Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, eleni17 είπε:

Σε Ευχαριστω τοοοσο πολυ!!!  :xΤο χω αναγκη να το πιστεψω!

Γιουπιιιιιιιι!!!! Μπραβο!!!!!! Μα δεν εχουμε κ εμοτικον να χοροπηδανε!!!

Να το πιστέψεις κοριτσι μου γλυκό, οπως υπηρξε η μοναδική στιγμη για την καθεμια μας, ετσι και για εσένα! Και θα δεις θα είμαστε όλες εδω να χαρουμε και να συγκινηθουμε με τις χαρες σου γλυκια μου! 

Just now, Mary H είπε:

Ευχαριστω πολυ πολυ:wub:

Ευχαριστω΄πολυ!!

Να δουμε αυριο τι θα δειξει!

:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

@Mary H, μα τα χίλια μπιμπερο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wub::wub::wub:

το ' ξερα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ημουν σίγουρη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είχα πολύ καλό προαίσθημα για σένα !!!!!!!!!!!!! Μπράβο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το μονο που θα σου ευχηθώ ειναι να περάσει  ο καιρός νεράκι κ να κρατήσεις αγκαλια το μωράκι σου ή τα μωράκια σου ! You never know !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Πραγματικά χάρηκα πάρα πολυ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγω εκανα την ετ σημερα ! Ηταν πολυ ήσυχη η διαδικασία αυτή τη φορά με τον νέο γιατρό σε σχέση με τον προηγουμενο. Ο προηγουμενος δημιουργουσε μια βαβουρα μες το χειρουργειο , όλο κάτι δεν έβλεπε καλά , όλο κάτι ζηταγε απο την μαια κ.ο.κ. 

Σημερα ηρθε ο γιατρός , ησυχα κ ωραια χωρίς πολλές κουβεντες μου εβαλε 2 βλαστοκύστες 3ΑΑ.

Ειμαι πολύ χαρουμενη με την ποιοτητα των βλαστοκύστεων αν κ δεν θυμαμαι τα προηγουμενα κ δεν ξέρω κι αν εχω κρατήσει κ τα χαρτιά ... 

Δεν έχει σημασία ... 

Αυτή την στιγμη το μονο που με νοιαζει είναι να είμαι ήρεμη και χαλαρή . Και είμαι ... ότι γίνει ! 

Νομίζω ότι θα γίνει όμως ... θα δουμε το επόμενο Σάββατο πρωί πρωί !!!!!!!!!!!!!! 

Το 'χεις καταλάβει ότι αν τα καταφέρω κι εγώ θα γεννήσουμε μαζί ?????????????? χαχαχαχα 

Αντε με το καλό κορίτσι μου ! Να σου πάνε όλα καλά ! 

Εσυ έλεγες ότι αυτή θα είναι η τελευταία σου ... εγώ σήμερα έλεγα του αντρα μου .. όσο έχουμε τα λεφτά θα κάνω εξωσωματικές μέχρι να κάτσει !!! χαχα

Ας ελπίσουμε να μην χρειαστεί να κάνουμε άλλες κ του χρόνου τέτοια εποχή να γιορτάζουμε με τα μωρακια μας τα Χριστουγεννα !!!!!!!!!!!!!!111

Christmas Babies !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Christmas ivf !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

 

  • Μου αρέσει 11
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

@Mary H, μα τα χίλια μπιμπερο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wub::wub::wub:

το ' ξερα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ημουν σίγουρη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είχα πολύ καλό προαίσθημα για σένα !!!!!!!!!!!!! Μπράβο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το μονο που θα σου ευχηθώ ειναι να περάσει  ο καιρός νεράκι κ να κρατήσεις αγκαλια το μωράκι σου ή τα μωράκια σου ! You never know !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Πραγματικά χάρηκα πάρα πολυ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγω εκανα την ετ σημερα ! Ηταν πολυ ήσυχη η διαδικασία αυτή τη φορά με τον νέο γιατρό σε σχέση με τον προηγουμενο. Ο προηγουμενος δημιουργουσε μια βαβουρα μες το χειρουργειο , όλο κάτι δεν έβλεπε καλά , όλο κάτι ζηταγε απο την μαια κ.ο.κ. 

