Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Thia1985 είπε:

Κορίτσια είστε σίγουρες ότι μπορεί η ληπτρια να δει φωτογραφία? 

Εγώ σε δύο κέντρα που ρώτησα, αν τελικά που έτσι το βλέπω φτάσω εκεί αν μπορώ να δω φωτογραφία, μου είπαν κατηγορηματικα όχι, ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου ούτε φυσικά η δότρια να μας δει κι ότι διαλέγουν αυτοί δότρια με βάση τα δικά μου χαρακτηριστικά. 

Επίσης, μετά που το σκεφτόμουν είπα γιατί να τη δω? Καλύτερα όχι, παιδί μου θα ναι άλλωστε,  πιστεύω θα με βασανίζε αν την έβλεπα και μόνο καλό δε θα μου έκανε. 

Σε κανένα απο τα 3 κέντρα που πήγα δεν επιτρεπόταν κάτι τέτοιο! Υπαρχει απόλυτη ανωνυμία σύμφωνα με τον νομο.Κι εμενα μου εκανε εντύπωση αυτο που εγραψε η κοπελα. Μπορεις να μάθεις πολυ βασικά πράγματα για εξωτερική εμφάνιση,ηλικια,ομάδα αίματος,επίπεδο εκπαίδευσης,αυτα νομιζω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

7 ώρες πρίν, Manoulitsa75 είπε:

Γιατί, δεν μπορεί να διαιρέθηκε το ωάριο από ξένη δότρια?

Σωστό κι αυτό!

Αν θυμάμαι καλά για να συμβεί αυτό θα πρέπει να εισέλθουν δύο σπερματοζωαρια σε ένα ωάριο. Στο εργαστήριο με τι τρόπο θα έγινε η γονιμοποίηση άραγε; Μάλλον θα γίνεται κι έτσι αν τα έχουν αφήσει να ενωθούν μονα τους. Σωστά τα λες φίλη μου. 

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Σε κανένα απο τα 3 κέντρα που πήγα δεν επιτρεπόταν κάτι τέτοιο! Υπαρχει απόλυτη ανωνυμία σύμφωνα με τον νομο.Κι εμενα μου εκανε εντύπωση αυτο που εγραψε η κοπελα. Μπορεις να μάθεις πολυ βασικά πράγματα για εξωτερική εμφάνιση,ηλικια,ομάδα αίματος,επίπεδο εκπαίδευσης,αυτα νομιζω.

ακριβώς όπως τα λες συμφωνώ....παρανομησε ο γιατρός???? άντε ντε...Δεν γίνεται αυτό Δεν το έχω ξανακούσει ποτέ...

Just now, tzina_liana είπε:

νομιζω οτι ειναι πολυ μικρος ο αριθμος βλαστοκυστων... εγω ειχα 6 απο τα 10 ωαρια που  πηραν  απο την δοτρια και μια φιλη μου 9 στα 9 ωαρια

αα επισεις μου ειπαν και για την ομαδα αιματος...στην περιπτωση μας επειδη εχουμε Α και Β δεν θα περιοριστουν στην ομαδα αιματος της δοτριας γιατι ο συνδιασμος των ομαδων μας μπορουν να βγαλουν μεχρι και 0 ομαδα

ναι κ γω ξέρω την ομάδα αίματος της κοπέλας.αλλα μέχρι εκεί όχι φοτο...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Thia1985 είπε:

Κορίτσια είστε σίγουρες ότι μπορεί η ληπτρια να δει φωτογραφία? 

Εγώ σε δύο κέντρα που ρώτησα, αν τελικά που έτσι το βλέπω φτάσω εκεί αν μπορώ να δω φωτογραφία, μου είπαν κατηγορηματικα όχι, ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου ούτε φυσικά η δότρια να μας δει κι ότι διαλέγουν αυτοί δότρια με βάση τα δικά μου χαρακτηριστικά. 

Επίσης, μετά που το σκεφτόμουν είπα γιατί να τη δω? Καλύτερα όχι, παιδί μου θα ναι άλλωστε,  πιστεύω θα με βασανίζε αν την έβλεπα και μόνο καλό δε θα μου έκανε. 

Δεν το ξερω με σιγουρια,δεν τους το εχω ρωτησει ακομα....

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Georgia1972 είπε:

Σωστό κι αυτό!

Αν θυμάμαι καλά για να συμβεί αυτό θα πρέπει να εισέλθουν δύο σπερματοζωαρια σε ένα ωάριο. Στο εργαστήριο με τι τρόπο θα έγινε η γονιμοποίηση άραγε; Μάλλον θα γίνεται κι έτσι αν τα έχουν αφήσει να ενωθούν μονα τους. Σωστά τα λες φίλη μου. 

