Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, s@m. είπε:

Μα ναι τοσο δυσκολο ειναι? Γιατι να ψαχνω στα sait  ? Εγω οταν παω σε ενα γιατρο θελω να μου λεει τι εξετασεις πρεπει να κανω και να εχει επιχειρηματα.  Παρεπιπτοντως οι χυμοι απο φυσικο ροδι και το σελινο βοηθανε παρα πολυ το σπερμα. Το ροδι βοηθαει να φευγουν οι τοξινες. Παντως γνωστη μας ειδαν φοβερα αποτελεσματα με αυτον τον τροπο στον κατακερματισμο. Υπαρχουν και μαγαζια που σου φτιαχνουν φυσικο χυμο ροδι αν δεν μπορεις στο σπιτι απλα πρεπει να πινει καθε μερα. Δεν θυμαμαι για ποσο διαστημα το εκαναν αλλα σιγουρα πανω απο μηνα. 

Ισχύει!

Just now, Anania είπε:

τι να πω ρε κορίτσια ειλικρινά δεν ξέρω εμενα ο σφάκ δεν μου το είπε ποτέ! οι άλλοι γιατροί που πήγα μετά μου το είπανε όλοι οτι πρέπει να το κάνω αφού έχω αποτυχίες οι οποίες δεν απαικονιζονται στις εξετάσεις μου για να βγεί η γνωμάτευση της κακής ποιότητας ωαρίων, αυτά, βέβαια εμάς είναι οριακό 33 αλλά ο λυμπερόπουλος μου το είπε ξεκάθαρα οτι έχει συμβάλει σε ένα βαθμό στην αποτυχία.

Ο κατακερματισμος dna φυσικα κ παιζει σημαντικο ρολο σε αποτυχιες, βιοχημικες , παλινδρομες. Ειναι ουσιαστικα βλαβες στο dna του σπερματος. Δεν εχει σχεση με ποσοτητα κ ποιοτητα. Δηλ. μπορει να ειναι κατακερματισμενο κ ενα καλο σπερμα, οποτε καλο ειναι προ εξωσωματικης να το δουμε ολες. Σπερμα με κακους δεικτες ποιοτητας ειναι το πρωτο που πρεπει να εξεταστει γιατι συχνα εχει ψηλη κατατμηση. Βελτιωνεται με βιταμινες ή σε χαπια ή χυμους αντιοξειδωτικους, ροδι κλπ

Στην περιπτωση των δανεικων ωαριων ή αν η γυναικα ειναι νεα κ με καλη ποιοτητα ωαριων, συνηθως δεν ελεγχεται η κατατμηση εφοσον, θεωρητικα τουλαχιστον τα νεαρα καλα  ωαρια επιδιορθωνουν οποιες βλαβες στο σπερμα. Και παλι βεβαια η κατατμηση να μην ειναι στο Θεο.

Επισης στην ψηλη κατατμηση συνηθως δεν εχουμε καθολου ή λιγες βλαστοκυστες εφοσον το πατρικο dna εκφραζεται μετα την τριτη μερα. Ειναι δηλ κι αυτος ενας δεικτης. οταν δηλ εγω ειπα στο γιατρο μου να δουμε για κατατμηση μου λεει , δε νομιζω εφοσον απ τα 8 εγιναν τα 6 βλαστοκυστες. Αυτα...

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Mary H είπε:

Ισχύει!

Ο κατακερματισμος dna φυσικα κ παιζει σημαντικο ρολο σε αποτυχιες, βιοχημικες , παλινδρομες. Ειναι ουσιαστικα βλαβες στο dna του σπερματος. Δεν εχει σχεση με ποσοτητα κ ποιοτητα. Δηλ. μπορει να ειναι κατακερματισμενο κ ενα καλο σπερμα, οποτε καλο ειναι προ εξωσωματικης να το δουμε ολες. Σπερμα με κακους δεικτες ποιοτητας ειναι το πρωτο που πρεπει να εξεταστει γιατι συχνα εχει ψηλη κατατμηση. Βελτιωνεται με βιταμινες ή σε χαπια ή χυμους αντιοξειδωτικους, ροδι κλπ

Στην περιπτωση των δανεικων ωαριων ή αν η γυναικα ειναι νεα κ με καλη ποιοτητα ωαριων, συνηθως δεν ελεγχεται η κατατμηση εφοσον, θεωρητικα τουλαχιστον τα νεαρα καλα  ωαρια επιδιορθωνουν οποιες βλαβες στο σπερμα. Και παλι βεβαια η κατατμηση να μην ειναι στο Θεο.

