Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Καντι είπε:

Ναι 18- 20 μερα. Αυτην την φορα την ύστερο την εκανα14

Ναι εγω ρωτάω και για περιπτώσεις που δεν κάνουμε υστεροσκοπηση.. Ευχαριστώ.. Αρχίζουν όλα να μου φαίνονται άχρηστα.. Έχω φρακαρει από γνώσεις και προσπάθεια.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

6 hours ago, thalasa said:

Δυστυχώς κορίτσια , αρνητικό ... Η τύχη δεν με βοηθάει καθόλου .. Ειμαι σε απόγνωση πραγματικά . Ο γιατρος δεν μπορεί να μου δώσει κάποια εξήγηση , θα βρεθώ μαζί του όταν ηρεμήσω και έρθει περίοδος. Μία τελευταία βλαστοκύστη εχω, από που να πιαστώ ;;..

Αν και δεν γράφω συχνά, λυπήθηκα πολύ με το αποτέλεσμά σου...Κουράγιο και ελπίζω να βρεις την αιτία της αποτυχίας και να βρεις το κουράγιο να συνεχίσεις! Έχεις μία ζεστή αγκαλιά και από εμένα!

10 hours ago, Irida Mundo said:

Σε ευχαριστω παρα πολυ ειλικρινα! Ακουσαμε καλα λογια και σκεφτομασταν να παμε σε εκεινον αλλα τρομαξα με αυτα που μου εγραψες... θα μπορουσες να μου προτεινεις καποιον αλλον σε παρακαλω παρα πολυ? Ειμαι σε απογνωση δεν ξερω καθολου απο γιατρους Αθηνα

Επειδή το topic είναι σχετικό με τη δωρεά, να υποθέσω ότι θα πάρετε ξένα ωάρια?

Υπάρχουν πολύ καλοί γιατροί, πολλές κοπέλες από το φόρουμ έχουν πετύχει με τον Τσιριγ. στο Ακεσώ. Επίσης υπάρχει και ο Παπαθανάκος Ξενοφών, είναι ο γιατρός της @Rafaelatarzan, ο οποίος είναι πολύ τίμιος και συνεργάζεται με έναν άλλο γιατρό για τη δωρεά ωαρίων.

Προσωπικά σε κάποιον από τους δύο θα πήγαινα εδώ στην Αθήνα. Θα απέφευγα το Γενεσις (γιατί δίνουν λίγα ωάρια), για τον ίδιο λόγο και το εμβρυογένεσις, και όπως καταλαβαίνεις, έχω ήδη βάλει άκυρο στο Ιασώ.

Ελπίζω να σε βοήθησα!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M said:

Αν και δεν γράφω συχνά, λυπήθηκα πολύ με το αποτέλεσμά σου...Κουράγιο και ελπίζω να βρεις την αιτία της αποτυχίας και να βρεις το κουράγιο να συνεχίσεις! Έχεις μία ζεστή αγκαλιά και από εμένα!

Επειδή το topic είναι σχετικό με τη δωρεά, να υποθέσω ότι θα πάρετε ξένα ωάρια?

Υπάρχουν πολύ καλοί γιατροί, πολλές κοπέλες από το φόρουμ έχουν πετύχει με τον Τσιριγ. στο Ακεσώ. Επίσης υπάρχει και ο Παπαθανάκος Ξενοφών, είναι ο γιατρός της @Rafaelatarzan, ο οποίος είναι πολύ τίμιος και συνεργάζεται με έναν άλλο γιατρό για τη δωρεά ωαρίων.

Προσωπικά σε κάποιον από τους δύο θα πήγαινα εδώ στην Αθήνα. Θα απέφευγα το Γενεσις (γιατί δίνουν λίγα ωάρια), για τον ίδιο λόγο και το εμβρυογένεσις, και όπως καταλαβαίνεις, έχω ήδη βάλει άκυρο στο Ιασώ.

Ελπίζω να σε βοήθησα!

 

Όχι, για σπερματέγχυση / εξωσωματική ψάχνουμε.. είμαι καινούρια και στο φορουμ και στην αναζήτηση του ονόματος βρήκα τη δική σου συζήτηση και έστειλα.

Σε ευχαριστώ πολύ όπως και να χει με βοήθησες πάρα πολύ έτσι κι αλλιώς!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Αλήθεια τώρα ; Αισθάνομαι λιγο ηλίθια ... Γίνεται σκράτσινγκ και χωρίς νάρκωση ;; 

θάλασσα μ οσο απέραντη ειναι αλλη τοση αγκαλια σ δινω ...οτι θες ειμαστε εδω....

