Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 15 λεπτά , Alex@ είπε:

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

      Δεν έχεις πρόβλημα, άλλωστε θα γίνει πριν την ετ. Απλά κλείσε ραντεβού να προλάβεις.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, ni-ki είπε:

Ο γιατρός μου σαφώς μου πρότεινε δωρεά απλά εγώ δεν ήμουν σίγουρη. Ο άνδρας μου δεν είχε θέμα , ότι αποφάσιζα εγώ ,αρκεί να είμαι εγώ καλά μου λέει πάντα. Τώρα που το σκέφτομαι μάλλον λάθος έκανα . Απλά φοβάμαι ότι εάν μια στο εκατομμύριο πετύχω με δανεικά θα είμαι μια μεγάλη μαμά. Δεν μπορώ να γυρίσω τα χρόνια πίσω, όσο και αν το θέλω . Έχω χάσει τρεις εγκυμοσύνες , έχω ελέγχει από παντού έχω κάνει εξωσωματικές χωρίς επιτυχία , έχω δώσει άπειρα χρήματα σε όλους και παραμένω με μια άδεια αγκαλιά . Ίσως το τολμήσω γιατί θα είναι πάντα ένα αγκάθι μέσα μου ότι μια λαθος επιλογή μου , μας στερησε ένα παιδί...

μεγαλη μαμα...ε και??? τι πειράζει....τωρα γουστάρεις τωρα θα κανεις....σ ευχομαι να γεμισει η αγκαλιά σ με οπιον τρόπο  να ναι... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 ώρα πρίν, Mayax είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είναι η πρώτη φορά που γράφω, πραγματικά χρειάζομαι κάθε βοήθεια... Είμαι 43 και χθες ξεκίνησα cyclacur (1η ημέρα περιόδου 6 cyclacur την ημέρα , έχω κύκλο 26 ημερών) είναι η δεύτερη προσπάθεια με δανεικά ωάρια σε νέο κέντρο. Η πρώτη μου (4500 ευρώ) έδωσε 2 βλαστοκύστες 5ΑΑ και δεν είχε κανένα αποτέλεσμα.

Τώρα άλλαξα κέντρο και έχω μπερδευτεί χειρότερα! αρχικά να σας πω ότι η επικοινωνία έγινε τηλεφωνικά γιατί μένω σε νησί, δεν έχω κάνει ένεση Avercap όπως μου είχε πει το προηγούμενο κέντρο . Μου είπαν δεν χρειάζεται και να πάρω μόνο cyclacur. Μου είπαν ότι η τιμή αφορά 2 βλαστοκύστες και το κόστος είναι 5000 ευρώ. Ρώτησα για τα φάρμακα της δότριας αν συμπεριλαμβάνονται στο ποσό κ μου είπαν ότι οι δοτριες είναι κοπέλες που κάνουν κι εκείνες την προσπάθειά τους κι έτσι έχουν προμηθευτεί τα φαρμακά τους γιατί κι εκείνες προσπαθούν για παιδάκι απλά δωρίζουν ωάρια για να μειωθεί το κόστος της δικής τους εξωσωματικής.

Εννοείται ότι για την δότρια δεν έχω καμία πληροφορία ούτε ηλικία ούτε τίποτα. Το κέντρο είναι μεγάλο και γνωστό...

Συγνώμη για το σεντόνι αλλά αν μπορείτε κάπως να με ξεμπερδέψετε... Είναι η τελευταία προσπάθεια που θα κάνω γιατί οικονομικά πατώσαμε .

Σας ευχαριστώ πολύ!

Έχεις δει πολλές εδώ μέσα να δωρίζουν ωάρια ουσες σε προσπάθεια κι οι ίδιες; Προσωπικά καμία...σορι αλλά αυτό δεν το πιστεύω! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mayax είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είναι η πρώτη φορά που γράφω, πραγματικά χρειάζομαι κάθε βοήθεια... Είμαι 43 και χθες ξεκίνησα cyclacur (1η ημέρα περιόδου 6 cyclacur την ημέρα , έχω κύκλο 26 ημερών) είναι η δεύτερη προσπάθεια με δανεικά ωάρια σε νέο κέντρο. Η πρώτη μου (4500 ευρώ) έδωσε 2 βλαστοκύστες 5ΑΑ και δεν είχε κανένα αποτέλεσμα.

