Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Κορίτσια μου θα σας στενοχωρήσω.. αν μιλάμε για το ίδιο επίδομα, γιατί έχω αρρωστουλια τα δίδυμα και είμαι άυπνη 3 μέρες, η αίτηση φεύγει αυτόματα μόλις γεννηθούν και δηλωθούν στο ληξιαρχείο. Όταν το οικογενειακό εισόδημα είναι πάνω από 40.000, η αίτηση απορρίπτεται αυτόματα. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα παραπάνω, η Λίνα νομίζω, τα επίδομα είναι βοηθητικά για μεσαια- χαμηλά εισοδήματα. Με 75.000 ετήσιο εισόδημα, δε νομίζω ότι βγαίνει επίδομα. Εγώ με λίγο πάνω από 40.000 και δύο παιδιά, δεν δικαιούμαι όχι επίδομα, ούτε καν τα όρια του ΕΣΠΑ για βρεφικούς...

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Suzukaki είπε:

Καλα εμενα τωρα δεν τρεχει ουτε η αναζητηση απο οτι καταλαβα λογω της φασης αυτης.εφυγε και η αλλη τωρα και με πηγε πισω ολο αυτο.ποιον γιατρο ειχες και σου βρηκε την δοτρια ;εμενα θα μου υην βρει αυτη η καινουρια τωρα

Εγώ είμαι στο Μητέρα και οι γιατροί μου είναι οι: Κούρτης και Παπαθανακος!  Με το που είπαμε ότι προχωράμε με δανικά ξεκινήσαμε δύο δοκιμαστικούς κύκλους για να δούμε το ενδομήτριο και θα προχωρούσαμε μετα στην εμβρυομεταφορα... Οπότε το είχαν στο μου τους...

Ακούω κι εγώ από άλλες κοπέλες ότι περιμένουν τόσο καιρό και πραγματικα αν πέσεις σε κακό γιατρό ή κέντρο...πολλά μπορούν να συμβούν...τα έχω περάσει και τα ξέρω καλά.... 

Για πόσα έμβρυα σας είπε και το λεφτά αν επιτρέπεται!

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Sofoulis είπε:

Εγώ είμαι στο Μητέρα και οι γιατροί μου είναι οι: Κούρτης και Παπαθανακος!  Με το που είπαμε ότι προχωράμε με δανικά ξεκινήσαμε δύο δοκιμαστικούς κύκλους για να δούμε το ενδομήτριο και θα προχωρούσαμε μετα στην εμβρυομεταφορα... Οπότε το είχαν στο μου τους...

Ακούω κι εγώ από άλλες κοπέλες ότι περιμένουν τόσο καιρό και πραγματικα αν πέσεις σε κακό γιατρό ή κέντρο...πολλά μπορούν να συμβούν...τα έχω περάσει και τα ξέρω καλά.... 

Για πόσα έμβρυα σας είπε και το λεφτά αν επιτρέπεται!

Οσα κανει η κοπελα ειναι δικα μου τα βαζω καταψυξη αυτοι πανε με βλαστοκυστες αν δ γινουν βλαστοκυστες δηλ δ χρεωνομαι κατι.μου ειπαν 1 με 2 μηνες δεν ηταν πολυ οκ αλλα τωρα εγινε ολο αυτο και ολους μας παει πισω.ολα μαζι ολα μεσα 4300

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια..... καλησπέρα εύχομαι να είστε όλες καλά ! 

Θυμάστε που είχα πάει στον Τσιριγωτη να πάρω 2η γνώμη ? 

Αν θυμάστε μου έδωσε θεραπεία για 9 μέρες  με cyclacur Κ dermistil απλά για να δει το ενδομήτριο μου.

Πήγα λοιπον σήμερα κ ο υπέρηχος έδειξε 5.3 !!!! Δράμα ! 

Του είπα ότι στην προηγούμενη κλινική έφτασε το 8.2 με περισσότερα φάρμακα κ περισσότερες μέρες αλλά εκείνος και δεν πιστεύει οτι έφτασα ποτέ αυτό το νούμερο αλλά επιπλέον θεωρεί ότι οι παρατεταμένες θεραπείες προκαλούν κακό κ όχι καλό.

