Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Rafaelatarzan είπε:

αν ο γιατρός μπορεί να κανει π@στια το κανει  ανετα κ ανάλογα κ την θεση που εχει στο κεντρο

Θεωρω μονο αν ειναι δικο του το κέντρο. Παντως σκεφτόμουν εσας που πήρατε τόσα πολλα ωάρια απο το μητέρα , ειναι ενδεικτικό οτι προκειται μια μια τεράστια κλινικη που δεν θα διακινδύνευε για οποιοδήποτε γιατρο να μοιράσει ωάρια ή να δώσει κάποιας γυναίκας σε αλλη. Σίγουρα τηρούνται τα πρωτόκολλα ασφαλείας 


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Troia είπε:

Συγγνώμη που επεμβαίνω, δεν ανήκω καν στο συγκεκριμένο γκρουπ και ίσως δε δικαιούμαι να γράφω, αλλά ακούγεται έντονα ότι οι 2 μεγαλύτεροι γιατροί της Αθήνας, Π. και Μ. 'κλέβουν' ωάρια εν αγνοίας νέων γυναικών. Το τραγικό είναι ότι αυτές οι γυναίκες έχουν εν αγνοία τους και άλλα βιολογικά παιδιά, για μένα είναι ανατριχιαστικό...Παρόλο που δεν είμαι και τόσο νέα, άρα μάλλον δεν ανήκω στο target group, αυτός ήταν και ο πιο σημαντικός λόγος που με έκανε να εξαντλήσω τα άλλα περιθώρια πριν πάω σε εξωσωματική και σίγουρα μόνο και μόνο από αυτό έχω διαγράψει τα 2 αυτά κέντρα...

Επίσης αυτό που έγραψε άλλη κοπέλα για έμβρυο δικό της και ξένα ταυτόχρονα, έχω ακούσει μαρτυρία γνωστής μου γυναίκας 47 ετών που έβαλε 2 δικά της και 1 ξένο στον Π. Αν ήξερε ότι είναι παράνομο, δεν θα το έλεγε ανοιχτά, οπότε δε νομίζω να έλεγε ψέματα. Μετά μου έδειχνε φωτογραφίες του παιδιού της για να μου δείξει πόσο της μοιάζει, διότι είχε θέμα με τον πατέρα, ο οποίος διεκδικούσε την επιμέλεια με τη δικαιολογία ότι μπορεί να μην είναι από δικό της γενετικό υλικό. Οπότε καταλαβαίνουμε για ποιο λόγο ο νόμος το απαγορεύει...

Για την κοπέλα που αναρωτιέται για το όριο ηλικίας, φίλη της μητέρας μου έκανε επιτυχημένη προσπάθεια στον Παρ. στα 52 της και είμαι 100% σίγουρη για την ηλικία της. Στον κόσμο έλεγαν ότι είναι φυσική σύλληψη, γιατί γνώριζαν το νόμο.

Ίσως σήμερα μίλησα πιο ανοιχτά απ' ό,τι θα έπρεπε, ανέφερα γνωστά μου περιστατικά που παραβίασαν το νόμο και ζητώ συγγνώμη αν σόκαρα, αλλά όλοι υποψιαζόμαστε ότι μέσα στο συγκεκριμένο χώρο γίνονται πολλές απάτες...

Φυσικά και γίνονται απατες ,το έζησα στον Αθ.... Αλλά προσωπικά επειδή έχω περάσει από ΓΕΝ, η γραφειοκρατία είναι τέτοια που δεν επιτρέπει περιθώρια. Άλλο ακούω και άλλο ζω η ίδια. 

Δεν υπάρχει περίπτωση να έβαλαν δικό της και δότριας, εγώ το ρώτησα για Εμενα Κ μου είπαν κατηγορηματικα όχι. 

Δεν αμφισβητώ τα όσα γράφεις αλλά άλλο ακούω, άλλο ζω κι έχω εμπειρία/συνεβη σε εμένα, καταλαβαίνεις τι εννοώ. 

