Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

      πρίν από 59 λεπτά , Fay_ είπε:

      Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν μου αυξάνουν τα ούτρο ή γιατί δε μου είπαν οι ίδιοι να μετρήσω προγεστερονη εφόσον είναι σημαντική απ όσο ξέρω. Δηλαδή θα γίνω εγω από μόνη μου η γιατρος..Έτσι μου έρχεται να πιω από μόνη μου παραπάνω ουτρο. Ξέρεις αν απορροφάται καλύτερα κολπικά; Εγω παίρνω και τα τρία από το στόμα. Σ ευχαριστώ παρεπιμπτοντως για όλες σου τις απαντήσεις 💕

      δεν σου αύξησαν την prolutex ; προγεστερονη δεν είναι ή κάνω λάθος;

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Mary H είπε:

Και ποσα λεφτα σου ζητησε γι αυτα τα δυο? Γιατι εγω για τα 6 πληρωσα 5500 με ολα μεσα φαρμακα εξετασεις κλπ. Ξερεις τι δε θελω να σε αγχωνω τωρα ιδιως. Αλλα ειναι μεγαλο αγχος τα δυο. Αν κατι δεν παει καλα , ξανα λεφτα, που ειναι κ πανακριβα. Εγω ας πουμε αν δεν ειχα 6 τωρα θα ημουν ατεκνη, λεφτα γιοκ. Δεν ξερω γιατι το κανουν ετσι στο Μαστρομηνα. Απαραδεκτο το βρισκω. Σου ευχομαι να πιασει καποιο εμβρυακι ή και τα δυο και να τα λεμε κ να γελαμε. Στο ευχομαι ολοψυχα

4000 πλήρωσα. Δεν θα αγχωθω και γι αυτό. Καμία φορά και μόνο ένα καλό μπορει να κάνει δουλειά. Θα σκέφτομαι θετικά και βλέπουμε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Thia1985 είπε:

Συνηθως

Γιατί έχω διαβάσει για κοπέλα που δεν είχε καμμια.. Εκεί τι φταίει? Το σπ? Τα ωαρια? Εγώ αυτό τρέμω επειδή έχουμε Κ θέμα με αντρικό παράγοντα... Μην πάω με δότρια Κ δεν έχω καμμια βλαστοκυστη. Είναι πολλά που θα ρωτήσω τον γιατρό αν τελικά το κάνω. Έχω μια ακόμη Ωοληψια με δικά μου και μετά βλέποντας. 

Χρειαζεται μια πολυ καλη συζυτηση με το γιατρο. Να μην υπαρχουν αποριες , ξεκαθαρα πραγματα. Για να μην εχεςι βλαστοκυστες θα πρεπει να εχει πολυ ψηλη κατατμηση που εκει παιρνεις βιταμινες. Κι εμενα ο αντρας μου ειχε χαμηλη ποσοτητα, 8 εκατομ. , χαμηλη κινητικοτητα, αλλα ευτυχως λιγες ανωμαλες μορφες. Αν γινει μικρογονιμοποιηση με νεες μεθοδους δεν υπαρχει προβλημα. Παντως ξεκαθαριστε τα παντα με το γιατρο σας για να μην βρεθειτε προ εκπληξεων...

Just now, Stamatia123 είπε:

4000 πλήρωσα. Δεν θα αγχωθω και γι αυτό. Καμία φορά και μόνο ένα καλό μπορει να κάνει δουλειά. Θα σκέφτομαι θετικά και βλέπουμε

Οχι να μην αγχωθεις. Τωρα προεχει να πανε ολα καλα με τις δυο βλαστοκυστες. Αλλα ειναι καλο να τα λεμε αυτα εδω για να ξερουν κ αλλα κοριτσια που βαδιζουν επιλεγοντας τον ταδε μεγαλογιατρο και να ξεκαθαριζουν  τα πραγματα ωστε να υπαρχει το καλυτερο δυνατο οφελος .....

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Χρειαζεται μια πολυ καλη συζυτηση με το γιατρο. Να μην υπαρχουν αποριες , ξεκαθαρα πραγματα. Για να μην εχεςι βλαστοκυστες θα πρεπει να εχει πολυ ψηλη κατατμηση που εκει παιρνεις βιταμινες. Κι εμενα ο αντρας μου ειχε χαμηλη ποσοτητα, 8 εκατομ. , χαμηλη κινητικοτητα, αλλα ευτυχως λιγες ανωμαλες μορφες. Αν γινει μικρογονιμοποιηση με νεες μεθοδους δεν υπαρχει προβλημα. Παντως ξεκαθαριστε τα παντα με το γιατρο σας για να μην βρεθειτε προ εκπληξεων...

