Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 2

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Manoulitsa75 said:

Κορίτσια όσες καταφύγατε στα δανεικά πως το πήρε ο σύζυγος το όλο θέμα? Μετά από δύο αποτυχημένες για το δεύτερο (έχουμε ήδη ένα παιδάκι), οι γιατροί μας παραπέμψαν εκεί λόγω ηλικίας. Εγώ προσαρμόστηκα εύκολα, αν είναι η μόνη λύση θα το κάνω κι αυτό, αλλά ο σύζυγος έχει πάθει κατάθλιψη και δεν το αποδέχεται. 

Εμενα ακομα το παλευει μεσα του αλλα δε μου το λεει. Μου ειπε βεβαια οταν παμε στο νεο γιατρο να μας πει αυτος αν εχουμε ελπιδα με τα δικα μου αλλα χωρις αλλσ φσρμσκσ. Νσι ο γιατρος θα δει το αμη 0.16 μου κσι την fsh μου 18 και την ηλικια μου κ θα μας πει αυτσ που ξερω οποτε εκει τι αλλο να πει. Αλλα το παλευει..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

4 hours ago, Manoulitsa75 said:

Εγώ ξέρω ότι οι δότριες δεν είναι γυναίκες που προσπαθούν για τεκνοποίηση και δωρίζουν σε άλλες τα ωάριά τους. Αν είχαν δυσκολία στην τεκνοποίηση τότε λογικά τα ωάρια δεν θα ήταν καλής ποιότητας. Απ' ότι γνωρίζω είναι νέες γυναίκες, κάτω των 30, που έχουν κάνει ένα κάρο εξετάσεις, ψυχολογικά τεστ κλπ για να τις εγκρίνουν για δότριες και παίρνουν μια οικονομική αποζημίωση γι' αυτή τη διαδικασία. Κι επίσης τις επιλέγουν έτσι ώστε να μοιάζουν μ'εσένα, τουλάχιστον στα χρώματα. Την ηλικία της και τα χρώματά της τουλάχιστον έχεις δικαίωμα να τα ξέρεις, ειδικά όταν πληρώνεις τόσα χρήματα.

Πραγματικά Αυτά ήξερα και εγώ. Πρώτη φορά ακούω ότι είναι κοπέλες που προσπαθούν να κάνουν παιδί...... 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έκανα το ραντεβού στο Γέννημα όπως και σας είχα αναφέρει. Μου είπε οτι απο 10-12 ωάρια που πέρνουνε από τη δότρια, τα οποία δεν μοιράζουν, συνήθως τα άριστα που φτάνουν σε βλαστοκύστες ειναι 2 - 4, το 4 μας το έδωσε με μια πιθανότητα 25%. Ποσοστό επιτυχίας έχουμε λεει στο 80% αλλά παίζει και να αποτύχουμε :???:. Θα είναι δίπλα μου ότι και να συμβεί. Μου ζήτησαν 5000 - 5500 συν τα φαρμακα της δότριας. Η 2η εμβρυομεταφορά (αν υπάρχει) είναι στα 1000. Συγχρονίζουν τον κύκλο σου με της δότριας - δεν ειναι υπερ των κατεψυγμένων. Σιγουρα έχουν άριστα μηχανήματα αλλά κάτι δεν μου κολλάει με βάση όλα αυτά που περιγράφετε εδώ - πιο πολύ ήθελα να σας μεταφέρω την πληροφορία...

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zwzoulia είπε:

Καλημέρα! Έκανα το ραντεβού στο Γέννημα όπως και σας είχα αναφέρει. Μου είπε οτι απο 10-12 ωάρια που πέρνουνε από τη δότρια, τα οποία δεν μοιράζουν, συνήθως τα άριστα που φτάνουν σε βλαστοκύστες ειναι 2 - 4, το 4 μας το έδωσε με μια πιθανότητα 25%. Ποσοστό επιτυχίας έχουμε λεει στο 80% αλλά παίζει και να αποτύχουμε :???:. Θα είναι δίπλα μου ότι και να συμβεί. Μου ζήτησαν 5000 - 5500 συν τα φαρμακα της δότριας. Η 2η εμβρυομεταφορά (αν υπάρχει) είναι στα 1000. Συγχρονίζουν τον κύκλο σου με της δότριας - δεν ειναι υπερ των κατεψυγμένων. Σιγουρα έχουν άριστα μηχανήματα αλλά κάτι δεν μου κολλάει με βάση όλα αυτά που περιγράφετε εδώ - πιο πολύ ήθελα να σας μεταφέρω την πληροφορία...

Θεωρώ ότι 2-4 είναι πάρα πολύ λίγα!!!! Και τα λεφτά 5500+ τα φάρμακα της δοτριας νομίζω είναι πολλά!!

  • Μου αρέσει 6

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Τουτουνι said:

Θεωρώ ότι 2-4 είναι πάρα πολύ λίγα!!!! Και τα λεφτά 5500+ τα φάρμακα της δοτριας νομίζω είναι πολλά!!

Μα ουσιαστικά εστιάσε σε 2... μονο ένα 25% να σου μείνουν για 2η προσπάθεια... κρίμα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τουτουνι είπε:

Θεωρώ ότι 2-4 είναι πάρα πολύ λίγα!!!! Και τα λεφτά 5500+ τα φάρμακα της δοτριας νομίζω είναι πολλά!!

