Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

πρίν από 23 λεπτά , dimitra19 είπε:

Ναι κοριτσι ...να προσεχεις . :)

Να μην κάνεις τεστ. Είναι κ νωρίς και αν δεν δείξει ξεκάθαρα πάλι στην αγωνία θα είσαι. Ή μπορεί να απογοητευτείς χωρίς λόγο. Είναι δυσκολο το ξέρω. Επίσης δεν θέλω να σε ξεσηκώσω αλλά και εγώ είχα συχνοουρια. Ή πιο σωστά την αίσθηση διαρκώς ότι θέλω να πάω τουαλέτα. Εμένα μου ξεκίνησε γύρω στις 6 μέρες μετά την έμβρυο μεταφορά αλλά εγώ έβαλα τριών ημερών. 

Λίγη υπομονή Δημητρούλα. Υπάρχει λόγος που λένε χοριακη τότε οι γιατροί. Πιάσε δες καμία σειρά (εγώ θυμάμαι είχα δει ένα σωρό κύκλους του Orange is the new black). 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, alina80 είπε:

Να μην κάνεις τεστ. Είναι κ νωρίς και αν δεν δείξει ξεκάθαρα πάλι στην αγωνία θα είσαι. Ή μπορεί να απογοητευτείς χωρίς λόγο. Είναι δυσκολο το ξέρω. Επίσης δεν θέλω να σε ξεσηκώσω αλλά και εγώ είχα συχνοουρια. Ή πιο σωστά την αίσθηση διαρκώς ότι θέλω να πάω τουαλέτα. Εμένα μου ξεκίνησε γύρω στις 6 μέρες μετά την έμβρυο μεταφορά αλλά εγώ έβαλα τριών ημερών. 

Λίγη υπομονή Δημητρούλα. Υπάρχει λόγος που λένε χοριακη τότε οι γιατροί. Πιάσε δες καμία σειρά (εγώ θυμάμαι είχα δει ένα σωρό κύκλους του Orange is the new black). 

 

Ευχαριστω ..  κι εγω στο Netflix εχω λιωσει !!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, ba_lily said:

Κορίτσια πριν ξεκινήσετε προετοιμασία για έμβρυομεταφορα κάνατε καταστολή η ξεκινουσατε κατευθείαν με cyclacur. 

Εγώ κατευθείαν cyclacur ξεκίνησα.

@dimitra19 κι εγώ πιστεύω πως είναι πολύ νωρίς και καλύτερα να μην κάνεις τεστ. Εμένα μου είχε πει ο γιατρός να κάνω στις 14 μέρες μετά την μεταφορά που έπεφτε Κυριακή και έκανα τότε και πήγα Δευτέρα για χοριακή. Αλλά έχω διαβάσει για κοπέλες που ακόμα και μετά από επιβεβαιωμένη εγκυμοσύνη με χοριακή έκαναν τεστ και βγήκε αρνητικό. Έχει να κάνει και με την ευαισθησία του τεστ. 

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Sofoulis είπε:

Αχ!!! Δήμητρα μου αυτο με τη συχνοουρια το είχα.κι εγώ κι έλεγα ιδέα.μου είναι....μια μέρα λοιπόν μου λέει η αδελφή μου...καλό μου παιδί κατουράει δεν καρουρας...ε, πως είναι η ιδέα σου???????

Λοιπόν πρόβλεψη..... ομμμμμμμμμ χοριακη τριψηφια χορταστική ομμμμμμμμμ μωράκια δύο!

Τελος πρόβλεψης!!! Χαχχαχαχα

Eλα Τουτουνακι πολυ εκατσες θελουμε προβλεψη καλη!!!!!! Εισαι το καλο μας μεντιουμ

4 ώρες πρίν, dimitra19 είπε:

 

Καλα αν κανω διδυμα θα κανω γλεντι τρικουβερτο ! Το θελουμε παρα πολυ αλλα εννοειται οτι ολα καλοδεχουμενα ειναι ...αρκει να φτασει μεχρι τελους ! Αυτο με νοιαζει . ΣΕ ευχαριστω Σοφουλη !

Αλλος ειναι ο εξωσωματικος κ αλλος ο γυναικολογος που θα σε ξεγεννησει ? 