Τώρα άλλαξα κέντρο και έχω μπερδευτεί χειρότερα! αρχικά να σας πω ότι η επικοινωνία έγινε τηλεφωνικά γιατί μένω σε νησί, δεν έχω κάνει ένεση Avercap όπως μου είχε πει το προηγούμενο κέντρο . Μου είπαν δεν χρειάζεται και να πάρω μόνο cyclacur. Μου είπαν ότι η τιμή αφορά 2 βλαστοκύστες και το κόστος είναι 5000 ευρώ. Ρώτησα για τα φάρμακα της δότριας αν συμπεριλαμβάνονται στο ποσό κ μου είπαν ότι οι δοτριες είναι κοπέλες που κάνουν κι εκείνες την προσπάθειά τους κι έτσι έχουν προμηθευτεί τα φαρμακά τους γιατί κι εκείνες προσπαθούν για παιδάκι απλά δωρίζουν ωάρια για να μειωθεί το κόστος της δικής τους εξωσωματικής.

Εννοείται ότι για την δότρια δεν έχω καμία πληροφορία ούτε ηλικία ούτε τίποτα. Το κέντρο είναι μεγάλο και γνωστό...

Συγνώμη για το σεντόνι αλλά αν μπορείτε κάπως να με ξεμπερδέψετε... Είναι η τελευταία προσπάθεια που θα κάνω γιατί οικονομικά πατώσαμε .

Σας ευχαριστώ πολύ!

Καλησπέρα! 5000 για 2 βλαστοκυστες,δηλαδή μια προσπάθεια ειναι παρα πολλα! Θα το γραψω ανοιχτά,δεν ξερω αν επιτρέπεται,αν είσαι στον Παράσχο μην προχωρήσεις!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofia1214 είπε:

κορίτσια καλησπέρα, μήπως ξέρετε αν έχει ανασταλεί το οριο ηλικιας των 50 για εξωσωματικη με δωρεα ωαρίων;

Όχι άλλα έχει ξεκινήσει για να πάει δικαστικά στο να αλλάξει το όριο ηλικίας όπως και να αλλάξει ο νόμος για καταστροφή κατεψυγμένων μετά από δέκα χρόνια. Το δεύτερο δεν το ήξερα ότι ισχύει. 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Sofia1214 είπε:

κορίτσια καλησπέρα, μήπως ξέρετε αν έχει ανασταλεί το οριο ηλικιας των 50 για εξωσωματικη με δωρεα ωαρίων;

Καλησπέρα,δεν ξερω να εχει αλλάξει κάτι.Τα 50 ειναι το όριο είτε με δικά σου είτε με δανεικά.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mayax είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Είναι η πρώτη φορά που γράφω, πραγματικά χρειάζομαι κάθε βοήθεια... Είμαι 43 και χθες ξεκίνησα cyclacur (1η ημέρα περιόδου 6 cyclacur την ημέρα , έχω κύκλο 26 ημερών) είναι η δεύτερη προσπάθεια με δανεικά ωάρια σε νέο κέντρο. Η πρώτη μου (4500 ευρώ) έδωσε 2 βλαστοκύστες 5ΑΑ και δεν είχε κανένα αποτέλεσμα.

Τώρα άλλαξα κέντρο και έχω μπερδευτεί χειρότερα! αρχικά να σας πω ότι η επικοινωνία έγινε τηλεφωνικά γιατί μένω σε νησί, δεν έχω κάνει ένεση Avercap όπως μου είχε πει το προηγούμενο κέντρο . Μου είπαν δεν χρειάζεται και να πάρω μόνο cyclacur. Μου είπαν ότι η τιμή αφορά 2 βλαστοκύστες και το κόστος είναι 5000 ευρώ. Ρώτησα για τα φάρμακα της δότριας αν συμπεριλαμβάνονται στο ποσό κ μου είπαν ότι οι δοτριες είναι κοπέλες που κάνουν κι εκείνες την προσπάθειά τους κι έτσι έχουν προμηθευτεί τα φαρμακά τους γιατί κι εκείνες προσπαθούν για παιδάκι απλά δωρίζουν ωάρια για να μειωθεί το κόστος της δικής τους εξωσωματικής.

Εννοείται ότι για την δότρια δεν έχω καμία πληροφορία ούτε ηλικία ούτε τίποτα. Το κέντρο είναι μεγάλο και γνωστό...

Συγνώμη για το σεντόνι αλλά αν μπορείτε κάπως να με ξεμπερδέψετε... Είναι η τελευταία προσπάθεια που θα κάνω γιατί οικονομικά πατώσαμε .

