Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Rallia είπε:

Σ'ευχαριστώωω, μακάρι! Αυριο θα πάω για μια επαναληπτική στο κέντρο, μίλησα με το γιατρό και μου είπε οτι τα αποτελέσματα διαφέρουν απο εργαστήριο σε εργαστήριο οποτε καλό θα ήταν αφού θα κάνω εκεί τις επαναλήψεις να δούνε οι ίδιοι το αρχικό νούμερο..για να δούμε τι θα δούμε και αύριο

Αχ κορίτσι μου συγχαρητήρια!! Αύριο θα είναι ακόμα πιο υψηλή! Σίγουρα!!!:wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Rallia είπε:

Σ'ευχαριστώωω, μακάρι! Αυριο θα πάω για μια επαναληπτική στο κέντρο, μίλησα με το γιατρό και μου είπε οτι τα αποτελέσματα διαφέρουν απο εργαστήριο σε εργαστήριο οποτε καλό θα ήταν αφού θα κάνω εκεί τις επαναλήψεις να δούνε οι ίδιοι το αρχικό νούμερο..για να δούμε τι θα δούμε και αύριο

Αύριο θα είναι πιο μεγάλη η χοριακη σου... Μόνο θετική σκέψη από δω και περα.. αυτό λέω και στον εαυτό μου... Αύριο έχω και εγώ επανάληψη... 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο... Όσες κάνετε ινοχεπ η κλεξαν σε πιο σημείο τις κάνετε;

Έχει γίνει σουρωτηρη η κοιλιά μου :?:-?

  • Μου αρέσει 2

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια

Μπραβο σου Rallia! Πολλά συγχαρητήρια! Να έχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσυνη! 

Πολύ χαίρομαι κορίτσια με τις απανωτές θετικές χοριακες!!! 

Γεωργια μου η κουνιαδα μου επειδή είχε κάνει σουρωτήρι επίσης την κοιλιά της, τις υπόλοιπες τις έκανε στους μηρούς. Ρώτησε στο κέντρο που είσαι ή σε φαρμακείο για το κατάλληλο σημείο. 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tzina_liana said:

Αύριο θα είναι πιο μεγάλη η χοριακη σου... Μόνο θετική σκέψη από δω και περα.. αυτό λέω και στον εαυτό μου... Αύριο έχω και εγώ επανάληψη... 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο... Όσες κάνετε ινοχεπ η κλεξαν σε πιο σημείο τις κάνετε;

Έχει γίνει σουρωτηρη η κοιλιά μου :?:-?

 

Just now, tzina_liana said:

Και σε μένα.. άρα σε όλες το ίδιο λενε..ήλπιζα ότι σε κάποια θα έχουν πει πόδι η χέρι 

Εγώ έκανα σε όλη την εγκυμοσύνη ινοχεπ. Τις έκανα σαν χαμόγελο δεξιά, αριστερά και κάτω από τον αφαλό. Όταν γέμιζε η κοιλιά έκανα κάποιες στα μπούτια. Γέμιζαν τα μπούτια και ξαναέκανα στην κοιλιά. Υπομονή. Από ένα σημείο και μετά ήταν απλά ρουτίνα. Στο μωρό σε φτάνουν να ξέρετε ακόμα και με τούμπανο κοιλιά!!!

Απλά στο πόδι ένιωθα πιο έντονα τκ φάρμακο και στην κοιλιά το τρύπημα. Η κοιλιά από ένα σημείο και μετά σκλήρυνε και έμπαινε με δυσκολία η βελόνα. Τα γράφω απλά για να ξέρετε ότι είναι φυσιολογικά!

Ο φαρμακοποιός που είχε πει και χέρι αλλά δεν την έκανα ποτέ εκεί.