Συμφωνω. σ εμενα μου ειχε πει ο ντοκ οτι πρεπει να εχουμε τουλαχιστον 5 για να ειμαστε ευχαριστημενοι

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 said:

Πολυ λιγα! Θα κοιταξεις κ σε αλλο κεντρο;

Έχω κλείσει ραντεβού με τον Τσιρι και έχω κάνει και ενα με Παπαθ. Επειδή πάντα κολλούσα με τον πρώτο γιατρό που έβρισκα κ αφηνόμουν είπα να πάρω την ευθύνη πάνω μου. Ναι μεν όλοι κινούνται στα ίδια αλλά είναι και τι θα σ βγάλει ο καθένας όπως και λεπτομέρειες στις οποίες παίζουν  που δεν παρατηρείς αν δεν έχεις ποικιλία. Γιατί μεταξύ μας και τα 2 καλα είναι αν σου πουν ότι 100% θα πετύχεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Zwzoulia said:

Έχω κλείσει ραντεβού με τον Τσιρι και έχω κάνει και ενα με Παπαθ. Επειδή πάντα κολλούσα με τον πρώτο γιατρό που έβρισκα κ αφηνόμουν είπα να πάρω την ευθύνη πάνω μου. Ναι μεν όλοι κινούνται στα ίδια αλλά είναι και τι θα σ βγάλει ο καθένας όπως και λεπτομέρειες στις οποίες παίζουν  που δεν παρατηρείς αν δεν έχεις ποικιλία. Γιατί μεταξύ μας και τα 2 καλα είναι αν σου πουν ότι 100% θα πετύχεις. 

100% δεν μπορουν να πουν. Δεν ξερω εγω για ασφαλεια θα ηθελα σιγουρα παραπανω. Αλλα εχει σημασια κ ποθος γιατρος σου κανει το κλικ! Ο Παπαθα τι σου ειπε; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 said:

100% δεν μπορουν να πουν. Δεν ξερω εγω για ασφαλεια θα ηθελα σιγουρα παραπανω. Αλλα εχει σημασια κ ποθος γιατρος σου κανει το κλικ! Ο Παπαθα τι σου ειπε; 

Δεν μπορούν οπότε καλό ειναι  σου δίνουν τη δυνατότητα να έχεις παραπάνω απο 1 προσπάθεια. Ο Παπαθα μου είπε το αναμενόμενο 10-12 ωάρια με τα 5-6 να φτάνουν βλαστοκύστες . Από ότι έχω διαβάσει ξεκινάει "συντηρητικά" χωρίς να υπόσχεται κάτι που δεν μπορεί να γίνει - σου δίνει ΄όμως 2-3 προσπάθειες. Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά - ότι δεν θα χρειαστώ δεύτερη αλλά θα ηθελα να μεγαλώσω με 2 παιδάκια την οικογενειά μου. Άρα ακόμα κ αν πετύχει γιατί να μην έχω τη δυνατότητα για ένα δευτερο παιδάκι; Εκτός αν κάτσουν δίδυμα :-P

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zwzoulia said:

Δεν μπορούν οπότε καλό ειναι  σου δίνουν τη δυνατότητα να έχεις παραπάνω απο 1 προσπάθεια. Ο Παπαθα μου είπε το αναμενόμενο 10-12 ωάρια με τα 5-6 να φτάνουν βλαστοκύστες . Από ότι έχω διαβάσει ξεκινάει "συντηρητικά" χωρίς να υπόσχεται κάτι που δεν μπορεί να γίνει - σου δίνει ΄όμως 2-3 προσπάθειες. Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά - ότι δεν θα χρειαστώ δεύτερη αλλά θα ηθελα να μεγαλώσω με 2 παιδάκια την οικογενειά μου. Άρα ακόμα κ αν πετύχει γιατί να μην έχω τη δυνατότητα για ένα δευτερο παιδάκι; Εκτός αν κάτσουν δίδυμα :-P

Αχ διδυμακια! Αλλα μακαρι να μας κατσει με την πρωτη κ ο,τι ειναι! Παντως καλα στα ειπε ο Παπαθα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 said:

Αχ διδυμακια! Αλλα μακαρι να μας κατσει με την πρωτη κ ο,τι ειναι! Παντως καλα στα ειπε ο Παπαθα!

Και εγώ τρελαίνομαι με τα διδυμάκια - ας πάνε όλα κατ' ευχήν! Εδώ είμαστε και θα μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας με φουσκωμένες κοιλίτσες! Θετική σκέψη για όλες μας!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zwzoulia είπε:

Και εγώ τρελαίνομαι με τα διδυμάκια - ας πάνε όλα κατ' ευχήν! Εδώ είμαστε και θα μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας με φουσκωμένες κοιλίτσες! Θετική σκέψη για όλες μας!

Κορίτσι μου καλή αρχή σου εύχομαι!! Όπως είπαν κ τα κορίτσια είναι πολύ λίγες 2 βλαστοκύστες κ πολλά τα χρήματα.Η προσέγγιση του Παπαθ πολύ καλή..Με το καλό να επιλέξεις τον γιατρό που θα σε εμπνεύσει κ θα σου δώσει μίνιμουμ 2 προσπάθειες κ να ξεκινήσεις...!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...