Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, angel23 είπε:

Καλησπέρα συναγωνίστριες! Θέλω να συγχαρώ τη φίλη μας @Rafaelatarzan! και να της ευχηθώ με το καλό να υποδεχτεί την πανέμορφη κορούλα της! @Mary Hσου εύχομαι από τα βάθη της καρδιάς μου να εμφυτευτούν τα εμβρυάκια σου. να έχεις μια τεράστια χοριακή και γιατί όχι, όπως είπε η Γεωργία, να είσαι η επόμενη διδυμομανούλα! Έκανες έναν τεράστιο αγώνα, ε, ας δικαιωθεί αυτή τη φορά. @Chris-chrisκαλωσόρισες στην ομάδα μας. Να ξέρεις είναι μια τυχερή ομάδα και σου ευχόμαστε να επιτύχεις σύντομα.

Κορίτσια ακριβώς τέτοια μέρα πέρυσι, ευχήθηκα χρόνια πολλά σε όλες μας, όπως κάνω και τώρα. Χρόνια πολλά με υγεία και του χρόνου όλες μας να έχουμε τα μωρά μας είτε στην αγκαλιά είτε στην κοιλίτσα. Πιστεύω πολύ στον άγιο Νικόλαο και θεωρώ ότι με βοήθησε πολύ. Ας έχουμε και τη βοήθεια της Αγίας Άννης που γιορτάζει τη Δευτέρα και τεκνοποίησε σε μεγάλη ηλικία. Εκείνο που έχω να σας δηλώσω είναι πως όλες όσες συζητούσαμε πέρυσι τέτοια μέρα σε αυτή την ομάδα είναι ήδη μανούλες!!!!! Όλες όμως (εκτός από μένα που θα γίνω πρώτα ο θεός, θα γίνω από μέρα σε μέρα). Αυτό είναι μήνυμα για εσάς. Μην χάνετε την ελπίδα σας. πιστέψτε, αγωνιστείτε και θα τα καταφέρετε!

Σε εκείνη την περυσινή ομάδα, θέλω να τους πω ότι τις σκέφτομαι όλες μία μία και δεν τις ξεχνάω και φυσικά είναι μια ευκαιρία να τις ευχαριστήσω για τη συμπαράσταση και τη βοήθεια τους. Σας φιλώ μία μία χωριστά ή μάλλον σας στέλνουμε ένα μεγάλο τριπλό φιλί διότι είμαστε και τρεις!

Τι όμορφο και ελπιδοφόρο μήνυμα... Να είσαι καλά γλυκούλα μου και με το καλό να υποδεχτείς τα παιδάκια σου.... Χρόνια πολλά καλές γιορτές Να έχετε με υγεία και χαρές!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 49 λεπτά , dimitra19 είπε:

@Mary H, κορίτσι διάβασα για την ετ σου . Σου ευχομαι ολόψυχα μια θετική χοριακή και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη . Στο ευχομαι από καρδιάς !!! Πότε θα πας για την χοριακη ?

@Chris-chris, ομολογώ ότι δεν είχα ξανακουσει για το ERA test. Από ότι διαβασα στο Internet το προτυνουν μετα από επανειλλημενες αποτυχίες . Όπως κ η υστεροσκόπηση , ποτε΄δεν γίνεται εξαρχής από όσο γνωρίζω. Πόσες προσπάθειες εχεις κανει? Αν υπάρχει δυνατότητα κάνε ότι χρειάζεται αλλά ζήτα από τον γιατρό σου καλύτερες τιμές. Πόσο κοστίζει το ΕΡΑ τεστ ?

@Annita tsoupani , ετ σήμερα?  Ευχομαι ο Αγιος Νικόλαος να σε βοηθήσει και να πετύχεις το πολυπόθητο !

 

Κοριτσια ευχομαι σε όλες μας το καλύτερα ! 

Δήμητρα καλησπέρα

Σε βοήθησε το 2ο PRP; Ειχες βελτίωση στο πάχος του ενδομητρίου; Εγώ είχα κάνει 3 διαδοχικά αλλά από μια φορά σε 3 κύκλους χωρις ιδιαιτερο αποτελεσμα και θελω να δω αν βοηθαει αυτο που ακολουθεις εσυ.

Καλη επιτυχια σε ολες σας κοριτσια

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chris-chris είπε:

Έχω κάνει πέντε προσπάθειες με δανεικά με καμιά εμφυτευση!!! Το ERA TEST κοστίζει 500 €. Τώρα όσο για έκπτωση μάλλον το βλέπω δύσκολο... Θα δούμε πως θα το χειριστουμε... 

Εύχομαι σε όλες μας με τα καλύτερα που έρχονται!!! 