Ναι ο εξωσωματικος μου ειναι ο διευθυντης του κεντρου κ εχει τρελη δουλεια δεν προλαβαινει κ γεννες. Μακαρι βεβαια να ανλαμβανε θα τον κρατουσα:)

Just now, Clue είπε:

Εγώ κατευθείαν cyclacur ξεκίνησα.

@dimitra19 κι εγώ πιστεύω πως είναι πολύ νωρίς και καλύτερα να μην κάνεις τεστ. Εμένα μου είχε πει ο γιατρός να κάνω στις 14 μέρες μετά την μεταφορά που έπεφτε Κυριακή και έκανα τότε και πήγα Δευτέρα για χοριακή. Αλλά έχω διαβάσει για κοπέλες που ακόμα και μετά από επιβεβαιωμένη εγκυμοσύνη με χοριακή έκαναν τεστ και βγήκε αρνητικό. Έχει να κάνει και με την ευαισθησία του τεστ. 

Το τεστ για να βγει αξιοπιστο καλο ειναι να γινεται μια μερα πριν

4 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

Όχι καρδιά μου..Αλλά την είχα όταν έμεινα...!!!Έχω ετοιμάζομαι για δανεικά.. Έχω ραντεβού μεθαύριο.. Αλλά εύχομαι να είσαι εσύ.. 

Ετοιμασου κ εσυ. Ερχεται η σειρα σου δε γλιτωνεις χαχαχχαχααχ

1 ώρα πρίν, alina80 είπε:

Να μην κάνεις τεστ. Είναι κ νωρίς και αν δεν δείξει ξεκάθαρα πάλι στην αγωνία θα είσαι. Ή μπορεί να απογοητευτείς χωρίς λόγο. Είναι δυσκολο το ξέρω. Επίσης δεν θέλω να σε ξεσηκώσω αλλά και εγώ είχα συχνοουρια. Ή πιο σωστά την αίσθηση διαρκώς ότι θέλω να πάω τουαλέτα. Εμένα μου ξεκίνησε γύρω στις 6 μέρες μετά την έμβρυο μεταφορά αλλά εγώ έβαλα τριών ημερών. 

Λίγη υπομονή Δημητρούλα. Υπάρχει λόγος που λένε χοριακη τότε οι γιατροί. Πιάσε δες καμία σειρά (εγώ θυμάμαι είχα δει ένα σωρό κύκλους του Orange is the new black). 

 

Εγω 4 μερες μετα την ετ θυμαμαι πηγα για καφε κ ειχα μια αισθηση φουσκωματος κ μονιμου κατουρηματος οπως μια μερα πριν την περιοδο. Αν το νιωθει ετσι η Δημητρα ειναι πολυ καλο σημαδι

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Eλα Τουτουνακι πολυ εκατσες θελουμε προβλεψη καλη!!!!!! Εισαι το καλο μας μεντιουμ

Ναι ο εξωσωματικος μου ειναι ο διευθυντης του κεντρου κ εχει τρελη δουλεια δεν προλαβαινει κ γεννες. Μακαρι βεβαια να ανλαμβανε θα τον κρατουσα:)

Το τεστ για να βγει αξιοπιστο καλο ειναι να γινεται μια μερα πριν

Ετοιμασου κ εσυ. Ερχεται η σειρα σου δε γλιτωνεις χαχαχχαχααχ

Εγω 4 μερες μετα την ετ θυμαμαι πηγα για καφε κ ειχα μια αισθηση φουσκωματος κ μονιμου κατουρηματος οπως μια μερα πριν την περιοδο. Αν το νιωθει ετσι η Δημητρα ειναι πολυ καλο σημαδι

Τι έγινε παιδιά τι έχασα???? Για ποιο κορίτσι θέλουμε πρόβλεψη?????


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofoulis είπε:

Τι έγινε παιδιά τι έχασα???? Για ποιο κορίτσι θέλουμε πρόβλεψη?????

Καλε για τη Δημητρα. Απλως σου υπεθυμιζω οτι εχεις δουλεια ως μεντιουμ. Μην ξεχνιομαστε. καθε μερα κ μια προβλεψη. Αση μου εσυ!!!!!!!!!

18 ώρες πρίν, inglaterra είπε:

Συγχαρητήρια @Mary H!!!!!

Σου ευχομαι μια ομαλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!! Βλεπω να μπαίνεις και συ στο κλαμπ των διδυμομαμάδων! Όλα καλά θα πάνε, να προσέχεις! :)

 

Εσυ πως εισαι με τα διδυμακια? Για πες εντυπωσεις

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια.....