Σας ευχαριστώ πολύ!

Γραψε μας σε ποιον γιατρο εισαι να σου πουν τα κοριτσια τι εμπειρίες έχουν.

Just now, Fleabag είπε:

Καλησπέρα! 5000 για 2 βλαστοκυστες,δηλαδή μια προσπάθεια ειναι παρα πολλα! Θα το γραψω ανοιχτά,δεν ξερω αν επιτρέπεται,αν είσαι στον Παράσχο μην προχωρήσεις!!!

Εγω σ αυτο το κέντρο κατέβασα  17 ωάρια και μου γονιμοποιήθηκαν 4 :shock: κατι που φυσικα δεν επαναλήφθηκε σε κανένα αλλο κέντρο. Λες να ήμουν απο τις κοπέλες που τα χάρισαν εν άγνοια τους;;;;

  • Ευχαριστώ 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fleabag είπε:

Καλησπέρα! 5000 για 2 βλαστοκυστες,δηλαδή μια προσπάθεια ειναι παρα πολλα! Θα το γραψω ανοιχτά,δεν ξερω αν επιτρέπεται,αν είσαι στον Παράσχο μην προχωρήσεις!!!

Συμφωνω    !

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Γραψε μας σε ποιον γιατρο εισαι να σου πουν τα κοριτσια τι εμπειρίες έχουν.

Εγω σ αυτο το κέντρο κατέβασα  17 ωάρια και μου γονιμοποιήθηκαν 4 :shock: κατι που φυσικα δεν επαναλήφθηκε σε κανένα αλλο κέντρο. Λες να ήμουν απο τις κοπέλες που τα χάρισαν εν άγνοια τους;;;;

Αμα σου πω ότι αυτό ήθελα να γράψω πριν.Αυτες το ξέρουν;;; Μα πραγματικά τώρα πιστεύει κανείς ότι θα χάριζε ωάρια έτσι γυναίκα που ήταν στην προσπάθεια; Όσα και να βγάλεις,ακόμα κι αν έχεις ήδη παιδί θες να δεις γονιμοποίηση και να φτάσουν βλαστοκυστες.Εδω ρε συ στα δανεικά είδαμε κορίτσια να παίρνουν τόσες βλαστοκυστες γιατί ο γιατρός( κ μπράβο του) έδωσε όλα τα ωάρια και τα γονιμοποιήσει για σιγουριά μέχρι να φτάσουν βλαστοκυστες.Δηλαδη κάπου έλεος.μας περνάνε για χαζές...κι αν ήταν έτσι γιατί δίνεις 5000 να την αποζημιώσεις γιατί; Αφού εδώ έκανε έτσι κι αλλιώς προσπάθεια.....

 

Κάντυ σου έχω πει ότι αυτό που λες εσύ έτσι εγώ θεωρώ ότι συμβαίνει.

 

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Όχι άλλα έχει ξεκινήσει για να πάει δικαστικά στο να αλλάξει το όριο ηλικίας όπως και να αλλάξει ο νόμος για καταστροφή κατεψυγμένων μετά από δέκα χρόνια. Το δεύτερο δεν το ήξερα ότι ισχύει. 

Για να πάει πόσο; Για τα 10 χρόνια το ήξερα στα εμβρια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Αμα σου πω ότι αυτό ήθελα να γράψω πριν.Αυτες το ξέρουν;;; Μα πραγματικά τώρα πιστεύει κανείς ότι θα χάριζε ωάρια έτσι γυναίκα που ήταν στην προσπάθεια; Όσα και να βγάλεις,ακόμα κι αν έχεις ήδη παιδί θες να δεις γονιμοποίηση και να φτάσουν βλαστοκυστες.Εδω ρε συ στα δανεικά είδαμε κορίτσια να παίρνουν τόσες βλαστοκυστες γιατί ο γιατρός( κ μπράβο του) έδωσε όλα τα ωάρια και τα γονιμοποιήσει για σιγουριά μέχρι να φτάσουν βλαστοκυστες.Δηλαδη κάπου έλεος.μας περνάνε για χαζές...κι αν ήταν έτσι γιατί δίνεις 5000 να την αποζημιώσεις γιατί; Αφού εδώ έκανε έτσι κι αλλιώς προσπάθεια.....

 

Κάντυ σου έχω πει ότι αυτό που λες εσύ έτσι εγώ θεωρώ ότι συμβαίνει.