Πρωτη φορα τωρα εκανες υστεροσκοπηση?!Τι σου ειπε για το ενδομητριο μετα την υστεροσκοπηση?Εαν αυτη την τιμη σου ειπανε για το ερα τεστ ειναι πολυ φθηνη!!!!Εγω δεν ακουσει τοσο φθηνη τιμη.Εγω ξερω οτι κανει επισημα 750 ευρω.Οπως και να εχει εαν το ενδομητριο ειναι καλο(χωρις φλεγμονες πια)χωρις συμφυσεις, τα εμβρυα δανεικα θα πρεπει να την κανεις την εξεταση.Μηπως εχεις λιγο "ιδιαιτερο"παραθυρο εμφυτευσης.Υπαρχει ενα ποσοστο γυναικων , νομιζω γυρω στο 20%που εχει "μετατοπιση" του παραθυρου του.Καλη δυναμη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Annita tsoupani είπε:

Ποσο συγκινητικο μυνημα είναι αυτο μας γεμιζει ελπιδα κ χαρες!!!ειμαι κ εγω μια ταλαιπωρημένη μανουλα που σημερα ειχα την εμβρυομεταφορα μου ενα αγωνα για 2 μωρακι

Καλά αποτελέσματα να έχεις Annita! Με το καλό όλα. 

Καλημερα σε όλα τα κορίτσια μας. Καλό ΣΚ να έχετε. 

  • Μου αρέσει 7

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα ....

Την Πεμπτη εκανα τη δεύτερη προσπάθεια μου με δωρεά ωαρίων.....

μετα την πρωτη αποτυχία με έβαλε ο γιατρός μου να κανω εξετασεις για τα αλλα τα ανασολογικα και για θρομβοφιλια.......

ξεκινησα αυτη τη φορα και νέες ουλές ivor.....

Δεν ξερω βρε κοριτσια... αλλα εχω πολυ άγχος......

τα έμβρυα και μου ειναι ΒΑ και ΒΒ......

λετε να μην ειναι καλα.....? Ο γιατρός μου λεει οτι ειδικα το ενα ειναι πολυ καλο....! 

Λεει οτι η πρωτη αποτυχία μαλλον ηταν τυχαία........

Υστεροσκοπηση ειχα κανει πριν ενάμιση με δυο χρονια περιπου για αλλο λογο βεβαια και δεν ειχα τπτ.....

οποτε το ειπα στο γιατρό κ  μ ειπε να μην ξανακάνω γιατι θεωρεί οτι ειμαστε οκ με την προηγούμενη υστεροσκοπηση......

ρε κοριτσια υπαρχουν και περιπτώσεις που ακομα και με δανεικα δεν τα κατάφεραν......??? Φοβαμαι πολυ....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, GatoulaM είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα ....

Την Πεμπτη εκανα τη δεύτερη προσπάθεια μου με δωρεά ωαρίων.....

μετα την πρωτη αποτυχία με έβαλε ο γιατρός μου να κανω εξετασεις για τα αλλα τα ανασολογικα και για θρομβοφιλια.......

ξεκινησα αυτη τη φορα και νέες ουλές ivor.....

Δεν ξερω βρε κοριτσια... αλλα εχω πολυ άγχος......

τα έμβρυα και μου ειναι ΒΑ και ΒΒ......

λετε να μην ειναι καλα.....? Ο γιατρός μου λεει οτι ειδικα το ενα ειναι πολυ καλο....! 

Λεει οτι η πρωτη αποτυχία μαλλον ηταν τυχαία........

Υστεροσκοπηση ειχα κανει πριν ενάμιση με δυο χρονια περιπου για αλλο λογο βεβαια και δεν ειχα τπτ.....

οποτε το ειπα στο γιατρό κ  μ ειπε να μην ξανακάνω γιατι θεωρεί οτι ειμαστε οκ με την προηγούμενη υστεροσκοπηση......

ρε κοριτσια υπαρχουν και περιπτώσεις που ακομα και με δανεικα δεν τα κατάφεραν......??? Φοβαμαι πολυ....

Καλημερα, μαζι καναμε ετ την ιδια μερα οποτε καλωσορισες στο κλωσσοκλαμπ. Σου ευχομαι καλη επιτυχια αυτη τη φορα. Δυστυχως ακομη κ με δανεικα κανεις δε μας εγγυαται σιγουρη επιτυχια. Εμεις ελπιζουμε κ οτι πει ο Θεος... Παντως μην αγχωνεσαι με τα ΒΒ, ΒΑ κλπ. Και τα δικα μου που ειναι ΑΑ δε σημαινει οτι θα κατσουν σιγουρα. Ο ντοκ μου ειπε εχουμε δει ΑΑ πολλες φορες να καταποντιζονται και ΒΒ να δινουν μωρα.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, GatoulaM είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα ....

