Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Sofoulis είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα, στον Τσιρ...πόσο πάνε τα δανικα??? Και στείλτε μου ένα inbox τη δ/νση του...έτσι σαν δεύτερη επιλογή να το έχω...

Κι εγώ θα ήθελα πληροφορίες. Οποια κοπέλα μπορεί ας μας βοηθήσει με πληροφορίες....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Taggeris είπε:

Κι εγώ θα ήθελα πληροφορίες. Οποια κοπέλα μπορεί ας μας βοηθήσει με πληροφορίες....

καλημέρα!  εγώ έμεινα εγκυος στον Τσιριγώτη με την πρώτη αλλά με δικά μου ωάρια,  αν και αυτός επέμενε από την αρχή για δανεικά λόγω ηλικίας.  Δεν ξέρω αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι. ....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Taggeris είπε:

Κι εγώ θα ήθελα πληροφορίες. Οποια κοπέλα μπορεί ας μας βοηθήσει με πληροφορίες....

Κορίτσια καλημέρα μια ωραία Κυριακή να έχουμε έχω ραντεβού με τον τσιριγωτη την Πέμπτη όποτε θα σας ενημερώσω αναλυτικά για το τι μου είπε για τιμές κτλ .

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

Just now, teta2 είπε:

καλημέρα!  εγώ έμεινα εγκυος στον Τσιριγώτη με την πρώτη αλλά με δικά μου ωάρια,  αν και αυτός επέμενε από την αρχή για δανεικά λόγω ηλικίας.  Δεν ξέρω αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι. ....

Καλημέρα Τέτα! Επειδή και εγώ θέλω να συνεχίσω να προσπαθώ με τα δικά μου ωαρια και ο γιατρός μου λέει να καταφύγω στα δανεικά λόγω ηλικίας, μου λες σε παρακαλώ (αν θέλεις) τι ηλικία είσαι και έμεινες έγκυος με τα δικά σου; Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. 

Να προσθέσω απλώς πως κι εγώ στο Τσιρι πήγα, από το εξωτερικό, για να μιλήσω κυρίως για δωρεά ωαρίων, μια που εδώ μου είχαν πει να το ξεχάσω με δικά μου μετά από 4 εξωσωματικες. Είδε εμένα και τις εξετάσεις που μου είχε ζητήσει, μου πρότεινε μια προσπάθεια με δικά μου στον συγκεκριμένο κύκλο που με είδε. Με το πρωτόκολλο που πρότεινε για την περίπτωσή μου. Έμειν εγκυος  και τώρα χαίρομαι το γιο μου.

Είναι ένας κορυφαιος, για εμένα, επιστήμονας και θα τον πρότεινα ακόμα και αν δεν είχα αυτό το αποτέλεσμα. Πρώτη φορά ένιωσα πλήρη εμπιστοσύνη για το γιατρό μου, πραγμα που βοήθησε πολύ επίσης.

Προσωπική γνώμη πάντα αγαπητές μου αλλά θεωρώ πως πρέπει να τη δηλώσω. Σίγουρα υπάρχουν και άλλοι αξιόλογοι επιστήμονες που δε γνωρίζω.

Σας φιλώ όλες.

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

22 ώρες πρίν, tzina_liana είπε:

ναι  γιατι ειμαι στο οριο για θρομβοφιλια και για καλο και για κακο μου εδωσαν,,, βεβαια ειμαι σε συνενοηση με την ενδοκρινολογο μου και οταν περνω κορτιζονη ανεβαζουμε σιγουρα 2-4 μοναδες παραπανω (κυριως στο μεσημεριανο) απο οτι κανω κανονικα.

μονο στις προσπαθειες? γενικα περνεις χαπι?

Κοριτσιααααααααααααα μολις πηρα το αποτελεσμα της 2ης χοριακης μου ειναι 109.5:-D:-D

Τώρα το είδα Τζίνα μου!!Πολλά συγχαρητήρια κ απο δω κ πέρα μόνο χαμόγελα:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , AnnetaP είπε:

Καλημέρα Τέτα! Επειδή και εγώ θέλω να συνεχίσω να προσπαθώ με τα δικά μου ωαρια και ο γιατρός μου λέει να καταφύγω στα δανεικά λόγω ηλικίας, μου λες σε παρακαλώ (αν θέλεις) τι ηλικία είσαι και έμεινες έγκυος με τα δικά σου; Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Καλησπέρα! Είμαι 42 και κατεφυγα σε εξωσωματικη κυρίως λόγω σπερματος. Έχω κάνει μια λαπαροσκοπηση για αφαίρεση κυστεων  στις ωοθηκες (ενδομητριωση) περίπου ένα χρόνο πριν. Η αλήθεια  είναι ότι χρειάστηκε να κάνω 3 κυκλους για να μαζέψω 4 έμβρυα 2 φυσικούς και έναν με διέγερση. Στους φυσικούς πήρα από ένα ωαριο που γονιμοποιηθηκε και με τα φάρμακα πήρα μόνο 4 και τα δύο γονιμοποιηθηκαν. Ξέχασα να πω ότι η αριστερή   ωοθηκη δεν λειτουργεί πλέον λόγω του χειρουργειου μάλλον ο,τι έγινε το έκανε η δεξιά! Από κει και πέρα είχα πάντα πολύ καλές ορμονικές και πολύ καλή   μητρα κάτι που βοήθησε πιστεύω στην εμφυτευση. Εσύ πόσο εισαι; έχεις κάνει πολλές προσπάθειες;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, teta2 είπε:

καλημέρα!  εγώ έμεινα εγκυος στον Τσιριγώτη με την πρώτη αλλά με δικά μου ωάρια,  αν και αυτός επέμενε από την αρχή για δανεικά λόγω ηλικίας.  Δεν ξέρω αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι. ....

Ποσο χρόνων ήσουν; Γιατι επέμενε για δανεικά; Συγνωμη,τωρα είδα οτι απάντησες!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, teta2 είπε:

καλημέρα!  εγώ έμεινα εγκυος στον Τσιριγώτη με την πρώτη αλλά με δικά μου ωάρια,  αν και αυτός επέμενε από την αρχή για δανεικά λόγω ηλικίας.  Δεν ξέρω αν μπορώ να βοηθήσω σε κάτι. ....

Μπορείς να μας πεις με τι αμη ήσουν;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ τε κορίτσια με 4,2 pmol και fsh γύρω στο 6 και κάθε μήνα ωορρηξία κανονική πάντα είχα ωάρια όλα τζουφια δεν γονιμοποιουνταν τίποτα τι να πω.12 ωοληψιες για να πάρω δυο 2ης μέρας μέτρια όπως καταλαβαίνω 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένα κορίτσι τι ανεβάζει την fsh?

 Πριν τρία χρόνια ηταν σταθερά στο 6 απο τον Μάρτιο στο 8 ,.... και για τρεις μηνες και τωρα Οκτώβρη  και Νοέμβρη 9,7 και 9,8. Ειναι καθαρά ηλικιακό το θεμα;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Anania είπε:

Εγώ τε κορίτσια με 4,2 pmol και fsh γύρω στο 6 και κάθε μήνα ωορρηξία κανονική πάντα είχα ωάρια όλα τζουφια δεν γονιμοποιουνταν τίποτα τι να πω.12 ωοληψιες για να πάρω δυο 2ης μέρας μέτρια όπως καταλαβαίνω 

Κοριτσι,δε δικαιολογειται με τιποτα αυτο το γεγονος.Με αυτες τις ορμονες και 12 ωοληψιες για να παρεις 2,2ης μερας ωαρια,τι να πω!!!

Και στο Γεννεσις κιολας που εχει καλους εμβρυολογους υποτιθεται.

Κοριτσι,επιβαλλεται κατ εμε να πας και σε άλλο κεντρο να συγκρινεις!!Απορω με την υπομονη σου!

Εξηγησεις σου εδωσαν?Εγω με καλες ορμονες και σπερμα και 2 τροπ. που δε γονιμοποιηθηκε το ωαριο,θα ζητησω εξηγησεις.Κι αν δεν ειναι ικανοποιητικες,εφυγα!!!

Just now, Καντι είπε:

Ξέρει κανένα κορίτσι τι ανεβάζει την fsh?

 Πριν τρία χρόνια ηταν σταθερά στο 6 απο τον Μάρτιο στο 8 ,.... και για τρεις μηνες και τωρα Οκτώβρη  και Νοέμβρη 9,7 και 9,8. Ειναι καθαρά ηλικιακό το θεμα;

Ανεβαινει και μετα τις εξωσωματικες σταδιακα....λογω καταπονησης των ωοθηκων.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...