Επισης στην ψηλη κατατμηση συνηθως δεν εχουμε καθολου ή λιγες βλαστοκυστες εφοσον το πατρικο dna εκφραζεται μετα την τριτη μερα. Ειναι δηλ κι αυτος ενας δεικτης. οταν δηλ εγω ειπα στο γιατρο μου να δουμε για κατατμηση μου λεει , δε νομιζω εφοσον απ τα 8 εγιναν τα 6 βλαστοκυστες. Αυτα...

Ε ναι παίζει κυρίως ρόλο από την Τρίτη μέρα και μετά. Τώρα βέβαια εγώ είχα μια βλαστοκύστη από την προηγούμενη ωοληψια βγάλε λοιπόν άκρη. Κορίτσια εγώ πιστεύω ότι εσείς πυ έχετε μεγάλη εμπειρία πρέπει να το κάνετε επάγγελμα θα βγάλετε πολλά λεφτά συμβουλές εξωσωματικής γιατί από τους γιατρούς σίγουρα τα λέτε καλύτερα. 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anania είπε:

Ε ναι παίζει κυρίως ρόλο από την Τρίτη μέρα και μετά. Τώρα βέβαια εγώ είχα μια βλαστοκύστη από την προηγούμενη ωοληψια βγάλε λοιπόν άκρη. Κορίτσια εγώ πιστεύω ότι εσείς πυ έχετε μεγάλη εμπειρία πρέπει να το κάνετε επάγγελμα θα βγάλετε πολλά λεφτά συμβουλές εξωσωματικής γιατί από τους γιατρούς σίγουρα τα λέτε καλύτερα. 

Τι ποσοστο βλαστοκυστεων ειχες?


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Τι ποσοστο βλαστοκυστεων ειχες?

Στις 13 ωοληψιες έχω κάνει δυο βλαστοκυστες πολύ χαμηλό αλλά είχα και πολύ χαμηλό ποσοστό γονιμοποίησης δλδ δεν γονιμοποιουνταν καθόλου δεν ήτανε ότι δεν προχωρούσανε από την Τρίτη μέρα και μετά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anania είπε:

Στις 13 ωοληψιες έχω κάνει δυο βλαστοκυστες πολύ χαμηλό αλλά είχα και πολύ χαμηλό ποσοστό γονιμοποίησης δλδ δεν γονιμοποιουνταν καθόλου δεν ήτανε ότι δεν προχωρούσανε από την Τρίτη μέρα και μετά.

Ψαξτε κι αυτο βρε κοριτσι πριν την επομενη διεγερση


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anania είπε:

Θα το ψάξω δεν το συζητώ έπρεπε να το έχω κάνει εδώ και καιρό για αυτό μόνο στενοχωριέμαι.

Οι εξωσωματικοι εστιαζουν στα ωαρια αλλα δεν φταινε παντα αυτα! Ουτε κι εμας μας ειχαν ζητησει την εξεταση, προφανως επειδη πηγαμε με δανεικα. Παρολα αυτα αν ξαναεκανα διεγερση με νεα δοτρια σιγουρα θα το εψαχνα

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Σε εμας,λογω ανεξηγητης υπογονιμοτητας μας ζητησε κατακερματισμο και ο Παντος και ο Μαστρο..Με καλο σπερμα,το τονιζω!

