Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, pocm είπε:

Έχω κάνει εμβρυομεταφορα και περιμένω

Με το καλό κορίτσι μου καλά αποτελέσματα.

Just now, alina80 είπε:

Μια μεγάλη μεγάλη χοριακη κορίτσι. Πότε θα την κάνεις;

Εγώ πάω αύριο για εμβρυομεταφορα. Ομολογώ χωρίς μεγάλη αισιοδοξία

Όλες οι ευχές μαζί σου!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, alina80 είπε:

Μια μεγάλη μεγάλη χοριακη κορίτσι. Πότε θα την κάνεις;

Εγώ πάω αύριο για εμβρυομεταφορα. Ομολογώ χωρίς μεγάλη αισιοδοξία

Δεν πας με δωρεά? Γιατί χωρίς αισιοδοξία? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, pocm είπε:

Δεν πας με δωρεά? Γιατί χωρίς αισιοδοξία? 

Γιατί είναι η δεύτερη φορά (πέτυχα με την πρώτη με δωρεά τον γιο μου). Οπότε μου φαίνεται δυσκολο το 2 στα 2. Επίσης τα έμβρυα που έχουμε κατάψυξη είχαν χαρακτηριστεί ως μέτρια σε αντίθεση με την πρώτη φορά που ήταν άριστα (ξέρω ότι δεν παίζει πάντα ρόλο αλλά για να υπάρχει η αξιολόγηση κάτι σημαίνει). 

Και το τρίτο είναι ότι σήμερα που μου τσεκαραν προγεστερόνη τη βρήκαν χαμηλή και μου έδωσε και ενέσιμη . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Γιατί είναι η δεύτερη φορά (πέτυχα με την πρώτη με δωρεά τον γιο μου). Οπότε μου φαίνεται δυσκολο το 2 στα 2. Επίσης τα έμβρυα που έχουμε κατάψυξη είχαν χαρακτηριστεί ως μέτρια σε αντίθεση με την πρώτη φορά που ήταν άριστα (ξέρω ότι δεν παίζει πάντα ρόλο αλλά για να υπάρχει η αξιολόγηση κάτι σημαίνει). 

Και το τρίτο είναι ότι σήμερα που μου τσεκαραν προγεστερόνη τη βρήκαν χαμηλή και μου έδωσε και ενέσιμη . 

Πόση ήτανε η προγεστερονη; Άσε που διορθωνεται σε 48 ώρες το πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Γιατί είναι η δεύτερη φορά (πέτυχα με την πρώτη με δωρεά τον γιο μου). Οπότε μου φαίνεται δυσκολο το 2 στα 2. Επίσης τα έμβρυα που έχουμε κατάψυξη είχαν χαρακτηριστεί ως μέτρια σε αντίθεση με την πρώτη φορά που ήταν άριστα (ξέρω ότι δεν παίζει πάντα ρόλο αλλά για να υπάρχει η αξιολόγηση κάτι σημαίνει). 

Και το τρίτο είναι ότι σήμερα που μου τσεκαραν προγεστερόνη τη βρήκαν χαμηλή και μου έδωσε και ενέσιμη . 

Έχεις ένα παιδάκι. Οπότε πήγαινε χαλαρά κι ότι γίνει. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Πόση ήτανε η προγεστερονη; Άσε που διορθωνεται σε 48 ώρες το πολυ.

Να σου πω δεν ρώτησα. Με πήραν τηλέφωνο, μου είπαν είναι χαμηλή να κάνω την ένεση και ότι θα την κάνω μετά κάθε τρεις ημερες

2 ώρες πρίν, pocm είπε:

Έχεις ένα παιδάκι. Οπότε πήγαινε χαλαρά κι ότι γίνει. 

Και εγώ έτσι έλεγα. Ότι θα είναι χαλαρά. Με το που ξεκίνησα δεν νιώθω καθόλου έτσι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alina80 είπε:

Να σου πω δεν ρώτησα. Με πήραν τηλέφωνο, μου είπαν είναι χαμηλή να κάνω την ένεση και ότι θα την κάνω μετά κάθε τρεις ημερες

Και εγώ έτσι έλεγα. Ότι θα είναι χαλαρά. Με το που ξεκίνησα δεν νιώθω καθόλου έτσι.