καλησπεραα... πηρα τα αποτελέσματα....

33,43 η χοριακη......

λιγο χαμηλή αλλα αποτι μ ειπε ο γιατρος μου ακομα ειναι νωρις γιαυτο......

σε δυο μερες θα την επαναλάβω για να δουμε.....

η αληθεια ειναι οτι ενα άγχος το εχω.....

την περιμενα λιγο πιο αυξημένη.......

@dimitra19 να ξεκουράζεσαι οσο μπορεις...

κλοσσα κλοσσα....

χαχαχα....

Τα συμπτώματα νομιζω δεν εχουν και πολλη σημασια....

εγω φαντασου ειμαι μια χαρα...... δεν νοιωθω τπτ...

μονο το στήθος μου δεν μπορω ουτε να το ακουμπήσω.....

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, GatoulaM είπε:

Κοριτσια.....

καλησπεραα... πηρα τα αποτελέσματα....

33,43 η χοριακη......

λιγο χαμηλή αλλα αποτι μ ειπε ο γιατρος μου ακομα ειναι νωρις γιαυτο......

σε δυο μερες θα την επαναλάβω για να δουμε.....

η αληθεια ειναι οτι ενα άγχος το εχω.....

την περιμενα λιγο πιο αυξημένη.......

@dimitra19 να ξεκουράζεσαι οσο μπορεις...

κλοσσα κλοσσα....

χαχαχα....

Τα συμπτώματα νομιζω δεν εχουν και πολλη σημασια....

εγω φαντασου ειμαι μια χαρα...... δεν νοιωθω τπτ...

μονο το στήθος μου δεν μπορω ουτε να το ακουμπήσω.....

Γατούλα μου σε ποια μέρα εισαι??? Βλαστοκυστες έβαλες!!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Γατούλα μου σε ποια μέρα εισαι??? Βλαστοκυστες έβαλες!!!!

Εκανα τη χοριακη εκανα χοριακη την ενδέκατη μερα.... και εβαλα βλαστόκυστες πεντε ημερών........

οι γιατροί μου και οι δυο μου ειπαν οτι ειναι χαμηλή αλλα δεν πειραζει και οτι σημασια εχει να διπλασιαστεί στην επομενη......

αλλα εγω αγχώθηκα λιγακι.... εσεις τι λετε....??

ειδα βεβαια κοπέλες και με 19 χοριακη και ολα καλα......

και μια αλλη με 40 και ειχε και δίδυμα.....

πφφ δεν ξερω....

αν ηταν κατι θα κου το έλεγαν ομως ετσι δεν ειναι...?

δεν τους ακουσα αγχωμένους.....

απο 5 και πανω λεει ειναι θετικό...

Link to comment
Share on other sites

Just now, GatoulaM είπε:

Εκανα τη χοριακη εκανα χοριακη την ενδέκατη μερα.... και εβαλα βλαστόκυστες πεντε ημερών........

οι γιατροί μου και οι δυο μου ειπαν οτι ειναι χαμηλή αλλα δεν πειραζει και οτι σημασια εχει να διπλασιαστεί στην επομενη......

αλλα εγω αγχώθηκα λιγακι.... εσεις τι λετε....??

ειδα βεβαια κοπέλες και με 19 χοριακη και ολα καλα......

και μια αλλη με 40 και ειχε και δίδυμα.....

πφφ δεν ξερω....

αν ηταν κατι θα κου το έλεγαν ομως ετσι δεν ειναι...?

δεν τους ακουσα αγχωμένους.....

απο 5 και πανω λεει ειναι θετικό...

Γατουλα ποτε ειχες κανει το κλιαρμπλου ποια μερα? Κοιταξε το 33,34 για βλαστοκυστες ειναι χαμηλο. Εγω οταν τους ειχα πει για 39 , την 9η μερα, μου ειχανε πει οτι ειναι χαμηλο αλλα οχι πολυ χαμηλο πχ 25.Σου ευχομαι να διπλασιαστει κ να ανεβει. Μεχρι τοτε συγκρατημενα αισιοδοξη....(ακριβως ετσι μου ειπανε)


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, GatoulaM είπε:

Εκανα τη χοριακη εκανα χοριακη την ενδέκατη μερα.... και εβαλα βλαστόκυστες πεντε ημερών........

