Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Papaki@ είπε:

καλημέρα σε όλους!

Ραφαέλα με δανεικά πάω, 

εχτές κορίτσια μου ήρθε περίοδος και σήμερα έδωσα αίμα για Οιστραδιόλη και προγεστερόνη! μακάρι να είναι όλα καλά να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά σε αυτόν τον κύκλο!

Καλημέρα γλυκούλα.με το καλο ψυχή μ όλα σ πάνε..

1 ώρα πρίν, ba_lily είπε:

Καλημέρα. Αν δεν κάνω λάθος μονο οι αντιπηκτικες είναι δωρεάν στην εγκυμοσύνη. Ας μας πουν τα κορίτσια που τα έχουν καταφέρει αν ξέρουν 

Ναι είναι με 0 κόστος 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

6 hours ago, ba_lily said:

Καλημέρα. Αν δεν κάνω λάθος μονο οι αντιπηκτικες είναι δωρεάν στην εγκυμοσύνη. Ας μας πουν τα κορίτσια που τα έχουν καταφέρει αν ξέρουν 

Όλα με 0% είναι. Εκτός αν θες συγκεκριμένο σκεύασμα που δεν γράφεται. Πχ το ασβέστιο μου το έγραφε αλλά ήταν μασώμενο και είχε γεύση σοβά με λεμόνι. Οπότε αγόρασα άλλο ασβέστιο σε χάπι γιατί με ανακάτευε. Αυτό δεν γραφόταν.

  • Χαχα 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Όλα με 0% είναι. Εκτός αν θες συγκεκριμένο σκεύασμα που δεν γράφεται. Πχ το ασβέστιο μου το έγραφε αλλά ήταν μασώμενο και είχε γεύση σοβά με λεμόνι. Οπότε αγόρασα άλλο ασβέστιο σε χάπι γιατί με ανακάτευε. Αυτό δεν γραφόταν.

Σωστά. Κι εμένα το μόνο που δεν γραφόταν ήταν η D3 που έπαιρνα. Γιατί όμως ρε παιδί μου οι γιατροί δεν γράφουν στην αιτιολογία για παρακολούθηση εγκυμοσύνης να τα παίρνουμε δωρεάν από την αρχή ακόμα και εμείς που ξεκινάμε με το καλημέρα σας; Δεν τους κοστίζει τίποτα... 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ele@n είπε:

Σωστά. Κι εμένα το μόνο που δεν γραφόταν ήταν η D3 που έπαιρνα. Γιατί όμως ρε παιδί μου οι γιατροί δεν γράφουν στην αιτιολογία για παρακολούθηση εγκυμοσύνης να τα παίρνουμε δωρεάν από την αρχή ακόμα και εμείς που ξεκινάμε με το καλημέρα σας; Δεν τους κοστίζει τίποτα... 

Μακάρι να τα δίναν με 0 συμμετοχή από την αρχή της εξωσωματικής αλλά που. Είναι πολλά τα έξοδα. Τέλος πάντων ας έρθει το θετικό και θα τα ξεχάσουμε όλα 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια  Ε2 95.61pg/ml και Προγενέστερη 0.49ng/ml  ο γιατρός είπε δεν είναι καλός κύκλος είναι ψιλά η οιστραδιολη, μου είπε να πάρω 1 κουτί αντισυλληπτικά και όταν αδιαθετησω ξανά να κάνω πάλι τις εξετάσεις, ξέρετε γιατί τα αντισυλληπτικά? Το έχει κάνει καμία σας?


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Papaki@ είπε:

Λοιπόν κορίτσια  Ε2 95.61pg/ml και Προγενέστερη 0.49ng/ml  ο γιατρός είπε δεν είναι καλός κύκλος είναι ψιλά η οιστραδιολη, μου είπε να πάρω 1 κουτί αντισυλληπτικά και όταν αδιαθετησω ξανά να κάνω πάλι τις εξετάσεις, ξέρετε γιατί τα αντισυλληπτικά? Το έχει κάνει καμία σας?

