Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Mayax είπε:

Τι λες τώρα!!!! Ανατρίχιασα!!!! Πραγματικά δεν το είχα ακούσει αυτό!!! Λυπάμαι πολύ για ότι πέρασες .... Εγώ πήγα σε αυτόν για δωρεά όχι με δικά μου.Με υπέβαλλε βέβαια σε υστεροσκόπηση με μέθη ενώ είχα ήδη dvd με υστεροσκόπηση  2 μήνες πριν ...Αλλά με αυτά που ακούω τώρα μάλλον είμαι και τυχερή... Φτηνά γλίτωσα τα χειρότερα...

Μου τον πρότεινε η διαβητολογος της μητέρας  μου αυτον.Ειχα διαβάσει όμως εδώ κι αρνήθηκα.. 

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Mayax said:

Τι λες τώρα!!!! Ανατρίχιασα!!!! Πραγματικά δεν το είχα ακούσει αυτό!!! Λυπάμαι πολύ για ότι πέρασες .... Εγώ πήγα σε αυτόν για δωρεά όχι με δικά μου.Με υπέβαλλε βέβαια σε υστεροσκόπηση με μέθη ενώ είχα ήδη dvd με υστεροσκόπηση  2 μήνες πριν ...Αλλά με αυτά που ακούω τώρα μάλλον είμαι και τυχερή... Φτηνά γλίτωσα τα χειρότερα...

Εύχομαι να βρεις τωρα τον κατάλληλο γιατρό και να είναι η τυχερή σας φορα ωστε να μεινουν ολα πισω!! :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, playbunny είπε:

Μια χαρα είναι τα κουτσουνακια!! Είναι σε φαση ο μπεμπης που μιλαει συνεχως και η μπεμπα κανει με το στομα της σαν ποτιστικο του γκαζον και πεταει γυρω γυρω σαλια. :D

Λογικά πλησιάζει η Β επιπεδου ε? Πως περνάει ο καιρός! 

Καρδουλες μου!!! Θα σας έχουν πάρει το.μυαλο ε???? Ψυχουλες μου!!!  

Ναι, 12/10 πάμε για β επιπέδου!!!

  • Μου αρέσει 4

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι said:

Καρδουλες μου!!! Θα σας έχουν πάρει το.μυαλο ε???? Ψυχουλες μου!!!  

Ναι, 12/10 πάμε για β επιπέδου!!!

Άστα... είναι το κατι αλλο, θα δεις! Όταν γελανε φωτίζεται ολος ο κόσμος. :wub:

  • Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι said:

Τι όμορφα!!! Να τα χαίρεσαι λαγουδάκι μου!!!!

Να χαιρόμαστε ολες τα παιδάκια μας (εντος κι εκτος κοιλιτσας) και καλη επιτυχία με θετικες χοριακες σε όλες τις κοπέλες που είναι ακόμα στον αγωνα. ♥️

  • Μου αρέσει 12
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Όταν ξεκίνησα δεν ενθουσιάστηκα με γιατρούς που ήθελαν πολλά ωάρια.Θα φανεί κάπως αλλά πριν ξεκινήσω είχα ρωτήσει έναν πνευματικό για το θέμα της εξωσωματικης.Δεν είμαι η κλασική χριστιανή αλλά πιστεύω ότι η ύπαρξη ενός ανθρώπου έρχεται ΜΟΝΟ αν ι.ο θεός το θέλει ακόμα κι αν η επιστήμη κάνει τα πάντα.Μιυ είχε πει ότι η εκκλησία δεν θέλει να πεταχτούν εμβρια .Ξεκίνησα λοιπόν με γιατρό που ήθελε λίγα και καλά..πράγματι δεν έφτασαν....στον επόμενο έκανα την κόρη μου και είχα άλλες δύο ετ με εμβρια.Αν θες το πιστεύεις ,επέμενα τόσο σε φυσικό τοκετό ( κ είχα σύμμαχο και το γιατρό) γιατί θα έδινα ευκαιρία και στις άλλες δύο παρτίδες.Φοβομουν 3 καισαρικές.Τελικα δεν προέκυψαν τειλειομηνες κυήσεις.Για μένα πολύ δύσκολα γυναίκα χαρίζει εμβρια.Πολυ πιο πιθανό να υπογράψει καταστροφή μετά...Τόσον καιρό εδώ προσωπικά δεν είδα καμία να λέει χάρισα.Ωστοσο έχεις τόσο δίκαιο...θυμάμαι όλες τις φορές που έπρεπε να βάλω τικ στο κουτάκι αυτό...

