Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet είπε:

      Άσε τα χω παίξει σ λέω! Εν τω μεταξύ πρώτη φορά κάνω τεστ πριν τη χοριακη!Είχα κάνει δύο τεστ αφού είχα μείνει έγκυος,γιατί φοβόμουν ότι έχω αποβάλλει 🤷Ειδικά στο δεύτερο ήμουν και τριών μηνών.Θα κάνω τη Δευτέρα τεστ και αν πάλι βγει αρνητικό,εκεί θα αρχίσω να χάνω όντως τις ελπίδες μου..

      μέχρι τρίτη-τετάρτη  δώσε περιθώριο ! μετά για να μην σου λέω χαζομάρες και γω θα λέγαμε ότι δεν ! βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, έχουμε δει χοριακη να βγουν την τελευταία μέρα θετικη!!  απλώς εγώ δεν ειμαι αυτής της γραμμής γιατί ειμαι ανυπόμονη και προτιμώ να φαω το άκυρο  μ παρά να ελπιζω για τη μια στις τόσες πιθανότητες! το πολύ πολύ να πάρεις μια τεράστια χαρά στη χοριακη σ που δεν την περίμενες 

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 9/11/2019 at 9:53 ΜΜ, Anania είπε:

Α ναι ξέχασα να σας πω ότι μου είπε ο τσιριγωτης ότι τα περισσότερα ωάρια που μου παίρνανε δλδ όταν είχα 7 με τα φάρμακα τα 4 ήτανε ανώριμα το έγραφε κιόλας στο χαρτί αλλά εγώ δεν το είχα προσέξει άρα αυτά έτσι κι αλλιώς δεν θα προχωρουσανε. Τι να πω σωστό αυτό που λες;; Ο σφακ στο είπε;;

Εγω σε τροποιημενο φυσικο λογω αρκετων ανωριμων  πηρα απο μονη μου 2 ovitrelle και οταν μετα πηγα καλυτερα και το ειπα μου ειπανε μπραβο!Σε φυσικο εχω πει ψεμα οτι δεν μπορω συγκεκριμενη μερα για να παει η ωοληψια 1 ημερα πισω..!Βεβαια αν και δικαιωθηκα στις επιλογες μου τελικα εγκυμοσυνη δεν ειδα...

Just now, Tsini είπε:

@tzina_liana υποτιθεται οτι θα φυγει η φλεγμονη με τις αντιβιωσεις. Αλλα εγω εχω κ το ζαχαρο κ επιβαρυνεται η κατασταση.... Βρε κοριτσια,δεν ξερω τι να πιστεψω.. κανω καλο με το να παιρνω αντιβιωσεις; Απο την αλλη να ρισκαρω κ να κανω προσπαθειες με φλεγμονη;; Ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω πια....

Τι σχεση εχει το σακχαρο με τις αντιβιωσεις?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, anoulious είπε:

Εγω σε τροποιημενο φυσικο λογω αρκετων ανωριμων  πηρα απο μονη μου 2 ovitrelle και οταν μετα πηγα καλυτερα και το ειπα μου ειπανε μπραβο!Σε φυσικο εχω πει ψεμα οτι δεν μπορω συγκεκριμενη μερα για να παει η ωοληψια 1 ημερα πισω..!Βεβαια αν και δικαιωθηκα στις επιλογες μου τελικα εγκυμοσυνη δεν ειδα...

Τι σχεση εχει το σακχαρο με τις αντιβιωσεις?

Πωπω τρομερό πρέπει να κάνουμε εμείς τους γιατρούς. Πληρώνουμε ένα σωρό λεφτά μια περιουσία κανονική και μας βάζουν έτσι για ωοληψιες με ανώριμα ωάρια. Λυπηρό όλο αυτό που γίνεται αλλά τι να κάνουμε. Πέσαμε στην ανάγκη τους.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Tsini είπε:

@tzina_liana υποτιθεται οτι θα φυγει η φλεγμονη με τις αντιβιωσεις. Αλλα εγω εχω κ το ζαχαρο κ επιβαρυνεται η κατασταση.... Βρε κοριτσια,δεν ξερω τι να πιστεψω.. κανω καλο με το να παιρνω αντιβιωσεις; Απο την αλλη να ρισκαρω κ να κανω προσπαθειες με φλεγμονη;; Ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω πια....