Συγχαρητήρια για τις θετικές χοριακές! Εύχομαι καλή έκβαση σε όλες σας και με μωράκια αγκαλιά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Τρυπιεμαι 6 φορές την ημέρα κορίτσια γιατί δεν κάνω μόνο τις ινοχεπ αλλά και ινσουλίνη και μια ακόμη ένεση την προλουτεξ οπότε η καημένη η κοιλιά μου πόσο ν αντέξει... Την προλουτεξ μου είπαν αποκλειστικά κοιλιά οπότε δεν μπορώ να το αποφύγω και καμία φορά την ινσουλίνη την κάνω και στο χέρι... Οπότε θα ρωτήσω καλύτερα τον γυναικολόγο μου...σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

 

  • Μου αρέσει 3

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzina_liana είπε:

Τρυπιεμαι 6 φορές την ημέρα κορίτσια γιατί δεν κάνω μόνο τις ινοχεπ αλλά και ινσουλίνη και μια ακόμη ένεση την προλουτεξ οπότε η καημένη η κοιλιά μου πόσο ν αντέξει... Την προλουτεξ μου είπαν αποκλειστικά κοιλιά οπότε δεν μπορώ να το αποφύγω και καμία φορά την ινσουλίνη την κάνω και στο χέρι... Οπότε θα ρωτήσω καλύτερα τον γυναικολόγο μου...σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

 

Τζινα αρχικα σου ευχομαι ολοψυχα μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!! Και να την χαρεις οσο δεν παει!!!! 

Ειπες οτι κανεις κ ενεσεις ινσουλινης, εχεις διαβητη;

Κοριτσια σας παρακολουθω καθημερινα, και ευχομαι σε ολες οσες πηρατε θετικο να εχετε σε 9 μηνες τα μωρακια σας αγκαλια!!!! Μου δινετε ελπιδα κ μεσα απο τις δικες σας επιτυχιες αισθανομαι οτι κ εγω μπορει καποια στιγμη να τα καταφερω!!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

 

Εγώ έκανα σε όλη την εγκυμοσύνη ινοχεπ. Τις έκανα σαν χαμόγελο δεξιά, αριστερά και κάτω από τον αφαλό. Όταν γέμιζε η κοιλιά έκανα κάποιες στα μπούτια. Γέμιζαν τα μπούτια και ξαναέκανα στην κοιλιά. Υπομονή. Από ένα σημείο και μετά ήταν απλά ρουτίνα. Στο μωρό σε φτάνουν να ξέρετε ακόμα και με τούμπανο κοιλιά!!!

Απλά στο πόδι ένιωθα πιο έντονα τκ φάρμακο και στην κοιλιά το τρύπημα. Η κοιλιά από ένα σημείο και μετά σκλήρυνε και έμπαινε με δυσκολία η βελόνα. Τα γράφω απλά για να ξέρετε ότι είναι φυσιολογικά!

Ο φαρμακοποιός που είχε πει και χέρι αλλά δεν την έκανα ποτέ εκεί.

Συγχαρητήρια για τις θετικές χοριακές! Εύχομαι καλή έκβαση σε όλες σας και με μωράκια αγκαλιά!

@Clue μήπως θυμάσαι πόσες μερες πριν γεννήσεις σταμάτησες να κανεις τις ενέσεις ινοχεπ; Γέννησες φυσιολογικά ή με καισαρική;

Έκανες ενεσεις ινοχεπ και μετά τη γέννα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, inglaterra said:

@Clue μήπως θυμάσαι πόσες μερες πριν γεννήσεις σταμάτησες να κανεις τις ενέσεις ινοχεπ; Γέννησες φυσιολογικά ή με καισαρική;

Έκανες ενεσεις ινοχεπ και μετά τη γέννα;

Δεν είμαι καλό παράδειγμα... Είχα πρόωρη ρήξη υμένων στις 34 εβδομάδες, οπότε δεν ήταν τίποτα προγραμματισμένο! Τελευταία ινοχεπ είχα κάνει την προηγούμενη μέρα το μεσημέρι και γέννησα την επόμενη το πρωί με φυσιολογικό τοκετό! Τις σταμάτησα όταν γέννησα και δεν ξαναέκανα αν και με προβλημάτισε γιατί νόμιζα πως θα συνέχιζα ένα κουτί τουλάχιστον.

Εσύ πως τα πας? Κοντεύεις αν θυμάμαι καλά!Λίγο μετά από εμένα ήσουν...Εγώ θα είχα πητ σε 1 εβδομάδα κανονικά αλλά έχω ένα μπεμπάκι 37 ημερών!

