Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, anoulious είπε:

Το ίδιο σκέφτηκα και εγώ. Είμαι σχεδον σίγουρη ότι είναι Ρομά. Η περιγραφή ταιριάζει απολυτα

Ειμαι σίγουρη για αυτό. 

Περίμενε να βρεθεί άλλη δοτρια, μακάρι να γίνει γρήγορα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

8 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Το ίδιο σκέφτηκα και εγώ. Είμαι σχεδον σίγουρη ότι είναι Ρομά. Η περιγραφή ταιριάζει απολυτα

Ειμαι σίγουρη για αυτό. 

Καλύτερα να περιμένεις άλλη δοτρια. Είναι προφανές ότι δεν την θέλεις. Και είναι δικαίωμα σου. Γενικά να ξέρεις όμως ότι η κληρονομικότητα είναι περίεργο πράγμα. Μπορεί να βρεις δοτρια ξανθιά γαλανοματα και ο άντρας σου να είναι ξανθός γαλανοματης και το μωρό να βγει μελαχρινό γιατί κάποιος προπάππος ήταν μελαχρινός. Η ξαδέρφη μου πολύ μελαχρινή, ο άντρας της επίσης, το δεύτερο παιδάκι τους ενώ εμφανισιακά είναι ίδιο ο πατέρας τους, είναι άσπρο και ξανθό. Οπότε σε αυτό το θέμα δεν υπάρχει καμία εγγύηση. Τώρα σε ότι αφορά την ηλικία, δεν είναι πάντα όσο πιο μικρή τόσο πιο καλά. Η δική μου ήταν 35. Μάλλον θα ήταν και η τελευταία φορά που έδινε αφού αυτό είναι το ηλικιακό όριο που προβλέπει ο νόμος. Ο γιατρός μου την επέλεξε γιατί είχε δώσει δύο εγκυμοσύνες και θεώρησε ότι ήταν καλύτερα μια δοκιμασμένη από μια μικρή. Οι δικές μου πιθανότητες εξαιτίας του ιστορικού μου και της κατάστασης της μήτρας μου ήταν λιγότερες από το μέσο όρο με τα δανεικά. Παρόλα αυτά με την πρώτη φορά έκανα το γιο μου και με τη δεύτερη πάλι έμεινα έγκυος. Οπότε και η ηλικία είναι σχετική τελικά. 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Troia said:

Στο κέντρο εξωσωματικής του Ιασώ έχω δει (προ covid) ολόκληρη οικογένεια ρομά που περιμέναν μία δική τους να βγει από το χειρουργείο. Όταν ρώτησα, μου είπαν ότι κάνουν κι εκείνοι εξωσωματική όπως εμείς, αλλά δεν με έπεισαν. Πιστεύω ότι ένα μεγάλο ίσως group από δότριες είναι και οι ρομά...Έτσι εξηγούνται ίσως και οι μικρές ηλικίες που λένε και ότι ήδη σε αυτές έχουν παιδιά...

Άντε ρε έπρεπε να έρθω Ελλάδα να πάρω δοτρια. Εγώ Είμαι σκουρι επιδερμίδα και η δοτρεια μου είναι απο Ρουμανία.....

Κορίτσια μου εγώ το μόνο που σκέφτομαι να είναι υγείες και έξυπνο..... 

Just now, alina80 said:

Καλύτερα να περιμένεις άλλη δοτρια. Είναι προφανές ότι δεν την θέλεις. Και είναι δικαίωμα σου. Γενικά να ξέρεις όμως ότι η κληρονομικότητα είναι περίεργο πράγμα. Μπορεί να βρεις δοτρια ξανθιά γαλανοματα και ο άντρας σου να είναι ξανθός γαλανοματης και το μωρό να βγει μελαχρινό γιατί κάποιος προπάππος ήταν μελαχρινός. Η ξαδέρφη μου πολύ μελαχρινή, ο άντρας της επίσης, το δεύτερο παιδάκι τους ενώ εμφανισιακά είναι ίδιο ο πατέρας τους, είναι άσπρο και ξανθό. Οπότε σε αυτό το θέμα δεν υπάρχει καμία εγγύηση. Τώρα σε ότι αφορά την ηλικία, δεν είναι πάντα όσο πιο μικρή τόσο πιο καλά. Η δική μου ήταν 35. Μάλλον θα ήταν και η τελευταία φορά που έδινε αφού αυτό είναι το ηλικιακό όριο που προβλέπει ο νόμος. Ο γιατρός μου την επέλεξε γιατί είχε δώσει δύο εγκυμοσύνες και θεώρησε ότι ήταν καλύτερα μια δοκιμασμένη από μια μικρή. Οι δικές μου πιθανότητες εξαιτίας του ιστορικού μου και της κατάστασης της μήτρας μου ήταν λιγότερες από το μέσο όρο με τα δανεικά. Παρόλα αυτά με την πρώτη φορά έκανα το γιο μου και με τη δεύτερη πάλι έμεινα έγκυος. Οπότε και η ηλικία είναι σχετική τελικά. 