ουτε εγω ειμαι "της εκκλησίας" , συμφωνω ομως μαζί σου οτι τα παιδια τα "στελνει" ο θεος και πιστευω εννοειται οτι προσπαθησες για τις καλυτερες συνθηκες για ολα σου τα εμβρυα....ομως οπως το λες, αυτο το τικ, αν ποτε μου περισσέψουν εμβρυα θελω να ρωτησω αν αλλαζει.

εγω ειμαι σαν ανθρωπος "τα δινουμε ολα για ολα" αν μπορουμε και για αυτο πηγα για τα πολλα. Πηραμε πολλα και ημουνα  ευγνώμων που πετυχαμε το βημα 1 ευκολα, ουσα ανιδεη ομως για τα παρακατω βήματα, αυθορμητα  σκεφτηκα ας δωσουμε. Αφου και εμεις για αυτο βρεθηκαμε εκει, πως να μην δωσω και σε καποιον αλλον που το χρειαζεται, αφου εχω. Διαλεξα να δωσουμε, το αλλαξα γιατι ο αντρας μου μαλλον πιο ρεαλιστικα σκεφτηκε οτι δεν μπορουμε να αποφασισουμε επιτοπου αφου ήμαστε στην αρχη της προσπαθειας ακομα. Καταστροφη δεν μου πηγαινε, οποτε ερευνα.... στη "λογικη" μου ειμαι καλυμμένη, στην "ηθικη μου" οχι εντελως.....αλλα εχω χρονο να το σκεφτω γιατι ακομα ειμαι στην προσπαθεια 

και για να ειμαι ειλικρινης και να μην φανει οτι το παιζω ηθική ή αλτρουίστρια, αυτο το τικ με προβληματισε παραπανω και με προβληματιζει και για το μελλον γιατι κολλητη φιλη βρεθηκε με αμη μηδεν μεσα σε λιγους μηνες μετα απο σοβαρο καρκινο

τεσπα, ας σκεφτομαστε θετικα και ολα θα πανε καλα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 22/9/2020 at 8:31 ΜΜ, pocm είπε:

Σε ποιο γιατρό πέτυχες?  Με δωρεά? 

Ο πρώτος που πήγα είναι ο Τσιριγ και ο δευτερος που πήγα εχτές είναι ο γιατρός του Τουτούνι. Μου έκανε κάποιες ορμονικές εξετάσεις και αναλόγως τα αποτελέσματα θα μου πει αν και τι πιθανότητες έχω με τα δικά μου αλλιώς πάω για δανεικά...

Η αλήθεια είναι ότι είμαι σε μεγάλο δίλημμμα ποιον από τους δυο να διαλεξω...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Thia1985 said:

Φυσικά και γίνονται απατες ,το έζησα στον Αθ.... Αλλά προσωπικά επειδή έχω περάσει από ΓΕΝ, η γραφειοκρατία είναι τέτοια που δεν επιτρέπει περιθώρια. Άλλο ακούω και άλλο ζω η ίδια. 

Δεν υπάρχει περίπτωση να έβαλαν δικό της και δότριας, εγώ το ρώτησα για Εμενα Κ μου είπαν κατηγορηματικα όχι. 

