Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, island1 είπε:

Αυτό είναι για εμβρια..σε ρωτήσω μου στο πρώτο κέντρο στη γραμματεία πόσες τελικά τα δίνουν η απάντηση ήταν καμιά....

ναι για τα εμβρυα ηταν, το θυμήθηκα, μου το πε και η Moana.

Τοτε που διαβαζα τα χαρτιά, μου χε φανει "λογικό" να μην "χαθούν" και να τα πάρουν αλλοι. Ο αντρας μου, μου χε πει ενα του τυπου εισαι σιγουρη; και το αλλαξαμε γιατι επρεπε να τελειωνουμε με τα διαδικαστικα.

Την σκεψη αυτη την εχω ξανακανει και θεωρητικα ειμαι σιγουρη οτι δεν θελω να χαθουν. Πρακτικα ομως η πορεια δείχνει οτι μάλλον δεν φτανουν ουτε για εμας.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

12 ώρες πρίν, Mayax είπε:

Περιμένω τηλέφωνο από Γιάνναρ νομίζω είναι στο ίδιο κέντρο με τον Τσιριγ..

Έχω ήδη κάνει μία παλιότερα με δωρεά στον Αρκ κι εκεί τα ίδια είχα δώσει για 2 βλαστοκύστες κι εκεί είχα πληρώσει κ όλα τα φάρμακα της κοπέλας και τα δικά μου γιατί δεν μου συνταγογραφούσε τίποτα! Αποτυχημένη βέβαια γιατί το ενδομήτριο ήταν 6.3 τουλάχιστον αυτό έβλεπα στο μόνιτορ αλλά στα χαρτιά που μου έδωσε έλεγε 7 . Ούτε καν θετική χοριακη δεν είδα βέβαια.

Πραγματικά έχω αρχίσει να πιστεύω ότι έχω φωτεινή επιγραφή στο κούτελο που αναβοσβήνει...

Κορίτσι μου τι σου είπε για το πάχος του ενδομητρίου? Επίσης πήρες δύο βλαστοκυστες από πόσα ωάρια? Έχω κάνει προσπάθεια και εγώ εκεί με δικά μου βέβαια...αν καταλάβα καλά το όνομα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, gorgina είπε:

Κορίτσι μου τι σου είπε για το πάχος του ενδομητρίου? Επίσης πήρες δύο βλαστοκυστες από πόσα ωάρια? Έχω κάνει προσπάθεια και εγώ εκεί με δικά μου βέβαια...αν καταλάβα καλά το όνομα...

Ο Αρκ μου είπε ότι η κοπέλα 24 ετών έδωσε 9 ωάρια βλαστοκύστες 2 5ΑΑ.

Το ενδομήτριο στο μόνιτορ έγραφε 6.3 στο χαρτί που μου έδωσε έγραφε 7 .Εγώ του έλεγα πως έχω διαβάσει ότι είναι λίγο και μάλλον δεν είναι καλός κύκλος και μήπως να αφήσουμε την έμβρυο μεταφορά για τον επόμενο κύκλο αλλά αυτός ήταν κάθετος.Όταν η χοριακή βγήκε 0 εγώ δεν μπορούσα να μιλήσω σε κανέναν.Τον πήρε ο άντρας μου τηλ από το νησί και τον ρώτησε γιατί έγινε αυτό αφού μας έλεγε ότι όλα είναι τέλεια κι ότι τσάμπα αγχώνομαι θα φύγω από εκεί με παιδί..... Η απάντησή του....Τι να σας πω ίσως φταίει το ενδομήτριο....

 

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, maroullaki είπε:

ναι για τα εμβρυα ηταν, το θυμήθηκα, μου το πε και η Moana.

Τοτε που διαβαζα τα χαρτιά, μου χε φανει "λογικό" να μην "χαθούν" και να τα πάρουν αλλοι. Ο αντρας μου, μου χε πει ενα του τυπου εισαι σιγουρη; και το αλλαξαμε γιατι επρεπε να τελειωνουμε με τα διαδικαστικα.