Αυτό είναι αλήθεια.... Και μένα η αδερφή μου μελαχρινή με πολυ σκουρα επιδερμηδα οπως εμενα και ο γαπρος μου μελαχρινος η κορη τους η πρωτη ασπρη καστανοξανθα μαλλια. Ετσι ηταν η μαμα μου.....

Ενοητε να κανείς ότι νιώθεις. Μη το καταπιέσει.....χαλάρωσε.... Και σκεφτου ήρεμα....

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Περίμενε ! Για να στο τόνισαν εγω πιστεύω οτι μπορει να ειναι και Ρομά, οποτε να ειναι πολυ δυνατό το dna και να το ξέρουν.

 Όχι οτι ειναι κακό αλλα ειναι η πρώτη σκέψη σε μια τέτοια εικόνα, λες να ειναι δικο τους το παιδακι ;

 

6 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Περίμενε ! Για να στο τόνισαν εγω πιστεύω οτι μπορει να ειναι και Ρομά, οποτε να ειναι πολυ δυνατό το dna και να το ξέρουν.

 Όχι οτι ειναι κακό αλλα ειναι η πρώτη σκέψη σε μια τέτοια εικόνα, λες να ειναι δικο τους το παιδακι ;

Για το Ιακεντρο Θεσ/νικης ακουγοταν εντονα οτι εχουν Ρομα δοτριες.Δεν ξερω αν ειναι του ιδιου ιδιοκτητη το κεντρο,με το Ιακεντρο Αθηνων 

Just now, Blondie 2020 είπε:

Χωρις να θελω ν προσβαλω, μπορεις να αποκλεισεις ενσ γκρουπ η κσποισ εθνικοτητα οταν ρωτσνε τι ψσχνουμε για δοτρια; 

Ναι μπορεις

Just now, alina80 είπε:

Καλύτερα να περιμένεις άλλη δοτρια. Είναι προφανές ότι δεν την θέλεις. Και είναι δικαίωμα σου. Γενικά να ξέρεις όμως ότι η κληρονομικότητα είναι περίεργο πράγμα. Μπορεί να βρεις δοτρια ξανθιά γαλανοματα και ο άντρας σου να είναι ξανθός γαλανοματης και το μωρό να βγει μελαχρινό γιατί κάποιος προπάππος ήταν μελαχρινός. Η ξαδέρφη μου πολύ μελαχρινή, ο άντρας της επίσης, το δεύτερο παιδάκι τους ενώ εμφανισιακά είναι ίδιο ο πατέρας τους, είναι άσπρο και ξανθό. Οπότε σε αυτό το θέμα δεν υπάρχει καμία εγγύηση. Τώρα σε ότι αφορά την ηλικία, δεν είναι πάντα όσο πιο μικρή τόσο πιο καλά. Η δική μου ήταν 35. Μάλλον θα ήταν και η τελευταία φορά που έδινε αφού αυτό είναι το ηλικιακό όριο που προβλέπει ο νόμος. Ο γιατρός μου την επέλεξε γιατί είχε δώσει δύο εγκυμοσύνες και θεώρησε ότι ήταν καλύτερα μια δοκιμασμένη από μια μικρή. Οι δικές μου πιθανότητες εξαιτίας του ιστορικού μου και της κατάστασης της μήτρας μου ήταν λιγότερες από το μέσο όρο με τα δανεικά. Παρόλα αυτά με την πρώτη φορά έκανα το γιο μου και με τη δεύτερη πάλι έμεινα έγκυος. Οπότε και η ηλικία είναι σχετική τελικά. 

