Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, thalasa είπε:

Θυρεοειδή παλιότερα που είχα κοιτάξει ηταν οκ, αλλα τωρα που θα παω στον ενδοκρινολόγο θα το ξαναδώ . Φλεγμονή ενδομητρίου αν είχα , δεν θα φαινόταν στην υστεροσκόπηση ; Μου πήρανε δείγμα και κάνανε ιστολογική εξέταση και ήτανε οκ

Καλησπερα!! Η ιστολογικη,απ οσο ξερω απο εμενα, δειχνει αν υπαρχει κακοηθεια. Για φλεγμονη πρεπει να γινει βιοψια ενδομητριου,κ παλι απο τα λιγα που γνωριζω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

5 ώρες πρίν, Chrisla είπε:

Ναι εγώ... Για να ρυθμιστεί ο κύκλος... Εμένα ήταν καλές σήμερα αλλά επειδή τον προηγούμενο μήνα δεν Αδιαθετησα μου είπε να πάρω ένα κουτί  cyclacur και πάμε στον επόμενο κύκλο κανονικά... 

Άντε κοριτσάκι μαζί μου φαίνεται θα ξεκινήσουμε και ο Θεός βοηθός 

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Tsini είπε:

Καλησπερα!! Η ιστολογικη,απ οσο ξερω απο εμενα, δειχνει αν υπαρχει κακοηθεια. Για φλεγμονη πρεπει να γινει βιοψια ενδομητριου,κ παλι απο τα λιγα που γνωριζω...

Έχεις δίκιο, βιοψία έγινε .. Εγώ μπερδεύτηκα , με τόσες εξετάσεις .. ουφ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Γεια σου Mary μου, ναι ο Χριστ... ειναι ο γιατρός μου. Στη δεύτερη παλίνδρομη τα ωάρια ηταν από άλλη δότρια . Και ο καρυοτυπος εμβρύου ηταν φυσιολογικός . Εγώ θεωρώ οτι το πρόβλημα βρίσκεται σε μένα.. Αλλά δεν ξέρω πως να το βρω.. Την άλλη βδομάδα θα κάνω ενα ταξίδι αστραπή αυθημερόν στην Αθηνα σε ενδοκρινολόγο, γιατι η καμπύλη σακχάρου μου δείχνει υπογλυκαιμία. Και με τους Ενδοκρινολογος στη θεσσαλονικη δεν μπορώ να συνεννοηθώ . Η προβληματική καμπύλη σακχάρου μπορεί να δημιουργήσει επιπλοκή σε εγκυμοσύνη αλλα λίγοι Ενδοκρινολογοι ειναι ειδικοί σε αυτο. Αν κάποια κοπέλα γνωρίζει κάποια άλλη εξέταση που θα μπορούσε να μου δώσει κάποια λυση θα το εκτιμούσα 

Ο γιατρός μας τι λέει, που αποδίδει τις παλινδρομες; Πάντως η πιο συχνή αιτία παλινδρόμηση κύησης είναι το έμβρυο. Εφόσον έχεις κάνει υστεροσκοπηση κ θρομβοφιλια κ είναι οκ ,  είναι τα έμβρυα. Η καμπύλη ζαχαρου δημιουργεί θέμα στην εμφύτευση η πολύ πιο μετά μετά τον 5 ο μήνα όχι στην 9 η εβδομάδα. Πάντως έχει συμβεί σε κοπέλα εδώ να κάνει με διαφορετικές δοτριες κ να πιάσει με την Τρίτη δότρια συμβαίνουν κ αυτά

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Chrisla είπε:

Ναι εγώ... Για να ρυθμιστεί ο κύκλος... Εμένα ήταν καλές σήμερα αλλά επειδή τον προηγούμενο μήνα δεν Αδιαθετησα μου είπε να πάρω ένα κουτί  cyclacur και πάμε στον επόμενο κύκλο κανονικά... 

Καλημέρα κορίτσια μου.Επειδή κ γω είμαι στην αναμονή για έναρξη θεραπείας έκανα χθες αυτές τις εξετάσεις κ θα τις στείλω το μεσημέρι στο κέντρο.Απο αυτές βλέπουν αν είναι καλός ο κύκλος και αν δεν είναι ακυρώνεται η προσπάθεια??Κ κατι τελευταίο. Ακυρώνεται κ η ωοληψια της δότριας ή προχωράει κανονικά κ αφού δώσει κ ο συζυγος το γενετικό του υλικό, τα καταψύχουν??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Papy είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.Επειδή κ γω είμαι στην αναμονή για έναρξη θεραπείας έκανα χθες αυτές τις εξετάσεις κ θα τις στείλω το μεσημέρι στο κέντρο.Απο αυτές βλέπουν αν είναι καλός ο κύκλος και αν δεν είναι ακυρώνεται η προσπάθεια??Κ κατι τελευταίο. Ακυρώνεται κ η ωοληψια της δότριας ή προχωράει κανονικά κ αφού δώσει κ ο συζυγος το γενετικό του υλικό, τα καταψύχουν??