Αν εχω ενα μικροβιο, πχ σταφυλοκκοκο στο δερμα, και παρω αντιβιωσεις για 10 μερες το μικροβιο θα υποχωρησει. Αν παρω για ενα χρονο το μικροβιο θα αλλαξει 15 μορφες για να επιβιωσει κ τελικα θα το πετυχει . Επιπλεον δεν ξερουμε τι επιπτωσεις θα εχει αυτο στο ενδομητριο. Αλλα επειδη δεν ειμαστε γιατροι καλο θα ηταν να ρωτησεις κ εναν αλλο γιατρο που δεν ειναι φανατικος με τις χρονιες αντιβιωσεις να δουμε τι θα σου πει κ πως θα στο εξηγησει

Just now, Taggeris είπε:

Συνάδελφός μου πέτυχε και μάλιστα δίδυμα

Kαλα με διδυμα δεν το πιστευω, οτι ηταν με δικα της

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω περιπτωση 48 χρονων με δικα της αλλα δεν προχωρησε η εγκυμοσυνη...την πρωτη φορα απεβαλε στην 9 βδομαδα και την δευτερη ηταν εξωμητριο και μετα δεν ξανα προσπαθησε .. ειναι σιγουρο γιατι εγω η ιδια της εκανα τις  gonal γιατι φοβοταν μονη της να τις κανει.!

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anoulious είπε:

Εγω σε τροποιημενο φυσικο λογω αρκετων ανωριμων  πηρα απο μονη μου 2 ovitrelle και οταν μετα πηγα καλυτερα και το ειπα μου ειπανε μπραβο!Σε φυσικο εχω πει ψεμα οτι δεν μπορω συγκεκριμενη μερα για να παει η ωοληψια 1 ημερα πισω..!Βεβαια αν και δικαιωθηκα στις επιλογες μου τελικα εγκυμοσυνη δεν 

Και πολυ καλά έκανες!Κι εγω εχω κανει παρομοιες παρεμβασεις!!Κι αυτο με τις 2 οβιτρελ το σκεφτομαι καιρο κι λεω να το κανω κι εγω λογω των πολλων ανωριμων με τις πολυκυστικες μου.

Επισης τωρα σκεφτομαι ποσες μοναδες να προτεινω στο γιατρο να κανω...

Just now, Anania είπε:

Πωπω τρομερό πρέπει να κάνουμε εμείς τους γιατρούς. Πληρώνουμε ένα σωρό λεφτά μια περιουσία κανονική και μας βάζουν έτσι για ωοληψιες με ανώριμα ωάρια. Λυπηρό όλο αυτό που γίνεται αλλά τι να κάνουμε. Πέσαμε στην ανάγκη τους.

Ετσι ακριβως. 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Χαχα! 

Κι εγώ του κλάδου είμαι αλλά λίγο πιο μεγαλου ηλικιακά!!! 

Georgia 72 όχι δυστυχως

Πάω τώρα σε γιατρό που μου σύστησε κοπέλα από εδώ και πιστεύω θα έχω επιτυχία είτε με δικά μου είτε με δωρεά. 

Ελπίζω για το καλύτερο δυνατό 

Εσύ καλά? 

Τα διδυμσκια? 

Χρόνισαν σωστά? 

Αν θες στείλε pm

Με το καλό σου εύχομαι κορίτσι μου. Καλή επιτυχία!

Σε γενικές γραμμές καλά είμαστε. Τα μικρά είναι σχεδόν 18 μηνών και ξεκίνησαν βρεφικό σταθμό στον δήμο μας (ευτυχώς φέτος πήραν όλα τα παιδάκια!) και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Τα κορίτσια εκεί κάνουν καλή δουλειά. Μόνο που, όπως ήταν αναμενόμενο, κάθε τρεις και λίγο περνουν κάποια ίωση... (Από την Παρασκευή έχουν γαστρεντεριτιδα). Εδώ και δύο μήνες δεν έχουμε ησυχάσει και όπως γνωρίζω έτσι θα περάσει ο πρώτος χρόνος. Η αλήθεια είναι πως είμαι πολύ κουρασμένη γιατί είμαι σχεδόν όλο το 24ωρο μόνη. Όταν έρχεται για λίγες ώρες ο άντρας μου είναι κομμάτια και κοιμάται ξερος. Ευτυχώς ήρθε απόψε η θεία μου και θα πάρω μια ανάσα... 