Την Πεμπτη εκανα τη δεύτερη προσπάθεια μου με δωρεά ωαρίων.....

μετα την πρωτη αποτυχία με έβαλε ο γιατρός μου να κανω εξετασεις για τα αλλα τα ανασολογικα και για θρομβοφιλια.......

ξεκινησα αυτη τη φορα και νέες ουλές ivor.....

Δεν ξερω βρε κοριτσια... αλλα εχω πολυ άγχος......

τα έμβρυα και μου ειναι ΒΑ και ΒΒ......

λετε να μην ειναι καλα.....? Ο γιατρός μου λεει οτι ειδικα το ενα ειναι πολυ καλο....! 

Λεει οτι η πρωτη αποτυχία μαλλον ηταν τυχαία........

Υστεροσκοπηση ειχα κανει πριν ενάμιση με δυο χρονια περιπου για αλλο λογο βεβαια και δεν ειχα τπτ.....

οποτε το ειπα στο γιατρό κ  μ ειπε να μην ξανακάνω γιατι θεωρεί οτι ειμαστε οκ με την προηγούμενη υστεροσκοπηση......

ρε κοριτσια υπαρχουν και περιπτώσεις που ακομα και με δανεικα δεν τα κατάφεραν......??? Φοβαμαι πολυ....

Καλημέρα και καλώς ήρθες... Έτσι όπως σου τα λέει η Μαίρη είναι ούτε με τα δανεικά υπάρχει σίγουρη επιτυχία... και εγώ τις δύο προηγούμενες φορές είχα βιοχημική κύηση και αυτή είναι η τρίτη φορά και περιμένω.... Μη φοβάσαι όμως δεν θα σε βοηθήσει σε κάτι αυτό το συναίσθημα... Πρέπει να προχωράς με πίστη και ελπίδα ότι θα τα καταφέρεις. Επίσης κάθε περίπτωση είναι διαφορετική δεν μπορείς να συγκρίνεις τον εαυτό σου με οποιαδήποτε άλλη κοπέλα και τους λόγους που απέτυχε.... Γιατί δεν ξέρεις το ιατρικό ιστορικό της... Άλλες τα καταφέρνουν με την πρώτη άλλες με την Τετάρτη άλλες με την 7 η πρέπει να πιστέψεις ότι και η δική σου στιγμή θα έρθει Και πίστεψέ με θα έρθει!!! Αφού είσαι σε διαδικασία που περιμένεις μπορεί να είναι ήδη στο δρόμο το μωράκι σου...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες

Εγώ κορίτσια μέσα από αυτό το φόρουμ κατάλαβα ότι οι περισσότερες κοπέλες με δότρια πετυχαίνουν μετά από αρκετές φορές. Είχα την αίσθηση ότι ήταν σίγουρο και ήμουν η μοναδική που δεν τα κατάφερε. Δυστυχώς έτσι μου το παρουσίασαν από το κέντρο.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , GatoulaM είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα ....

Την Πεμπτη εκανα τη δεύτερη προσπάθεια μου με δωρεά ωαρίων.....

μετα την πρωτη αποτυχία με έβαλε ο γιατρός μου να κανω εξετασεις για τα αλλα τα ανασολογικα και για θρομβοφιλια.......

ξεκινησα αυτη τη φορα και νέες ουλές ivor.....

Δεν ξερω βρε κοριτσια... αλλα εχω πολυ άγχος......

τα έμβρυα και μου ειναι ΒΑ και ΒΒ......

λετε να μην ειναι καλα.....? Ο γιατρός μου λεει οτι ειδικα το ενα ειναι πολυ καλο....! 

Λεει οτι η πρωτη αποτυχία μαλλον ηταν τυχαία........

Υστεροσκοπηση ειχα κανει πριν ενάμιση με δυο χρονια περιπου για αλλο λογο βεβαια και δεν ειχα τπτ.....

οποτε το ειπα στο γιατρό κ  μ ειπε να μην ξανακάνω γιατι θεωρεί οτι ειμαστε οκ με την προηγούμενη υστεροσκοπηση......

ρε κοριτσια υπαρχουν και περιπτώσεις που ακομα και με δανεικα δεν τα κατάφεραν......??? Φοβαμαι πολυ....

Σου εύχομαι από καρδιάς το καλύτερο!!!