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια Καλημερα και καλο Σαββατοκύριακο! Ειχα χαθει για λιγο αλλα χτες προσπάθησα να διαβάσω ολα όσα έχασα! Χαρηκα πολυ και εύχομαι τα καλυτερα με τις θετικές χοριακες και σε αυτες που γέννησαν εύχομαι να τους ζήσουν τα μωράκια!  Εγω ολα καλα,έμαθα και το φύλο,ειναι και τα 2 κοριτσάκια! Είμαι πλέον στην 18η εβδομαδα. Μετα την κρυάδα που έφαγα με τον γιατρο που δεν μου εκανε Papp-a εκανα με δίκη μου πρωτοβουλία μια τύπου nipt στο safe embryo στην θεσσαλονικη.Τα αποτελεσματα( σε αυτα που μπορουν να δουν γιατι στην δίδυμη υπάρχουν όρια) ηταν ολα αρνητικά,ανακουφιστήκαμε. Να πω βέβαια οτι άλλαξα γυναικολογο στον οποιο πήγα χτες. Μόλις είδε τα αποτελέσματα της αυχενική μου λεει κατα λέξη: τι να την κανεις την Papp-a στην δίδυμη κύηση οταν εχεις τέτοια εξαιρετική  αυχενική;  Οποτε,τιποτα δεν ειναι άσπρο μαύρο και τιποτα δεν ειναι απόλυτο στην ιατρική. Ξέρουν πολυ καλυτερα απο εμας τι πρεπει να κανουμε και τι οχι. Βέβαια,θα μείνω τελικα σε αυτον γιατι ηταν και καποια αλλα πράγματα που δεν μου άρεσαν στον αλλο.   Σας φιλώ όλες,είστε φοβερή στήριξη και μου λείψατε παρα πολυ!:wub:

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

Ωωωω! Fleabag μου ετοιμάζεις νύφες! Χιχιχι! Μπράβο στα κορίτσια σου. Ο λαός μας λέει: Της καλομάνας το παιδί το πρώτο να 'ναι κόρη. Εσύ έχεις και δύο. Ποιος τη χάρη σου! 

Καλημερα κορίτσια και καλό ΣΚ σε όλες.

  • Μου αρέσει 4

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μπαινω κ γω στον χορο των δανεικων ωαριων κ σπερματος αμεε αφου τελειωσα τις προσπαθειες με δικα μου αυγα κ σπερμα του αντρα κ με δωρητη σπερματος γυρίζω σελίδα κ προσευχομαι ετσι να τα καταφερουμε Χαιρομαι με τα θετικά σας νέα κ τη δυναμη που εχετε δε θα μπω σε πολλες σκεψεις κ πιστευω μεσα στις γιορτες ή μετα να ξεκινησω την Τριτη εχω ραντεβου φιλια σε ολες

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, tzina_liana είπε:

Τρυπιεμαι 6 φορές την ημέρα κορίτσια γιατί δεν κάνω μόνο τις ινοχεπ αλλά και ινσουλίνη και μια ακόμη ένεση την προλουτεξ οπότε η καημένη η κοιλιά μου πόσο ν αντέξει... Την προλουτεξ μου είπαν αποκλειστικά κοιλιά οπότε δεν μπορώ να το αποφύγω και καμία φορά την ινσουλίνη την κάνω και στο χέρι... Οπότε θα ρωτήσω καλύτερα τον γυναικολόγο μου...σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

 

H PROLΟYTEX ειναι προγεστερονη? Παιρνεις κι αλλη προγεστερονη? Σου φερνει ζαλη?

Just now, DIMITRAS είπε:

Καλημέρα κορίτσια μπαινω κ γω στον χορο των δανεικων ωαριων κ σπερματος αμεε αφου τελειωσα τις προσπαθειες με δικα μου αυγα κ σπερμα του αντρα κ με δωρητη σπερματος γυρίζω σελίδα κ προσευχομαι ετσι να τα καταφερουμε Χαιρομαι με τα θετικά σας νέα κ τη δυναμη που εχετε δε θα μπω σε πολλες σκεψεις κ πιστευω μεσα στις γιορτες ή μετα να ξεκινησω την Τριτη εχω ραντεβου φιλια σε ολες

Αχ, Δημητρουλα μου αυτο ειχα στο μυαλο μου να σου πω να δεις, αλλά επειδή ειναι ευαισθητο κ λεπτο θεμα δεν ηξερα πώς. Νομιζω οτι θα ειναι η καλυτερη αποφαση με βαση τα δεδομενα. Καλή αρχή να εχεις στις νεες σου προσπαθειες κ εδω θα τα λεμε παλι