Και να ξέρεις ότι όπως εγώ λέω στον κόσμο ότι είναι από δικό μου υλικό έτσι μπορεί κι αυτή να πε, έβαλα και δικό μου.Το της έμοιαζε δε μου λέει τπτ προσωπικά, εδώ υιοθετημένα παιδιά μοιάζουν στους γονείς.... 

  • Μου αρέσει 4

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Απαγορεύεται από το νόμο! 

Η το δικό της μόνο του η δότριας. 

Θα συμφωνήσω απόλυτα 

Απλώς πολλα κέντρα το πλασάρουν για να μην αισθανθεί ασχημα η γυναικα

Εκνευρίζομαι όταν ακούω ότι τρία κέντρα της έδωσαν τιμή για δύο Βλαστοκυστες Κ μάλιστα τόσο μεγάλη... Προσωπικά θα προβληματιζομουν παρά πολύ. 

Εγώ το έχω πει, απαιτησα Κ δεν άφησα τον άντρα μου να βγάλει τσιμουδιά, μάλιστα κάποια στιγμή πέταξε μια χαζομάρα του στυλ σας εμπιστευομαστε απόλυτα κ τον έκοψα λέγοντάς εγω μόνο τον γιατρό μου εμπιστεύομαι εσάς θα δείξει... 

Και την δεύτερη φορά μετά την αποτυχία που εκθειαζε η εμβρυολογος τα έμβρυα, Σορρυ για το λεξιλόγιο της λεω άσε τις παπαριες σε εμένα, δίνουν εγκυμοσύνη? 

Μετά της εξήγησα ότι δεν είχα θέμα με εκείνη αλλά όλα θα κρίνονταν εκ του αποτελέσματος. 

Πρέπει να καταχαρηκαν που με ξεφορτώθηκαν. 

Οι άντρες έχουν πλάκα. Κι εγώ κάθε φορά του λέω μη μιλήσεις άσε να μας πουν και θα το συζητήσουμε μόνοι μας. Μετά από 5 χρόνια πλέον με όλα γελάω

Just now, Καντι είπε:

Θεωρω μονο αν ειναι δικο του το κέντρο. Παντως σκεφτόμουν εσας που πήρατε τόσα πολλα ωάρια απο το μητέρα , ειναι ενδεικτικό οτι προκειται μια μια τεράστια κλινικη που δεν θα διακινδύνευε για οποιοδήποτε γιατρο να μοιράσει ωάρια ή να δώσει κάποιας γυναίκας σε αλλη. Σίγουρα τηρούνται τα πρωτόκολλα ασφαλείας 

Προσωπικά δεν πέτυχα τίποτα στο Μητέρα. Όμως στο πρωτόκολλο είναι τρομερά αυστηροί. Πραγματικά  συμφωνώ δεν ρισκάρουν τέτοια. Σε αυτό είναι άριστοι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια αν και πετάγομαι και σορρυ... με την αφέλεια, ασχετοσύνη της 1ης φοράς αλλά και γιατί σκέφτηκα (την στιγμή που υπογράφουμε αυτά τα χαρτιά τι να γίνουν τα ωάρια η τα έμβρυα, δεν το θυμάμαι τώρα) ας πάρει και καποιος άλλος που είναι στην «ανάγκη» οπως και εγώ, για καλό είναι, κλπ τέτοια συναισθηματικά και διάλεξα να τα δώσουν αλλά έρχεται ο άντρας μου και με γειώνει και το άλλαξα. Το καταστροφή δεν μου καθότανε καλα, πως να καταστρέψεις κάτι τέτοιο, έστω και υποθετικά. Μάλλον έρευνα διαλέξαμε και τώρα που το συζητάτε θα ρωτησω στο κέντρο να το τσεκάρω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Θεωρω μονο αν ειναι δικο του το κέντρο. Παντως σκεφτόμουν εσας που πήρατε τόσα πολλα ωάρια απο το μητέρα , ειναι ενδεικτικό οτι προκειται μια μια τεράστια κλινικη που δεν θα διακινδύνευε για οποιοδήποτε γιατρο να μοιράσει ωάρια ή να δώσει κάποιας γυναίκας σε αλλη. Σίγουρα τηρούνται τα πρωτόκολλα ασφαλείας 

ναι ετσι  ειναι ....αυτο  κάνουν  ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mayax είπε:

Πήρα την ίδια τιμή από 3 κέντρα...όλοι τα ίδια η τιμή είναι για 2 βλαστοκύστες

Sorrry που πεταγομαι, αλλα κοριτσια, οπου ακουτε 5000 για μια προσπαθεια με 2 βλαστοκυστες μακρια!!! Τι εκμεταλευση ειναι αυτη! Λεφτοδεντρο εχουμε? 