Την σκεψη αυτη την εχω ξανακανει και θεωρητικα ειμαι σιγουρη οτι δεν θελω να χαθουν. Πρακτικα ομως η πορεια δείχνει οτι μάλλον δεν φτανουν ουτε για εμας.

 

 

Όταν ξεκίνησα δεν ενθουσιάστηκα με γιατρούς που ήθελαν πολλά ωάρια.Θα φανεί κάπως αλλά πριν ξεκινήσω είχα ρωτήσει έναν πνευματικό για το θέμα της εξωσωματικης.Δεν είμαι η κλασική χριστιανή αλλά πιστεύω ότι η ύπαρξη ενός ανθρώπου έρχεται ΜΟΝΟ αν ι.ο θεός το θέλει ακόμα κι αν η επιστήμη κάνει τα πάντα.Μιυ είχε πει ότι η εκκλησία δεν θέλει να πεταχτούν εμβρια .Ξεκίνησα λοιπόν με γιατρό που ήθελε λίγα και καλά..πράγματι δεν έφτασαν....στον επόμενο έκανα την κόρη μου και είχα άλλες δύο ετ με εμβρια.Αν θες το πιστεύεις ,επέμενα τόσο σε φυσικό τοκετό ( κ είχα σύμμαχο και το γιατρό) γιατί θα έδινα ευκαιρία και στις άλλες δύο παρτίδες.Φοβομουν 3 καισαρικές.Τελικα δεν προέκυψαν τειλειομηνες κυήσεις.Για μένα πολύ δύσκολα γυναίκα χαρίζει εμβρια.Πολυ πιο πιθανό να υπογράψει καταστροφή μετά...Τόσον καιρό εδώ προσωπικά δεν είδα καμία να λέει χάρισα.Ωστοσο έχεις τόσο δίκαιο...θυμάμαι όλες τις φορές που έπρεπε να βάλω τικ στο κουτάκι αυτό...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mayax said:

Ο Αρκ μου είπε ότι η κοπέλα 24 ετών έδωσε 9 ωάρια βλαστοκύστες 2 5ΑΑ.

Το ενδομήτριο στο μόνιτορ έγραφε 6.3 στο χαρτί που μου έδωσε έγραφε 7 .Εγώ του έλεγα πως έχω διαβάσει ότι είναι λίγο και μάλλον δεν είναι καλός κύκλος και μήπως να αφήσουμε την έμβρυο μεταφορά για τον επόμενο κύκλο αλλά αυτός ήταν κάθετος.Όταν η χοριακή βγήκε 0 εγώ δεν μπορούσα να μιλήσω σε κανέναν.Τον πήρε ο άντρας μου τηλ από το νησί και τον ρώτησε γιατί έγινε αυτό αφού μας έλεγε ότι όλα είναι τέλεια κι ότι τσάμπα αγχώνομαι θα φύγω από εκεί με παιδί..... Η απάντησή του....Τι να σας πω ίσως φταίει το ενδομήτριο....

 

Αρκ εννοείς αυτον με το κεντρο στον Πειραιά? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mayax είπε:

Ο Αρκ μου είπε ότι η κοπέλα 24 ετών έδωσε 9 ωάρια βλαστοκύστες 2 5ΑΑ.

Το ενδομήτριο στο μόνιτορ έγραφε 6.3 στο χαρτί που μου έδωσε έγραφε 7 .Εγώ του έλεγα πως έχω διαβάσει ότι είναι λίγο και μάλλον δεν είναι καλός κύκλος και μήπως να αφήσουμε την έμβρυο μεταφορά για τον επόμενο κύκλο αλλά αυτός ήταν κάθετος.Όταν η χοριακή βγήκε 0 εγώ δεν μπορούσα να μιλήσω σε κανέναν.Τον πήρε ο άντρας μου τηλ από το νησί και τον ρώτησε γιατί έγινε αυτό αφού μας έλεγε ότι όλα είναι τέλεια κι ότι τσάμπα αγχώνομαι θα φύγω από εκεί με παιδί..... Η απάντησή του....Τι να σας πω ίσως φταίει το ενδομήτριο....