Οχι να μην αγχωθεις. Τωρα προεχει να πανε ολα καλα με τις δυο βλαστοκυστες. Αλλα ειναι καλο να τα λεμε αυτα εδω για να ξερουν κ αλλα κοριτσια που βαδιζουν επιλεγοντας τον ταδε μεγαλογιατρο και να ξεκαθαριζουν  τα πραγματα ωστε να υπαρχει το καλυτερο δυνατο οφελος .....

Σε σπερμοδιαγραμμα του 2017 είχε 42 τοις εκατό κατάτμηση, δεν επαναλαβαμε πάλι κατάτμηση. 

Ένα από τα πράγματα που θέλω να τον ρωτήσω επειδή έχει εικόνα των ωαριων μου είναι αν τελικά είναι εκεί το πρόβλημα γιατί αν είναι μην ταλαιπωρουμαι τζάμπα κι ελπίζω, αν ομως δεν είναι τι μπορουμε να κάνουμε. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Σε σπερμοδιαγραμμα του 2017 είχε 42 τοις εκατό κατάτμηση, δεν επαναλαβαμε πάλι κατάτμηση. 

Ένα από τα πράγματα που θέλω να τον ρωτήσω επειδή έχει εικόνα των ωαριων μου είναι αν τελικά είναι εκεί το πρόβλημα γιατί αν είναι μην ταλαιπωρουμαι τζάμπα κι ελπίζω, αν ομως δεν είναι τι μπορουμε να κάνουμε. 

Μην προχωρησετε σε εξωσωματικη ουτε με δανεικα αν δε δειτε ξανα κατατμηση. Ειναι αρκετα υψηλη κ δεν μπορει ουτε το ωαριο να το βελτιωσει. Καντε ξανα εξεταση Κ αν υπαρχει θεμα θα σας δωσει βιταμινες

  • Ευχαριστώ 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Μην προχωρησετε σε εξωσωματικη ουτε με δανεικα αν δε δειτε ξανα κατατμηση. Ειναι αρκετα υψηλη κ δεν μπορει ουτε το ωαριο να το βελτιωσει. Καντε ξανα εξεταση Κ αν υπαρχει θεμα θα σας δωσει βιταμινες

αυτη η εξεταση ετσι λεγεται?κατατμηση ? η εχει να κανει με τον κατακερματισμο dna??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο γιατρός ήταν πολύ επεξηγηματικός και μου έδωσε όλες τις πληροφορίες που χρειάζομαι. Μου είπε πως αν το γεννετικο υλικό της μητέρας είναι άριστο τότε από την τρίτη ημέρα και μετά αναλαμβάνει του πατέρα κι αυτό καθορίζει αν ένα έμβρυο θα γίνει βλαστοκυστη η όχι όποτε προς το παρόν απέκλεισε τη δωρεά γιατί ναι μεν το δικό μου δεν ήταν άριστο ποιοτικα αλλά έμβρυα που την τρίτη ημέρα είναι αδύναμα και παίρνουν μπρος μετά, είναι γιατί του πατέρα αναλαμβάνει και το διορθωνει

  • Μου αρέσει 3

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 27/1/2020 at 12:11 ΠΜ, Καντι είπε:

Τους το είπες ε; Ειναι κατι που με εχει απασχολήσει, αν προχωρήσω με δανεικά αν θα το ελεγα στους γονείς μου. Οι σχέσεις μας ειναι άψογες, ειμαι σιγουρη οτι δεν θα άλλαζε κατι στην αγάπη που θα έδειχναν αλλα πιστεύω οτι θα ηταν ενα αγκαθακι γι αυτούς. Αν πάλι δεν το ελεγα και όλοι φυσικα κανουν συζητήσεις σε ποιον μοιάζει το παιδί, δεν θα ηταν κατάμουτρα κοροϊδία ;

Και εγώ το είπα στους δικούς μου. Καθώς και σε κάποιους φίλους. Ο άντρας μου επέλεξε να μην το πει στους δικούς του. 

Επειδή σκοπεύω να το πω και στο παιδί μου δεν θέλω να έχει αργότερα την αίσθηση ότι είναι ένα μυστικό -γιατι συνήθως το μυστικό ενέχει και την αίσθηση του "κακού"

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Thia1985 said:

Ο γιατρός ήταν πολύ επεξηγηματικός και μου έδωσε όλες τις πληροφορίες που χρειάζομαι. Μου είπε πως αν το γεννετικο υλικό της μητέρας είναι άριστο τότε από την τρίτη ημέρα και μετά αναλαμβάνει του πατέρα κι αυτό καθορίζει αν ένα έμβρυο θα γίνει βλαστοκυστη η όχι όποτε προς το παρόν απέκλεισε τη δωρεά γιατί ναι μεν το δικό μου δεν ήταν άριστο ποιοτικα αλλά έμβρυα που την τρίτη ημέρα είναι αδύναμα και παίρνουν μπρος μετά, είναι γιατί του πατέρα αναλαμβάνει και το διορθωνει