Μου εξήγησε ότι δεν είναι καλό,  αλλά έχει δει κ στο τσιμέντο να φυτρώνουν λουλούδια.Καθως Επίσης ότι όντως υπάρχει μεγαλύτερος κίνδυνος αποβολής,  μικρό μωρό ή  πρόωρο.   Αλλά τεσπα αυτά τα βλέπουμε μετά.

Τον ρώτησα: αξίζει να ξαναπροσπαθήσω? Και μου ειπε: αν έχεις λεφτά χωρις να φτάσεις σε οικονομική εξαθλίωση κάντο αν όχι άστο.

Μου έδωσε αγωγή με cyclacur να κάνω από αύριο ώστε να προκαλέσουμε περίοδο κ ξαναμιλήσω τώρα το μεσημέρι με την μαία του η οποία μου είπε ότι 

1.σε μια ενδεχόμενη ετ ( απ' τον Μάιο κ μετα κ βλέπουμε λόγω κορωνοιου) θα κάνουμε την ίδια αγωγή ίσως κ 1-2 Ακόμα φάρμακα κ θα κάνω λογικά ενδομήτριο 6,κάτι ή και 7 όπου θα είναι το super.

2.μεχρι τοτε κ με τους κύκλους που θα μεσολαβήσουν ενδέχεται το ενδομήτριο να βελτιωθεί λίγο. 

Μου είπε  μαια ότι είχαν ξανά παρόμοιες περιπτώσεις και πέτυχαν. 

Δεν ξέρω τι να κάνω! Στ' αλήθεια !!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Οσα κανει η κοπελα ειναι δικα μου τα βαζω καταψυξη αυτοι πανε με βλαστοκυστες αν δ γινουν βλαστοκυστες δηλ δ χρεωνομαι κατι.μου ειπαν 1 με 2 μηνες δεν ηταν πολυ οκ αλλα τωρα εγινε ολο αυτο και ολους μας παει πισω.ολα μαζι ολα μεσα 4300

Ναι τώρα με αυτά που γίνονται όλα πάνε πίσω!!! Εμένα ο δικός μου γιατρός με σταμάτησε πριν δύο βδομάδες...δεν πειράζει!!! Ας περάσει όλο αυτό και έχουμε χρόνο. Εγώ λέω...ας γίνει όποτε θέλει αρκεί να είναι επιτυχημένη!   Και θα είναι το πιστεύω πολύ!!!! 

Εύχομαι να γίνουν πολλές βλαστοκυστες και για σένα!!! Να ρωτάς τα πάντα!! Μην αφήνεις τίποτα στην τύχη του κι αν κάτι δεν σου κολλάει στα όσο σου λένε οι γιατροί να τα ψαχνεις και να ρωτάς!!! 

Εγώ την πάτησα την πρώτη φορά για αυτό στο λέω!!!!

Just now, dimitra19 είπε:

Κοριτσια..... καλησπέρα εύχομαι να είστε όλες καλά ! 

Θυμάστε που είχα πάει στον Τσιριγωτη να πάρω 2η γνώμη ? 

Αν θυμάστε μου έδωσε θεραπεία για 9 μέρες  με cyclacur Κ dermistil απλά για να δει το ενδομήτριο μου.

Πήγα λοιπον σήμερα κ ο υπέρηχος έδειξε 5.3 !!!! Δράμα ! 

Του είπα ότι στην προηγούμενη κλινική έφτασε το 8.2 με περισσότερα φάρμακα κ περισσότερες μέρες αλλά εκείνος και δεν πιστεύει οτι έφτασα ποτέ αυτό το νούμερο αλλά επιπλέον θεωρεί ότι οι παρατεταμένες θεραπείες προκαλούν κακό κ όχι καλό.

Μου εξήγησε ότι δεν είναι καλό,  αλλά έχει δει κ στο τσιμέντο να φυτρώνουν λουλούδια.Καθως Επίσης ότι όντως υπάρχει μεγαλύτερος κίνδυνος αποβολής,  μικρό μωρό ή  πρόωρο.   Αλλά τεσπα αυτά τα βλέπουμε μετά.

Τον ρώτησα: αξίζει να ξαναπροσπαθήσω? Και μου ειπε: αν έχεις λεφτά χωρις να φτάσεις σε οικονομική εξαθλίωση κάντο αν όχι άστο.