Καλημερα. Οχι,αυτο γινεται στο σταδιο της βλαστοκυστης κ μετα. Καποιες φορες μια βλαστοκυστη μπορει να διαιρεθει απο μονη της

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mary H είπε:

Καλημερα. Οχι,αυτο γινεται στο σταδιο της βλαστοκυστης κ μετα. Καποιες φορες μια βλαστοκυστη μπορει να διαιρεθει απο μονη της

Αν έχεις τύχη διάβαινε δηλαδή...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Anania είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο και μένα έχει κλονιστεί η υγεία μου μέσα από αυτήν την διαδικασία και σκέφτομαι ότι τι σημαντικό είναι να είμαι εγώ καλά και έχει ο θεός για όλους μας. Σε ευχαριστώ πολύ. 

Ναι, φυσικά, είχαμε μιλήσει και στο τηλέφωνο, θυμάσαι; Έχουμε ένα σώμα που είναι δώρο από το Θεό και οφείλουμε να το σεβαστούμε. Σκέψου μόνο πόσο πιο θεάρεστο είναι να έχεις την υγεία σου και να προσφέρεις ό,τι μπορείς σε ένα παιδάκι που έχει ήδη γεννηθεί, βρίσκεται εκεί έξω και σε χρειάζεται.

Δεν μιλάω εκ του ασφαλούς, δεν έχω παιδιά κι ούτε έχω κάνει καμία συμφωνία με το Θεό ότι θα αποκτήσω ποτέ...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

Ναι, φυσικά, είχαμε μιλήσει και στο τηλέφωνο, θυμάσαι; Έχουμε ένα σώμα που είναι δώρο από το Θεό και οφείλουμε να το σεβαστούμε. Σκέψου μόνο πόσο πιο θεάρεστο είναι να έχεις την υγεία σου και να προσφέρεις ό,τι μπορείς σε ένα παιδάκι που έχει ήδη γεννηθεί, βρίσκεται εκεί έξω και σε χρειάζεται.

Δεν μιλάω εκ του ασφαλούς, δεν έχω παιδιά κι ούτε έχω κάνει καμία συμφωνία με το Θεό ότι θα αποκτήσω ποτέ...

Ναι το θυμάμαι. Μπράβο σου γενικά για την όλη στάση σου στο θέμα έχεις πολύ ώριμη προσέγγιση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anania είπε:

Ναι το θυμάμαι. Μπράβο σου γενικά για την όλη στάση σου στο θέμα έχεις πολύ ώριμη προσέγγιση.

Όσα σχέδια και ανθρώπινες προσπάθειες και να κάνουμε, πάντα τα σχέδια του Θεού ακολουθούμε στο τέλος. Καμιά φορά νομίζουμε ότι ξέρουμε ότι θέλουμε, αλλά κάνουμε λάθος...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αγαπημένες μου μόλις τελείωσα από τον γιατρό.. έχω ένα σπορακι μικρό και χαριτωμένο χιχιχι όλα καλά προς το παρόν σε 2 βδομάδες έχουμε υπέρηχο να ακούσουμε καρδούλα

  • Μου αρέσει 10

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzina_liana είπε:

Αγαπημένες μου μόλις τελείωσα από τον γιατρό.. έχω ένα σπορακι μικρό και χαριτωμένο χιχιχι όλα καλά προς το παρόν σε 2 βδομάδες έχουμε υπέρηχο να ακούσουμε καρδούλα

Μπράβο αγάπη μου με το καλό όλα να πάνε καλά!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tzina_liana είπε:

Αγαπημένες μου μόλις τελείωσα από τον γιατρό.. έχω ένα σπορακι μικρό και χαριτωμένο χιχιχι όλα καλά προς το παρόν σε 2 βδομάδες έχουμε υπέρηχο να ακούσουμε καρδούλα

Μπραβο Γεωργία! Με το καλό και ο επόμενος υπέρηχος! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tzina_liana είπε:

Αγαπημένες μου μόλις τελείωσα από τον γιατρό.. έχω ένα σπορακι μικρό και χαριτωμένο χιχιχι όλα καλά προς το παρόν σε 2 βδομάδες έχουμε υπέρηχο να ακούσουμε καρδούλα

Μπραβο μπράβο μπράβο... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, tzina_liana είπε:

Αγαπημένες μου μόλις τελείωσα από τον γιατρό.. έχω ένα σπορακι μικρό και χαριτωμένο χιχιχι όλα καλά προς το παρόν σε 2 βδομάδες έχουμε υπέρηχο να ακούσουμε καρδούλα

Αχ κορίτσι μου πόσο χαίρομαι!!!!

Συγχαρητήρια!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...