Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Suzukaki είπε:

Ο γιατρος μου δεν ασχολειται με την αναζητηση δοτριας μονο μεταφορα θα μ κανει η ωοληψια και η διεγερση γινεται απο αλλον γιατρο στο κεντρο εκει.μακαρι γτ η καινουρια μ φανηκε λιγο ηλιθια θα παω 7 απριλη να με δει να δωσει σπερμα ο συζυγος για καταψυξη και να μιλησουμε κ με αυτην.αντε να τελιωνουμε και μεχρι το καλοκ επιτελους να τα εχουμε καταφερει

Μακάρι!!!! Στο εύχομαι μεσα απ' την.καρδια μου!!!!

Αφού θα δώσετε σπερμα, αυτό σημαίνει ότι θα σου έχουν.βρει δοτρια!!!


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

πρίν από 11 λεπτά , Suzukaki είπε:

Να εισαι καλα κοπελα μ κ σε εσενα τα καλυτερα!ησουν σε αλλο κεντρο με δανεικα;εγω κοιτα εχω τον σφακιανουδη τον εμπιστευομαι κ συνεργαζεται για δανεικα σε αυτο το κεντρο οποτε παω εκει και σαν κεντρο μια χαρα μ φανηκε καλη τιμη συννενοηθηκαμε αλλα ειμαι ατυχη γενικως εγινε ολο αυτο τωρα εφυγε και η υπευθυνη κ πρεπει να ξαναμιλησω με την αλλη τωρα κ γενικως τα νευρα μου αλλα μου ειπε ο φακελος μου ειναι ετοιμος κ ειχε ηδη ξεκινησει διαδικασιες η αλλη οποτε ενταξει εμεινε στην μεση δεν ειναι οτι δεν εχει αρχισει καν.αλλα πανω που ελεγα οτι τελιωνω γτ 2 χρονια εχω περασει πολυ δυσκολα καταστρεφεται ο πλανητης αλλα τι να κανουμε εδω πεθαινει κοσμος

Γτ δεν της στελνεις φωτο; Η ευγενια,πριν κλεισουμε ραντεβου απο κοντα μου ειχε πει αν ηθελα να της εστελνα προσφατη φωτο μου. Εξ αλλου πραγματικα,πιστευεις οτι μας θυμουνται φατσικα;;;; Δεν το θεωρω λογο να παει πισω η αναζητηση δοτριας. Κ εγω ετσι νοιωθω, 5 μερες πριν την ετ μου το ακυρωσαν λογω κορονοϊου. Αλλα να λεμε να παραμεινουμε υγιεις,κ θα κανουμε κ ετ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , dimitra19 είπε:

Κοριτσια..... καλησπέρα εύχομαι να είστε όλες καλά ! 

Θυμάστε που είχα πάει στον Τσιριγωτη να πάρω 2η γνώμη ? 

Αν θυμάστε μου έδωσε θεραπεία για 9 μέρες  με cyclacur Κ dermistil απλά για να δει το ενδομήτριο μου.

Πήγα λοιπον σήμερα κ ο υπέρηχος έδειξε 5.3 !!!! Δράμα ! 

Του είπα ότι στην προηγούμενη κλινική έφτασε το 8.2 με περισσότερα φάρμακα κ περισσότερες μέρες αλλά εκείνος και δεν πιστεύει οτι έφτασα ποτέ αυτό το νούμερο αλλά επιπλέον θεωρεί ότι οι παρατεταμένες θεραπείες προκαλούν κακό κ όχι καλό.

Μου εξήγησε ότι δεν είναι καλό,  αλλά έχει δει κ στο τσιμέντο να φυτρώνουν λουλούδια.Καθως Επίσης ότι όντως υπάρχει μεγαλύτερος κίνδυνος αποβολής,  μικρό μωρό ή  πρόωρο.   Αλλά τεσπα αυτά τα βλέπουμε μετά.

Τον ρώτησα: αξίζει να ξαναπροσπαθήσω? Και μου ειπε: αν έχεις λεφτά χωρις να φτάσεις σε οικονομική εξαθλίωση κάντο αν όχι άστο.

