Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Blondie 2020 said:

Τουκου τουκου φανταζομαι η καρδουλα ε;; αντε να κανεις την αρχη ολων μας!!

Η καρδούλα τουκου τουκου τουκου..... Έχω πολύ άγνοια....:::))))

Just now, kallaki said:

Η καρδούλα τουκου τουκου τουκου..... Έχω πολύ άγνοια....:::))))

Αγονια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

1 hour ago, kallaki είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ....:::)))××××

Του είπα θα αρχίσουμε απο αυτό το μήνα και γέλασα......

Και μου είπε να δούμε.... Αφού με εξέτασε...

Θα αρχίσουμε ..

 Αστείο έκανα γιατρέ.....

Εγώ δεν κάνω αστείο.... Προχωράμε...

Μα χωρίς φάρμακα... ??

Το ενδομήτριο είναι καλό χωρίς φάρμακα ... 

Μου έδωσε βιταμίνες και φιλικό...

Τι να πω...!!! Τρελαίνομαι.....:::)))

Τι βιταμίνες σου εδωσε; Για το ενδομήτριο φαντάζομαι. Καλά εμβρυα, καλό ενδομήτριο φυσικό  θα  τα πας πολύ καλα. Καλή αρχή. 

Link to comment
Share on other sites

On 23/10/2020 at 6:20 ΜΜ, kallaki είπε:

Σας χαιρετώ κορίτσια. Θα ήθελα να ρωτήσω φυσικός κύκλος για εμβριομεταφορα πια είναι η διαδικασία??? Να την προτιμήσω???

Φυσικός κύκλος συστήνεται όταν δεν έχεις ανταπόκριση στα φάρμακα ή/και είσαι άνω των 43. Δεν παίρνεις φάρμακα, πας την 8η μέρα στο γιατρό να σε δει, κι αν υπάρχουν οι κατάλληλες προυποθέσεις, παίρνεις otrivelle τη μέρα που θα σου πει για να σπάσει το ωάριο και πας για ωοληψία.

Κορίτσια είμαι πολύ στενοχωρημένη. Δε δέχεται δανεικά ο σύζυγος. Προτιμάει να μείνουμε με το ένα που ήδη έχουμε. Λέει ότι δε θα μου μοιάζει, ότι δε θα είναι κομμάτι μου, κι άλλες τέτοιες αρλούμπες. Ούτε δέχεται να μιλήσει με ειδικό. :(

Παίζει να αλλάξει μετά από 1-2 χρόνια, γιατί είναι γενικά αργός, αλλά τι να το κάνω αν κοντεύω τα 50? :(

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoulitsa75 said:

Φυσικός κύκλος συστήνεται όταν δεν έχεις ανταπόκριση στα φάρμακα ή/και είσαι άνω των 43. Δεν παίρνεις φάρμακα, πας την 8η μέρα στο γιατρό να σε δει, κι αν υπάρχουν οι κατάλληλες προυποθέσεις, παίρνεις otrivelle τη μέρα που θα σου πει για να σπάσει το ωάριο και πας για ωοληψία.

Κορίτσια είμαι πολύ στενοχωρημένη. Δε δέχεται δανεικά ο σύζυγος. Προτιμάει να μείνουμε με το ένα που ήδη έχουμε. Λέει ότι δε θα μου μοιάζει, ότι δε θα είναι κομμάτι μου, κι άλλες τέτοιες αρλούμπες. Ούτε δέχεται να μιλήσει με ειδικό. :(

Παίζει να αλλάξει μετά από 1-2 χρόνια, γιατί είναι γενικά αργός, αλλά τι να το κάνω αν κοντεύω τα 50? :(

Σε ευχαριστώ....

Αν του αρχίσεις πουρ....πουρ.... Κάθε μέρα.... Και ότι θα σε κάνει πολύ ευτυχισμένη .....

Αν ξέρετε κάποιο ζευγάρι που πήρα δανικά να πάτε να μιλήσετε.... 

Σου δίνω είδες... Δεν ξέρω και εγώ ....

Καλή τύχη...::))×××

Link to comment
Share on other sites

On 19/10/2020 at 5:12 ΠΜ, Κρισταλενια είπε:

καλησπερα κοριτσια μου γυρισα σπιτι μου και ειμαι καλα

με πηρε ο τσιριγωτης τελικα και μου μιλησε πολυ ομορφα

θα του στειλω εμαιλ για να ξεκινησουμε απο εκει και βλεπουμε

φιλια πολλα θα σας ενημερωνω

Πολυ καλή επιλογή! Να είσαι θετική! Ολα θα πάνε τέλεια!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Manoulitsa75 said:

Φυσικός κύκλος συστήνεται όταν δεν έχεις ανταπόκριση στα φάρμακα ή/και είσαι άνω των 43. Δεν παίρνεις φάρμακα, πας την 8η μέρα στο γιατρό να σε δει, κι αν υπάρχουν οι κατάλληλες προυποθέσεις, παίρνεις otrivelle τη μέρα που θα σου πει για να σπάσει το ωάριο και πας για ωοληψία.