Ο ντοκ μου ειχε πει οτι με 5 ειμαστε ευχαριστημενοι. 

Εδωσα 5500 περιπου με φαρμακα κ πηρα 6 βλαστοκυστες

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, λουκουμαδακι είπε:

Δεν ξέρω λεπτομέρειες πεταχτά το πήρε το μάτι μου, φαντάζομαι μέχρι τα 53;55; Ήξερες για τα 10 χρόνια; Πέτυχα πρόσφατα έρευνα για stoptime freezing και έλεγε με κάτι καινούρια υλικά μπλα μπλα θα είναι σα να τα πάγωσες χθες μένει να περάσει μια τριετία ακόμα για να έχουν οριστικά σίγουρα αποτελέσματα και είχε και πολύ  θετικά  αποτελέσματα  στα  σκέτα  ωάρια. Οπότε η δεκαετία θα αλλάξει προσεχώς. 

Νομίζω δεν είναι θέμα υλικών αλλά πίεσης να σε κάνουν να κάνεις ετ ώστε να μένει χωρίς στην κατάψυξη για επομενες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω καταλάβει είναι συγκεκριμένοι γιατροί που κάνουν τέτοια που δεν συνάδουν με τη νομοθεσία.  Σε αυτούς δεν πηγα καν να ρωτήσω. Πχ μια φίλη μου 38 της έβαλαν 3 ωαρια.  Σου λέει τι έγινε αφαιρώ. Αηδιασα. Και μου τον πρότεινε τον συγκεκριμένο γιατρό. Φυσικά ούτε ασχολήθηκα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Αυτο δεν παίζει, δεν υπάρχει καμια περιπτωση μα καμια!!!!

 Αυτην την σκέψη να την εχεις οταν εισαι μικρή ηλικιακά τύπου 28 και μπαίνεις στην εξωσωματική δεν υπάρχει περιπτωση, να εχεις  φτασει στα 40 να σου έχουν περισσέψει έμβρυα και να το το σκέψεις αντί να τα πετάξεις να βοηθήσεις μια γυναίκα μπορει.

Αυτο δεν επιτρεπεται απο τον νόμο, μονο σε διαφορετική εμβρυομεταφορά.

Το κανουν στο εξωτερικο κ λεγεται egg sharing με ζευγαρια που η γυναικα εχει καλα ωαρια κ ειναι νεα κ εχει θεμα ο συζυγος. Βγαινει οικονομικα κ για τους δυο

Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia είπε:

Συγγνώμη που επεμβαίνω, δεν ανήκω καν στο συγκεκριμένο γκρουπ και ίσως δε δικαιούμαι να γράφω, αλλά ακούγεται έντονα ότι οι 2 μεγαλύτεροι γιατροί της Αθήνας, Π. και Μ. 'κλέβουν' ωάρια εν αγνοίας νέων γυναικών. Το τραγικό είναι ότι αυτές οι γυναίκες έχουν εν αγνοία τους και άλλα βιολογικά παιδιά, για μένα είναι ανατριχιαστικό...Παρόλο που δεν είμαι και τόσο νέα, άρα μάλλον δεν ανήκω στο target group, αυτός ήταν και ο πιο σημαντικός λόγος που με έκανε να εξαντλήσω τα άλλα περιθώρια πριν πάω σε εξωσωματική και σίγουρα μόνο και μόνο από αυτό έχω διαγράψει τα 2 αυτά κέντρα...

