Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, kallaki είπε:

Πως μπορούμε να ελέγξουμε αν έχουμε υδροσαλπιγγά ????

 

Mε υπερηχο αν ειναι διογκωμενη, με υστεροσαλπιγγογραφια  ή με υστεροσκοπηση αν δε φαινεται αλλιως

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

14 minutes ago, alina80 said:

Δεν επηρεάζει την εξωσωματική. Είχα αφαιρέσει και τις δύο πριν την εμβρυομεταφορα του γιου μου

Δική μου εσύ!

Φαίνεται στην σαλπιγγογραφια

Καλημερα δεν είπα!

Καλημέρα ααααα κάθε ποσό πρέπει να κάνεις αλληλογραφία??? Εγώ έκανα πριν 3.5 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kallaki είπε:

Πως μπορούμε να ελέγξουμε αν έχουμε υδροσαλπιγγά ????

 

Ένας καλός γιατρός μπορεί να το καταλάβει από ο, τι ξέρω από την σαλπιγγογραφια. Και φυσικά στην λαμπαροσκοπηση. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

αλινα μ πως παει η εγκυμοσύνη σ αγαοη μ????

@alina80

Καλά θα πω αν και η αλήθεια δεν ξέρω .... Κάναμε υπέρηχο την Παρασκευή και είδαμε σάκο και θα ξανακάνω την Παρασκευή που έρχεται (αν και θα ειναι οριακά για καρδούλα, ελπίζω παρόλα αυτά). Ο κοκοβιος τι κάνει; Ο δικός μου ταλιμπανακι σκέτο αλλά έχει αρχίσει τα φιλιά και τα χάδια και τις αγκαλιές και μας ρίχνει...

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Rafaelatarzan είπε:

τέλεια  αγαπη μ...ευχομαι ολα να κηλησουν ομαλα.....ο κοκοβιος μ ειναι μεγαλος σατανας.....μιλαμε δεν ειναι παιδι αυτο βιολι ειναι....τσιριζει κανει τουμπες λεει κουβέντες μα μα μπα αμπα αβου απα κανει γρρρρρ μμμμμμμμ φτυνει πιανει τα παντα  τα πεταει ολα κάτω δεν στέκεται σε ενα σημειο θέλει αγκαλια βολτες παιχχιδι ομιλια .....τις αρεσει να καθεται στον κωλο να κανει το βαρελι ...τρωει ότι βρει μπροστά της...δεν κοιμαται ολη μερα απο τις 8.30 το πρωι  που σηκωνεται ......χτυπιέται μονη  της στο καρότσι γελαειε ηχο δυνατά κ μονιμα .....μ.φτυνει το φαι μες στην μουρη οταν δεν θελει αλλο τσιμπάει τραβαει μαλλια με κοπανάει με τρώει με σαλιωνει ..

θες κ αλλα????? κ ειναι  μονο  7 μηνων....αν περπάτησει που να παω να κρυφτω δεν ξερω....

Τη δουλειά της κάνει! Όταν περπατήσει θα τα κάνει όλα αυτά παντού, εσύ από πίσω και θα προστεθεί και σκαρφάλωμα, εξερεύνηση ντουλαπιών (επιπλέον πράγματα για φάγωμα και πέταμα στο πάτωμα) περισσότερες τσιριδες και λογακια... Και θα αρχίσει να λέει μαμά, συνειδητα, και θα λιώνεις πιο πολύ! 

Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

On 10/19/2020 at 6:20 PM, MaryH said:

Οταν λες περισσευματα αλλων γυναικων? Δηλ δινουν τα δικα σου ωαρια που σου περισσεψαν?

Γιατι δυο φιλες μου που εκαναν εξωσωματικη χρονια σε γνωστο κεντρο της Θεσ/νικης , η μια μου ειπε οτι δεν της περισσεψαν ωαρια(επιασε διδυμα με την πρωτη και ηταν 31 ετων) και η αλλη οτι εδωσε μονο 10 ωαρια, 31 κι αυτη( εδω γελαμε δεν το πιστεψα). Επισης οι τιμες που ζητανε τα κεντρα για δανεικα ειναι αστρονομικες κ δε δικαιολογει οτι κανουν οι δοτριες egg sharing

Εγώ στα 27 την πρώτη φορά και στα 31 τη δεύτερη έβγαλα από 1 τζούφιο ωάριο κάθε φορά...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Εγώ στα 27 την πρώτη φορά και στα 31 τη δεύτερη έβγαλα από 1 τζούφιο ωάριο κάθε φορά...