οχι κορίτσι κανονικά γίνεται η ωοληψία και η γονιμοποίηση, βάζουν κατάψυξη τις βλαστοκύστες και μετά θα κάνεις εσύ την ετ όταν είσαι σε καλό κύκλο

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Ο γιατρός μας τι λέει, που αποδίδει τις παλινδρομες; Πάντως η πιο συχνή αιτία παλινδρόμηση κύησης είναι το έμβρυο. Εφόσον έχεις κάνει υστεροσκοπηση κ θρομβοφιλια κ είναι οκ ,  είναι τα έμβρυα. Η καμπύλη ζαχαρου δημιουργεί θέμα στην εμφύτευση η πολύ πιο μετά μετά τον 5 ο μήνα όχι στην 9 η εβδομάδα. Πάντως έχει συμβεί σε κοπέλα εδώ να κάνει με διαφορετικές δοτριες κ να πιάσει με την Τρίτη δότρια συμβαίνουν κ αυτά

Αυτό που λες λιγο με τρομάζει.. Θα το συζητήσω και με το γιατρό. Αλλά έχουμε 3 έμβρυα στην κατάψυξη ακόμη ...  Όντως θυμάμαι οτι κάποια κοπέλα δοκίμασε με πολλες δότριες, δεν θυμάμαι βέβαια ποια κοπέλα ηταν, θα ψάξω να το διαβάσω παλι

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Αυτό που λες λιγο με τρομάζει.. Θα το συζητήσω και με το γιατρό. Αλλά έχουμε 3 έμβρυα στην κατάψυξη ακόμη ...  Όντως θυμάμαι οτι κάποια κοπέλα δοκίμασε με πολλες δότριες, δεν θυμάμαι βέβαια ποια κοπέλα ηταν, θα ψάξω να το διαβάσω παλι

Ο γιατρός δεν θεωρεί για τις παλινδρομες πιθανή αιτία τα έμβρυα; Περίεργο! Σου στελνω πμ

Just now, thalasa είπε:

Αυτό που λες λιγο με τρομάζει.. Θα το συζητήσω και με το γιατρό. Αλλά έχουμε 3 έμβρυα στην κατάψυξη ακόμη ...  Όντως θυμάμαι οτι κάποια κοπέλα δοκίμασε με πολλες δότριες, δεν θυμάμαι βέβαια ποια κοπέλα ηταν, θα ψάξω να το διαβάσω παλι

Μπορεί βέβαια τα αλλά τρία να είναι καλά. Συμβαίνει ....


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Papaki@ είπε:

οχι κορίτσι κανονικά γίνεται η ωοληψία και η γονιμοποίηση, βάζουν κατάψυξη τις βλαστοκύστες και μετά θα κάνεις εσύ την ετ όταν είσαι σε καλό κύκλο

Σ'ευχαριστώ Παπάκι!!Μάλλον πρέπει να κάνω περισσότερες ερωτήσεις στο κέντρο γιατί είναι η πρώτη φορά με δανεικά κ έχω αρκετές απορίες.

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Papaki@ said:

Λοιπόν κορίτσια  Ε2 95.61pg/ml και Προγενέστερη 0.49ng/ml  ο γιατρός είπε δεν είναι καλός κύκλος είναι ψιλά η οιστραδιολη, μου είπε να πάρω 1 κουτί αντισυλληπτικά και όταν αδιαθετησω ξανά να κάνω πάλι τις εξετάσεις, ξέρετε γιατί τα αντισυλληπτικά? Το έχει κάνει καμία σας?

Εγώ έπαιρνα ούτως ή άλλως αντισυλληπτικά αλλιώς δεν είχα περίοδο. Τα θέλουν για να ρυθμίσουν τον κύκλο και τις ορμόνες τεχνητά.