Επίσης αυτό που έγραψε άλλη κοπέλα για έμβρυο δικό της και ξένα ταυτόχρονα, έχω ακούσει μαρτυρία γνωστής μου γυναίκας 47 ετών που έβαλε 2 δικά της και 1 ξένο στον Π. Αν ήξερε ότι είναι παράνομο, δεν θα το έλεγε ανοιχτά, οπότε δε νομίζω να έλεγε ψέματα. Μετά μου έδειχνε φωτογραφίες του παιδιού της για να μου δείξει πόσο της μοιάζει, διότι είχε θέμα με τον πατέρα, ο οποίος διεκδικούσε την επιμέλεια με τη δικαιολογία ότι μπορεί να μην είναι από δικό της γενετικό υλικό. Οπότε καταλαβαίνουμε για ποιο λόγο ο νόμος το απαγορεύει...

Για την κοπέλα που αναρωτιέται για το όριο ηλικίας, φίλη της μητέρας μου έκανε επιτυχημένη προσπάθεια στον Παρ. στα 52 της και είμαι 100% σίγουρη για την ηλικία της. Στον κόσμο έλεγαν ότι είναι φυσική σύλληψη, γιατί γνώριζαν το νόμο.

Ίσως σήμερα μίλησα πιο ανοιχτά απ' ό,τι θα έπρεπε, ανέφερα γνωστά μου περιστατικά που παραβίασαν το νόμο και ζητώ συγγνώμη αν σόκαρα, αλλά όλοι υποψιαζόμαστε ότι μέσα στο συγκεκριμένο χώρο γίνονται πολλές απάτες...

Μετά τα 50 φυσικά κ υπάρχει λύση. Οι χώρες γύρω μας δεν έχουν όριο ηλικίας. Πας με το πρωινό αεροπλάνο. Γυρνάς με το βραδυνό. Υπάρχουν κ παραρτήματα στην Αλβανία για αυτό.  Προσωπικά αν ήμουν πιο μικρή θα πήγαινα Βουλγαρία. Έχουν άριστο κρατικό πρόγραμμα δωρεάς. Το κόστος για όλα τα ωαρια  που θα κάνει η δότρια είναι περίπου 3500-4500. Κάθε δότρια δίνει μόνο μια φορά στη ζωή της  και με την προϋπόθεση ότι έχει δικά της παιδιά. Απλά υπάρχει αναμονή  τουλάχιστον 10-12 μήνες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Troia είπε:

Συγγνώμη που επεμβαίνω, δεν ανήκω καν στο συγκεκριμένο γκρουπ και ίσως δε δικαιούμαι να γράφω, αλλά ακούγεται έντονα ότι οι 2 μεγαλύτεροι γιατροί της Αθήνας, Π. και Μ. 'κλέβουν' ωάρια εν αγνοίας νέων γυναικών. Το τραγικό είναι ότι αυτές οι γυναίκες έχουν εν αγνοία τους και άλλα βιολογικά παιδιά, για μένα είναι ανατριχιαστικό...Παρόλο που δεν είμαι και τόσο νέα, άρα μάλλον δεν ανήκω στο target group, αυτός ήταν και ο πιο σημαντικός λόγος που με έκανε να εξαντλήσω τα άλλα περιθώρια πριν πάω σε εξωσωματική και σίγουρα μόνο και μόνο από αυτό έχω διαγράψει τα 2 αυτά κέντρα...

Επίσης αυτό που έγραψε άλλη κοπέλα για έμβρυο δικό της και ξένα ταυτόχρονα, έχω ακούσει μαρτυρία γνωστής μου γυναίκας 47 ετών που έβαλε 2 δικά της και 1 ξένο στον Π. Αν ήξερε ότι είναι παράνομο, δεν θα το έλεγε ανοιχτά, οπότε δε νομίζω να έλεγε ψέματα. Μετά μου έδειχνε φωτογραφίες του παιδιού της για να μου δείξει πόσο της μοιάζει, διότι είχε θέμα με τον πατέρα, ο οποίος διεκδικούσε την επιμέλεια με τη δικαιολογία ότι μπορεί να μην είναι από δικό της γενετικό υλικό. Οπότε καταλαβαίνουμε για ποιο λόγο ο νόμος το απαγορεύει...