Μου έδωσε αγωγή με cyclacur να κάνω από αύριο ώστε να προκαλέσουμε περίοδο κ ξαναμιλήσω τώρα το μεσημέρι με την μαία του η οποία μου είπε ότι 

1.σε μια ενδεχόμενη ετ ( απ' τον Μάιο κ μετα κ βλέπουμε λόγω κορωνοιου) θα κάνουμε την ίδια αγωγή ίσως κ 1-2 Ακόμα φάρμακα κ θα κάνω λογικά ενδομήτριο 6,κάτι ή και 7 όπου θα είναι το super.

2.μεχρι τοτε κ με τους κύκλους που θα μεσολαβήσουν ενδέχεται το ενδομήτριο να βελτιωθεί λίγο. 

Μου είπε  μαια ότι είχαν ξανά παρόμοιες περιπτώσεις και πέτυχαν. 

Δεν ξέρω τι να κάνω! Στ' αλήθεια !!!! 

Να κάνω μια χαζή ερώτηση; Αυτό που λέμε νεαροποιηση ενδομητριου δεν παίζει να σε βοηθήσει; Για την υιοθεσία να σου πω ότι όταν έκανα εγώ ήταν πριν την πλατφόρμα που έχουν τώρα.Καναμε αίτηση σε ξεχωριστά ιδρύματα.Ειχα κάνει μια Θεσσαλονίκη κ μια Αθήνα.Δεν είναι τόσο αυστηρά όσο ακούγονται ( δουλειά περιουσίες κτλ) .Έχει μεγάλη σημασία τι παιδί θέλεις μωρό ή μεγαλυτερο .Προσωπικά την αίτηση δεν την πήρα ποτέ πίσω .Δεν ξέρω αν μπαίνει αυτόματα στην ατφορμα δεν μας έχουν καλέσει βέβαια.Πιθανολιγω ότι ήθελε ανανέωση...εγώ θα σου έλεγα να την κάνεις.Εφ όσων συζητάς για δανεικά και πάρενθετη σημαίνει ότι είσαι πολύ συνειδητοποιημένη ..κάνε την αίτηση και ταυτόχρονα συνεχίζεις ότι κανείς .όταν εγώ έκανα τις αίτησης ένιωσα ότι είχα το παιδί μου και οδών ..συνέχισα πιο ήρεμη κ ήρθε η βιολογική μου κόρη.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsini είπε:

Γτ δεν της στελνεις φωτο; Η ευγενια,πριν κλεισουμε ραντεβου απο κοντα μου ειχε πει αν ηθελα να της εστελνα προσφατη φωτο μου. Εξ αλλου πραγματικα,πιστευεις οτι μας θυμουνται φατσικα;;;; Δεν το θεωρω λογο να παει πισω η αναζητηση δοτριας. Κ εγω ετσι νοιωθω, 5 μερες πριν την ετ μου το ακυρωσαν λογω κορονοϊου. Αλλα να λεμε να παραμεινουμε υγιεις,κ θα κανουμε κ ετ.

Θελω απο κοντα για να της μιλησω κιολας αυτη συνεχεια μου ελεγε οτι και δοτρια να βρουμε τωρα δ μπορει να την δεσμευσει για 2 μηνες μετα κατι τετοια μ ελεγε οποτε θα παω απο κοντα γτ δεν μου φανηκε σαινι.και να της εξηγησω οτι βιαζομαι για να μην ξαναβγει κυστη και πολυποδας.να δωσει κ σπερμα ο αντρας μ να υπαρχει.τι να πω κοριτσια καθε εμποδιο για καλο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitra19 είπε:

Καλέ πως περασε ο καιρός! Έφτασες στα μισά! Άντε με το καλό το κοριτσάκι σου ! 

Σχετικά με την παρενθετη μπορείς να μου πεις περισσότερες λεπτομέρειες ?

Σε ποιο κέντρο? 