Σημερα ηρθε ο γιατρός , ησυχα κ ωραια χωρίς πολλές κουβεντες μου εβαλε 2 βλαστοκύστες 3ΑΑ.

Ειμαι πολύ χαρουμενη με την ποιοτητα των βλαστοκύστεων αν κ δεν θυμαμαι τα προηγουμενα κ δεν ξέρω κι αν εχω κρατήσει κ τα χαρτιά ... 

Δεν έχει σημασία ... 

Αυτή την στιγμη το μονο που με νοιαζει είναι να είμαι ήρεμη και χαλαρή . Και είμαι ... ότι γίνει ! 

Νομίζω ότι θα γίνει όμως ... θα δουμε το επόμενο Σάββατο πρωί πρωί !!!!!!!!!!!!!! 

Το 'χεις καταλάβει ότι αν τα καταφέρω κι εγώ θα γεννήσουμε μαζί ?????????????? χαχαχαχα 

Αντε με το καλό κορίτσι μου ! Να σου πάνε όλα καλά ! 

Εσυ έλεγες ότι αυτή θα είναι η τελευταία σου ... εγώ σήμερα έλεγα του αντρα μου .. όσο έχουμε τα λεφτά θα κάνω εξωσωματικές μέχρι να κάτσει !!! χαχα

Ας ελπίσουμε να μην χρειαστεί να κάνουμε άλλες κ του χρόνου τέτοια εποχή να γιορτάζουμε με τα μωρακια μας τα Χριστουγεννα !!!!!!!!!!!!!!111

Christmas Babies !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Christmas ivf !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

 

Καλοστεριωτα τα μπεμπε σου κ καλη εμφυτευση!Αντε να ειμαστε μαζι εγκυουλες να μιλαμε για χαζα ναυτιες, καουρες κλπ Christmas babies!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 3

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καλοστεριωτα τα μπεμπε σου κ καλη εμφυτευση!Αντε να ειμαστε μαζι εγκυουλες να μιλαμε για χαζα ναυτιες, καουρες κλπ Christmas babies!!!!!!!!!!!

Αχ ναι !!!!!! Μακάρι !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, dimitra19 είπε:

@Mary H, μα τα χίλια μπιμπερο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wub::wub::wub:

το ' ξερα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ημουν σίγουρη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είχα πολύ καλό προαίσθημα για σένα !!!!!!!!!!!!! Μπράβο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Το μονο που θα σου ευχηθώ ειναι να περάσει  ο καιρός νεράκι κ να κρατήσεις αγκαλια το μωράκι σου ή τα μωράκια σου ! You never know !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Πραγματικά χάρηκα πάρα πολυ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγω εκανα την ετ σημερα ! Ηταν πολυ ήσυχη η διαδικασία αυτή τη φορά με τον νέο γιατρό σε σχέση με τον προηγουμενο. Ο προηγουμενος δημιουργουσε μια βαβουρα μες το χειρουργειο , όλο κάτι δεν έβλεπε καλά , όλο κάτι ζηταγε απο την μαια κ.ο.κ. 

Σημερα ηρθε ο γιατρός , ησυχα κ ωραια χωρίς πολλές κουβεντες μου εβαλε 2 βλαστοκύστες 3ΑΑ.

Ειμαι πολύ χαρουμενη με την ποιοτητα των βλαστοκύστεων αν κ δεν θυμαμαι τα προηγουμενα κ δεν ξέρω κι αν εχω κρατήσει κ τα χαρτιά ... 

Δεν έχει σημασία ... 

Αυτή την στιγμη το μονο που με νοιαζει είναι να είμαι ήρεμη και χαλαρή . Και είμαι ... ότι γίνει ! 

Νομίζω ότι θα γίνει όμως ... θα δουμε το επόμενο Σάββατο πρωί πρωί !!!!!!!!!!!!!! 

Το 'χεις καταλάβει ότι αν τα καταφέρω κι εγώ θα γεννήσουμε μαζί ?????????????? χαχαχαχα 

Αντε με το καλό κορίτσι μου ! Να σου πάνε όλα καλά ! 