Μου έδωσε αγωγή με cyclacur να κάνω από αύριο ώστε να προκαλέσουμε περίοδο κ ξαναμιλήσω τώρα το μεσημέρι με την μαία του η οποία μου είπε ότι 

1.σε μια ενδεχόμενη ετ ( απ' τον Μάιο κ μετα κ βλέπουμε λόγω κορωνοιου) θα κάνουμε την ίδια αγωγή ίσως κ 1-2 Ακόμα φάρμακα κ θα κάνω λογικά ενδομήτριο 6,κάτι ή και 7 όπου θα είναι το super.

2.μεχρι τοτε κ με τους κύκλους που θα μεσολαβήσουν ενδέχεται το ενδομήτριο να βελτιωθεί λίγο. 

Μου είπε  μαια ότι είχαν ξανά παρόμοιες περιπτώσεις και πέτυχαν. 

Δεν ξέρω τι να κάνω! Στ' αλήθεια !!!! 

Έχω ακουσει απ' τα κορίτσια εδώ στο φόρουμ ότι ο Τσιριγώτης είναι πολύ καλό γιατρός!!! Δείξε πίστη σε αυτά που σου λέει, πάρε βαθιά ανάσα,χαλάρωσε όσο γινεται, κάνε το σταυρό σου και όλα θα πάνε καλά!!! 

  • Μου αρέσει 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Ναι τώρα με αυτά που γίνονται όλα πάνε πίσω!!! Εμένα ο δικός μου γιατρός με σταμάτησε πριν δύο βδομάδες...δεν πειράζει!!! Ας περάσει όλο αυτό και έχουμε χρόνο. Εγώ λέω...ας γίνει όποτε θέλει αρκεί να είναι επιτυχημένη!   Και θα είναι το πιστεύω πολύ!!!! 

Εύχομαι να γίνουν πολλές βλαστοκυστες και για σένα!!! Να ρωτάς τα πάντα!! Μην αφήνεις τίποτα στην τύχη του κι αν κάτι δεν σου κολλάει στα όσο σου λένε οι γιατροί να τα ψαχνεις και να ρωτάς!!! 

Εγώ την πάτησα την πρώτη φορά για αυτό στο λέω!!!!

Να εισαι καλα κοπελα μ κ σε εσενα τα καλυτερα!ησουν σε αλλο κεντρο με δανεικα;εγω κοιτα εχω τον σφακιανουδη τον εμπιστευομαι κ συνεργαζεται για δανεικα σε αυτο το κεντρο οποτε παω εκει και σαν κεντρο μια χαρα μ φανηκε καλη τιμη συννενοηθηκαμε αλλα ειμαι ατυχη γενικως εγινε ολο αυτο τωρα εφυγε και η υπευθυνη κ πρεπει να ξαναμιλησω με την αλλη τωρα κ γενικως τα νευρα μου αλλα μου ειπε ο φακελος μου ειναι ετοιμος κ ειχε ηδη ξεκινησει διαδικασιες η αλλη οποτε ενταξει εμεινε στην μεση δεν ειναι οτι δεν εχει αρχισει καν.αλλα πανω που ελεγα οτι τελιωνω γτ 2 χρονια εχω περασει πολυ δυσκολα καταστρεφεται ο πλανητης αλλα τι να κανουμε εδω πεθαινει κοσμος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Suzukaki είπε:

Να εισαι καλα κοπελα μ κ σε εσενα τα καλυτερα!ησουν σε αλλο κεντρο με δανεικα;εγω κοιτα εχω τον σφακιανουδη τον εμπιστευομαι κ συνεργαζεται για δανεικα σε αυτο το κεντρο οποτε παω εκει και σαν κεντρο μια χαρα μ φανηκε καλη τιμη συννενοηθηκαμε αλλα ειμαι ατυχη γενικως εγινε ολο αυτο τωρα εφυγε και η υπευθυνη κ πρεπει να ξαναμιλησω με την αλλη τωρα κ γενικως τα νευρα μου αλλα μου ειπε ο φακελος μου ειναι ετοιμος κ ειχε ηδη ξεκινησει διαδικασιες η αλλη οποτε ενταξει εμεινε στην μεση δεν ειναι οτι δεν εχει αρχισει καν.αλλα πανω που ελεγα οτι τελιωνω γτ 2 χρονια εχω περασει πολυ δυσκολα καταστρεφεται ο πλανητης αλλα τι να κανουμε εδω πεθαινει κοσμος

Το ξέρω, το ίδιο νιώθουμε.ολες οι κοπέλες που ειμασταν προ των πυλών για εμβρυομεταφορα ή ωοληψια...δεν πειράζει όμως, όλα για κάποιο λόγο γίνονται και σίγουρα θα είναι μόνο για καλό!!! Απλά θα καθυστερήσουμε λίγο!!!