Δεν αμφισβητώ τα όσα γράφεις αλλά άλλο ακούω, άλλο ζω κι έχω εμπειρία/συνεβη σε εμένα, καταλαβαίνεις τι εννοώ. 

Και να ξέρεις ότι όπως εγώ λέω στον κόσμο ότι είναι από δικό μου υλικό έτσι μπορεί κι αυτή να πε, έβαλα και δικό μου.Το της έμοιαζε δε μου λέει τπτ προσωπικά, εδώ υιοθετημένα παιδιά μοιάζουν στους γονείς.... 

Καλησπέρα κοπελιές!!! Ρώτησα και εγώ τον γιατρό μου αν μπορούσα να έβαζα την δική μου βλαστοκυστη με μια της δωτρειας και μου απάντησε -όχι απαγορεύετε να βάλουμε πάνω απο 2 ανθρώπων DNA - αυτό στην Κύπρο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Thia1985 είπε:

Το καταλαβαίνω ότι της είχε βγει η ψυχή.... Τη νιώθω. Να της ζήσουν Κ να τα χαιρεται.Προσωπικα όμως, προτιμώ την τωρινή νομοθεσία 

Ποια θα είναι η διαφορά για σένα που θέλεις να κάνεις μετά δικό σου; 

Just now, chitaneta είπε:

Ο πρώτος που πήγα είναι ο Τσιριγ και ο δευτερος που πήγα εχτές είναι ο γιατρός του Τουτούνι. Μου έκανε κάποιες ορμονικές εξετάσεις και αναλόγως τα αποτελέσματα θα μου πει αν και τι πιθανότητες έχω με τα δικά μου αλλιώς πάω για δανεικά...

Η αλήθεια είναι ότι είμαι σε μεγάλο δίλημμμα ποιον από τους δυο να διαλεξω...

Εγώ εντελώς ειλικρινά,και με πλήρη επίγνωση σε ποιο τοπικ γράφω και το ποσό ταλαιπωρήθηκα θα σου πω ότι εμβρια δεν θα έδινα.Και είμαι κάθετη..είναι άλλο το ωάριο άλλο το εμβριο.Μπορει να το έχω λάθος στο μυαλό μου εγώ .Αλλά με ειλικρινα δεν θα μπορούσα να το κάνω.Το εμβριο είναι εμβριο.Δεν είναι κύτταρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια όλοι οι γιατροί έχουν τα θετικά τους κ τα αρνητικά τους. Για τον Αρκουλή που λέτε, ξεγεννησε μια φίλη μου κ έχει τα καλύτερα να πει γιατί της έσωσε το παιδι στο πέμπτο μήνα που ήταν ετοιμογεννο κάνοντας πολύ καλή περιδεση κ επίσης πέτυχε εκεί παιδι στα 43 με φυσικό κύκλο λόγω καλού εργαστηρίου, μου πε. Αυτό που γράφτηκε βέβαια ειναι τραγικο, τι να πω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofia1214 είπε:

Κορίτσια όλοι οι γιατροί έχουν τα θετικά τους κ τα αρνητικά τους. Για τον Αρκουλή που λέτε, ξεγεννησε μια φίλη μου κ έχει τα καλύτερα να πει γιατί της έσωσε το παιδι στο πέμπτο μήνα που ήταν ετοιμογεννο κάνοντας πολύ καλή περιδεση κ επίσης πέτυχε εκεί παιδι στα 43 με φυσικό κύκλο λόγω καλού εργαστηρίου, μου πε. Αυτό που γράφτηκε βέβαια ειναι τραγικο, τι να πω!

Ο Αρκουλής έχει όνομα στους φυσικούς απο παλια,όταν ακόμα όλοι οι τωρινοι υποστηρικτές δεν ηθελαν ν ακουσουν καν για φυσικό κύκλο.

Βεβαια οταν είδαν οτι η παγκοσμια ταση πηγαινει προς τα εκει,άλλαξαν γνώμη.