Συμφωνω. Επισης να επισημανω, οτι στη Βορεια Ελλαδα, οι επιδερμιδες ειναι πιο σκουρες σε σχεση με την Κεντρικη Ελλαδα. Στην πολη που καταγομαι ειναι οι πιο πολλοι ξανθοι πρασινοματες ενω στη Θεσσαλονικη, εχει πολλους μελαχρινους, χωρις φυσικα να ειναι ρομα. Ετσι ειναι κ ο αντρουλης μου κ το μωρο μας βγηκε καστανοξανθο. Προφανως η δοτρια ηταν ξανθια σαν εμενα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!! @anoulious Συγνώμη που πετάγομαι και εγώ, αλλά κατά την γνώμη μου & αυτά που ουσιαστικά με προβληματίζουν είναι άλλα θέματα κληρονομικότητας όπως οι ψυχικές διαταραχές ή ο καρκίνος και όχι τόσο η εμφάνιση. Βέβαια εννοείται ότι έχεις κάθε μα κάθε δικαίωμα να επιλέξεις ότι εσύ πιστεύεις ότι είναι καλύτερο για εσένα. Αυτά από εμένα! Και εγώ κορίτσια προχωράω με δανεικά μετά από 5 διεγέρσεις και έναν φυσικό, 2 βιοχημικές κυήσεις από εμβρυομεταφορά και μια από μόνη μου. Ετών 42! Δεν την παλεύω άλλο με τα φάρμακα και όλη την ματαίωση που ζούσα! Τώρα χαλαρά περιμένω με αγωνία να βρεθεί δότρια και να προχωρήσω και εγώ σ' αυτό το ταξίδι ♥️♥️♥️

  • Μου αρέσει 12

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

 

Για το Ιακεντρο Θεσ/νικης ακουγοταν εντονα οτι εχουν Ρομα δοτριες.Δεν ξερω αν ειναι του ιδιου ιδιοκτητη το κεντρο,με το Ιακεντρο Αθηνων 

Ναι μπορεις

Συμφωνω. Επισης να επισημανω, οτι στη Βορεια Ελλαδα, οι επιδερμιδες ειναι πιο σκουρες σε σχεση με την Κεντρικη Ελλαδα. Στην πολη που καταγομαι ειναι οι πιο πολλοι ξανθοι πρασινοματες ενω στη Θεσσαλονικη, εχει πολλους μελαχρινους, χωρις φυσικα να ειναι ρομα. Ετσι ειναι κ ο αντρουλης μου κ το μωρο μας βγηκε καστανοξανθο. Προφανως η δοτρια ηταν ξανθια σαν εμενα

Ο ιδιοκτήτης είναι ο ίδιος. Από τα αρνητικά του κέντρου. Το ξαναλέω ότι το χρώμα δεν είναι τόσο πρόβλημα αλλά μια υπερβαρη δότρια γιατί να είναι επιλογή μου?...Φοβαμαι οτι μπορει να κρύβει και άλλα θέματα υγείας. Τώρα που το σκέφτομαι είμαι σίγουρη ότι είναι Ρομά. Ταιριάζουν απόλυτα όλα όσα μου είπε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, SONIA79 said:

Καλημέρα κορίτσια!!! @anoulious Συγνώμη που πετάγομαι και εγώ, αλλά κατά την γνώμη μου & αυτά που ουσιαστικά με προβληματίζουν είναι άλλα θέματα κληρονομικότητας όπως οι ψυχικές διαταραχές ή ο καρκίνος και όχι τόσο η εμφάνιση. Βέβαια εννοείται ότι έχεις κάθε μα κάθε δικαίωμα να επιλέξεις ότι εσύ πιστεύεις ότι είναι καλύτερο για εσένα. Αυτά από εμένα! Και εγώ κορίτσια προχωράω με δανεικά μετά από 5 διεγέρσεις και έναν φυσικό, 2 βιοχημικές κυήσεις από εμβρυομεταφορά και μια από μόνη μου. Ετών 42! Δεν την παλεύω άλλο με τα φάρμακα και όλη την ματαίωση που ζούσα! Τώρα χαλαρά περιμένω με αγωνία να βρεθεί δότρια και να προχωρήσω και εγώ σ' αυτό το ταξίδι ♥️♥️♥️

Και μένα με προβληματίζουν οι κληρονομικές ασθένειες..... Αλλά και στη οικογένεια μου απο2 μια ηλικία και μετά έχουν διαβιτη..... Οπότε είναι ρουλέτα..... Και μετά δικά μας και με της δοτριας.... 