Εγώ νομίζω ότι μέχρι να τελειώσει όλο αυτό θα σου έχουν βρει δοτρια...και θα σας συγχρονίσει ο γιατρός σου!!! Αυτοί λογικά θα ξέρουν από πιο νωρίς πότε θα ξεκινήσουν  όλα οπότε θα τα έχει όλα έτοιμα!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, χριστινα77 είπε:

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 4 ΦΟΡΕΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ . ΑΥΤΗ ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΦΟΡΑ . ΟΤΑΝ ΛΕΤΕ ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟΥ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ? ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Η ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΚΑΘΑΡΗ . ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΓΚΥΟΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ

ΕΞΩΜΗΤΡΙΑ ΚΥΗΣΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ ΚΥΗΣΗ . ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΣΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΕΡΝΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ 

:-D:-D:-D

Καλησπέρα. Εξέταση ενδομητριου μάλλον εννοείς βιοψία ενδομητριου για φλεγμονές. Έχεις περάσει κ Εσυ διαφορά. Ευχομαι να εισαι τυχερή στην επόμενη ετ!

2 ώρες πρίν, Mirsini74 είπε:

Έλα στη Θεσσαλονίκη που περιμενουμε 6 μηνες γι αυτό που περιγράφεις! Και εγώ έχω την ίδια απορία.

Κι εγω έξι μήνες περίμενα κορίτσια. Ίσως κάποιες κλινικές δουλεύουν με δίκτυο δοτριων που έχουν stand by κι άλλες τις βρίσκουν στην πορεία. Γι αυτό κ η διαφορά στην αναμονή. Και φυσικα παίζει ρολο κ ο κόσμος. Νόμος προσφοράς κ ζητησης

Just now, Sofoulis είπε:

Εμένα κοριτσια ο γιατρός μεσα σε ένα μήνα είχε βρει την κοπέλα και προλάβαμε και πήραμε τα ωάρια, έδωσε σπέρμα ο άντρας μου και τώρα έχουμε 10 άριστες βλαστοκυστες στην κατάψυξη και το μόνο που δεν προλάβαμε να κάνουμε είναι η εμβρυομεταφορα!!( Λόγο γεγονότων!!!)

Αυτά είναι τα ωραία! Γρήγορα ναι πρόχειρα οχι:)

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καλησπέρα. Εξέταση ενδομητριου μάλλον εννοείς βιοψία ενδομητριου για φλεγμονές. Έχεις περάσει κ Εσυ διαφορά. Ευχομαι να εισαι τυχερή στην επόμενη ετ!

Κι εγω έξι μήνες περίμενα κορίτσια. Ίσως κάποιες κλινικές δουλεύουν με δίκτυο δοτριων που έχουν stand by κι άλλες τις βρίσκουν στην πορεία. Γι αυτό κ η διαφορά στην αναμονή. Και φυσικα παίζει ρολο κ ο κόσμος. Νόμος προσφοράς κ ζητησης

Αυτά είναι τα ωραία! Γρήγορα ναι πρόχειρα οχι:)

Έτσι ακριβώς Μαιρουλα μου!!! Αν και κάτι μου λέει, ότι σύντομα θα τελειώσουν όλα!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

Κοριτσια..... καλησπέρα εύχομαι να είστε όλες καλά ! 

Θυμάστε που είχα πάει στον Τσιριγωτη να πάρω 2η γνώμη ? 

Αν θυμάστε μου έδωσε θεραπεία για 9 μέρες  με cyclacur Κ dermistil απλά για να δει το ενδομήτριο μου.

Πήγα λοιπον σήμερα κ ο υπέρηχος έδειξε 5.3 !!!! Δράμα ! 

Του είπα ότι στην προηγούμενη κλινική έφτασε το 8.2 με περισσότερα φάρμακα κ περισσότερες μέρες αλλά εκείνος και δεν πιστεύει οτι έφτασα ποτέ αυτό το νούμερο αλλά επιπλέον θεωρεί ότι οι παρατεταμένες θεραπείες προκαλούν κακό κ όχι καλό.