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Thalassitsa. Λοιπόν πρέπει μαζί με το γιατρό σου πρώτα, να σε βοηθήσουμε να βρεθεί άκρη.. Τόση εμπειρία έχουμε από διάφορους γιατρούς.. Άκρη θα βρεθεί και θα τα καταφερουμε.. 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anoulious είπε:

Καλημέρα Thalassitsa. Λοιπόν πρέπει μαζί με το γιατρό σου πρώτα, να σε βοηθήσουμε να βρεθεί άκρη.. Τόση εμπειρία έχουμε από διάφορους γιατρούς.. Άκρη θα βρεθεί και θα τα καταφερουμε.. 

Με συγκινήσατε πολύ κοριτσια... Από σας παίρνω δύναμη και κουραγιο. Καλημέρα σε όλες!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες ομορφες, εφτασα θεσσαλονικη θελω την θετικη σας ενεργεια και την προσευχη σας

ηρθε η ωρα και για εμενα, ειμαι θεσσαλονικη εκανα εξετασεις ενδομητριο 10.6 νομιζω ειναι καλο ετσι? και ολες οι υπολοιπες μου ειπαν οτι ηταν οκ οιστραδιολη κτλ 

αυριο πηγαινω αθηνα και σαββατο πρωι θα γινει η εμβρυομεταφορα 

φιλακια πολλα σε ολα τα κοριτσια 

 

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια είπε:

Καλημερα κοριτσαρες ομορφες, εφτασα θεσσαλονικη θελω την θετικη σας ενεργεια και την προσευχη σας

ηρθε η ωρα και για εμενα, ειμαι θεσσαλονικη εκανα εξετασεις ενδομητριο 10.6 νομιζω ειναι καλο ετσι? και ολες οι υπολοιπες μου ειπαν οτι ηταν οκ οιστραδιολη κτλ 

αυριο πηγαινω αθηνα και σαββατο πρωι θα γινει η εμβρυομεταφορα 

φιλακια πολλα σε ολα τα κοριτσια 

 

Καλώς ήρθες. Με το καλο να υποδεχτείς τα εμβρυακια και καλοστέριωτα. 

Μια χαρά το ενδομήτριο, θα μεγαλώσει και άλλο μέχρι το Σάββατο. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια είπε:

@alina80 κοριτσαρα μου σε ευχαριστω αν θυμαμαι καλα μολις πριν μια εβδομαδα εκανες και εσυ ετσι? σου ευχομαι ολοψυχα καλα αποτελεσματα!!!!

καλημερα και καλο μηνα!! εχεις την θετικη μας ενεργεια και με το καλο να υποδεχτεις τα εμβρυακια σου καλοστεργιωτα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Κρισταλενια είπε:

Καλημερα κοριτσαρες ομορφες, εφτασα θεσσαλονικη θελω την θετικη σας ενεργεια και την προσευχη σας

ηρθε η ωρα και για εμενα, ειμαι θεσσαλονικη εκανα εξετασεις ενδομητριο 10.6 νομιζω ειναι καλο ετσι? και ολες οι υπολοιπες μου ειπαν οτι ηταν οκ οιστραδιολη κτλ 

αυριο πηγαινω αθηνα και σαββατο πρωι θα γινει η εμβρυομεταφορα 

φιλακια πολλα σε ολα τα κοριτσια 

 

Τέλειο ειναι!!!

 Καλές εμφυτευσεις κορίτσι μου!!!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κρισταλενια είπε:

Καλημερα κοριτσαρες ομορφες, εφτασα θεσσαλονικη θελω την θετικη σας ενεργεια και την προσευχη σας

ηρθε η ωρα και για εμενα, ειμαι θεσσαλονικη εκανα εξετασεις ενδομητριο 10.6 νομιζω ειναι καλο ετσι? και ολες οι υπολοιπες μου ειπαν οτι ηταν οκ οιστραδιολη κτλ 

αυριο πηγαινω αθηνα και σαββατο πρωι θα γινει η εμβρυομεταφορα 

φιλακια πολλα σε ολα τα κοριτσια 

 

Πολύ καλό το ενδομητριο , όλα καλα θα πάνε !! Με το καλό να δεχτείς τα εμβρυακια σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa είπε:

Τι εννοείς Μαίρη μου σε φυσικό κύκλο ;

Σε καταλαβαίνω απόλυτα οταν λες οτι δεν έχεις κουραγιο ούτε να στεναχωρεθείς ... Δεν με χωράει ο τόπος κοριτσια..

πάντα ήταν εκει στο 8 το ενδομητριο , και οταν ειχα εγκυμοσύνες . Υστεροσκοπηση εκανα πέρυσι πριν την ετ που ειχα το θετικό .τότε κάναμε και σκράτσινγκ .. Εγώ την μόνη διαφορά που βλέπω είναι ότι και τις 2 φορες που ειχα εμφύτευση , είχαμε κανει σκράτσινγκ πριν λιγο καιρο .. Τυχαίο ; Ιςως . Και ούτως ή άλλως κατέληξαν σε παλίνδρομη.. 