Να ειναι υγείες ..... Πανό από όλα ....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, SONIA79 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! @anoulious Συγνώμη που πετάγομαι και εγώ, αλλά κατά την γνώμη μου & αυτά που ουσιαστικά με προβληματίζουν είναι άλλα θέματα κληρονομικότητας όπως οι ψυχικές διαταραχές ή ο καρκίνος και όχι τόσο η εμφάνιση. Βέβαια εννοείται ότι έχεις κάθε μα κάθε δικαίωμα να επιλέξεις ότι εσύ πιστεύεις ότι είναι καλύτερο για εσένα. Αυτά από εμένα! Και εγώ κορίτσια προχωράω με δανεικά μετά από 5 διεγέρσεις και έναν φυσικό, 2 βιοχημικές κυήσεις από εμβρυομεταφορά και μια από μόνη μου. Ετών 42! Δεν την παλεύω άλλο με τα φάρμακα και όλη την ματαίωση που ζούσα! Τώρα χαλαρά περιμένω με αγωνία να βρεθεί δότρια και να προχωρήσω και εγώ σ' αυτό το ταξίδι ♥️♥️♥️

Συμφωνω απόλυτα. Δυστυχώς στα σοβαρά εμπιστευομαστε τις εξετάσεις που κάνει το κάθε κέντρο. Αλλά αφού έχεις επιλογη θα διάλεγες μια δότρια υπερβαρη; Και συγνώμη αν ακούγεται ρατσιστικό. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Ο ιδιοκτήτης είναι ο ίδιος. Από τα αρνητικά του κέντρου. Το ξαναλέω ότι το χρώμα δεν είναι τόσο πρόβλημα αλλά μια υπερβαρη δότρια γιατί να είναι επιλογή μου?...Φοβαμαι οτι μπορει να κρύβει και άλλα θέματα υγείας. Τώρα που το σκέφτομαι είμαι σίγουρη ότι είναι Ρομά. Ταιριάζουν απόλυτα όλα όσα μου είπε. 

Να κάνεις ότι σου λεει η καρδουλα σου...... Χαλαρά..... Περίμενες τόσο καιρό.....1-2 μήνες διάφορα δεν είναι κάτι.... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, anoulious είπε:

Συμφωνω απόλυτα. Δυστυχώς στα σοβαρά εμπιστευομαστε τις εξετάσεις που κάνει το κάθε κέντρο. Αλλά αφού έχεις επιλογη θα διάλεγες μια δότρια υπερβαρη; Και συγνώμη αν ακούγεται ρατσιστικό. 

Όχι θα επέλεγα ότι καλύτερο πιστεύω για εμένα και δεν θα προχωρούσα αν είχα αμφιβολίες. Θα έκανα "υπομονή" μέχρι να βρεθεί η κατάλληλη. Άσε καταλαβαίνω πολύ καλά την αγωνία, την προσμονή & την ανυπομονησία που νιώθεις για να προχωρήσεις... Τα ίδια νιώθω και εγώ... 

  • Μου αρέσει 5

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Συμφωνω απόλυτα. Δυστυχώς στα σοβαρά εμπιστευομαστε τις εξετάσεις που κάνει το κάθε κέντρο. Αλλά αφού έχεις επιλογη θα διάλεγες μια δότρια υπερβαρη; Και συγνώμη αν ακούγεται ρατσιστικό. 

Δεν είναι καθόλου ρατσιστικό... Θέλεις το παιδί που θα γεννηθεί να έχει τις καλύτερες προοπτικές. Η παχυσαρκία όπως και να το κάνουμε είναι θέμα που ταλαιπωρεί κόσμο. Και βέβαια ναι τα σοβαρά θέματα υγείας ελπίζουμε ότι τα κέντρα τα έχουν ελέγξει και το αφήνουμε πάνω τους αφού δε γίνεται αλλιώς. Πάντως ρε κορίτσια απορώ τώρα με αυτό αν όντως είναι Ρομά μιλάμε για άλλη φυλή...απορώ που το προτείνουν αν είναι έτσι... Μη παρεξηγηθω δεν έχω κανένα θέμα αλλά όταν λέμε ότι διαλέγουν δοτριες να 'μοιάζουν' η φυλή είναι το πρώτο που θα έπρεπε να κοιτάνε. Πχ θα έδιναν μια Κινέζα δότρια σε ένα ζευγάρι επειδή θα έμοιαζε κατά τα άλλα στη ληπτρια; Και οκ αν το ξέρει το ζευγάρι και πει δε με νοιάζει αλλάζει.