Μου εξήγησε ότι δεν είναι καλό,  αλλά έχει δει κ στο τσιμέντο να φυτρώνουν λουλούδια.Καθως Επίσης ότι όντως υπάρχει μεγαλύτερος κίνδυνος αποβολής,  μικρό μωρό ή  πρόωρο.   Αλλά τεσπα αυτά τα βλέπουμε μετά.

Τον ρώτησα: αξίζει να ξαναπροσπαθήσω? Και μου ειπε: αν έχεις λεφτά χωρις να φτάσεις σε οικονομική εξαθλίωση κάντο αν όχι άστο.

Μου έδωσε αγωγή με cyclacur να κάνω από αύριο ώστε να προκαλέσουμε περίοδο κ ξαναμιλήσω τώρα το μεσημέρι με την μαία του η οποία μου είπε ότι 

1.σε μια ενδεχόμενη ετ ( απ' τον Μάιο κ μετα κ βλέπουμε λόγω κορωνοιου) θα κάνουμε την ίδια αγωγή ίσως κ 1-2 Ακόμα φάρμακα κ θα κάνω λογικά ενδομήτριο 6,κάτι ή και 7 όπου θα είναι το super.

2.μεχρι τοτε κ με τους κύκλους που θα μεσολαβήσουν ενδέχεται το ενδομήτριο να βελτιωθεί λίγο. 

Μου είπε  μαια ότι είχαν ξανά παρόμοιες περιπτώσεις και πέτυχαν. 

Δεν ξέρω τι να κάνω! Στ' αλήθεια !!!! 

Καλώς την! Ο δικός μου ήθελε ενδομήτριο τουλάχιστον 7 . Τώρα τι να πω δεν ξερω. Αν ξέρει κάποια κοπέλα ας μας δώσει τα φώτα της

Just now, Sofoulis είπε:

Έτσι ακριβώς Μαιρουλα μου!!! Αν και κάτι μου λέει, ότι σύντομα θα τελειώσουν όλα!!!

Μακάρι να φυγει γρήγορα ο κωλοιος!


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

@Mary H, κοπέλα μου τι κάνεις πως πάει η εγκυμοσύνη σου? Πόσο είσαι τώρα? 

Λοιπόν κοριτσια το αποφάσισα!!! 

Θα πάω κ ότι γίνει. Με τα λεφτά που Θα δώσω εκεί καλύπτονται για 2 προσπάθειες.

Θα τις κάνω κι αυτές,  να πω ότι πήγα κ σε έναν  top γιατρό να μου φύγει η κάψα ! Αν δεν κάτσει κι εκεί ΤΕΛΟΣ ΜΕΤΑ ! Θα κοιτάξω για εναλλακτικές ... Δεν ξέρω...παρένθετη? Υιοθεσία? Δεν ξέρω! 

Θα πάω κι ας μου βγει κ σε κακό! Δεν είμαι πολύ σίγουρη αλλά επειδή είχα λυσσάξει να παω στον Τσιριγωτη λέω να τον δοκιμάσω κ ότι βγει ! 

Ας ελπίσουμε όταν έρθει εκείνη η ώρα να ανέβει λίγο παραπάνω το ενδομήτριο ! Θα δούμε! 

Γενικά έχει βγει κάποια επισημη οδηγία με τις ετ λόγω κορωνοιου..? Ξερει καμία ? Εμενα το μονο που ειπαν ειναι απο Μάιο να τους ξαναπάρω τηλ κ βλέπουμε ! 

 

Αλήθεια ξέρει καμία κάτι παραπάνω από πληροφορίες  σχετικά με παρένθετη ( οχι με συγγενή ή φίλη ) ή υιοθεσία ? 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary H είπε:

Καλώς την! Ο δικός μου ήθελε ενδομήτριο τουλάχιστον 7 . Τώρα τι να πω δεν ξερω. Αν ξέρει κάποια κοπέλα ας μας δώσει τα φώτα της

Μακάρι να φυγει γρήγορα ο κωλοιος!

Μακάρι!!!!!!! Να το δεις δεν θα αργήσει!!!! 