Ναι συμβαινει κ αυτο αλλα αυτες πιασαν με την πρωτη και η μια διδυμα. Τα ωαρια τους ηταν σουπερ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Rafaelatarzan said:

τέλεια  αγαπη μ...ευχομαι ολα να κηλησουν ομαλα.....ο κοκοβιος μ ειναι μεγαλος σατανας.....μιλαμε δεν ειναι παιδι αυτο βιολι ειναι....τσιριζει κανει τουμπες λεει κουβέντες μα μα μπα αμπα αβου απα κανει γρρρρρ μμμμμμμμ φτυνει πιανει τα παντα  τα πεταει ολα κάτω δεν στέκεται σε ενα σημειο θέλει αγκαλια βολτες παιχχιδι ομιλια .....τις αρεσει να καθεται στον κωλο να κανει το βαρελι ...τρωει ότι βρει μπροστά της...δεν κοιμαται ολη μερα απο τις 8.30 το πρωι  που σηκωνεται ......χτυπιέται μονη  της στο καρότσι γελαειε ηχο δυνατά κ μονιμα .....μ.φτυνει το φαι μες στην μουρη οταν δεν θελει αλλο τσιμπάει τραβαει μαλλια με κοπανάει με τρώει με σαλιωνει ..

θες κ αλλα????? κ ειναι  μονο  7 μηνων....αν περπάτησει που να παω να κρυφτω δεν ξερω....

Χαχα.... Τρελαίνομαι...... :::××××

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σας ρωτήσω κάτι κορίτσια μου. Η δοτρια έχει ξεκινήσει τις ενέσεις και εγώ πήγα σήμερα να με δει υπερηχογραφικα ο γιατρός και μου είπε ότι στην ωορηξια που έκανα αυτό το μήνα έχει μείνει αίμα στο ωοθηλακιο που έσπασε και ότι λογικά θα φύγει αυτό αλλιώς δεν θα μπορέσουμε να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά. Έχει τύχει σε καμιά σας κάτι ανάλογο? Και τι έγινε? 

Link to comment
Share on other sites

On 17/10/2020 at 9:40 ΜΜ, decemberlove είπε:

Ναι κοριτσι μ και μ ειπε οτι μπορει να γινοταν κυηση γιαυτο τ εκανε για γελια δλδ. Αυτο ειπε ο σφακ. Η εμβρυολογος μ ειπε τ γενεσις οτι ηταν παρα πολυ χαμηλα τ ποσοστά γτ ηταν ν πισω σε ανάπτυξη αλλα ο σφακ της ειπε να τ βαλει. Αλλος εμβρυολογος π Μιλησα εκτος κέντρου συγγενής μ κ ολας  μ π τ δειξα φωτο μ ειπε οτι δεν πιστευει οτι μ έβαλαν τετοιο εμβρυο χωρις να ενημερωθώ για τις απίστευτα χαμηλές πιθανότητες π ειχα. 

Από όλα όσα διάβασα ξέρεις τι συγκράτησα? ότι ένα απόλυτα υγιές έμβρυο "τραυματίστηκε" στη βιοψία.

Δλδ αν το είχες βάλει τυφλά μπορεί να είχε προχωρήσει.

Και ξεκινάει το ηθικό δίλημμα, οι εμβρυολογοι λένε μην κάνετε προεμφυτικο αν δεν ψάχνετε συγκεκριμένο σύνδρομο και οι γιατροί λένε άνω των 40 κάντε προεμφυτικο για να μη μεταφέρετε άδικα.

Θα καταλήξω σε αυτό που έχει γράψει πολλές φορές η @island1 όταν παρά τις αποτυχίες τις συστηναν να μην κάνει προεμφυτικους.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nima said:

Από όλα όσα διάβασα ξέρεις τι συγκράτησα? ότι ένα απόλυτα υγιές έμβρυο "τραυματίστηκε" στη βιοψία.

Δλδ αν το είχες βάλει τυφλά μπορεί να είχε προχωρήσει.

Και ξεκινάει το ηθικό δίλημμα, οι εμβρυολογοι λένε μην κάνετε προεμφυτικο αν δεν ψάχνετε συγκεκριμένο σύνδρομο και οι γιατροί λένε άνω των 40 κάντε προεμφυτικο για να μη μεταφέρετε άδικα.

Θα καταλήξω σε αυτό που έχει γράψει πολλές φορές η @island1 όταν παρά τις αποτυχίες τις συστηναν να μην κάνει προεμφυτικους.

 

Συμφωνώ μαζί σου με τις εμπειρίες που είχα και συζητήσεις με γιατρούς και εμβρυολογους.... Το ίδιο συμπέρασμα έβγαλα και εγω.... Άσε στην Κύπρο κοστίζει ........  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...