1 hour ago, Taggeris είπε:

Πέτυχε στα 44 μετά από επτά εξωσωματικές. Τέσσερις της έκανε νομίζω στο δημόσιο και άλλες τρεις με τον σφακιανουδη. Μάλιστα η ίδια μου είπε ότι ένα καλό ωάριο πέτυχε το οποίο διαιρέθηκε και απέκτησε τα δίδυμα της. Δεν μπορώ να ξέρω τι έκανε εγώ μεταφέρω τι μου είπε η ίδια.... Ότι προσπάθησε με δικά της. ήμασταν μαζί συνάδελφοι στο σχολείο και πιθανόν να μη μου είπε αλήθεια λόγω του ότι γνωριζόμασταν.... 

Εαν είναι έτσι, θα ειναι ομοζυγωτα διδυμα δηλ θα είναι ολόιδια. Είναι; Από εκεί θα καταλάβεις. 


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Με το καλό σου εύχομαι κορίτσι μου. Καλή επιτυχία!

Σε γενικές γραμμές καλά είμαστε. Τα μικρά είναι σχεδόν 18 μηνών και ξεκίνησαν βρεφικό σταθμό στον δήμο μας (ευτυχώς φέτος πήραν όλα τα παιδάκια!) και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Τα κορίτσια εκεί κάνουν καλή δουλειά. Μόνο που, όπως ήταν αναμενόμενο, κάθε τρεις και λίγο περνουν κάποια ίωση... (Από την Παρασκευή έχουν γαστρεντεριτιδα). Εδώ και δύο μήνες δεν έχουμε ησυχάσει και όπως γνωρίζω έτσι θα περάσει ο πρώτος χρόνος. Η αλήθεια είναι πως είμαι πολύ κουρασμένη γιατί είμαι σχεδόν όλο το 24ωρο μόνη. Όταν έρχεται για λίγες ώρες ο άντρας μου είναι κομμάτια και κοιμάται ξερος. Ευτυχώς ήρθε απόψε η θεία μου και θα πάρω μια ανάσα... 

Εαν είναι έτσι, θα ειναι ομοζυγωτα διδυμα δηλ θα είναι ολόιδια. Είναι; Από εκεί θα καταλάβεις. 

Ναι είναι εντελώς ολόιδια

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, tzina_liana είπε:

εγω ξερω περιπτωση 48 χρονων με δικα της αλλα δεν προχωρησε η εγκυμοσυνη...την πρωτη φορα απεβαλε στην 9 βδομαδα και την δευτερη ηταν εξωμητριο και μετα δεν ξανα προσπαθησε .. ειναι σιγουρο γιατι εγω η ιδια της εκανα τις  gonal γιατι φοβοταν μονη της να τις κανει.!

Ναι,αυτο που αναφέρεις ειναι απολύτως φυσιολογικό και λογικό.Τα ωάρια σε αυτή την ηλικια ειναι ανευπλοειδη,ειναι δηλ.προβληματικα.Ακομα κι αν καταφέρει να γίνει εμφύτευση δεν εχει σχεδον καθόλου πιθανότητες να προχωρήσει η κύηση.Επισης,σε αυτες τις ηλικίες ανεβαίνουν ραγδαία τα ποσοστά των διαφόρων χρωμοσωμικών ανωμαλιών. Ειναι τεράστιο ρίσκο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Εγω σε τροποιημενο φυσικο λογω αρκετων ανωριμων  πηρα απο μονη μου 2 ovitrelle και οταν μετα πηγα καλυτερα και το ειπα μου ειπανε μπραβο!Σε φυσικο εχω πει ψεμα οτι δεν μπορω συγκεκριμενη μερα για να παει η ωοληψια 1 ημερα πισω..!Βεβαια αν και δικαιωθηκα στις επιλογες μου τελικα εγκυμοσυνη δεν ειδα...

Τι σχεση εχει το σακχαρο με τις αντιβιωσεις?

Με τη φλεγμονη εχει σχεση, που ειτε την πυροδοτει ειτε την δημιουργει. Οποτε δεν μπορω να ρισκαρω να μην παρω αντιβιωση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Με το καλό σου εύχομαι κορίτσι μου. Καλή επιτυχία!