Όταν είχα παρόμοια κατάσταση με εσένα εμένα μου είπε να πάρω cyclacur τα άσπρα και τα καφέ 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια. Αποφάσισα κι εγώ να μπω στην παρέα σας , σας παρακολουθώ μήνες τωρα και έχω χαρεί με τις επιτυχιες σας, και νιώθω όλες τις ανησυχίες σας. Η ιστορία μου έχει ως εξής: πριν 10 χρόνια διαγνώστηκαν με ΠΩΑ,  στα 34 ήμουν τότε.. Μεγάλη απογοήτευση και σοκ. Προσπάθησα να μαζέψω όσα ωάρια μπορούσα , με φάρμακα, στα οποία είχα μηδενική απόκριση . Δεν κατάφερα να πάρω κανένα ούτε με φυσικούς κύκλους... Τα δανεικά ωάρια ήταν μονόδρομος για μένα. Πριν 4 χρόνια στην πρώτη προσπάθεια με δανεικά , έμεινα έγκυος και η χαρά μας ήταν μεγάλη, με την πρώτη φορά!. Ακούσαμε καρδούλα , αλλά στον επόμενο υπέρηχο το όνειρο τελείωσε... Παλινδρόμηση κύηση και αποξεση. Το θεωρήσαμε τυχαίο γεγονός , δεύτερη εξωσωματική με τα 2 τελευταία έμβρυα που είχαμε, με μηδενική χοριακή.. Δεν άφησα να με πάρουν από κάτω η κακή ψυχολογία , η οικονομική δυσκολία μας, η κούραση από τους συνεχόμενους χαμένους κύκλους λόγω ενδομητρίου που δεν έφτανε πάνω απο 7. Μετρούσα ήδη 3 φορές νάρκωση για διάνοιξη τραχήλου την πρώτη φορά, για απόξεση μετά , και για υστεροσκόπηση . Καταφέραμε να δοκιμάσουμε παλι, 5 έμβρυα κι αυτή τη φορά, . Έκανα εξετάσεις θρόμβο φιλίας , τίποτα ιδιαίτερο μόνο ετεροζυγώτης σε 1-2 δείκτες, η υστεροσκόπηση δεν έδειξε κάτι, κατάτμηση σπέρματος καλή , και φύγαμε για ακόμη μια εξωσωματική. Θετική χοριακή , 2 έμβρυα 5 ημερών βάλαμε, δύο σάκους είδαμε στην αρχή. Μετρημένη χαρά όμως, ο φόβος ήταν μεγάλος μήπως πάθω τα ιδια.. Ο ένας σάκος ειχε αποβληθεί αλλά ακούσαμε καρδούλα από το δεύτερο μωράκι . Ήρθες για να μείνεις μωράκι μου εσύ, έλεγα. Αλλά ο ίδιος εφιάλτης με ξαναβρήκε , στον επόμενο υπέρηχο, στην 9η εβδομάδα πάλι, η καρδούλα είχε σταματήσει πάλι.. Αυτή τη φορά η ψυχολογία μου είναι στα πατώματα, με τρώει το γιατί, δεν έχουμε βρει ποια ειναι η αιτία.. Συγγνώμη για το σεντόνι μου, τον Απρίλιο αν όλα πάνε καλα λέω να δοκιμάσω για έμβρυομεταφορά . @Mary H ειμαστε στο ίδιο κέντρο με τον ίδιο γιατρό νομίζω. Ελπίζω να είστε το γούρι μου..!