Συμφωνω. Χαλαρά, παιδάκι έχεις και η προγεστερόνη ανεβαίνει αμέσως. Όσον αφορα τα εμβρυα είναι από νέα κοπέλα.. Πόσο μέτρια να είναι; Καλήηηηη επιτυχιααα. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Γιατί είναι η δεύτερη φορά (πέτυχα με την πρώτη με δωρεά τον γιο μου). Οπότε μου φαίνεται δυσκολο το 2 στα 2. Επίσης τα έμβρυα που έχουμε κατάψυξη είχαν χαρακτηριστεί ως μέτρια σε αντίθεση με την πρώτη φορά που ήταν άριστα (ξέρω ότι δεν παίζει πάντα ρόλο αλλά για να υπάρχει η αξιολόγηση κάτι σημαίνει). 

Και το τρίτο είναι ότι σήμερα που μου τσεκαραν προγεστερόνη τη βρήκαν χαμηλή και μου έδωσε και ενέσιμη . 

Καλη εμβρυομεταφορα να εχεις κ καλη επιτυχια ευχομαι! Αληθεια, γιατι μονο 4 βλαστοκυστες κ οι δυο μετριες? Ειχατε θεμα με το σπερμα?

15 ώρες πρίν, pocm είπε:

Όπως τα λες ακριβώς αυτό έκανα κι εγώ. Ολες μου οι εξετάσεις σαν 35αρας. Και είπα οκ ας δοκιμάσω αν κάποια μένει έτσι στα 43 είναι κάποια με καλές εξετάσεις.Φαντάσου πήραμε 8 ωαρια που έγιναν 3 βλαστοκυστες. Απίστευτο  νούμερο για την ηλικία μου. Μεταφέραμε 3 βλαστοκυστες η μια σχεδόν άριστη. Δυστυχώς  τίποτα.  Βέβαια από το να έμενα και να το έχανα 3η φορά. Είπα απλά Θεέ μου μάλλον  ξέρεις τι κάνεις ίσως είναι για καλό.το ψυχολογικό με διέλυσε και το οικονομικό φυσικά. Ο καθένας έχει το όριο του. Εγώ γενικά σε όλα στη ζωή μου θέλω να εξαντλω όλα τα περιθώρια.τα εξάντλησα με δικά μου. Τώρα πήγα με δωρεά. Ούτε καν το έχω στο μυαλό μου. Δε με νοιάζει καθόλου. Το μόνο που θέλω είναι να μείνω  τίποτα άλλο δε με νοιαζει μετά από 6 χρόνια προσπαθειών.

Καλη επιτυχια να εχεις κ μια τεραστια χοριακη!Μπραβο για το κουραγιο σου κ την επιμονη σου!Αγωνιστρια κ εσυ απ οτι βλεπω

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MaryH είπε:

Καλη εμβρυομεταφορα να εχεις κ καλη επιτυχια ευχομαι! Αληθεια, γιατι μονο 4 βλαστοκυστες κ οι δυο μετριες? Ειχατε θεμα με το σπερμα?

Καλη επιτυχια να εχεις κ μια τεραστια χοριακη!Μπραβο για το κουραγιο σου κ την επιμονη σου!Αγωνιστρια κ εσυ απ οτι βλεπω

Μαίρη μου, ένα καλό σπέρμα είχαμε. Ούτε τέλειο ούτε προβληματικό. Η δοτρια ήταν 35 , πήραμε 13 ωάρια και είχαμε 5 έμβρυα 3 ημερών. Μας είπαν τότε τα δύο άριστα τα άλλα μέτρια. Μεταφέραμε τα άριστα προέκυψε ο μικρός μας. Αυτή την φορά άφησαν τα κατεψυγμένα να γίνουν βλαστοκυστες, και μεταφέραμε δύο σήμερα το πρωί. Η εμβρυολογος είπε ότι είναι καλά έμβρυα (όχι σαν τα πρώτα, αλλά καλά έμβρυα) κ ο εξωσωματικος μας είπε ότι με δεδομένο ότι από την ίδια δοτρια/ έμβρυα είχαμε ήδη εγκυμοσυνη ειμαστε αυτή την φορά περισσότερο αισιόδοξοι από την πρώτη. Τώρα περιμένουμε. 