Για αναζωογονηση ενδομητριου εχεις ρωτησει; Νομιζω πως ειναι μια μεθοδος που βοηθαει στην παχυνση του ενδομητριου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofoulis είπε:

Μακάρι!!!! Στο εύχομαι μεσα απ' την.καρδια μου!!!!

Αφού θα δώσετε σπερμα, αυτό σημαίνει ότι θα σου έχουν.βρει δοτρια!!!

Λες;δεν μου ειπε κατι τετοιο μου ειπε απλα για να τρεξει πιο γρηγορα καλο ειναι να εχω το σπερμα.γενικως μαζι της δεν υπαρχει συνενοηση απο το τηλ.κ της μιλησα και καπως σημερα ενω δεν το συνηθιζω αλα τα εχω παρει της λεω συγνωμη να πω κατι;η αλλη κοπελα εφυγε δεν επρεπε αν στειλει ενα ομαδικο email οτι αποχωρω εχω αφησει τα στοιχεια σας μην ανησυχειτε και θα μιλατε με την κα ταδε;;;;;να μην νιωθουμε ξεκρεμαστες.μου λεει θα σας καλουσα εγω πριν μια εβδ εφυγε.πηγα να της πω μια εβδομαδα ειναι μια εβδομαδα!!!!για να εχουμε φτασει σε αυτη την λυση εχουμε περασει πολλα το παραμικρο μας αγχωνει θελει τοσο μυαλο να το καταλαβουν;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Λες;δεν μου ειπε κατι τετοιο μου ειπε απλα για να τρεξει πιο γρηγορα καλο ειναι να εχω το σπερμα.γενικως μαζι της δεν υπαρχει συνενοηση απο το τηλ.κ της μιλησα και καπως σημερα ενω δεν το συνηθιζω αλα τα εχω παρει της λεω συγνωμη να πω κατι;η αλλη κοπελα εφυγε δεν επρεπε αν στειλει ενα ομαδικο email οτι αποχωρω εχω αφησει τα στοιχεια σας μην ανησυχειτε και θα μιλατε με την κα ταδε;;;;;να μην νιωθουμε ξεκρεμαστες.μου λεει θα σας καλουσα εγω πριν μια εβδ εφυγε.πηγα να της πω μια εβδομαδα ειναι μια εβδομαδα!!!!για να εχουμε φτασει σε αυτη την λυση εχουμε περασει πολλα το παραμικρο μας αγχωνει θελει τοσο μυαλο να το καταλαβουν;;;

Έχεις απόλυτο δίκιο!!!!! Ήταν υποχρέωση της να σας ενημερώσει για να μη νιώθετε ανασφάλεια!!!!! 

Εμάς όταν μας κάλεσαν να δόσεις σπέρμα.ο Νίκος ειχαν είδη βρει και συντονησει τη δοτρια!!! Τώρα δεν ξέρω με πιο τρόπο λειτουργεί το δικό σου κέντρο...


bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Λες;δεν μου ειπε κατι τετοιο μου ειπε απλα για να τρεξει πιο γρηγορα καλο ειναι να εχω το σπερμα.γενικως μαζι της δεν υπαρχει συνενοηση απο το τηλ.κ της μιλησα και καπως σημερα ενω δεν το συνηθιζω αλα τα εχω παρει της λεω συγνωμη να πω κατι;η αλλη κοπελα εφυγε δεν επρεπε αν στειλει ενα ομαδικο email οτι αποχωρω εχω αφησει τα στοιχεια σας μην ανησυχειτε και θα μιλατε με την κα ταδε;;;;;να μην νιωθουμε ξεκρεμαστες.μου λεει θα σας καλουσα εγω πριν μια εβδ εφυγε.πηγα να της πω μια εβδομαδα ειναι μια εβδομαδα!!!!για να εχουμε φτασει σε αυτη την λυση εχουμε περασει πολλα το παραμικρο μας αγχωνει θελει τοσο μυαλο να το καταλαβουν;;;

Εχεις απολυτο δικιο. Αυτο εννοουσα οταν ειπα οτι γενικα καθυστερουν στις ενημερωσεις τους!! Οντως,δε μπορουσε να στειλει ενα mail???? Θελει συνεχεια να τους εχεις στα τηλ. Στην τελικη τοσα λεφτα θα παρουν!!! 