οι γιατροί μου και οι δυο μου ειπαν οτι ειναι χαμηλή αλλα δεν πειραζει και οτι σημασια εχει να διπλασιαστεί στην επομενη......

αλλα εγω αγχώθηκα λιγακι.... εσεις τι λετε....??

ειδα βεβαια κοπέλες και με 19 χοριακη και ολα καλα......

και μια αλλη με 40 και ειχε και δίδυμα.....

πφφ δεν ξερω....

αν ηταν κατι θα κου το έλεγαν ομως ετσι δεν ειναι...?

δεν τους ακουσα αγχωμένους.....

απο 5 και πανω λεει ειναι θετικό...

Γατούλα μου γλυκιά θα συμφωνήσω με τη Μαιρουλα ...κι εγώ πρώτη χοριακη 39 είχα( αν θυμάμαι καλά) και το νούμερο δυστυχώς δεν είχε ευτυχή κατάληξη!!! Απ' όσο ξέρω για βλαστοκυστες καλη χοριακη είναι πάνω από 50... Όμως για κάθε  γυναίκα είναι διαφορετικά...μακάρι να πάνε όλα καλά!!!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Γατουλα ποτε ειχες κανει το κλιαρμπλου ποια μερα? Κοιταξε το 33,34 για βλαστοκυστες ειναι χαμηλο. Εγω οταν τους ειχα πει για 39 , την 9η μερα, μου ειχανε πει οτι ειναι χαμηλο αλλα οχι πολυ χαμηλο πχ 25.Σου ευχομαι να διπλασιαστει κ να ανεβει. Μεχρι τοτε συγκρατημενα αισιοδοξη....(ακριβως ετσι μου ειπανε)

Πφφ.... δεν ξερω... @Sofoulis @Mary H

 οταν τους ρωτησα αν ειναι χαμηλο (και το γυναικολογο μου και τον εξωσωματικο ) μ ειπαν οτι ειναι χαμηλο αλλα ειναι και νωρις ακομα.... δεν μ έδειξαν οτι ανησυχούν............ εκανα το clearblue την 9η μερα το ενα και τη 10η το αλλο...... εκανα 2 τεστ..

Link to comment
Share on other sites

Ηταν πολυ αχνο τη 9η?  Κανονικα πρεπει να ηταν 10 την 9η μερα δηλ πολυ αχνο γκρι και 20 τη 10η δηλ λιγο πιο εντονο. Ολα ειναι πιθανα βεβαια, ας ελπισουμε στο θετικο. Κι οι γιατροι δεν μπορουν να ξερουν ουτε κ εμεις. Συγρατημενα αισιοδοξη οποτε

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Να μην κάνεις τεστ. Είναι κ νωρίς και αν δεν δείξει ξεκάθαρα πάλι στην αγωνία θα είσαι. Ή μπορεί να απογοητευτείς χωρίς λόγο. Είναι δυσκολο το ξέρω. Επίσης δεν θέλω να σε ξεσηκώσω αλλά και εγώ είχα συχνοουρια. Ή πιο σωστά την αίσθηση διαρκώς ότι θέλω να πάω τουαλέτα. Εμένα μου ξεκίνησε γύρω στις 6 μέρες μετά την έμβρυο μεταφορά αλλά εγώ έβαλα τριών ημερών. 

Λίγη υπομονή Δημητρούλα. Υπάρχει λόγος που λένε χοριακη τότε οι γιατροί. Πιάσε δες καμία σειρά (εγώ θυμάμαι είχα δει ένα σωρό κύκλους του Orange is the new black). 

 

Ευχαριστω ..  κι εγω στο Netflix εχω λιωσει !!!! 

@GatoulaM, μην αγχωθεις κοριτσι μου χαλαρωσε ...ποτε θα ξαναπας   ? Σου ευχομαι τα καλυτερα . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

Ευχαριστω ..  κι εγω στο Netflix εχω λιωσει !!!! 

@GatoulaM, μην αγχωθεις κοριτσι μου χαλαρωσε ...ποτε θα ξαναπας   ? Σου ευχομαι τα καλυτερα . 

Θα πάω αυριο παλι για τη χοριακη....

τα αποτελέσματα ομως θα τα εχω μεθαυριο......

σε ευχαριστω πολυ.....

τι να πωωω....?

μακαρι..........

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...