  • Μου αρέσει 3
  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Γεια σας κοριτσια. Αποφάσισα κι εγώ να μπω στην παρέα σας , σας παρακολουθώ μήνες τωρα και έχω χαρεί με τις επιτυχιες σας, και νιώθω όλες τις ανησυχίες σας. Η ιστορία μου έχει ως εξής: πριν 10 χρόνια διαγνώστηκαν με ΠΩΑ,  στα 34 ήμουν τότε.. Μεγάλη απογοήτευση και σοκ. Προσπάθησα να μαζέψω όσα ωάρια μπορούσα , με φάρμακα, στα οποία είχα μηδενική απόκριση . Δεν κατάφερα να πάρω κανένα ούτε με φυσικούς κύκλους... Τα δανεικά ωάρια ήταν μονόδρομος για μένα. Πριν 4 χρόνια στην πρώτη προσπάθεια με δανεικά , έμεινα έγκυος και η χαρά μας ήταν μεγάλη, με την πρώτη φορά!. Ακούσαμε καρδούλα , αλλά στον επόμενο υπέρηχο το όνειρο τελείωσε... Παλινδρόμηση κύηση και αποξεση. Το θεωρήσαμε τυχαίο γεγονός , δεύτερη εξωσωματική με τα 2 τελευταία έμβρυα που είχαμε, με μηδενική χοριακή.. Δεν άφησα να με πάρουν από κάτω η κακή ψυχολογία , η οικονομική δυσκολία μας, η κούραση από τους συνεχόμενους χαμένους κύκλους λόγω ενδομητρίου που δεν έφτανε πάνω απο 7. Μετρούσα ήδη 3 φορές νάρκωση για διάνοιξη τραχήλου την πρώτη φορά, για απόξεση μετά , και για υστεροσκόπηση . Καταφέραμε να δοκιμάσουμε παλι, 5 έμβρυα κι αυτή τη φορά, . Έκανα εξετάσεις θρόμβο φιλίας , τίποτα ιδιαίτερο μόνο ετεροζυγώτης σε 1-2 δείκτες, η υστεροσκόπηση δεν έδειξε κάτι, κατάτμηση σπέρματος καλή , και φύγαμε για ακόμη μια εξωσωματική. Θετική χοριακή , 2 έμβρυα 5 ημερών βάλαμε, δύο σάκους είδαμε στην αρχή. Μετρημένη χαρά όμως, ο φόβος ήταν μεγάλος μήπως πάθω τα ιδια.. Ο ένας σάκος ειχε αποβληθεί αλλά ακούσαμε καρδούλα από το δεύτερο μωράκι . Ήρθες για να μείνεις μωράκι μου εσύ, έλεγα. Αλλά ο ίδιος εφιάλτης με ξαναβρήκε , στον επόμενο υπέρηχο, στην 9η εβδομάδα πάλι, η καρδούλα είχε σταματήσει πάλι.. Αυτή τη φορά η ψυχολογία μου είναι στα πατώματα, με τρώει το γιατί, δεν έχουμε βρει ποια ειναι η αιτία.. Συγγνώμη για το σεντόνι μου, τον Απρίλιο αν όλα πάνε καλα λέω να δοκιμάσω για έμβρυομεταφορά . @Mary H ειμαστε στο ίδιο κέντρο με τον ίδιο γιατρό νομίζω. Ελπίζω να είστε το γούρι μου..!

Έχεις κάνει κάθε έλεγχο για τις καθέξιν αποβολες; Αυτοάνοσα, θρομβοφιλία; Μήπως πριν προχωρήσετε στην επόμενη εμβρυομεταφορά να κάνετε ένα ραντεβού πρώτα με το τμήμα κάθεξιν αποβολών του Έλενα του Αλεξάνδρα η του αίρεταιειου;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Θρόμβοφιλία έχω κανει, ετεροζυγώτης σε 1-2 δείκτες , δεν ειναι κατι ανηςυχητικο. η αιματολόγος μου , γνωστή εδώ στη Θεσσαλονικη ,μου δίνει προληπτικά σε κάθε προσπάθεια και εγκυμοσύνη salospir και inohep. Αυτοάνοσα το μόνο που έδειξαν οι τελευταίες εξετάσεις ηταν λιγο αυξημένα ΑΝΑ, αν το λέω σωστά, και θα παίρνω χαμηλή δόση κορτιζόνης την επόμενη φορα. Στο Έλενα δεν ξέρω βέβαια τι εξετάσεις κάνουν για αυτοάνοσα. Μήπως ξέρεις να μου πεις; Να δω αν τις έχω κανει. Μένω στη Θεσσαλονικη, ειναι λιγο δύσκολο να κατεβαίνω στην Αθηνα