Αν κ επιμενω,με οσες μειωσεις σε μισθους γινονται λογω καταστασης,θα πρεπει να απαιτησουμε κ εμεις καλυτερες τιμες!!!

Α,για το σπερμα το συνηθιζουν να θελουν ενα δειγμα καβα, για να το ελεγξουν αλλα κ να το εχουν σε περιπτωση που ο αντρας σου δεν μπορει να παει την μερα της ωοληψιας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsini είπε:

Εχεις απολυτο δικιο. Αυτο εννοουσα οταν ειπα οτι γενικα καθυστερουν στις ενημερωσεις τους!! Οντως,δε μπορουσε να στειλει ενα mail???? Θελει συνεχεια να τους εχεις στα τηλ. Στην τελικη τοσα λεφτα θα παρουν!!! 

Αν κ επιμενω,με οσες μειωσεις σε μισθους γινονται λογω καταστασης,θα πρεπει να απαιτησουμε κ εμεις καλυτερες τιμες!!!

Σωθηκες τωρα.εντωμεταξυ την ειχα παρει την μπελεγρη πριν μια εβδ και της λεω τρεχει η αναζητηση;;ναι ναι μου λεει μην αγχωνεστε.ουτε οτι φευγω ουτε τιποτα.

Just now, Sofoulis είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο!!!!! Ήταν υποχρέωση της να σας ενημερώσει για να μη νιώθετε ανασφάλεια!!!!! 

Εμάς όταν μας κάλεσαν να δόσεις σπέρμα.ο Νίκος ειχαν είδη βρει και συντονησει τη δοτρια!!! Τώρα δεν ξέρω με πιο τρόπο λειτουργεί το δικό σου κέντρο...

Της τα εχωσα λιγο σημερα να φτιαξει χαρακτηρα γτ ειχε και πολυ τουπε στο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Σωθηκες τωρα.εντωμεταξυ την ειχα παρει την μπελεγρη πριν μια εβδ και της λεω τρεχει η αναζητηση;;ναι ναι μου λεει μην αγχωνεστε.ουτε οτι φευγω ουτε τιποτα.

Εγω απο εσενα εμαθα οτι εφυγε.....

Κατι τετοια με απογοητευουν..

Αν δεν ηταν ο σφακ στην μεση δεν ξερω αν θα συνεχιζα. Μονο για τον σφακ κ τον εμβρυολογο στο ιακεντρο συνεχιζω.

Απο την αλλη λες,οκ λεπτομερειες ειναι αυτα,ας μην στεκομαστε εκει.... Αλλα το θεμα ειναι οτι οπως ειπες,εχουμε περασει πολλα, δεν μας εγγυαται ΚΑΝΕΙΣ οτι αυτη η προσπαθεια μας θα πετυχει, κ αντιμετωπιζουμε κ μια Α ανοργανωσια....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Tsini είπε:

Εγω απο εσενα εμαθα οτι εφυγε.....

Κατι τετοια με απογοητευουν..

Αν δεν ηταν ο σφακ στην μεση δεν ξερω αν θα συνεχιζα. Μονο για τον σφακ κ τον εμβρυολογο στο ιακεντρο συνεχιζω.

Τον εμβρυολογο δεν τον ξερω καν.και εγω για τον σφακιανουδη παω αν κ σαν κεντρο καλο μου Φανηκε αλλα αυτο που εγινε ηταν απαραδεκτο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Τον εμβρυολογο δεν τον ξερω καν.και εγω για τον σφακιανουδη παω αν κ σαν κεντρο καλο μου Φανηκε αλλα αυτο που εγινε ηταν απαραδεκτο

Κ με την ευγενια δεν ηταν καλυτερα τα πραγματα,στο λεω για να μη νομιζεις οτι εχασες το παν....