Με μια τερααααστια χοριακη!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Αννέτα είπε:

Καλημέρα σε όλες

Εγώ κορίτσια μέσα από αυτό το φόρουμ κατάλαβα ότι οι περισσότερες κοπέλες με δότρια πετυχαίνουν μετά από αρκετές φορές. Είχα την αίσθηση ότι ήταν σίγουρο και ήμουν η μοναδική που δεν τα κατάφερε. Δυστυχώς έτσι μου το παρουσίασαν από το κέντρο.

Ετσι τα παρουσιαζουν γιατι ετσι πουλαν καλυτερα το προιον τους. Ναι εχει αρκετες κοπελες που επιασαν με την πρωτη αλλα κ παρα πολλες που χρειαστηκε να προσπαθησουν παραπανω φορες

  • Μου αρέσει 3

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Αννέτα είπε:

Καλημέρα σε όλες

Εγώ κορίτσια μέσα από αυτό το φόρουμ κατάλαβα ότι οι περισσότερες κοπέλες με δότρια πετυχαίνουν μετά από αρκετές φορές. Είχα την αίσθηση ότι ήταν σίγουρο και ήμουν η μοναδική που δεν τα κατάφερε. Δυστυχώς έτσι μου το παρουσίασαν από το κέντρο.

Τί εννοείς δεν τα κατάφερες; Πόσες φορές προσπάθησες με δότρια;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mary H είπε:

Ετσι τα παρουσιαζουν γιατι ετσι πουλαν καλυτερα το προιον τους. Ναι εχει αρκετες κοπελες που επιασαν με την πρωτη αλλα κ παρα πολλες που χρειαστηκε να προσπαθησουν παραπανω φορες

Μαιρουλα μου τι κάνεις???? Σκάβουν σκάβουν. Τα μωράκια σου????

3 ώρες πρίν, Αννέτα είπε:

Καλημέρα σε όλες

Εγώ κορίτσια μέσα από αυτό το φόρουμ κατάλαβα ότι οι περισσότερες κοπέλες με δότρια πετυχαίνουν μετά από αρκετές φορές. Είχα την αίσθηση ότι ήταν σίγουρο και ήμουν η μοναδική που δεν τα κατάφερε. Δυστυχώς έτσι μου το παρουσίασαν από το κέντρο.

Αννετα μου δυστυχώς πότε δεν είναι σίγουρο...και οι γιατροί δεν είναι Θεοί... Προσευχή σου και πίστεψε ότι θα τα καταφέρεις και όλα θα πάνε καλά!!!!! Μην το βάζεις κάτω και μην απογοητεύεται!!!! Κι εγώ στην πρώτη μου ετ με δανικά είχα εξωμήτριο....και???? Συνεχίζουμε και προχωράμε μπροστά!!!! Με δύναμη και πίστη!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Μαιρουλα μου τι κάνεις???? Σκάβουν σκάβουν. Τα μωράκια σου????

Αννετα μου δυστυχώς πότε δεν είναι σίγουρο...και οι γιατροί δεν είναι Θεοί... Προσευχή σου και πίστεψε ότι θα τα καταφέρεις και όλα θα πάνε καλά!!!!! Μην το βάζεις κάτω και μην απογοητεύεται!!!! Κι εγώ στην πρώτη μου ετ με δανικά είχα εξωμήτριο....και???? Συνεχίζουμε και προχωράμε μπροστά!!!! Με δύναμη και πίστη!!!

Λοιπον επειδη πρωτη φορα μου ειπε οτι ειναι ζωηρα κ  αμεσως μετα το ξεπαγωμα αρχισαν εξελιξη, το καλο που τους θελω να παραμεινουν ζωηρα κ να σκαψουν. Δε δεχομαι ψοφια πραγματα απ τα ζωηρα. (τα λεω στη νυφη να τ ακουσει η πεθερα:lol:)

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Λοιπον επειδη πρωτη φορα μου ειπε οτι ειναι ζωηρα κ  αμεσως μετα το ξεπαγωμα αρχισαν εξελιξη, το καλο που τους θελω να παραμεινουν ζωηρα κ να σκαψουν. Δε δεχομαι ψοφια πραγματα απ τα ζωηρα. (τα λεω στη νυφη να τ ακουσει η πεθερα:lol:)

Χαχαχχαχααα εγώ είμαι σίγουρη ότι κάνουν χαμό!!!!!! Party έχουν στήσει!!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sofoulis είπε:

Χαχαχχαχααα εγώ είμαι σίγουρη ότι κάνουν χαμό!!!!!! Party έχουν στήσει!!!!

Ε μα ναι τζάμπα τα πτυχία μας τα ΑΑ μας κ η ζωηράδα μας. Παιδάκια σκάψτε κομπρεσέρ και δουλεια

  • Χαχα 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...