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Γεια σας κοριτσια. Αποφάσισα κι εγώ να μπω στην παρέα σας , σας παρακολουθώ μήνες τωρα και έχω χαρεί με τις επιτυχιες σας, και νιώθω όλες τις ανησυχίες σας. Η ιστορία μου έχει ως εξής: πριν 10 χρόνια διαγνώστηκαν με ΠΩΑ,  στα 34 ήμουν τότε.. Μεγάλη απογοήτευση και σοκ. Προσπάθησα να μαζέψω όσα ωάρια μπορούσα , με φάρμακα, στα οποία είχα μηδενική απόκριση . Δεν κατάφερα να πάρω κανένα ούτε με φυσικούς κύκλους... Τα δανεικά ωάρια ήταν μονόδρομος για μένα. Πριν 4 χρόνια στην πρώτη προσπάθεια με δανεικά , έμεινα έγκυος και η χαρά μας ήταν μεγάλη, με την πρώτη φορά!. Ακούσαμε καρδούλα , αλλά στον επόμενο υπέρηχο το όνειρο τελείωσε... Παλινδρόμηση κύηση και αποξεση. Το θεωρήσαμε τυχαίο γεγονός , δεύτερη εξωσωματική με τα 2 τελευταία έμβρυα που είχαμε, με μηδενική χοριακή.. Δεν άφησα να με πάρουν από κάτω η κακή ψυχολογία , η οικονομική δυσκολία μας, η κούραση από τους συνεχόμενους χαμένους κύκλους λόγω ενδομητρίου που δεν έφτανε πάνω απο 7. Μετρούσα ήδη 3 φορές νάρκωση για διάνοιξη τραχήλου την πρώτη φορά, για απόξεση μετά , και για υστεροσκόπηση . Καταφέραμε να δοκιμάσουμε παλι, 5 έμβρυα κι αυτή τη φορά, . Έκανα εξετάσεις θρόμβο φιλίας , τίποτα ιδιαίτερο μόνο ετεροζυγώτης σε 1-2 δείκτες, η υστεροσκόπηση δεν έδειξε κάτι, κατάτμηση σπέρματος καλή , και φύγαμε για ακόμη μια εξωσωματική. Θετική χοριακή , 2 έμβρυα 5 ημερών βάλαμε, δύο σάκους είδαμε στην αρχή. Μετρημένη χαρά όμως, ο φόβος ήταν μεγάλος μήπως πάθω τα ιδια.. Ο ένας σάκος ειχε αποβληθεί αλλά ακούσαμε καρδούλα από το δεύτερο μωράκι . Ήρθες για να μείνεις μωράκι μου εσύ, έλεγα. Αλλά ο ίδιος εφιάλτης με ξαναβρήκε , στον επόμενο υπέρηχο, στην 9η εβδομάδα πάλι, η καρδούλα είχε σταματήσει πάλι.. Αυτή τη φορά η ψυχολογία μου είναι στα πατώματα, με τρώει το γιατί, δεν έχουμε βρει ποια ειναι η αιτία.. Συγγνώμη για το σεντόνι μου, τον Απρίλιο αν όλα πάνε καλα λέω να δοκιμάσω για έμβρυομεταφορά . @Mary H ειμαστε στο ίδιο κέντρο με τον ίδιο γιατρό νομίζω. Ελπίζω να είστε το γούρι μου..!

Καλωσηρθες κοπελα μου στην παρεα μας! Αγωνιστρια κι εσυ οπως και ολες εδω μεσα, μονο εμεις μπορουμε να καταλαβουμε αυτα που περασες.Κουραγιο ομως σε καποιες απο μας αργει να ερθει αλλα το θεμα ειναι οτι ερχεται το πολυποθυτο καποια στιγμη. Ο γιατρος μου ειναι ο Χριστοφ..... στον ιδιο εισαι?Απ οτι διαβαζω τα εχετε διερευνησει ολα. Το προβλημα σου δειχνει να εντοπιζεται στα εμβρυα. Θελω να πω εφοσον εκανες υστεροσκοπηση κ δεν εχεις φλεγμονη ουτε ανατομικη ανωμαλια μητρας, που θα δικαιολογουσαν μη φυσιολογικη αιματωση του εμβρυου ή μη εμφυτευση του, το θεμα μοιαζει να ειναι στα εμβρυα. Πηρες απ την ιδια δοτρια? Αν ναι καλα ειναι ν αλλαξεις δοτρια. θα μου πεις ποσες φορες να προσπαθησω απ την αρχη που οι προσπαθεις στα δανεικα κοστιζουν πολυ ακριβα? Συζητησε το με το γιατρο, θεωρω οτι σε εξετασεις ειστε καλυμμενοι, εστιαστε στα εμβρυα. Αν ειναι της ιδιας δοτριας μην τα βαζεις και ζητησε αλλη