Εσυ έλεγες ότι αυτή θα είναι η τελευταία σου ... εγώ σήμερα έλεγα του αντρα μου .. όσο έχουμε τα λεφτά θα κάνω εξωσωματικές μέχρι να κάτσει !!! χαχα

Ας ελπίσουμε να μην χρειαστεί να κάνουμε άλλες κ του χρόνου τέτοια εποχή να γιορτάζουμε με τα μωρακια μας τα Χριστουγεννα !!!!!!!!!!!!!!111

Christmas Babies !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Christmas ivf !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

 

Δημητρούλα μου με το καλό να φωλιάζουν τα μωράκια μέσα σου!!!!!!! Πες τους να είναι ενεργητικά και να σκάψουν Καλα καλά!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Δημητρούλα μου με το καλό να φωλιάζουν τα μωράκια μέσα σου!!!!!!! Πες τους να είναι ενεργητικά και να σκάψουν Καλα καλά!!!!!!!!

ευχαριστώωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2019 at 5:27 ΜΜ, Anania είπε:

Κατακερματισμό δεν έχετε κάνει? αν σας βρήκανε πρόβλημα στο σπέρμα θεωρώ οτι πρέπει να το ψάξεις πριν προχωρήσεις είναι σημαντικό παίζει πολύ μεγάλο ρόλο, καλύτερα να πάτε σε ουρολόγο.

εμείς δεν είχαμε κάνει τίποτα κακώς και τελικά ο κατακερμάτισμός βγήκε πάνω από το όριο, τώρα κάναμε και καλλιέργεια σπέρματος που επίσης δεν είχαμε κάνει και pcr για χλαμύδια και κάποιες επιπλέον εξετάσεις αν έχει ελλείψεις κάποιων βιταμινών για να δούμε τι συμπληρώματα θα πάρει, μάλιστα μου είπανε οτι η ποιότητα του σπέρματος παίζει μεγάλο ρόλο στην γονιμοποίηση δλδ την πρώτη μέρα και από την τρίτη μέρα και μετά για να γίνει βλαστοκύστη.

τα ξέρω γιατί τα ψάχνω αυτές τις μέρες και έχω μιλήσει και με εμβρυολόγους.

 Το pcr για χλαμυδια ειναι ακριβη εξεταση?Τι ακριβως ειναι;Δηλαδη υπαρχει πιθανοτητα να βγει καθαρη η καλλιεργεια και να δειξει κατι το pcr?Σας προτειναν καποιες βιταμινες για την κατατμιση,οδηγιες?

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

 Το pcr για χλαμυδια ειναι ακριβη εξεταση?Τι ακριβως ειναι;Δηλαδη υπαρχει πιθανοτητα να βγει καθαρη η καλλιεργεια και να δειξει κατι το pcr?Σας προτειναν καποιες βιταμινες για την κατατμιση,οδηγιες?

Καλησπέρα,

Δες κάποια posts που έκανα αυτές τις μέρες όπου εξηγώ για το θέμα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Troia είπε:

Καλησπέρα,

Δες κάποια posts που έκανα αυτές τις μέρες όπου εξηγώ για το θέμα. 

 

Just now, Troia είπε:

Καλησπέρα,

Δες κάποια posts που έκανα αυτές τις μέρες όπου εξηγώ για το θέμα. 

Καλησπερα!Διαβασα τοpost σου.Ευχαριστω πολυ.Εχουμε επισκεφτει αρκετους ουρολογους και Θεσσαλονικη κ Αθηνα αλλα δεν εμεινα ιδιαιτερα ευχαριστημενη.Τωρς που το διαβασα το L Glutathione μου τοειχε  προτεινει εξωσωματικος για τον κατακερματισμο χωρις περισσοτερες λεπτομερειες μεσα σε να πληθος πληροφοριων και δεν το αξιολογησα ιδιατερα και δεν πηρε.Το Q10 το παιρνουμε κατα καιρους οικογενειακως αλλα ειναι αρκετα ακριβο το ατιμο.Μπορεις αν δε σου ειναι κοπος να μου δωσεις  και σε πμ αν νομιζεις καλυτερα ποσα mg ειναι μια μεση συνιστωμενη δοση και αν υπαρχει καποια ιδιαιτερη οδηγια ληψης?Παντως πριν τα δανεικα θα κανουμε μια τελευταια επισκεψη σε καποιο ουρολογο αν τον πεισω να παει σε εναν ακομη , ελπιζω καλυτερο...Ευχαριστω.Καλη συνεχεια..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααααααααααααα δεν θα το πιστέψετε.......