Για την κοπέλα που αναρωτιέται για το όριο ηλικίας, φίλη της μητέρας μου έκανε επιτυχημένη προσπάθεια στον Παρ. στα 52 της και είμαι 100% σίγουρη για την ηλικία της. Στον κόσμο έλεγαν ότι είναι φυσική σύλληψη, γιατί γνώριζαν το νόμο.

Ίσως σήμερα μίλησα πιο ανοιχτά απ' ό,τι θα έπρεπε, ανέφερα γνωστά μου περιστατικά που παραβίασαν το νόμο και ζητώ συγγνώμη αν σόκαρα, αλλά όλοι υποψιαζόμαστε ότι μέσα στο συγκεκριμένο χώρο γίνονται πολλές απάτες...

Μέχρι πριν λίγα χρόνια ίσχυε και μπορούσες να βάλεις δικό σου μαζί με ξένο.Αλλαξε το 2015 νομίζω.Το γνωρίζω από φίλη μου που έπιασαν και τα δύο..και το ξένο ωάριο και το δικό της.

Όμως και ο νόμος για το όριο ηλικίας ήταν πολύ πιο ελαστικός τα προηγούμενα χρόνια ..οπότε και τα δύο περιστατικά παίζει να μην παρανομησαν ανάλογα με το πότε έγινε η προσπάθεια..στα 52 και φυσική συλλυψη απλά νομίζει η γνωστή σου ότι κοροϊδεύει τον κόσμο...δεν παίζει να το πιστέψει άνθρωπος...

Ως αναφορά τη διεκδίκηση τέκνου έχεις καλυφθεί από το νόμο και στη δωρεά... Έχεις υπογράψει οπότε ο πατέρας ακόμα κι αν ήταν δικό της ωαριο η όχι δεν μπορούσε να διεκδικήσει παιδί για αυτό το λόγο.Ο νόμος κάνει δικό σου 100% το παιδί πριν την εμβριομεταφορα .

Just now, MaryH είπε:

Το κανουν στο εξωτερικο κ λεγεται egg sharing με ζευγαρια που η γυναικα εχει καλα ωαρια κ ειναι νεα κ εχει θεμα ο συζυγος. Βγαινει οικονομικα κ για τους δυο

Στο εξωτερικό μπορεί..Ελληνίδα να δώσει ωάρια στην προσπάθεια της αποκλείεται..προσωπικά αμφιβάλλω αν δωρίζει καμία και εμβριο μετά...Είναι άλλο οι δοτριες και άλλο αυτός που έχει μπει στη διαδικασία..Έξω η εξωσωματική κοστίζει ο κούκος αηδόνι ίσως για αυτό.Επισης κάνεις ετ με συγκεκριμένο αριθμό εμβριων και συγκεκριμένες προσπάθειες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki said:

Εγώ κορίτσια αν και πετάγομαι και σορρυ... με την αφέλεια, ασχετοσύνη της 1ης φοράς αλλά και γιατί σκέφτηκα (την στιγμή που υπογράφουμε αυτά τα χαρτιά τι να γίνουν τα ωάρια η τα έμβρυα, δεν το θυμάμαι τώρα) ας πάρει και καποιος άλλος που είναι στην «ανάγκη» οπως και εγώ, για καλό είναι, κλπ τέτοια συναισθηματικά και διάλεξα να τα δώσουν αλλά έρχεται ο άντρας μου και με γειώνει και το άλλαξα. Το καταστροφή δεν μου καθότανε καλα, πως να καταστρέψεις κάτι τέτοιο, έστω και υποθετικά. Μάλλον έρευνα διαλέξαμε και τώρα που το συζητάτε θα ρωτησω στο κέντρο να το τσεκάρω