 

Ανόητοι γιατροί!! Όπως ο πρώην δικός μου...μου έλεγε μην ανησυχείς εγώ έχω την ευθύνη για όλα,  όλα θα πάνε καλά κτλ..κι όταν δεν τα καταφέραμε γύρισε και μας είπε " δηλαδή εγώ φταίω;;;;;"  Να μη σου τύχει...

  • Λυπημένη/-ος 4

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Ανόητοι γιατροί!! Όπως ο πρώην δικός μου...μου έλεγε μην ανησυχείς εγώ έχω την ευθύνη για όλα,  όλα θα πάνε καλά κτλ..κι όταν δεν τα καταφέραμε γύρισε και μας είπε " δηλαδή εγώ φταίω;;;;;"  Να μη σου τύχει...

Δυστυχώς έτυχε σε όλες μας..εσύ τι κάνεις; Τα νιώθεις τα μπεμπακια; Έχω χάσει τι έχεις γράψει.Τι φύλο είναι;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mayax said:

Αυτον ακριβώς εννοώ

Εγκληματιας απλα. Αν ψαξεις στο google θα δεις οτι δικάστηκε για τον θάνατο κοπέλας. Εφυγε απο το χειρουργείο και αφησε τον απειρο βοηθό μονο του και φυσικα το χρεωσε στον βοηθο...

Περασα κι εγω απο εκει δυστυχώς. Με 10 δικα μου ωαρια μαντεψε ποσες βλαστοκυστες πηραμε. Σωστα! Τον μαγικό αριθμό 2... Ολοι εκει βγάζουν 2 βλαστοκυστες, τυχαίο ε? 

Σίγουρα παίζει πολύ μαγειρεμα εκει μεσα με ωαρια και εμβρυα. Και θα έβαζα το χερι μου στην φωτιά οτι εχει δωσει ωαρια μου αλλου και οτι κανει τετοιες μπακαλιστικες κουτοπονηρες τραμπες φουλ.Το ακόμα χειρότερο δυστύχημα είναι οτι ετοιμάζει ενα απο τα παιδιά του για γιατρό αρα θα συνεχίσει αυτή η πρακτική. Επισης τον γιο του τον ειχε μεσα στην ωοληψια μου, οποτε θεωρω οτι εγινα πειραματοζωο γιατί ημουν 1 εβδομάδα με τρελους πονους, ανα 5 ωρες παυσιπονα εναλλάξ και δεν μπορουσα να συνελθω ενω σε αλλα κεντρα με 1 ντεπον ημουν οκ.

Λυπάμαι και στενοχωριεμαι βαθειά και ειλικρινά για εσενα, για εμένα και οποιο ζευγάρι περναει απο εκει. Χασαπικο. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Δυστυχώς έτυχε σε όλες μας..εσύ τι κάνεις; Τα νιώθεις τα μπεμπακια; Έχω χάσει τι έχεις γράψει.Τι φύλο είναι;

Είναι ένα κοριτσάκι κι ένα αγοράκι αλλά δεν τα έχω νιώσει ακόμα! Είμαι λίγο νωρίς αλλά που θα πάει...σε λίγο καιρό!!!

  • Μου αρέσει 13

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τουτουνι said:

Είναι ένα κοριτσάκι κι ένα αγοράκι αλλά δεν τα έχω νιώσει ακόμα! Είμαι λίγο νωρίς αλλά που θα πάει...σε λίγο καιρό!!!