σημερα ειναι η ένατη μερα απο την εμβρυομεταφορα που ειχα κανει με δυο βλαστοκυστες 5ημερων.....

ο γιατρος μου ειπε να κανω τη χοριακη μου στις 17 του μηνος που ειναι η δωδέκατη μερα.....

εεεεεε δεν άντεξα...... αν και πολυ νωρις............ εκανα τεστακι καιιιιιιιιιιιιι.....

κοριτσια ειναι θετικοοοοοοοοοοοό..............❤️❤️❤️❤️❤️

Λετε να μην ισχυει και να επηρεαζουν τα φάρμακα το αποτέλεσμα...?

θα τρελαθώ........

ακουω και ευχάριστα στο φόρουμ.............

με το καλο τα νέα μωρουλινια.......

  • Μου αρέσει 11
Link to comment
Share on other sites

Just now, GatoulaM είπε:

Κοριτσιααααααααααααα δεν θα το πιστέψετε.......

σημερα ειναι η ένατη μερα απο την εμβρυομεταφορα που ειχα κανει με δυο βλαστοκυστες 5ημερων.....

ο γιατρος μου ειπε να κανω τη χοριακη μου στις 17 του μηνος που ειναι η δωδέκατη μερα.....

εεεεεε δεν άντεξα...... αν και πολυ νωρις............ εκανα τεστακι καιιιιιιιιιιιιι.....

κοριτσια ειναι θετικοοοοοοοοοοοό..............❤️❤️❤️❤️❤️

Λετε να μην ισχυει και να επηρεαζουν τα φάρμακα το αποτέλεσμα...?

θα τρελαθώ........

ακουω και ευχάριστα στο φόρουμ.............

με το καλο τα νέα μωρουλινια.......

Όχι κορίτσι τα τεστ δεν κάνουν ποτέ λάθος όταν είναι θετικό όταν είναι αρνητικό παίζει να μην έχει ανέβει ακόμα η χοριακή γοναδοτροπίνη σου εύχομαι τα καλύτερα και σε 9 μήνες να είσαι μανούλα :)

 

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Όχι κορίτσι τα τεστ δεν κάνουν ποτέ λάθος όταν είναι θετικό όταν είναι αρνητικό παίζει να μην έχει ανέβει ακόμα η χοριακή γοναδοτροπίνη σου εύχομαι τα καλύτερα και σε 9 μήνες να είσαι μανούλα :)

 

Κοριτσι μου σε ευχαριστω πολυ πολυ.......!

Μακαρι να πανε ολα καλα και να καταφέρουμε ολα μα ολα τα κοριτσια εδω μεσα να γινουμε μανούλες.......

που θα το καταφέρουμε...

ειμαι σιγουρη....!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, GatoulaM είπε:

Κοριτσιααααααααααααα δεν θα το πιστέψετε.......

σημερα ειναι η ένατη μερα απο την εμβρυομεταφορα που ειχα κανει με δυο βλαστοκυστες 5ημερων.....

ο γιατρος μου ειπε να κανω τη χοριακη μου στις 17 του μηνος που ειναι η δωδέκατη μερα.....

εεεεεε δεν άντεξα...... αν και πολυ νωρις............ εκανα τεστακι καιιιιιιιιιιιιι.....

κοριτσια ειναι θετικοοοοοοοοοοοό..............❤️❤️❤️❤️❤️

Λετε να μην ισχυει και να επηρεαζουν τα φάρμακα το αποτέλεσμα...?

θα τρελαθώ........

ακουω και ευχάριστα στο φόρουμ.............

με το καλο τα νέα μωρουλινια.......

Αγάπη μου.. και σε είχα στο μυαλό μου να σου στείλω μήνυμα.... Να τρελαθείς βέβαια γιατί είσαι εγκιούλα τα τεστ δεν κάνουν με  τίποτα λάθος... Τι φάρμακα αγάπη μου εμποδίζουν τα αποτέλεσμα; Ακόμα και αν έχεις κάνει ovitrelle η επίδραση περνάει μετά την έβδομη μέρα. Πήγαινε τη Δευτέρα για χοριακή να το επιβεβαιώσεις.. . Μέχρι τότε να προσέχεις τον εαυτό σου και χάιδευε κοιλίτσα...το μωράκι... μωρακια φωλιασαν....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...