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια,

αυτό που μόλις παρέθεσες έτυχε να το διαβάσω σήμερα σε άλλο φόρουμ και μου έκανε φοβερή εντύπωση. "αν το γεννετικο υλικό της μητέρας είναι άριστο τότε από την τρίτη ημέρα και μετά αναλαμβάνει του πατέρα κι αυτό καθορίζει αν ένα έμβρυο θα γίνει βλαστοκυστη η όχι"

 

2 hours ago, natassaki2006 said:

Καλως μας ηρθες κοριτσι!!  'ΠΟΛΥΤΑΞΙΔΕΜΕΝΗ' κ εσυ...!!μπραβο σου εισαι πολυ δυνατη!και πηρες τη σωστη αποφαση...!καλη σου επιτυχια..να γινεις γρηγορα μια υπεροχη μανουλα!

Ευχαριστώ @natassaki2006! Από το στόμα σου και στου θεού το αυτί! Εύχομαι για όλες να γίνουμε γρήγορα μα πολύ γρήγορα μανούλες!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια,

αυτό που μόλις παρέθεσες έτυχε να το διαβάσω σήμερα σε άλλο φόρουμ και μου έκανε φοβερή εντύπωση. "αν το γεννετικο υλικό της μητέρας είναι άριστο τότε από την τρίτη ημέρα και μετά αναλαμβάνει του πατέρα κι αυτό καθορίζει αν ένα έμβρυο θα γίνει βλαστοκυστη η όχι"

 

Ευχαριστώ @natassaki2006! Από το στόμα σου και στου θεού το αυτί! Εύχομαι για όλες να γίνουμε γρήγορα μα πολύ γρήγορα μανούλες!!!

θα γινει κοριτσακι μου....ολες θα γινουμε μανουλες!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

χαχαχαχαχαχαχα είσαι διαόλου κάλτσα δηκ εσύ Ε???? 

 

βγάλε κ κλοσσα ταυτοχρονα ..ολα τα μπορείς 

πιο πλέξιμο καλε τις λες κ συ ...θα φαει τις κλοστες σ λεω...λύσαξε.χαχαχαχαχα

Ναι η Σοφούλης ηταν

Ναι κορίτσια μου εγώ ήμουν!!! Πολύ μαλακας ο μαστ.δεν μου άρεσε καθόλου ούτε ο τροπος που μου μίλησε ούτε τα λεφτά που ζήτησε...ούτε φυσικά οι 2 βλαστοκυστες που θα μου εδινε...βέβαια οφείλω να πω ότι αν δεν συμβούλευε η ταρζανιτσα μας θα έκανα τη βλακεία και θα τα έδινα....

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Ναι κορίτσια μου εγώ ήμουν!!! Πολύ μαλακας ο μαστ.δεν μου άρεσε καθόλου ούτε ο τροπος που μου μίλησε ούτε τα λεφτά που ζήτησε...ούτε φυσικά οι 2 βλαστοκυστες που θα μου εδινε...βέβαια οφείλω να πω ότι αν δεν συμβούλευε η ταρζανιτσα μας θα έκανα τη βλακεία και θα τα έδινα....

Οχι παιδι μου. Τον μυριστηκες εσυ, θυμαμαι αμεσως ειπες φευγω γι αλλου! Λαγωνικο μου εσυ:lol:!


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis said:

Ναι κορίτσια μου εγώ ήμουν!!! Πολύ μαλακας ο μαστ.δεν μου άρεσε καθόλου ούτε ο τροπος που μου μίλησε ούτε τα λεφτά που ζήτησε...ούτε φυσικά οι 2 βλαστοκυστες που θα μου εδινε...βέβαια οφείλω να πω ότι αν δεν συμβούλευε η ταρζανιτσα μας θα έκανα τη βλακεία και θα τα έδινα....

@Sofoulis, μου έκανε εντύπωση ότι αυτό που παρέθεσες από τη συζήτηση, κουμπώνει απόλυτα με αυτό που είπε η Σταματία μας (2 βλαστοκύστες μόνο).  Θέλω να σε ευχαριστήσω, γιατί από αυτό που είπες έφυγε ένας από τη λίστα μου.

Επίσης να ευχαριστήσω όλα τα κορίτσια που συμμετέχουν και αυτά που συμμετείχαν παλιότερα στο φόρουμ, και παρέθεσαν τα προβλήματα που αντιμετώπισαν στη σύλληψη με τα δανεικά, γιατί όπως καταλαβαίνετε, νόμιζα ότι αυτή η οδός των δανεικών ωαρίων οδηγεί σε σίγουρη επιτυχία. Χάρη σε εσάς, δίνω πολύ βάση, εκτός των άλλων και στον αριθμό των ωαρίων που ισχυρίζονται ότι θα προκύψουν απο τις δότριες. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...