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου Mary μου, ναι ο Χριστ... ειναι ο γιατρός μου. Στη δεύτερη παλίνδρομη τα ωάρια ηταν από άλλη δότρια . Και ο καρυοτυπος εμβρύου ηταν φυσιολογικός . Εγώ θεωρώ οτι το πρόβλημα βρίσκεται σε μένα.. Αλλά δεν ξέρω πως να το βρω.. Την άλλη βδομάδα θα κάνω ενα ταξίδι αστραπή αυθημερόν στην Αθηνα σε ενδοκρινολόγο, γιατι η καμπύλη σακχάρου μου δείχνει υπογλυκαιμία. Και με τους Ενδοκρινολογος στη θεσσαλονικη δεν μπορώ να συνεννοηθώ . Η προβληματική καμπύλη σακχάρου μπορεί να δημιουργήσει επιπλοκή σε εγκυμοσύνη αλλα λίγοι Ενδοκρινολογοι ειναι ειδικοί σε αυτο. Αν κάποια κοπέλα γνωρίζει κάποια άλλη εξέταση που θα μπορούσε να μου δώσει κάποια λυση θα το εκτιμούσα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa said:

Γεια σας κοριτσια. Αποφάσισα κι εγώ να μπω στην παρέα σας , σας παρακολουθώ μήνες τωρα και έχω χαρεί με τις επιτυχιες σας, και νιώθω όλες τις ανησυχίες σας. Η ιστορία μου έχει ως εξής: πριν 10 χρόνια διαγνώστηκαν με ΠΩΑ,  στα 34 ήμουν τότε.. Μεγάλη απογοήτευση και σοκ. Προσπάθησα να μαζέψω όσα ωάρια μπορούσα , με φάρμακα, στα οποία είχα μηδενική απόκριση . Δεν κατάφερα να πάρω κανένα ούτε με φυσικούς κύκλους... Τα δανεικά ωάρια ήταν μονόδρομος για μένα. Πριν 4 χρόνια στην πρώτη προσπάθεια με δανεικά , έμεινα έγκυος και η χαρά μας ήταν μεγάλη, με την πρώτη φορά!. Ακούσαμε καρδούλα , αλλά στον επόμενο υπέρηχο το όνειρο τελείωσε... Παλινδρόμηση κύηση και αποξεση. Το θεωρήσαμε τυχαίο γεγονός , δεύτερη εξωσωματική με τα 2 τελευταία έμβρυα που είχαμε, με μηδενική χοριακή.. Δεν άφησα να με πάρουν από κάτω η κακή ψυχολογία , η οικονομική δυσκολία μας, η κούραση από τους συνεχόμενους χαμένους κύκλους λόγω ενδομητρίου που δεν έφτανε πάνω απο 7. Μετρούσα ήδη 3 φορές νάρκωση για διάνοιξη τραχήλου την πρώτη φορά, για απόξεση μετά , και για υστεροσκόπηση . Καταφέραμε να δοκιμάσουμε παλι, 5 έμβρυα κι αυτή τη φορά, . Έκανα εξετάσεις θρόμβο φιλίας , τίποτα ιδιαίτερο μόνο ετεροζυγώτης σε 1-2 δείκτες, η υστεροσκόπηση δεν έδειξε κάτι, κατάτμηση σπέρματος καλή , και φύγαμε για ακόμη μια εξωσωματική. Θετική χοριακή , 2 έμβρυα 5 ημερών βάλαμε, δύο σάκους είδαμε στην αρχή. Μετρημένη χαρά όμως, ο φόβος ήταν μεγάλος μήπως πάθω τα ιδια.. Ο ένας σάκος ειχε αποβληθεί αλλά ακούσαμε καρδούλα από το δεύτερο μωράκι . Ήρθες για να μείνεις μωράκι μου εσύ, έλεγα. Αλλά ο ίδιος εφιάλτης με ξαναβρήκε , στον επόμενο υπέρηχο, στην 9η εβδομάδα πάλι, η καρδούλα είχε σταματήσει πάλι.. Αυτή τη φορά η ψυχολογία μου είναι στα πατώματα, με τρώει το γιατί, δεν έχουμε βρει ποια ειναι η αιτία.. Συγγνώμη για το σεντόνι μου, τον Απρίλιο αν όλα πάνε καλα λέω να δοκιμάσω για έμβρυομεταφορά . @Mary H ειμαστε στο ίδιο κέντρο με τον ίδιο γιατρό νομίζω. Ελπίζω να είστε το γούρι μου..!