Πώς τα πάτε με την μπουμπού εσείς;

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Μαίρη μου, ένα καλό σπέρμα είχαμε. Ούτε τέλειο ούτε προβληματικό. Η δοτρια ήταν 35 , πήραμε 13 ωάρια και είχαμε 5 έμβρυα 3 ημερών. Μας είπαν τότε τα δύο άριστα τα άλλα μέτρια. Μεταφέραμε τα άριστα προέκυψε ο μικρός μας. Αυτή την φορά άφησαν τα κατεψυγμένα να γίνουν βλαστοκυστες, και μεταφέραμε δύο σήμερα το πρωί. Η εμβρυολογος είπε ότι είναι καλά έμβρυα (όχι σαν τα πρώτα, αλλά καλά έμβρυα) κ ο εξωσωματικος μας είπε ότι με δεδομένο ότι από την ίδια δοτρια/ έμβρυα είχαμε ήδη εγκυμοσυνη ειμαστε αυτή την φορά περισσότερο αισιόδοξοι από την πρώτη. Τώρα περιμένουμε. 

Πώς τα πάτε με την μπουμπού εσείς;

 

Τελεια!Καλη εμφυτευση ευχομαι! Και τα μετρια συχνα δινουν εγκυμοσυνη ετσι μου ειπε ο ντοκ μου.Σιγουρα το ιστορικο σου με την εγκυμοσυνη λειτουργει υπερ σου.

Κι εμεις απλως καλο σπερμα ειχαμε γι αυτο δεν ειχαμε περισσοτερες βλαστοκυστες

H μπουμπου κλαιει οταν πειναει κ οταν την αλλαζουμε.Και πειναει συχνα χαχα! Ειναι πολυ γλυκουλα μωρε!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, MaryH είπε:

Τελεια!Καλη εμφυτευση ευχομαι! Και τα μετρια συχνα δινουν εγκυμοσυνη ετσι μου ειπε ο ντοκ μου.Σιγουρα το ιστορικο σου με την εγκυμοσυνη λειτουργει υπερ σου.

Κι εμεις απλως καλο σπερμα ειχαμε γι αυτο δεν ειχαμε περισσοτερες βλαστοκυστες

H μπουμπου κλαιει οταν πειναει κ οταν την αλλαζουμε.Και πειναει συχνα χαχα! Ειναι πολυ γλυκουλα μωρε!

Δηλαδή κάνει την δουλειά της...να κλαίει, να τρώει και να κάνει κακά... Χαχα. Κουράγιο. Να ξέρεις ότι όσο περνάνε οι μέρες θα γίνεται όλο και λίγο πιο εύκολο. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Δηλαδή κάνει την δουλειά της...να κλαίει, να τρώει και να κάνει κακά... Χαχα. Κουράγιο. Να ξέρεις ότι όσο περνάνε οι μέρες θα γίνεται όλο και λίγο πιο εύκολο. 

Eιναι λιγο γκρινιαρα κ οταν δεν μπορει ν κρατησει πιπιλα εχει κατι νευρα χαχα!

  • Χαχα 7
Link to comment
Share on other sites

On 9/24/2020 at 11:09 PM, chitaneta said:

Συμφωνω κι εγώ με ότι λες, παρόλα αυτά μπαίνω σε πειρασμό να δοκιμάσω... Με προβληματίζουν όμως και οι ψυχολογικές επιπτώσεις σε περίπτωση αποτυχίας με τα δικά μου, πράμα πολύ πιθανόν, αλλά και το οικονομικό κόστος με το οποιο αν αποτύχω θα είναι χάσιμο και χρόνου και χρημάτων. Φαντάζομαι πολλές γυναίκες θα έχουν βρεθεί ακριβώς στην ίδια θέση...