Just now, Fleabag είπε:

Κορίτσια Καλημερα και καλο Σαββατοκύριακο! Ειχα χαθει για λιγο αλλα χτες προσπάθησα να διαβάσω ολα όσα έχασα! Χαρηκα πολυ και εύχομαι τα καλυτερα με τις θετικές χοριακες και σε αυτες που γέννησαν εύχομαι να τους ζήσουν τα μωράκια!  Εγω ολα καλα,έμαθα και το φύλο,ειναι και τα 2 κοριτσάκια! Είμαι πλέον στην 18η εβδομαδα. Μετα την κρυάδα που έφαγα με τον γιατρο που δεν μου εκανε Papp-a εκανα με δίκη μου πρωτοβουλία μια τύπου nipt στο safe embryo στην θεσσαλονικη.Τα αποτελεσματα( σε αυτα που μπορουν να δουν γιατι στην δίδυμη υπάρχουν όρια) ηταν ολα αρνητικά,ανακουφιστήκαμε. Να πω βέβαια οτι άλλαξα γυναικολογο στον οποιο πήγα χτες. Μόλις είδε τα αποτελέσματα της αυχενική μου λεει κατα λέξη: τι να την κανεις την Papp-a στην δίδυμη κύηση οταν εχεις τέτοια εξαιρετική  αυχενική;  Οποτε,τιποτα δεν ειναι άσπρο μαύρο και τιποτα δεν ειναι απόλυτο στην ιατρική. Ξέρουν πολυ καλυτερα απο εμας τι πρεπει να κανουμε και τι οχι. Βέβαια,θα μείνω τελικα σε αυτον γιατι ηταν και καποια αλλα πράγματα που δεν μου άρεσαν στον αλλο.   Σας φιλώ όλες,είστε φοβερή στήριξη και μου λείψατε παρα πολυ!:wub:

Καλημερα κοριτσι και καλο μηνα! Τι ευχαριστα νεα δυο κουκλιτσες στην κοιλιτσα κι ολα καλα! Να εχεις καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη κ να μας λες τα νεα σου!

Just now, Georgia1972 είπε:

Ωωωω! Fleabag μου ετοιμάζεις νύφες! Χιχιχι! Μπράβο στα κορίτσια σου. Ο λαός μας λέει: Της καλομάνας το παιδί το πρώτο να 'ναι κόρη. Εσύ έχεις και δύο. Ποιος τη χάρη σου! 

Καλημερα κορίτσια και καλό ΣΚ σε όλες.

Καλημερα μανουλα με τα γλυκα αγορακια σου!Καλο ΣΚ και ενα γλυκο φιλι στα ζουζουνια σου. .:wub:

  • Μου αρέσει 3

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

H PROLΟYTEX ειναι προγεστερονη? Παιρνεις κι αλλη προγεστερονη? Σου φερνει ζαλη?

Αχ, Δημητρουλα μου αυτο ειχα στο μυαλο μου να σου πω να δεις, αλλά επειδή ειναι ευαισθητο κ λεπτο θεμα δεν ηξερα πώς. Νομιζω οτι θα ειναι η καλυτερη αποφαση με βαση τα δεδομενα. Καλή αρχή να εχεις στις νεες σου προσπαθειες κ εδω θα τα λεμε παλι

Καλημερα κοριτσι και καλο μηνα! Τι ευχαριστα νεα δυο κουκλιτσες στην κοιλιτσα κι ολα καλα! Να εχεις καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη κ να μας λες τα νεα σου!

Καλημερα μανουλα με τα γλυκα αγορακια σου!Καλο ΣΚ και ενα γλυκο φιλι στα ζουζουνια σου. .:wub:

Α καλε γι αυτο δεν ειμαι στα πατωνατα η επεξεργασια εχει γινει στον εγκεφαλο μου πριν το καλοκαιρι πριν την υστεροσκοπηση ε 5 προσπαθειες δεν ειναι λιγες για να το παρεις αποφαση τωρα πιπιλαω τον αντρα εγω το ειδα το ονειρο απο την 4η προσπαθεια γι αυτο καθυστερουσα την 5η ε την πηρα κ αυτη την αποφαση κ τελος προχωραω ετσι

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...