Εμένα ο δικός μου γιατρός θέλει ενδομητριο από 9 και πάνω!!!

Just now, dimitra19 είπε:

@Mary H, κοπέλα μου τι κάνεις πως πάει η εγκυμοσύνη σου? Πόσο είσαι τώρα? 

Λοιπόν κοριτσια το αποφάσισα!!! 

Θα πάω κ ότι γίνει. Με τα λεφτά που Θα δώσω εκεί καλύπτονται για 2 προσπάθειες.

Θα τις κάνω κι αυτές,  να πω ότι πήγα κ σε έναν  top γιατρό να μου φύγει η κάψα ! Αν δεν κάτσει κι εκεί ΤΕΛΟΣ ΜΕΤΑ ! Θα κοιτάξω για εναλλακτικές ... Δεν ξέρω...παρένθετη? Υιοθεσία? Δεν ξέρω! 

Θα πάω κι ας μου βγει κ σε κακό! Δεν είμαι πολύ σίγουρη αλλά επειδή είχα λυσσάξει να παω στον Τσιριγωτη λέω να τον δοκιμάσω κ ότι βγει ! 

Ας ελπίσουμε όταν έρθει εκείνη η ώρα να ανέβει λίγο παραπάνω το ενδομήτριο ! Θα δούμε! 

Γενικά έχει βγει κάποια επισημη οδηγία με τις ετ λόγω κορωνοιου..? Ξερει καμία ? Εμενα το μονο που ειπαν ειναι απο Μάιο να τους ξαναπάρω τηλ κ βλέπουμε ! 

Καλησπέρα!!!! Εγώ το έχασα σε ποιο γιατρό σκέφτεσαι να πας???

Εγώ ξέρω ότι αναβάλλονται όλες οι εξωσωματικές μέχρι να περάσει η μπόρα!!! Από Μάιο ξέρω κι εγώ ότι βάζουμε μπρος !!!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Μακάρι!!!!!!! Να το δεις δεν θα αργήσει!!!! 

Εμένα ο δικός μου γιατρός θέλει ενδομητριο από 9 και πάνω!!!

Ααα ακομα πιο πάνω δλδ ... 

Just now, Sofoulis είπε:

Μακάρι!!!!!!! Να το δεις δεν θα αργήσει!!!! 

Εμένα ο δικός μου γιατρός θέλει ενδομητριο από 9 και πάνω!!!

Καλησπέρα!!!! Εγώ το έχασα σε ποιο γιατρό σκέφτεσαι να πας???

Εγώ ξέρω ότι αναβάλλονται όλες οι εξωσωματικές μέχρι να περάσει η μπόρα!!! Από Μάιο ξέρω κι εγώ ότι βάζουμε μπρος !!!

Ε πως να μην το χάσεις ! Αφου σας εχω τρελάνει ! Χαχα 

Θα πάω στον Τσιριγωτη! 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

@Mary H, κοπέλα μου τι κάνεις πως πάει η εγκυμοσύνη σου? Πόσο είσαι τώρα? 

Λοιπόν κοριτσια το αποφάσισα!!! 

Θα πάω κ ότι γίνει. Με τα λεφτά που Θα δώσω εκεί καλύπτονται για 2 προσπάθειες.

Θα τις κάνω κι αυτές,  να πω ότι πήγα κ σε έναν  top γιατρό να μου φύγει η κάψα ! Αν δεν κάτσει κι εκεί ΤΕΛΟΣ ΜΕΤΑ ! Θα κοιτάξω για εναλλακτικές ... Δεν ξέρω...παρένθετη? Υιοθεσία? Δεν ξέρω! 

Θα πάω κι ας μου βγει κ σε κακό! Δεν είμαι πολύ σίγουρη αλλά επειδή είχα λυσσάξει να παω στον Τσιριγωτη λέω να τον δοκιμάσω κ ότι βγει ! 

Ας ελπίσουμε όταν έρθει εκείνη η ώρα να ανέβει λίγο παραπάνω το ενδομήτριο ! Θα δούμε! 

Γενικά έχει βγει κάποια επισημη οδηγία με τις ετ λόγω κορωνοιου..? Ξερει καμία ? Εμενα το μονο που ειπαν ειναι απο Μάιο να τους ξαναπάρω τηλ κ βλέπουμε ! 

