Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Κορίτσια να ρωτήσω κι εγώ κάτι ως αναφορά τον αριθμό βλαστοκυστεων και της τιμής; Φίλη μου πέτυχε στα 39 το γιο της με προεμφυτευτικο και που πολύ κούραση( φυσικούς έκανε καθόλου καλή ανταπόκριση είχαν θέμα στον καρυωτυπο κτλ) όπως καταλαβαίνετε τώρα που σκέφτεται για δεύτερο η δωρεά είναι μονόδρομος γιατί με δεδομένο ότι θέλει προεμφυτευτικο και είναι καλή ανταπκριτρια δε θα φτάσει εύκολα στο στόχο της.Στη δωρεά μπορεί να ζητήσει λιγότερα εμβρια ; Αυτό στην τιμή έχει ρόλο; Της είπα ότι από όσο διαβάζω δεν έχω δε να μειώνει κάποιος την τιμή εάν πχ πάρεις μόνο για μια ετ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Εγώ πρόβλημα με ζάχαρο δεν εχω, τουλάχιστον όχι έως τώρα, η μητέρα μου έχει Κ γι αυτό η πρώιμη καμπύλη σακχάρου γιατί μπορεί να κάνω διαβήτη κύησης Κ ξέρω ότι έτσι χάνονται μωρά. 

Θα κάνω την Τεταρτη ότι πρέπει κι αν όλα είναι οκ θα ζητήσω μέτρηση βιταμινών κλπ να δω τι παίζει κι από εκεί. 

Έχει δίκιο η PAgotoula, πρέπει να ρωτησω διατροφολόγο άλλωστε οι ανάγκες κάθε γυναίκας στην εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικές. 

Εγω μεχρι την καμπυλη ζαχαρου στον 5ο μηνα, ετρωγα τα παντα. Γλυκα, δυο φορες τη βδομαδα, μεσογειακη διατροφη, μελι, ταχινι , χυμους κλπ.χωρις ομως στερησεις. Εμεις πχ γενικα αποφευγουμε τα τηγανητα . Ομως ετρωγα κ ενα πιτογυρο τη βδομαδα κ μια πιτσα που και που κ δεν στερηθηκα κατι.

Και παρόλο που εμφανισα διαβητη κυησης , λογω ιστορικου μαμας , το εμβρυο ηταν μια χαρα.

Οποτε φαε κανονικα και μονο αν εμφανιστει προβλημα , κανεις διατροφη, με οδηγιες του ντοκ σου

Just now, Aircondition είπε:

Eyxaristo poly... tin ekana k anameno ...

Περιμενουμε κι εμεις μαζι σου! Ευχομαι τριψηφιο νουμερο!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Για να πήρες πάνω από τα 40 σου τόσα ωάρια προφανώς έχεις πολυκυστικες...έφτασες 8 βλαστοκυστες δηλαδή τις μισές εκ των οποίων δεν είχες εμφύτευση.Ξεχνας κάτι πολύ σημαντικό.η ποιότητα είναι που σε ενδιαφέρει .Εγώ στα 33 μου εδωσα με την ίδια δόση γκοναλ 10 ωάρια είχα 6 βλαστοκυστες αλλά απέκτησα ένα μόνο παιδί.Προσωπικα θεωρώ ότι θα πρέπει να έχεις εμβρια για τουλάχιστον δύο ετ.

 

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου .είχα εμφύτευση και έχω ακόμα στην κρυοσυ τήρηση από προηγούμεμη διέγερση. Άρα θεωρείς φυσιολογικό να πάρω από δοτρια μόνο δύο βλαστοκυστες?αυτή είναι η αγωνία μου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κι εγώ κάτι ως αναφορά τον αριθμό βλαστοκυστεων και της τιμής; Φίλη μου πέτυχε στα 39 το γιο της με προεμφυτευτικο και που πολύ κούραση( φυσικούς έκανε καθόλου καλή ανταπόκριση είχαν θέμα στον καρυωτυπο κτλ) όπως καταλαβαίνετε τώρα που σκέφτεται για δεύτερο η δωρεά είναι μονόδρομος γιατί με δεδομένο ότι θέλει προεμφυτευτικο και είναι καλή ανταπκριτρια δε θα φτάσει εύκολα στο στόχο της.Στη δωρεά μπορεί να ζητήσει λιγότερα εμβρια ; Αυτό στην τιμή έχει ρόλο; Της είπα ότι από όσο διαβάζω δεν έχω δε να μειώνει κάποιος την τιμή εάν πχ πάρεις μόνο για μια ετ