Στο parents.org από το μακρινό 2013 που ημουν γραμμενη και ενεργή πριν μεταφερθουν τα καφέ εδω,αναφεροταν ως ενας απο τους ελαχιστους γιατρους που εκαναν μαζί του κοπέλες φυσικους μαζί με κανα δυο ακομα.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο  παραπάνω γιατρός όντως στο παρελθόν πρέπει να είχε πολύ καλή φήμη στους φυσικούς κυκλους. Ωστόσο το 2018-2019 που ήμουν στο κέντρο του,  όταν εγώ του ζήτησα να κανουμε συμπληρωματικα φυσικο γιατί μου είπε οτι μπορεί να εμενε μονο μια βλαστοκυστη από τη διέγερση, μου είπε οτι πρέπει να κανω στο καπακι νεα διεγερση. (ειχα τελικά 2 βλαστοκυστες οπότε δεν το ξανασυζητησαμε, αν κι εγώ στο καπάκι διεγερση δε θα έκανα.) Επισης, κοπέλα που γνώρισα στο κεντρο του οταν ημουν κι εγώ και ειχε κανει το πρωτο της παιδακι με διεγερση εκεί οταν πηγε να προσπαθησει για το δευτερο με φυσικό, την παρεπεμψε στο ρεα στο τζεφ... οπότε δεν ξέρω αν κάνει πλέον φυσικούς. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , island1 είπε:

Εγώ εντελώς ειλικρινά,και με πλήρη επίγνωση σε ποιο τοπικ γράφω και το ποσό ταλαιπωρήθηκα θα σου πω ότι εμβρια δεν θα έδινα.Και είμαι κάθετη..είναι άλλο το ωάριο άλλο το εμβριο.Μπορει να το έχω λάθος στο μυαλό μου εγώ .Αλλά με ειλικρινα δεν θα μπορούσα να το κάνω.Το εμβριο είναι εμβριο.Δεν είναι κύτταρο

Καταλαβαινω τι λες, εδώ καμία φορά χαζεύω τις φωτογραφίες από τις βλαστοκυστες ......θα δείξουν οι καταστασεις όταν και αν χρειαστεί να ξανά βάλω αυτό το τικ....είναι κάτι για το οποίο δεν ξέρω αν υπάρχει σωστό και λάθος, πάντως με προβληματίζει .....και ευχαριστώ για την συζήτηση....πάντα βοηθάει να δεις και με αλλά ματια, ειδικά  όταν αυτά έχουν δει πολλά :x

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, island1 είπε:

Ποια θα είναι η διαφορά για σένα που θέλεις να κάνεις μετά δικό σου; 

Εγώ εντελώς ειλικρινά,και με πλήρη επίγνωση σε ποιο τοπικ γράφω και το ποσό ταλαιπωρήθηκα θα σου πω ότι εμβρια δεν θα έδινα.Και είμαι κάθετη..είναι άλλο το ωάριο άλλο το εμβριο.Μπορει να το έχω λάθος στο μυαλό μου εγώ .Αλλά με ειλικρινα δεν θα μπορούσα να το κάνω.Το εμβριο είναι εμβριο.Δεν είναι κύτταρο

Αρχικά είναι κι αυτό δικό μου. Επίσης πολλά έλεγα πριν μείνω.....τωρα με νοιάζει να βγει γερό. 

Ο προβληματισμός ήταν στο να μπαίνουν Κ τα δυο μαζί. Θεωρώ ότι όποια γυναίκα το κανει(με δωρεα)πρεπει να είναι πλήρως συνειδητοποιημένη γι αυτό που κάνει.... Και να το αποδέχεται πλήρως. 

Επίσης, το ένα είναι από δικό της υλικό το άλλο όχι, θεωρούνται δίδυμα? Ναι, κυοφορουνται στην ίδια μήτρα αλλα θεωρούνται δίδυμα? 

Μεγάλη κουβέντα απλώς προβληματίστηκα. Γι αυτό είπα καλύτερα ξεχωριστά.. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...