Το ανάφερα σήμερα στο γιατρό αυτό αλλά δεν θεωρεί οτι ήταν τόσο καθοριστικό . Και πόσα σκράτσινγκ να κάνεις πια; Γίνεται κι αυτο συνεχεια ;

αχ κοριτσια , εχω χάσει τη γη κατω απο τα πόδια μου

Αν εχεις κυκλο, ζητησε του να το βαλεις στον φυσικο σου κυκλο, τις μερες της ωορρηξιας. Να μην σε παει δηλ σε τεχνητο με σικλακουρ

Πες του το κ δες τι θα σου πει/ Πολλες κοπελες ειχαν αποτελεσμα γιατι πηγαν με φυσικο κυκλο

Just now, Κρισταλενια είπε:

Καλημερα κοριτσαρες ομορφες, εφτασα θεσσαλονικη θελω την θετικη σας ενεργεια και την προσευχη σας

ηρθε η ωρα και για εμενα, ειμαι θεσσαλονικη εκανα εξετασεις ενδομητριο 10.6 νομιζω ειναι καλο ετσι? και ολες οι υπολοιπες μου ειπαν οτι ηταν οκ οιστραδιολη κτλ 

αυριο πηγαινω αθηνα και σαββατο πρωι θα γινει η εμβρυομεταφορα 

φιλακια πολλα σε ολα τα κοριτσια 

 

Αντε καλη αρχη κοριτσι μου με το καλο να τα δεχτεις!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλο μηνα κ εδω και καλη επιτυχισ στις κοπελες που ειναι σε αναμονη!! Επειδη μαλλον για δωρεα με βλεπω αν δεν πετυχει η επομενη φορα μου κ τελικα το περιμενω κ πως κ πως, εχω καποιες αποριες αν μπορειτε κ εχετε ορεξη να με βοηθησετε γιατι στη χωρα που ειμαι απαγορευεται η δωρεα αρα μηδεν πληροφορηση. Εννοειται οτι οταν ερθω ελλαδα θα τα ρωτησω ολα στους γιατρους που εχω επιλεξει να δω αλλα να μην παω ασχετη! Ξεκινανε οι αποριες!
1. Τι εξετασεις πρεπει να κανουμε πριν εγω κ ο αντρας μου;
2. Με ποσες βλαστοκυστες πρεπει να ειμαι ικανοποιημενη;
3. Τον αριθμο των βλαστοκυστων τον συμφωνειτε απο πριν; αν δεν βγει τελικα το νουμερο τι γινεται;
4. Αν δεν πιασει η πρωτη ετ, οι επομενες ετ περιλαμβανονται στο πακετο μεχρι να εξαντληθουν οι βλαστοκυστες; 
5. Ξερω οτι δινουμε καποια ζητουμενα. Πως ξερουμε οτι βρηκαν δοτρια βασει αυτων; πχ πως ξερουμε οτι θα ειναι ελληνιδα η αλλη εθνικοτητα αν το επιλεξουμε;
6. Πρεπει να εχει την ιδια ομαδα αιματος με εναν απο εμας;
7. Ειναι καλο να εχει δωσει εγκυμοσυνη η να ειναι η πρωτη της φορα αρα κ πιο.μικρη η δοτρια;
8. Υπαρχει καποια κοπελα που ηρθε απο το εξωτερικο για δωρεα; ποσο καιρο χρειαστηκε να ειστε Ελλαδα; Πως λειτουργει απο αποσταση αρχικα;
9. Καλυτερα να ειναι φρεσκα η κατεψυγμενα;
10. Γινεται προεμφυτικος ελεγχος; κ αν ναι κ παρουσιαστει προβλημα τι γινεται;

11. Ποτε πληρωνουμε; αφου βρουν δοτρια κ ξερουμε τι εχουμε η πριν;
12. Μπορω να διαλεξω διμετρη ρωσιδα με γαλαζια γατισια ματια; καπως ετσι εψησα τον αντρα μου για δωρεα!

Πολλες ερωτησεις αλλα θα ηθελα παρα πολυ τη βοηθεια κ τη γνωμη σας. Ελπιζω να μη ρωταω βλακειες!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, thalasa said:

Δεν ξέρω αν ειναι τα εμβρυα.. Αυτά ειχα τωρα, πού να βρω άλλα;.. Δεύτερη δότρια ηταν τωρα όμως. Με την πρώτη δότρια είχα παλίνδρομη στην πρώτη ετ και μηδενική χοριακή στην δευτερη ετ. 

Και τωρα με αυτήν τη δότρια ειχα πάλι παλίνδρομη στην πρώτη ετ και τώρα μηδενική χοριακή 

Η ερμηνεία του γιατρού τι ήταν??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...