 

Αλήθεια ξέρει καμία κάτι παραπάνω από πληροφορίες  σχετικά με παρένθετη ( οχι με συγγενή ή φίλη ) ή υιοθεσία ? 

 

Καλά είμαστε! Μπαινω στην 20 η εβδομάδα κ η μπεμπα μια χαρα! Η αλήθεια είναι ότι εγω με σικλακουρ που έπαιρνα τρεις μήνες για περίοδο είχα καλύτερο ενδομήτριο. Ο δικός μου ντοκ κοιτάει το ενδομήτριο την 9 η μερα κ αν δεν είναι πάνω από εφτά δεν προχωράει. Μπορείτε να το κάνετε έτσι μέχρι να βρείτε έναν καλό κύκλο. Προχωρά κ βλέπεις! Καλό είναι να μην προχωρήσετε με χαμηλό ενδομήτριο κ ας παεικ αργότερα. Για παρένθετης ξερω μια δυο περιπτώσεις . Σου βρίσκει το κέντρο αλλά τους είχε βγει περίπου 20000.Για υιοθεσία θέλει προσπάθεια κ χρόνο αλλά αναλόγως με τα προσόντα σας ηλικία δουλειές κλπ


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καλά είμαστε! Μπαινω στην 20 η εβδομάδα κ η μπεμπα μια χαρα! Η αλήθεια είναι ότι εγω με σικλακουρ που έπαιρνα τρεις μήνες για περίοδο είχα καλύτερο ενδομήτριο. Ο δικός μου ντοκ κοιτάει το ενδομήτριο την 9 η μερα κ αν δεν είναι πάνω από εφτά δεν προχωράει. Μπορείτε να το κάνετε έτσι μέχρι να βρείτε έναν καλό κύκλο. Προχωρά κ βλέπεις! Καλό είναι να μην προχωρήσετε με χαμηλό ενδομήτριο κ ας παεικ αργότερα. Για παρένθετης ξερω μια δυο περιπτώσεις . Σου βρίσκει το κέντρο αλλά τους είχε βγει περίπου 20000.Για υιοθεσία θέλει προσπάθεια κ χρόνο αλλά αναλόγως με τα προσόντα σας ηλικία δουλειές κλπ

Καλέ πως περασε ο καιρός! Έφτασες στα μισά! Άντε με το καλό το κοριτσάκι σου ! 

Σχετικά με την παρενθετη μπορείς να μου πεις περισσότερες λεπτομέρειες ?

Σε ποιο κέντρο? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofoulis είπε:

Το ξέρω, το ίδιο νιώθουμε.ολες οι κοπέλες που ειμασταν προ των πυλών για εμβρυομεταφορα ή ωοληψια...δεν πειράζει όμως, όλα για κάποιο λόγο γίνονται και σίγουρα θα είναι μόνο για καλό!!! Απλά θα καθυστερήσουμε λίγο!!!

Εγώ νομίζω ότι μέχρι να τελειώσει όλο αυτό θα σου έχουν βρει δοτρια...και θα σας συγχρονίσει ο γιατρός σου!!! Αυτοί λογικά θα ξέρουν από πιο νωρίς πότε θα ξεκινήσουν  όλα οπότε θα τα έχει όλα έτοιμα!!!

Ο γιατρος μου δεν ασχολειται με την αναζητηση δοτριας μονο μεταφορα θα μ κανει η ωοληψια και η διεγερση γινεται απο αλλον γιατρο στο κεντρο εκει.μακαρι γτ η καινουρια μ φανηκε λιγο ηλιθια θα παω 7 απριλη να με δει να δωσει σπερμα ο συζυγος για καταψυξη και να μιλησουμε κ με αυτην.αντε να τελιωνουμε και μεχρι το καλοκ επιτελους να τα εχουμε καταφερει

Just now, dimitra19 είπε:

Καλέ πως περασε ο καιρός! Έφτασες στα μισά! Άντε με το καλό το κοριτσάκι σου ! 

Σχετικά με την παρενθετη μπορείς να μου πεις περισσότερες λεπτομέρειες ?

Σε ποιο κέντρο? 

Γεια σας.να ρωτησω κατι μια φιλη μου ισως παει για παρενθετη κοστιζει οντως τοσο 20000;με αυτη την εναλλακτικη πας αν εχεις θεμα με ενδομητριο ε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...