 

Για να πάει πόσο; Για τα 10 χρόνια το ήξερα στα εμβρια

Καλησπερα και απο μενα...εγω καπου διαβασα και ακουσα τον γιατρο μου να λεει πως λογω covid παει για 52-53...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, island1 είπε:

Αμα σου πω ότι αυτό ήθελα να γράψω πριν.Αυτες το ξέρουν;;; Μα πραγματικά τώρα πιστεύει κανείς ότι θα χάριζε ωάρια έτσι γυναίκα που ήταν στην προσπάθεια; Όσα και να βγάλεις,ακόμα κι αν έχεις ήδη παιδί θες να δεις γονιμοποίηση και να φτάσουν βλαστοκυστες.Εδω ρε συ στα δανεικά είδαμε κορίτσια να παίρνουν τόσες βλαστοκυστες γιατί ο γιατρός( κ μπράβο του) έδωσε όλα τα ωάρια και τα γονιμοποιήσει για σιγουριά μέχρι να φτάσουν βλαστοκυστες.Δηλαδη κάπου έλεος.μας περνάνε για χαζές...κι αν ήταν έτσι γιατί δίνεις 5000 να την αποζημιώσεις γιατί; Αφού εδώ έκανε έτσι κι αλλιώς προσπάθεια.....

 

Κάντυ σου έχω πει ότι αυτό που λες εσύ έτσι εγώ θεωρώ ότι συμβαίνει.

 

Για να πάει πόσο; Για τα 10 χρόνια το ήξερα στα εμβρια

Δεν ξέρω λεπτομέρειες πεταχτά το πήρε το μάτι μου, φαντάζομαι μέχρι τα 53;55; Ήξερες για τα 10 χρόνια; Πέτυχα πρόσφατα έρευνα για stoptime freezing και έλεγε με κάτι καινούρια υλικά μπλα μπλα θα είναι σα να τα πάγωσες χθες μένει να περάσει μια τριετία ακόμα για να έχουν οριστικά σίγουρα αποτελέσματα και είχε και πολύ  θετικά  αποτελέσματα  στα  σκέτα  ωάρια. Οπότε η δεκαετία θα αλλάξει προσεχώς. 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Αμα σου πω ότι αυτό ήθελα να γράψω πριν.Αυτες το ξέρουν;;; Μα πραγματικά τώρα πιστεύει κανείς ότι θα χάριζε ωάρια έτσι γυναίκα που ήταν στην προσπάθεια; Όσα και να βγάλεις,ακόμα κι αν έχεις ήδη παιδί θες να δεις γονιμοποίηση και να φτάσουν βλαστοκυστες.Εδω ρε συ στα δανεικά είδαμε κορίτσια να παίρνουν τόσες βλαστοκυστες γιατί ο γιατρός( κ μπράβο του) έδωσε όλα τα ωάρια και τα γονιμοποιήσει για σιγουριά μέχρι να φτάσουν βλαστοκυστες.Δηλαδη κάπου έλεος.μας περνάνε για χαζές...κι αν ήταν έτσι γιατί δίνεις 5000 να την αποζημιώσεις γιατί; Αφού εδώ έκανε έτσι κι αλλιώς προσπάθεια.....

 

Κάντυ σου έχω πει ότι αυτό που λες εσύ έτσι εγώ θεωρώ ότι συμβαίνει.

 

Για να πάει πόσο; Για τα 10 χρόνια το ήξερα στα εμβρια

Ετσι ακριβως!


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Δεν εχει τόση διαφορα το cyclacur me την averkap, αλλα δίνετε παρά πολλα λεφτά για δυο βλαστοκυστες οσο τέλειες και να ειναι.

 Πήρες τιμές απο αλλα κέντρα; Πάνω κάτω τέτοια ποσα ζητάνε όλοι , αλλα δεσμεύονται σε καλύτερη ποσοτητα βλαστοκυστεων.

Πήρα την ίδια τιμή από 3 κέντρα...όλοι τα ίδια η τιμή είναι για 2 βλαστοκύστες

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mayax είπε:

Πήρα την ίδια τιμή από 3 κέντρα...όλοι τα ίδια η τιμή είναι για 2 βλαστοκύστες

@Thia1985, @Mary H @Rafaelatarzan @Τουτουνι γράψτε στο κορίτσι τιμές και συμφωνία που κανατε.

  • Μου αρέσει 5

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...