Ρωτησε τη Dimitras. Απ οτι θυμαμαι ειχε παρει δυο βλαστοκυστες με πολυ λιγοτερα χρηματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, MaryH είπε:

Καλως ορισες κ καλη επιτυχια να εχεις! Καλο ειναι να εχεις τουλαχιστον 6 βλαστοκυστες για παν ενδεχομενο. Πολλες κοπελες εδω ειχαν περιπου 4 βλαστοκυστες. Και οι πιο πολλες ειναι εγκυουλες κι ολα καλα. Ομως αν ο μη γένοιτο , εχεις καποιες ατυχιες, οπως ειχα εγω, καλο ειναι να εχεις καβατζες. Εγω ειχα 6 βλαστοκυστες , κ μετα απο δυο ατυχεις ετ, επιασα τη μικρη μου με την τριτη προσπαθεια. Αν δεν ειχα 6 βλαστοκυστες- κι ευγνωμονώ το εμβρυολογικο γι αυτο- δεν θα ειχα τωρα την κορη μου

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου.αυτο ακριβώς σκέφτομαι...ότι μόνο δύο βλαστοκυστες είναι πολύ μικρός αριθμός....

.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, gorgina είπε:

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου .είχα εμφύτευση και έχω ακόμα στην κρυοσυ τήρηση από προηγούμεμη διέγερση. Άρα θεωρείς φυσιολογικό να πάρω από δοτρια μόνο δύο βλαστοκυστες?αυτή είναι η αγωνία μου.

Το ερώτημα αφορά φίλη μου .Δεν ξέρω τι να σου πω.Εχεις δικά σου στην κατάψυξη ήδη κα θα πάρεις κ δανεικά;

Link to comment
Share on other sites

Just now, gorgina είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου.αυτο ακριβώς σκέφτομαι...ότι μόνο δύο βλαστοκυστες είναι πολύ μικρός αριθμός....

.

Με τιποτα δυο! Φυγε μακρια οπου ακουσεις για δυο! Τουλαχιστον 4, αλλα καλυτερα για μενα 6 να εχεις

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Το ερώτημα αφορά φίλη μου .Δεν ξέρω τι να σου πω.Εχεις δικά σου στην κατάψυξη ήδη κα θα πάρεις κ δανεικά;

Εύχομαι να επιτύχει η φίλη σου! Οκ καλή μου. θα τα βάλω τα δικά μου ωστόσο επειδή έχω ταλαιπωρηθεί πολύ.εχω στο ιστορικό μου αποβολές ενημερωνομαι για ξένα ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MaryH είπε:

Με τιποτα δυο! Φυγε μακρια οπου ακουσεις για δυο! Τουλαχιστον 4, αλλα καλυτερα για μενα 6 να εχεις

Έχεις τόσο δίκιο....δεν λένε δύο αλλά όταν σου λένε 6 ωάρια .. στατιστικά να θα είναι τεράστια επιτυχία να δώσουν τέσσερες βλαστοκυστες..και στην έρευνα μου διαβάζω πολλά κέντρα να δίνουν τελικά δύο... απογοητεύτηκα. Όχι μόνο σε άλλα κέντρα αλλά και στον ίδιο γιατρό στο οποίο ειμαι τώρα.... 

Οποία έχει την καλοσύνη και είναι Αθήνα το κέντρο της και πήρε από τέσσερις βλαστοκυστες και πάνω θα εκτιμούσα να με ενημερώσετε  σε πμ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, gorgina είπε:

Έχεις τόσο δίκιο....δεν λένε δύο αλλά όταν σου λένε 6 ωάρια .. στατιστικά να θα είναι τεράστια επιτυχία να δώσουν τέσσερες βλαστοκυστες..και στην έρευνα μου διαβάζω πολλά κέντρα να δίνουν τελικά δύο... απογοητεύτηκα. Όχι μόνο σε άλλα κέντρα αλλά και στον ίδιο γιατρό στο οποίο ειμαι τώρα.... 

Οποία έχει την καλοσύνη και είναι Αθήνα το κέντρο της και πήρε από τέσσερις βλαστοκυστες και πάνω θα εκτιμούσα να με ενημερώσετε  σε πμ...