Σε γενικές γραμμές καλά είμαστε. Τα μικρά είναι σχεδόν 18 μηνών και ξεκίνησαν βρεφικό σταθμό στον δήμο μας (ευτυχώς φέτος πήραν όλα τα παιδάκια!) και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Τα κορίτσια εκεί κάνουν καλή δουλειά. Μόνο που, όπως ήταν αναμενόμενο, κάθε τρεις και λίγο περνουν κάποια ίωση... (Από την Παρασκευή έχουν γαστρεντεριτιδα). Εδώ και δύο μήνες δεν έχουμε ησυχάσει και όπως γνωρίζω έτσι θα περάσει ο πρώτος χρόνος. Η αλήθεια είναι πως είμαι πολύ κουρασμένη γιατί είμαι σχεδόν όλο το 24ωρο μόνη. Όταν έρχεται για λίγες ώρες ο άντρας μου είναι κομμάτια και κοιμάται ξερος. Ευτυχώς ήρθε απόψε η θεία μου και θα πάρω μια ανάσα... 

Εαν είναι έτσι, θα ειναι ομοζυγωτα διδυμα δηλ θα είναι ολόιδια. Είναι; Από εκεί θα καταλάβεις. 

Ναι είναι εντελώς ολόιδια

Καλημέρα κορίτσια Ελπίζω να είστε όλες καλά. Μπορεί κάποια να με βοηθήσει σχετικά με το σπερμοδιάγραμμα που ζητά Η επιτροπή εξωσωματικών; Καταρχήν αυτό γράφεται και μπορεί να γίνει με ΕΟΠΥΥ; Πού να πάμε να το κάνουμε χωρίς να πληρώσουμε πολλά χρήματα και να το δέχεται η επιτροπή;

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Fleabag είπε:

Ποσο χρόνων ηταν; Δεν θέλω να αμφισβητήσω κανέναν αλλα κανένα ζευγάρι δεν θα πει οτι τα κατάφεραν με δανεικά. Εχω 2 περιπτώσεις στην πόλη μου και οι δυο ετών 47 και υποτίθεται οτι μετα απο 10-12 χρονια προσπαθειών τα κατάφεραν και μάλιστα και οι δυο δίδυμα!!! Δεν υπαρχει περιπτωςη! Προφανώς και φυςικα δεν αφορά κανέναν και καλα κανουμε και το χειριζόμαστε οπως πιστεύουμε εμεις πιο σωστό.Απλα,οπως εγραψε και μια άλλη κοπελα,δίνουμε ενδεχομένως λάθος μηνυματα σε άλλες γυναίκες που προσπαθούν.

Να σας πω κορίτσια την αλήθεια, τόσες περιπτώσεις και όλες δίδυμα! Από εκεί που προσπαθούσαν για χρόνια και δεν πετύχαιναν ούτε το ένα, ξαφνικά πέτυχαν δίδυμα! Κι εγώ πιστεύω ότι κρύβουν την αλήθεια... Λογικό είναι. Ποιός θα έλεγε ότι πέτυχε με ξένα ωάρια? Δεν είναι κάτι που το λες. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ε προφανώς και είναι κάτι που δεν το ανακοινώνεις δημόσια αλλά υπάρχουν και περιπτώσεις που πετυχαίνουν με δικά τους είναι και θέμα τύχης. Εμένα φίλη μου με υδροσαλπιγγες συμφισεις κτλ της είχανε δώσει 1% πιθανότητα αφού ο γιατρός της έλεγε ότι είναι αντιδεοντολογικό αυτό που κάνω έμεινε έγκυος με την δεύτερη εξωσωματική.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anania είπε:

Ε προφανώς και είναι κάτι που δεν το ανακοινώνεις δημόσια αλλά υπάρχουν και περιπτώσεις που πετυχαίνουν με δικά τους είναι και θέμα τύχης. Εμένα φίλη μου με υδροσαλπιγγες συμφισεις κτλ της είχανε δώσει 1% πιθανότητα αφού ο γιατρός της έλεγε ότι είναι αντιδεοντολογικό αυτό που κάνω έμεινε έγκυος με την δεύτερη εξωσωματική.

Ηλικία?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πίστευε ούτε ο γιατρός σκέψου. Άλλη φίλη μου που της είχανε πει 3 χρόνια πριν μείνει έγκυος ότι μπαίνει στην εμμηνόπαυση στα 38 έμεινε έγκυος τυχαία με ένα παιδί που τα είχανε 3 μήνες σκέψου. Να μην πω για τις συναδέλφους μου που είναι κοντά 40 όλες και γεννάνε εναλλάξ όλες και δεν κάνουν εξωσωματική προφανώς το ξέρω εγγυημένα δλδ.

Just now, Manoulitsa75 είπε:

Ηλικία?

37 νομίζω αλλά σου λέω οι περισσότεροι γιατροί της είχανε πει δεν σου κάνω καν εξωσωματική σε κλέβω.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...