Καλωσήρθες Θάλασσα,

Κουράγιο και επιμονή. Θα συμφωνήσω με τη Μαίρη, ίσως να φταίνε τα ωάρια.

Just now, thalasa said:

Γεια σου Mary μου, ναι ο Χριστ... ειναι ο γιατρός μου. Στη δεύτερη παλίνδρομη τα ωάρια ηταν από άλλη δότρια . Και ο καρυοτυπος εμβρύου ηταν φυσιολογικός . Εγώ θεωρώ οτι το πρόβλημα βρίσκεται σε μένα.. Αλλά δεν ξέρω πως να το βρω.. Την άλλη βδομάδα θα κάνω ενα ταξίδι αστραπή αυθημερόν στην Αθηνα σε ενδοκρινολόγο, γιατι η καμπύλη σακχάρου μου δείχνει υπογλυκαιμία. Και με τους Ενδοκρινολογος στη θεσσαλονικη δεν μπορώ να συνεννοηθώ . Η προβληματική καμπύλη σακχάρου μπορεί να δημιουργήσει επιπλοκή σε εγκυμοσύνη αλλα λίγοι Ενδοκρινολογοι ειναι ειδικοί σε αυτο. Αν κάποια κοπέλα γνωρίζει κάποια άλλη εξέταση που θα μπορούσε να μου δώσει κάποια λυση θα το εκτιμούσα 

Θυροειδή, φλεγμονή ενδομητρίου, αυτοάνοσα έχεις κοιτάξει?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Θρόμβοφιλία έχω κανει, ετεροζυγώτης σε 1-2 δείκτες , δεν ειναι κατι ανηςυχητικο. η αιματολόγος μου , γνωστή εδώ στη Θεσσαλονικη ,μου δίνει προληπτικά σε κάθε προσπάθεια και εγκυμοσύνη salospir και inohep. Αυτοάνοσα το μόνο που έδειξαν οι τελευταίες εξετάσεις ηταν λιγο αυξημένα ΑΝΑ, αν το λέω σωστά, και θα παίρνω χαμηλή δόση κορτιζόνης την επόμενη φορα. Στο Έλενα δεν ξέρω βέβαια τι εξετάσεις κάνουν για αυτοάνοσα. Μήπως ξέρεις να μου πεις; Να δω αν τις έχω κανει. Μένω στη Θεσσαλονικη, ειναι λιγο δύσκολο να κατεβαίνω στην Αθηνα

Θα σου στείλω αύριο τις εξετάσεις που μου έκαναν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

Καλωσήρθες Θάλασσα,

Κουράγιο και επιμονή. Θα συμφωνήσω με τη Μαίρη, ίσως να φταίνε τα ωάρια.

Θυροειδή, φλεγμονή ενδομητρίου, αυτοάνοσα έχεις κοιτάξει?

 

Θυρεοειδή παλιότερα που είχα κοιτάξει ηταν οκ, αλλα τωρα που θα παω στον ενδοκρινολόγο θα το ξαναδώ . Φλεγμονή ενδομητρίου αν είχα , δεν θα φαινόταν στην υστεροσκόπηση ; Μου πήρανε δείγμα και κάνανε ιστολογική εξέταση και ήτανε οκ

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Papaki@ είπε:

Λοιπόν κορίτσια  Ε2 95.61pg/ml και Προγενέστερη 0.49ng/ml  ο γιατρός είπε δεν είναι καλός κύκλος είναι ψιλά η οιστραδιολη, μου είπε να πάρω 1 κουτί αντισυλληπτικά και όταν αδιαθετησω ξανά να κάνω πάλι τις εξετάσεις, ξέρετε γιατί τα αντισυλληπτικά? Το έχει κάνει καμία σας?

Ναι εγώ... Για να ρυθμιστεί ο κύκλος... Εμένα ήταν καλές σήμερα αλλά επειδή τον προηγούμενο μήνα δεν Αδιαθετησα μου είπε να πάρω ένα κουτί  cyclacur και πάμε στον επόμενο κύκλο κανονικά... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...