Κορίτσια είμαι πολύ στενοχωρημένη. Δε δέχεται δανεικά ο σύζυγος. Προτιμάει να μείνουμε με το ένα που ήδη έχουμε. Λέει ότι δε θα μου μοιάζει, ότι δε θα είναι κομμάτι μου, κι άλλες τέτοιες αρλούμπες. Ούτε δέχεται να μιλήσει με ειδικό. :(

Παίζει να αλλάξει μετά από 1-2 χρόνια, γιατί είναι γενικά αργός, αλλά τι να το κάνω αν κοντεύω τα 50? :(

Κοιτα κ εμενα στην αρχη ουτε να το ακουσει. Τωρσ πεταει η σκουφια του. Του πιπιλιζα το αυτι κ το επαιζα κακομοιρα! Με τον αντρα μου παντα πιανει η στρατηγικη το κακομοιρο εγω! Λιγο λιγο θελει!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, anoulious said:

Τι βιταμίνες σου εδωσε; Για το ενδομήτριο φαντάζομαι. Καλά εμβρυα, καλό ενδομήτριο φυσικό  θα  τα πας πολύ καλα. Καλή αρχή. 

Δεν ξέρω βιταμίνες που βοηθούν την συλιξη. Έχει βιταμίνες που είναι ιδικά για το ενδομήτριο???

Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Δεν ξέρω βιταμίνες που βοηθούν την συλιξη. Έχει βιταμίνες που είναι ιδικά για το ενδομήτριο???

Για το ενδομήτριο συνήθως πριν το μήνα της εμβρυομεταφορας, 2-3 μήνες πριν, παίρνουμε Ε, fish oil.. Εσυ ποιες βιταμίνες παίρνεις; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Για το ενδομήτριο συνήθως πριν το μήνα της εμβρυομεταφορας, 2-3 μήνες πριν, παίρνουμε Ε, fish oil.. Εσυ ποιες βιταμίνες παίρνεις; 

Πολυβιταμίνες για γονιμότητα είναι ..... Κορίτσι μου. Και σήμερα μου τις έδωσε.... Και εμβρυομεταφορα μάλλον θα γίνει σε 7 ημέρες περίπου... Δεν ξέρουμε ακόμα... Έχει μεγάλη σημασία οι βιταμίνες??? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Πολυβιταμίνες για γονιμότητα είναι ..... Κορίτσι μου. Και σήμερα μου τις έδωσε.... Και εμβρυομεταφορα μάλλον θα γίνει σε 7 ημέρες περίπου... Δεν ξέρουμε ακόμα... Έχει μεγάλη σημασία οι βιταμίνες??? 

Στα δανεικα θεωρω μονο για το ενδομητριο...Και συνηθως εχουν αποτελεσμα σε βαθος χρονου.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Mammy76 είπε:

Ποιον θεωρειτε καλυτερο στις ivf με δωρεα και γιατι???

Συμφωνα παντα με το φορουμ κ τα στατιστικα του, πιο πολλες επιτυχιες εχει ο Τσιρι.... Νομιζω σ αυτον εισαι. Βρισκει αμεσα δοτρια , σε ξεσκονιζει σε εξετασεις, δεν εχει κολλημα με φλεγμονες, κανει ετ πολλες φορες σε φυσικο κυκλο, δινει καλα ωαρια.

Απο δυο κοριτσια του φορουμ, βλεπω καλα αποτελεσματα κ σε Παπαθα.........Πολλες βλαστοκυστες κ επιτυχια με την πρωτη. Επισης καλος ως ανθρωπος.

Θα ηταν αδικο να μην αναφερθω στο γιατρο μου, τον Χριστοφ..........Καλη οργανωση στο κεντρο, ευγενεια, καλοι καταρτισμενοι συνεργατες, σωστες προεμφυτευτικες εξετασεις και  καλα αποτελεσματα(δυο κοριτσια απο εδω εχουμε πετυχει)Μειον, αργει να βρει δοτρια

Εχουμε κ ενα κοριτσι εδω που πετυχε με δωρεα στον Σφακ. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Κοιτα κ εμενα στην αρχη ουτε να το ακουσει. Τωρσ πεταει η σκουφια του. Του πιπιλιζα το αυτι κ το επαιζα κακομοιρα! Με τον αντρα μου παντα πιανει η στρατηγικη το κακομοιρο εγω! Λιγο λιγο θελει!

Χαίρομαι που το ξεπέρασες! Τώρα είσαι έγκυος? Σε ποιό γιατρό είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoulitsa75 said:

Χαίρομαι που το ξεπέρασες! Τώρα είσαι έγκυος? Σε ποιό γιατρό είσαι?

I wish!! Θα κανουμε συναντηση με Παπαθα κσι Τσιρι οταν ερθουμε Ελλαδα τον αλλο μηνα κ θα προχωρησουμε με εναν απο τους 2! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας!

Εκανα την αυχενική διαφάνεια και την Papp A και όλα ειναι πολύ καλά. Ο γιατρός μου είπε αν θέλω μπορώ να κάνω και τη ΝΙΠΤ χωρίς να υπάρχει καποια ενδειξη.

Υπάρχει κάποια κοπέλα κυρίως με διδυμάκια που να την έκανε; Πολύ θα με βοηθούσε να πάρω απόφαση.

Διάβασα κάποια πράγματα για την εξέταση αυτή και λένε ότι υπάρχει αδυναμία αξιοπιστίας της αν υπάρχει δίδυμη κύηση. Εγώ είμαι σε αυτήν την περίπτωση.

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...