Εγω ξεκίνησα πριν 4 Χρόνια σπερματεχισεις.... εξωσωματικες... Εξετάσεις... Επεμβάσεις... Τιποτα. Θέλω τόσο πολύ να γίνω μαμά ... Αχ μαμά τι ωραια λέξη. Και πήραμε την αποφαση να δωκημασουμε με δωτρεια. Οι προβληματισμοί και τα δηληματα ήταν μέχρι να πάρουμε την απόφαση. Και αυτό το οφηλω σε αυτό το φόρου... Αν αντέχεις ψυχολογικά να ξαναδοκιμάσει με τα δικά σου  κάνετο. Εγώ δεν αντέχω άλλο εξαντληθικά πρώτα ψυχολογικά κατά δεύτερο οικονομικά και σωματικά. Τώρα περιμένω με πολύ ανυπομονησία το τηλ του γιατρού μου να μου πει ότι βρίσκε δωτρεια. 

On 9/25/2020 at 10:04 PM, pocm said:

Όπως τα λες ακριβώς αυτό έκανα κι εγώ. Ολες μου οι εξετάσεις σαν 35αρας. Και είπα οκ ας δοκιμάσω αν κάποια μένει έτσι στα 43 είναι κάποια με καλές εξετάσεις.Φαντάσου πήραμε 8 ωαρια που έγιναν 3 βλαστοκυστες. Απίστευτο  νούμερο για την ηλικία μου. Μεταφέραμε 3 βλαστοκυστες η μια σχεδόν άριστη. Δυστυχώς  τίποτα.  Βέβαια από το να έμενα και να το έχανα 3η φορά. Είπα απλά Θεέ μου μάλλον  ξέρεις τι κάνεις ίσως είναι για καλό.το ψυχολογικό με διέλυσε και το οικονομικό φυσικά. Ο καθένας έχει το όριο του. Εγώ γενικά σε όλα στη ζωή μου θέλω να εξαντλω όλα τα περιθώρια.τα εξάντλησα με δικά μου. Τώρα πήγα με δωρεά. Ούτε καν το έχω στο μυαλό μου. Δε με νοιάζει καθόλου. Το μόνο που θέλω είναι να μείνω  τίποτα άλλο δε με νοιαζει μετά από 6 χρόνια προσπαθειών.

Και εγώ αποφάσισα να πάω με δωτρειας.Οταν βρεθεί δωτρεια μήπως γνωρίζει πόσο καιρό χρειάζεστε να γίνει εμβριομεταφορα??. Ο γιατρός μου είπε ότι βρίσκε μια κοπέλα μετά χαρακτηριστικά μου και είναι 28 ετών και περιμένει να δει περίοδο να την την εξετασει και θα μου πει. Και περιμένω...

On 9/26/2020 at 12:40 AM, Fleabag said:

Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!

Σου εύχομαι μια τριψιφια χοριακη!!! 

On 9/25/2020 at 11:56 PM, anoulious said:

Καλή επιτυχία και στις δύο. 

Κοπέλες μου καλή επιτυχία !!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 9/26/2020 at 2:01 AM, alina80 said:

Γιατί είναι η δεύτερη φορά (πέτυχα με την πρώτη με δωρεά τον γιο μου). Οπότε μου φαίνεται δυσκολο το 2 στα 2. Επίσης τα έμβρυα που έχουμε κατάψυξη είχαν χαρακτηριστεί ως μέτρια σε αντίθεση με την πρώτη φορά που ήταν άριστα (ξέρω ότι δεν παίζει πάντα ρόλο αλλά για να υπάρχει η αξιολόγηση κάτι σημαίνει). 

Και το τρίτο είναι ότι σήμερα που μου τσεκαραν προγεστερόνη τη βρήκαν χαμηλή και μου έδωσε και ενέσιμη . 

Να σου ζήσει το αγοράκι σου και να το χαίρεστε. Εγώ είμαι σίγουρη ότι θα πετύχει και σε αυτή την φορά από την πρώτη !!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...