Κ εγω για έρευνα διάλεξα αλλα νομιζω οτι ρωτάνε για έμβρυα κ οχι για ωαρια. Πως γίνεται να επιλέξεις την τύχη των ωαριων αφου στις περιπτώσεις τις δικές μας πανε κατευθείαν για γονιμοποίηση ολα. Δεν θυμάμαι πουθενά να λεει πχ αν ειναι πάνω απο 10 τα ωαρια σας τι θέλετε να γίνουν τα πλεονάζοντα.... Εγω ως «καχύποπτη» που με λεει κ ο γιατρός, ειμαι σιγουρη οτι παίρνουν ωαρια απο μικρές κοπέλες οι οποίες εχουν πολλα κ τα χρησιμοποίουν εν άγνοια τους στις δωρεες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Φυσικά και γίνονται απατες ,το έζησα στον Αθ.... Αλλά προσωπικά επειδή έχω περάσει από ΓΕΝ, η γραφειοκρατία είναι τέτοια που δεν επιτρέπει περιθώρια. Άλλο ακούω και άλλο ζω η ίδια. 

Δεν υπάρχει περίπτωση να έβαλαν δικό της και δότριας, εγώ το ρώτησα για Εμενα Κ μου είπαν κατηγορηματικα όχι. 

Δεν αμφισβητώ τα όσα γράφεις αλλά άλλο ακούω, άλλο ζω κι έχω εμπειρία/συνεβη σε εμένα, καταλαβαίνεις τι εννοώ. 

Και να ξέρεις ότι όπως εγώ λέω στον κόσμο ότι είναι από δικό μου υλικό έτσι μπορεί κι αυτή να πε, έβαλα και δικό μου.Το της έμοιαζε δε μου λέει τπτ προσωπικά, εδώ υιοθετημένα παιδιά μοιάζουν στους γονείς.... 

Το έγραψα ότι είναι μαρτυρίες από άλλες γυναίκες, δεν έχω η ίδια εμπειρία, άρα και κρατάω μία απόσταση.... Αυτή που ήταν 52 ήξερε ότι είναι παράνομο, οπότε ο νόμος με το ηλικιακό όριο των 50 ίσχυε, το είχε εκμυστηρευτεί στη μητέρα μου. Από όλα αυτά απλώς ακούω και παρατηρώ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Moana είπε:

Κ εγω για έρευνα διάλεξα αλλα νομιζω οτι ρωτάνε για έμβρυα κ οχι για ωαρια. Πως γίνεται να επιλέξεις την τύχη των ωαριων αφου στις περιπτώσεις τις δικές μας πανε κατευθείαν για γονιμοποίηση ολα. Δεν θυμάμαι πουθενά να λεει πχ αν ειναι πάνω απο 10 τα ωαρια σας τι θέλετε να γίνουν τα πλεονάζοντα.... Εγω ως «καχύποπτη» που με λεει κ ο γιατρός, ειμαι σιγουρη οτι παίρνουν ωαρια απο μικρές κοπέλες οι οποίες εχουν πολλα κ τα χρησιμοποίουν εν άγνοια τους στις δωρεες

Kι εγω το πιστευω οτι καποια κεντρα, κ υποψιαζομαι ποια, δινουν ωαρια εν αγνοια των ζευγαριων

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Mayax είπε:

Σας ευχαριστώ πραγματικά πάρα πάρα πολύ όλες για την βοήθειά σας!!! Μου ανοίξατε τα μάτια!!! 

Τουλάχιστον αυτή την φορά θα απαιτήσω πράγματα και δεν θα ξαναπάω σαν πρόβατο.

 

Κοπέλα μου να το ψάξεις πολύ καλά γιατί όπως προείπαν κ τα κορίτσια είναι σκέτη κοροϊδία για 2 βλαστοκύστες 5000.Εγώ ήμουν στον Τσιριγ. κ απο τα 9 ωάρια που γονιμοποιήθηκαν πήραμε 4 βλαστοκύστες.Ήμουν απ'τις τυχερές που πέτυχαν με την πρώτη αλλά σε περίπτωση που δεν πήγαινε καλά η πρώτη προσπάθεια θα είχα άλλη μία.Επίσης επειδή είχα φάρμακα απ'την επιτροπή τους τα εδωσα κ αφαιρέθηκε το ποσό απο τη συνολική τιμή.

Σου εύχομαι πολύ καλή επιτυχία!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...