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


21 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Θρόμβοφιλία έχω κανει, ετεροζυγώτης σε 1-2 δείκτες , δεν ειναι κατι ανηςυχητικο. η αιματολόγος μου , γνωστή εδώ στη Θεσσαλονικη ,μου δίνει προληπτικά σε κάθε προσπάθεια και εγκυμοσύνη salospir και inohep. Αυτοάνοσα το μόνο που έδειξαν οι τελευταίες εξετάσεις ηταν λιγο αυξημένα ΑΝΑ, αν το λέω σωστά, και θα παίρνω χαμηλή δόση κορτιζόνης την επόμενη φορα. Στο Έλενα δεν ξέρω βέβαια τι εξετάσεις κάνουν για αυτοάνοσα. Μήπως ξέρεις να μου πεις; Να δω αν τις έχω κανει. Μένω στη Θεσσαλονικη, ειναι λιγο δύσκολο να κατεβαίνω στην Αθηνα

καλησπερα κοριτσι μου και καλως ηρθες.!!να φανταστω εχει την Λευκ..η οποια τα ξεψαχνιζει ολα..αν εχεις αυτην πως και δεν σε εστειλε σε καποιον ενδοκρινολογο με τον οποιο συνεργαζετε??? ο χριστοφ.. τι λεει για τις αποβολες σου και απο οτι καταλαβα ηταν απο διαφορετικες δοτριες? εμενα με εβαλε να κανω και καποιες εξετασεις μετα την 2η αποβολη συζητησατε μηπως ειναι θεμα ενδομητριου??γιατι στην περιπτωση μου επεσε και αυτο στο τραπεζι 


mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

καλησπερα κοριτσι μου και καλως ηρθες.!!να φανταστω εχει την Λευκ..η οποια τα ξεψαχνιζει ολα..αν εχεις αυτην πως και δεν σε εστειλε σε καποιον ενδοκρινολογο με τον οποιο συνεργαζετε??? ο χριστοφ.. τι λεει για τις αποβολες σου και απο οτι καταλαβα ηταν απο διαφορετικες δοτριες? εμενα με εβαλε να κανω και καποιες εξετασεις μετα την 2η αποβολη συζητησατε μηπως ειναι θεμα ενδομητριου??γιατι στην περιπτωση μου επεσε και αυτο στο τραπεζι 

Γεια σου Τζινα μου. Ναι η Λ... είναι , και μου ειχε προτείνει κάποιους ενδοκρινολόγους εδώ στη θεσσαλονικη , αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένη, για αυτο θα παω στην Αθηνα. Ο Χριστ... μου έδωσε κάποιες εξετασεις να κάνω μετά τη δεύτερη αποβολη, το μόνο που δείξανε ήτανε ελάχιστα ανεβασμένα ΑΝΑ, όχι ιδιαίτερα ανησυχητικά κατα τη γνώμη της Λευκ..Η δεύτερη αποβολή ήτανε απο άλλη δότρια . Θα συζητήσω μαζί του και το θέμα του ενδομητριου

Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Γεια σου Τζινα μου. Ναι η Λ... είναι , και μου ειχε προτείνει κάποιους ενδοκρινολόγους εδώ στη θεσσαλονικη , αλλά δεν έμεινα ευχαριστημένη, για αυτο θα παω στην Αθηνα. Ο Χριστ... μου έδωσε κάποιες εξετασεις να κάνω μετά τη δεύτερη αποβολη, το μόνο που δείξανε ήτανε ελάχιστα ανεβασμένα ΑΝΑ, όχι ιδιαίτερα ανησυχητικά κατα τη γνώμη της Λευκ..Η δεύτερη αποβολή ήτανε απο άλλη δότρια . Θα συζητήσω μαζί του και το θέμα του ενδομητριου

δεν εχεις και αδικο και εγω ειχα στην θεσσαλονικη ενδοκρινολογο και τον αλλαξα και πηγα βεροια. βεβαια πλεον μενω κοντα στην βεροια και με βολευει.!! ρωτα τον ο Νικος δεν θα το αφησει ετσι... 

  • Μου αρέσει 1

mfzgp3.png4QgMp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τζινα38 είπε:

καλησπερα κοριτσι μου και καλως ηρθες.!!να φανταστω εχει την Λευκ..η οποια τα ξεψαχνιζει ολα..αν εχεις αυτην πως και δεν σε εστειλε σε καποιον ενδοκρινολογο με τον οποιο συνεργαζετε??? ο χριστοφ.. τι λεει για τις αποβολες σου και απο οτι καταλαβα ηταν απο διαφορετικες δοτριες? εμενα με εβαλε να κανω και καποιες εξετασεις μετα την 2η αποβολη συζητησατε μηπως ειναι θεμα ενδομητριου??γιατι στην περιπτωση μου επεσε και αυτο στο τραπεζι 

Σε σενα Τζινα τι έφταιγε τελικά;


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...