Εγω ειμαι δυστυχως Θεσσαλονικη. Σε μας εδωσε 10 ωαρια κ πηραμε 6 βλαστοκυστες. Πολλα κοριτσια θα σου δωσουν πληροφοριες για γιατρους σε Αθηνα

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

αν φοβασαι τοσο πολυ το ζαχαρο βρε παιδι μου παρε ενα μηχανακι μετρησου κ αν δεν ανεβαζεις φαε οτι θες να το ευχαριστηθεις. οσο για τις βιταμινες το φολικο ειναι αναγκαιο τωρα στην αρχη μεχρι την β επιπεδου σιγουρα. ο σιδηρος θα σου κανουν καθε μηνα εξετασεις μετα τον 4ο περιπου σταθεροποιητε οποτε αν τον δεις σταθερο δεν χρειαζετε να τρελενεσε να περνεις συνεχως . το μαγνησιο ειναι απαραιτητο για να μην κανεις συσπασεις . τι αλλο περνεις?

Μαγνήσιο παίρνω μόνο από pregnacare. 

Παίρνω σιδηρο, φιλικό, pregnacare, ω3(αυτα όποτε αντέχω γιατί αν κ τρελαινομαι για ψάρια, μου χειροτερεύουν αναγούλες), βιταμίνη d, utrogestan, cyclacur, innohep,  προς το παρόν δε θυμάμαι κάτι άλλο. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Εγω ειμαι δυστυχως Θεσσαλονικη. Σε μας εδωσε 10 ωαρια κ πηραμε 6 βλαστοκυστες. Πολλα κοριτσια θα σου δωσουν πληροφοριες για γιατρους σε Αθηνα

Και πάλι σε ευχαριστώ ... Περιμένω με αγωνία τις υπόλοιπες φίλες  !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Για να πήρες πάνω από τα 40 σου τόσα ωάρια προφανώς έχεις πολυκυστικες...έφτασες 8 βλαστοκυστες δηλαδή τις μισές εκ των οποίων δεν είχες εμφύτευση.Ξεχνας κάτι πολύ σημαντικό.η ποιότητα είναι που σε ενδιαφέρει .Εγώ στα 33 μου εδωσα με την ίδια δόση γκοναλ 10 ωάρια είχα 6 βλαστοκυστες αλλά απέκτησα ένα μόνο παιδί.Προσωπικα θεωρώ ότι θα πρέπει να έχεις εμβρια για τουλάχιστον δύο ετ.

Και εγώ τα έτρωγα όλα..όλα όμως...είχε κρίνει ο γιατρός( ούτε ο άντρας μου ούτε εγώ) ότι δεν έχω κανένα λόγο να στερηθω τίποτα..οι εξετάσεις μου ήταν άψογες κι η κύηση πήγε πολύ καλά .Το τι θα φας θα το αποφασίσει άλλος γιατιβσε αυτόν στηρίζεις την κύηση σου...εάν σου είπε στοπ στοπ .επίσης μην κοιτάς τι έτρωγε η μία κι η άλλη.Καθε κύηση είναι διαφορετική.

Προσπαθώ να σου στείλω πμ Κ δε μπορω

Just now, island1 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κι εγώ κάτι ως αναφορά τον αριθμό βλαστοκυστεων και της τιμής; Φίλη μου πέτυχε στα 39 το γιο της με προεμφυτευτικο και που πολύ κούραση( φυσικούς έκανε καθόλου καλή ανταπόκριση είχαν θέμα στον καρυωτυπο κτλ) όπως καταλαβαίνετε τώρα που σκέφτεται για δεύτερο η δωρεά είναι μονόδρομος γιατί με δεδομένο ότι θέλει προεμφυτευτικο και είναι καλή ανταπκριτρια δε θα φτάσει εύκολα στο στόχο της.Στη δωρεά μπορεί να ζητήσει λιγότερα εμβρια ; Αυτό στην τιμή έχει ρόλο; Της είπα ότι από όσο διαβάζω δεν έχω δε να μειώνει κάποιος την τιμή εάν πχ πάρεις μόνο για μια ετ

Από όσο γνωρίζω δε μπορεί. Είναι στο πακέτο του κέντρου, σε εμάς πχ δέκα Ωαρια 4360.


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...