Ε, ναι αυτο ειναι το σωστο. Αφου κ καλο σπερμα μπορει να εχει θεμα , εννοειται!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Εγω σας ειπα τι μου ειπε ο ανδρολογος. Ο κατακερματισμος ειναι ενα ποσοτο για παραδειγμα μου λεει αλλο 30% στα 10 εκ και αλλο 30% στα 90 εκ Τα υγειη ειναι πολυ πιο πολλα .Το 30% μου λεει στα 10 εκ ειναι πολυ το 30% στο 90 εκ δεν ειναι πολυ οταν πας ειδικα με εξωσωματικη . Οποτε συστηνετε πρωτα θεραπεια να μειωθει . Σε εναν πολυ καλο αριθμο δεν μας λεει τιποτα . Οποτε δεν χρειαζετε να την κανεις. Ο αλλος παλι με μπερδεψε βεβαια ετσι οπως μου τα εξηγησε ο ανδρολογος εχει πιο πολυ βαση απο την δικαιολογια που ειπε ο αλλος. Πραγματι οντως ειναι ποσοστο που το εψαξα. Τι να πω. Βεβαια εγω παρ ολο τα κακα και τελευταια μου ωαρια που εχω στα εξι γονιμοποιημενα ειχα 2 βλαστοκυστες οι οποιες δεν ηταν αριτης ποιοτητας προφανως ομως λογω των ωαριων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, s@m. είπε:

Εγω σας ειπα τι μου ειπε ο ανδρολογος. Ο κατακερματισμος ειναι ενα ποσοτο για παραδειγμα μου λεει αλλο 30% στα 10 εκ και αλλο 30% στα 90 εκ Τα υγειη ειναι πολυ πιο πολλα .Το 30% μου λεει στα 10 εκ ειναι πολυ το 30% στο 90 εκ δεν ειναι πολυ οταν πας ειδικα με εξωσωματικη . Οποτε συστηνετε πρωτα θεραπεια να μειωθει . Σε εναν πολυ καλο αριθμο δεν μας λεει τιποτα . Οποτε δεν χρειαζετε να την κανεις. Ο αλλος παλι με μπερδεψε βεβαια ετσι οπως μου τα εξηγησε ο ανδρολογος εχει πιο πολυ βαση απο την δικαιολογια που ειπε ο αλλος. Πραγματι οντως ειναι ποσοστο που το εψαξα. Τι να πω. Βεβαια εγω παρ ολο τα κακα και τελευταια μου ωαρια που εχω στα εξι γονιμοποιημενα ειχα 2 βλαστοκυστες οι οποιες δεν ηταν αριτης ποιοτητας προφανως ομως λογω των ωαριων.

δεν σε αμφισβητω, να μην παρεξηγηθω...

οι τοξικομανεις που κανουν παιδια με επισης τοξικομανεις αντρες. τι ποιοτητα ωαριων εχουν με τοσες καταχρησεις  και τι κατατμηση εχει το σπερμα του αντρα που κανει χρήση?

απλα ειναι να τραβας τα μαλλια σου!!

  • Μου αρέσει 4

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, eleni17 είπε:

δεν σε αμφισβητω, να μην παρεξηγηθω...

οι τοξικομανεις που κανουν παιδια με επισης τοξικομανεις αντρες. τι ποιοτητα ωαριων εχουν με τοσες καταχρησεις  και τι κατατμηση εχει το σπερμα του αντρα που κανει χρήση?

απλα ειναι να τραβας τα μαλλια σου!!

Για αυτό λέω εγώ ότι θέλει τύχη και καθοκου άγχος για να αυξήσεις τις πιθανότητες σου πράγμα ανέφικτο για εμένα βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anania είπε:

Για αυτό λέω εγώ ότι θέλει τύχη και καθοκου άγχος για να αυξήσεις τις πιθανότητες σου πράγμα ανέφικτο για εμένα βέβαια.

Εντάξει το άγχος πάντα υπάρχει.... Το θέμα είναι να καταφέρεις να διαχειριστείς τα πολύ υψηλά επίπεδα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, eleni17 είπε:

δεν σε αμφισβητω, να μην παρεξηγηθω...

οι τοξικομανεις που κανουν παιδια με επισης τοξικομανεις αντρες. τι ποιοτητα ωαριων εχουν με τοσες καταχρησεις  και τι κατατμηση εχει το σπερμα του αντρα που κανει χρήση?

απλα ειναι να τραβας τα μαλλια σου!!

χαχαχαχαχα συγγνωμη που θα το διακομοδισω . Εχεις απολυτο δικιο .  Το ειπα εγω οτι στο τελος θα πεσω στα σκληρα με ολα αυτα . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...