Τουτουνακια γλυκα!! Ενα κι ενα!! Κι εγω αργησα να τα νιωσω αλλά μετα ήταν μαγικά.. Σαν πεταλουδιτσες στο στομάχι. :wub:

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Τουτουνακια γλυκα!! Ενα κι ενα!! Κι εγω αργησα να τα νιωσω αλλά μετα ήταν μαγικά.. Σαν πεταλουδιτσες στο στομάχι. :wub:

Θα έρθει και η δική μας ώρα!!!! Χαχχαχαχαχαχαχα τι κάνουν τα μωράκια σου???

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

 

Καλέ δεν το έψαξε..καμία σχέση.Ειχε ενα που μάζεψε με πολύ κόπο.θα πήγαινε με δανεικά γιατί της βγήκε η ψυχή στα 34( το τονίζω ) με πολλές προσπάθειες και το έβαλε μαζί με ένα δοτριας.Ακομα δεν ξέρει ποιο είναι ποιο και δεν τη νοιάζει εννοείται..δεν έχει διαφορά στο συναίσθημα .Ήταν η πρώτη φορά που είχα ακούσει για δανεικά.

Το καταλαβαίνω ότι της είχε βγει η ψυχή.... Τη νιώθω. Να της ζήσουν Κ να τα χαιρεται.Προσωπικα όμως, προτιμώ την τωρινή νομοθεσία 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Εγκληματιας απλα. Αν ψαξεις στο google θα δεις οτι δικάστηκε για τον θάνατο κοπέλας. Εφυγε απο το χειρουργείο και αφησε τον απειρο βοηθό μονο του και φυσικα το χρεωσε στον βοηθο...

Περασα κι εγω απο εκει δυστυχώς. Με 10 δικα μου ωαρια μαντεψε ποσες βλαστοκυστες πηραμε. Σωστα! Τον μαγικό αριθμό 2... Ολοι εκει βγάζουν 2 βλαστοκυστες, τυχαίο ε? 

Σίγουρα παίζει πολύ μαγειρεμα εκει μεσα με ωαρια και εμβρυα. Και θα έβαζα το χερι μου στην φωτιά οτι εχει δωσει ωαρια μου αλλου και οτι κανει τετοιες μπακαλιστικες κουτοπονηρες τραμπες φουλ.Το ακόμα χειρότερο δυστύχημα είναι οτι ετοιμάζει ενα απο τα παιδιά του για γιατρό αρα θα συνεχίσει αυτή η πρακτική. Επισης τον γιο του τον ειχε μεσα στην ωοληψια μου, οποτε θεωρω οτι εγινα πειραματοζωο γιατί ημουν 1 εβδομάδα με τρελους πονους, ανα 5 ωρες παυσιπονα εναλλάξ και δεν μπορουσα να συνελθω ενω σε αλλα κεντρα με 1 ντεπον ημουν οκ.

Λυπάμαι και στενοχωριεμαι βαθειά και ειλικρινά για εσενα, για εμένα και οποιο ζευγάρι περναει απο εκει. Χασαπικο. 

Τι λες τώρα!!!! Ανατρίχιασα!!!! Πραγματικά δεν το είχα ακούσει αυτό!!! Λυπάμαι πολύ για ότι πέρασες .... Εγώ πήγα σε αυτόν για δωρεά όχι με δικά μου.Με υπέβαλλε βέβαια σε υστεροσκόπηση με μέθη ενώ είχα ήδη dvd με υστεροσκόπηση  2 μήνες πριν ...Αλλά με αυτά που ακούω τώρα μάλλον είμαι και τυχερή... Φτηνά γλίτωσα τα χειρότερα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι said:

Θα έρθει και η δική μας ώρα!!!! Χαχχαχαχαχαχαχα τι κάνουν τα μωράκια σου???

Μια χαρα είναι τα κουτσουνακια!! Είναι σε φαση ο μπεμπης που μιλαει συνεχως και η μπεμπα κανει με το στομα της σαν ποτιστικο του γκαζον και πεταει γυρω γυρω σαλια. :D

Λογικά πλησιάζει η Β επιπεδου ε? Πως περνάει ο καιρός! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...