Της ειχα στειλει μνμ για το ποτε να ερθουμε για σπερμα (την ημερα ωοληψιας της δοτριας) κ μου λεει πεμπτη. Ουτε ωρα ουτε τπτ, ξαναεστειλα ρωτωντας την ωρα....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tsini είπε:

Κ με την ευγενια δεν ηταν καλυτερα τα πραγματα,στο λεω για να μη νομιζεις οτι εχασες το παν....

Της ειχα στειλει μνμ για το ποτε να ερθουμε για σπερμα (την ημερα ωοληψιας της δοτριας) κ μου λεει πεμπτη. Ουτε ωρα ουτε τπτ, ξαναεστειλα ρωτωντας την ωρα....

Εγω μια φορα εχω παει την ειδα και μιλησαμε μου φανηκε νορμαλ κ μ λεει εχω αναλαβει εγω την αναζητηση οποτε ενιωσα οτι απο αυτην ρξαρταται τι θα μ βρει κ ενιωσα ησυχη γτ σημειωσε τι θελω κτλ και στα μειλ μου απαντουσε μια χαρα.αυτη η ηλιθια η καινουρια ειχε και υφακι τωρα κατσε που θα παω αρχες απριλη πως θα της κοπει το υφακι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Σωθηκες τωρα.εντωμεταξυ την ειχα παρει την μπελεγρη πριν μια εβδ και της λεω τρεχει η αναζητηση;;ναι ναι μου λεει μην αγχωνεστε.ουτε οτι φευγω ουτε τιποτα.

Της τα εχωσα λιγο σημερα να φτιαξει χαρακτηρα γτ ειχε και πολυ τουπε στο τηλεφωνο.

Δυστυχώς έτσι είναι... 

Εγώ ευτυχώς αυτή τη φορά πέτυχα έκτος από καλούς επιστήμονες και καλούς ανθρώπους...με κατανόηση...

Just now, Tsini είπε:

Εγω απο εσενα εμαθα οτι εφυγε.....

Κατι τετοια με απογοητευουν..

Αν δεν ηταν ο σφακ στην μεση δεν ξερω αν θα συνεχιζα. Μονο για τον σφακ κ τον εμβρυολογο στο ιακεντρο συνεχιζω.

Απο την αλλη λες,οκ λεπτομερειες ειναι αυτα,ας μην στεκομαστε εκει.... Αλλα το θεμα ειναι οτι οπως ειπες,εχουμε περασει πολλα, δεν μας εγγυαται ΚΑΝΕΙΣ οτι αυτη η προσπαθεια μας θα πετυχει, κ αντιμετωπιζουμε κ μια Α ανοργανωσια....

Κοριτσια μου δυστυχώς η παραμικρή λεπτομέρεια μετράει...ρωτήστε κι εμένα που έδινα άφεση αμαρτιών στον προηγούμενο γιατρό μου...στο τέλος μας καροιδεψε και μας έφαγε 5000 για πλάκα!!!!

  • Λυπημένη/-ος 1

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Suzukaki είπε:

Ο γιατρος μου δεν ασχολειται με την αναζητηση δοτριας μονο μεταφορα θα μ κανει η ωοληψια και η διεγερση γινεται απο αλλον γιατρο στο κεντρο εκει.μακαρι γτ η καινουρια μ φανηκε λιγο ηλιθια θα παω 7 απριλη να με δει να δωσει σπερμα ο συζυγος για καταψυξη και να μιλησουμε κ με αυτην.αντε να τελιωνουμε και μεχρι το καλοκ επιτελους να τα εχουμε καταφερει

Γεια σας.να ρωτησω κατι μια φιλη μου ισως παει για παρενθετη κοστιζει οντως τοσο 20000;με αυτη την εναλλακτικη πας αν εχεις θεμα με ενδομητριο ε;

Δεν ξέρω , απλώς μια τρελή σκέψη... Εύχομαι να μην χρειαστεί. Αν μάθεις πληροφορίες από την δική σου πες μας .... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...