεια! Στο λέω εγω που παω με δανεικά κ ακόμη τιποτα! 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rallia είπε:

Μόλις το πήρα, θετικό αλλά χαμηλό, 61 μονάδες..

Συγχαρητήρια κορίτσι μου.. :x:x δεν είναι χαμηλο.. και εγώ έτσι νόμιζα για την δική μου που είναι πιο κάτω από την δική σου αλλά οι γιατροί έμειναν ικανοποιημένοι... Όλα καλά... Εύχομαι μια εύκολη και τελειωμηνη εγκυμοσύνη:x:x

  • Μου αρέσει 2

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Ε δεν είχα καμία αμφιβολία! Παλι ο μάγος έκανε τα μαγικά του Χαχα! Εισαι από τις τυχερές που πιάνουν με την πρώτη απόλαυσε το μην αγχωνεσαι καθόλου όλα τελεια! Στο λέω εγω που παω με δανεικά κ ακόμη τιποτα! 

Που είσαι σε ποιόν??

Δεν νιώθω τίποτα αυτή τη στιγμή, έχω σοκαριστεί να σου πω την αλήθεια..Με τα δικά μου πρόπερσι είχα μία επιτυχία με βλαστοκύστες με την πρώτη (τρομάρα μου) που ξεκίνησε αρκετά πιο χαμηλά και έπαιρνε τσουκου τσούκου την ανηφόρα μέχρι που καταποντίστηκε..Μετά 6-7 μήνες απο αυτό (και πριν συνεχίσω με τις επόμενες προσπάθειες) είχα στο ξεκάρφωτο μία φυσική σύλληψη που ξεκίνηση απο 17 και κατέληξε σε βιοχημική..Τώρα με το που άκουσα το νούμερο σκέφτηκα φτού, μία απο τα ίδια..Γίνεται εμφύτευση αλλα κάτι στραβώνει μετά, τα ωάρια μου είναι σκαρτα..ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΣΚΕΨΗ! Και λέω HELLOOO δεν είναι δικά μου τα ωάρια εδώ, δεν "φταίω" εγώ αν πάμε σε βιοχημική, τουλάχιστον μια εμφυτευσούλα την έκανα ρε γαμώτο! Κάτι είναι κι αυτό αν όλα στραβώσουν νομίζω.. 

Just now, tzina_liana είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου.. :x:x δεν είναι χαμηλο.. και εγώ έτσι νόμιζα για την δική μου που είναι πιο κάτω από την δική σου αλλά οι γιατροί έμειναν ικανοποιημένοι... Όλα καλά... Εύχομαι μια εύκολη και τελειωμηνη εγκυμοσύνη:x:x

Μακάρι όλα να μας πάνε καλά!! Ευχαριστώ για το κουράγιο!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rallia είπε:

Που είσαι σε ποιόν??

Δεν νιώθω τίποτα αυτή τη στιγμή, έχω σοκαριστεί να σου πω την αλήθεια..Με τα δικά μου πρόπερσι είχα μία επιτυχία με βλαστοκύστες με την πρώτη (τρομάρα μου) που ξεκίνησε αρκετά πιο χαμηλά και έπαιρνε τσουκου τσούκου την ανηφόρα μέχρι που καταποντίστηκε..Μετά 6-7 μήνες απο αυτό (και πριν συνεχίσω με τις επόμενες προσπάθειες) είχα στο ξεκάρφωτο μία φυσική σύλληψη που ξεκίνηση απο 17 και κατέληξε σε βιοχημική..Τώρα με το που άκουσα το νούμερο σκέφτηκα φτού, μία απο τα ίδια..Γίνεται εμφύτευση αλλα κάτι στραβώνει μετά, τα ωάρια μου είναι σκαρτα..ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΣΚΕΨΗ! Και λέω HELLOOO δεν είναι δικά μου τα ωάρια εδώ, δεν "φταίω" εγώ αν πάμε σε βιοχημική, τουλάχιστον μια εμφυτευσούλα την έκανα ρε γαμώτο! Κάτι είναι κι αυτό αν όλα στραβώσουν νομίζω.. 

Μακάρι όλα να μας πάνε καλά!! Ευχαριστώ για το κουράγιο!!!

Σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ στην πρώτη μου προσπάθεια

Παράθεση

 

(με δανεικά γιατί με δικά μου δεν κατάφερα ποτέ να κάνω ) είχα πολύ πιο χαμηλή χοριακη από την χθεσινή μου και τελικά έφτασα μέχρι 8β5μ και απεβαλα λόγω αιματοματος... Όταν είδα εχθές το 52.5 με έπιασε κρύος ιδρώτας... Είναι πιστεύω λόγω της προηγούμενης εμπειρίας μας 

Πόσα έβαλες; Βλαστοκυστες;


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rallia είπε:

Που είσαι σε ποιόν??

Δεν νιώθω τίποτα αυτή τη στιγμή, έχω σοκαριστεί να σου πω την αλήθεια..Με τα δικά μου πρόπερσι είχα μία επιτυχία με βλαστοκύστες με την πρώτη (τρομάρα μου) που ξεκίνησε αρκετά πιο χαμηλά και έπαιρνε τσουκου τσούκου την ανηφόρα μέχρι που καταποντίστηκε..Μετά 6-7 μήνες απο αυτό (και πριν συνεχίσω με τις επόμενες προσπάθειες) είχα στο ξεκάρφωτο μία φυσική σύλληψη που ξεκίνηση απο 17 και κατέληξε σε βιοχημική..Τώρα με το που άκουσα το νούμερο σκέφτηκα φτού, μία απο τα ίδια..Γίνεται εμφύτευση αλλα κάτι στραβώνει μετά, τα ωάρια μου είναι σκαρτα..ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΣΚΕΨΗ! Και λέω HELLOOO δεν είναι δικά μου τα ωάρια εδώ, δεν "φταίω" εγώ αν πάμε σε βιοχημική, τουλάχιστον μια εμφυτευσούλα την έκανα ρε γαμώτο! Κάτι είναι κι αυτό αν όλα στραβώσουν νομίζω.. 

Μακάρι όλα να μας πάνε καλά!! Ευχαριστώ για το κουράγιο!!!

Α, έτσι εξηγείται η παγωμάρα με το νούμερο, εγω θα έκανα πάρτι με 62 :grin:. Κατανοητό μετά τις βιοχημικές. Το καλό είναι ότι εμφυτεύει έχεις μήτρα που πιάνει εύκολα κ συτο είναι σημαντικό. Και τα ωάρια φρέσκα κ νεανικά όποτε τώρα όλα καλά θα πανε

εγω ειμαι Θεσσαλονίκη στο Έμβρυ......μπ


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tzina_liana είπε:

Σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ στην πρώτη μου προσπάθεια

(με δανεικά γιατί με δικά μου δεν κατάφερα ποτέ να κάνω ) είχα πολύ πιο χαμηλή χοριακη από την χθεσινή μου και τελικά έφτασα μέχρι 8β5μ και απεβαλα λόγω αιματοματος... Όταν είδα εχθές το 52.5 με έπιασε κρύος ιδρώτας... Είναι πιστεύω λόγω της προηγούμενης εμπειρίας μας 

Πόσα έβαλες; Βλαστοκυστες;

Ναι, 2 βλαστοκύστες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rallia είπε:

Σ'ευχαριστωωω..! Πρώτη φορά, στο Ακεσώ στον Τσιριγώτη

Μπράβο το ωραία!!!! Μια χαρά είμαι η χοριακη σου Ραλια μου!!!!!ην ξεχνάς ότι είναι 9η μέρα!!!! Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη και τελειωμένη εγκυμοσύνη!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Μπράβο το ωραία!!!! Μια χαρά είμαι η χοριακη σου Ραλια μου!!!!!ην ξεχνάς ότι είναι 9η μέρα!!!! Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη και τελειωμένη εγκυμοσύνη!!!!!!

Σ'ευχαριστώωω, μακάρι! Αυριο θα πάω για μια επαναληπτική στο κέντρο, μίλησα με το γιατρό και μου είπε οτι τα αποτελέσματα διαφέρουν απο εργαστήριο σε εργαστήριο οποτε καλό θα ήταν αφού θα κάνω εκεί τις επαναλήψεις να δούνε οι ίδιοι το αρχικό νούμερο..για να δούμε τι θα δούμε και αύριο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rallia είπε:

Μόλις το πήρα, θετικό αλλά χαμηλό, 61 μονάδες..

Μπράβο σου συγχαρητήρια είσαι εγκυούλα!! Μία χαρά είναι η τιμή σου.. καλούς διπλασιασμους εύχομαι....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...