@anoulious υπομονή, δε μπορεί θα εμφανιστούν κι άλλες κοπέλες

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Δεν είναι καθόλου ρατσιστικό... Θέλεις το παιδί που θα γεννηθεί να έχει τις καλύτερες προοπτικές. Η παχυσαρκία όπως και να το κάνουμε είναι θέμα που ταλαιπωρεί κόσμο. Και βέβαια ναι τα σοβαρά θέματα υγείας ελπίζουμε ότι τα κέντρα τα έχουν ελέγξει και το αφήνουμε πάνω τους αφού δε γίνεται αλλιώς. Πάντως ρε κορίτσια απορώ τώρα με αυτό αν όντως είναι Ρομά μιλάμε για άλλη φυλή...απορώ που το προτείνουν αν είναι έτσι... Μη παρεξηγηθω δεν έχω κανένα θέμα αλλά όταν λέμε ότι διαλέγουν δοτριες να 'μοιάζουν' η φυλή είναι το πρώτο που θα έπρεπε να κοιτάνε. Πχ θα έδιναν μια Κινέζα δότρια σε ένα ζευγάρι επειδή θα έμοιαζε κατά τα άλλα στη ληπτρια; Και οκ αν το ξέρει το ζευγάρι και πει δε με νοιάζει αλλάζει.

@anoulious υπομονή, δε μπορεί θα εμφανιστούν κι άλλες κοπέλες

 

Και εγώ αναρωτιέμαι..Γιατι είμαι σίγουρη ότι είναι Ρομά. Και δε ζητήσαμε τίποτα από επίπεδο σπουδών δοτριας. Για να "εξασφαλίσουμε" ένα ελάχιστο νοητικο επίπεδο της δοτριας. Αλλά από τη συζήτηση που κάναμε επειδή ερχομασταν από μακρυά κατάλαβε κάποια πράγματα για εμάς... Αναρωτιέμαι.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, SONIA79 said:

Καλημέρα κορίτσια!!! @anoulious Συγνώμη που πετάγομαι και εγώ, αλλά κατά την γνώμη μου & αυτά που ουσιαστικά με προβληματίζουν είναι άλλα θέματα κληρονομικότητας όπως οι ψυχικές διαταραχές ή ο καρκίνος και όχι τόσο η εμφάνιση. Βέβαια εννοείται ότι έχεις κάθε μα κάθε δικαίωμα να επιλέξεις ότι εσύ πιστεύεις ότι είναι καλύτερο για εσένα. Αυτά από εμένα! Και εγώ κορίτσια προχωράω με δανεικά μετά από 5 διεγέρσεις και έναν φυσικό, 2 βιοχημικές κυήσεις από εμβρυομεταφορά και μια από μόνη μου. Ετών 42! Δεν την παλεύω άλλο με τα φάρμακα και όλη την ματαίωση που ζούσα! Τώρα χαλαρά περιμένω με αγωνία να βρεθεί δότρια και να προχωρήσω και εγώ σ' αυτό το ταξίδι ♥️♥️♥️

Καλη επιτυχια σου ευχομαι! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Καλύτερα να περιμένεις άλλη δοτρια. Είναι προφανές ότι δεν την θέλεις. Και είναι δικαίωμα σου. Γενικά να ξέρεις όμως ότι η κληρονομικότητα είναι περίεργο πράγμα. Μπορεί να βρεις δοτρια ξανθιά γαλανοματα και ο άντρας σου να είναι ξανθός γαλανοματης και το μωρό να βγει μελαχρινό γιατί κάποιος προπάππος ήταν μελαχρινός. Η ξαδέρφη μου πολύ μελαχρινή, ο άντρας της επίσης, το δεύτερο παιδάκι τους ενώ εμφανισιακά είναι ίδιο ο πατέρας τους, είναι άσπρο και ξανθό. Οπότε σε αυτό το θέμα δεν υπάρχει καμία εγγύηση. Τώρα σε ότι αφορά την ηλικία, δεν είναι πάντα όσο πιο μικρή τόσο πιο καλά. Η δική μου ήταν 35. Μάλλον θα ήταν και η τελευταία φορά που έδινε αφού αυτό είναι το ηλικιακό όριο που προβλέπει ο νόμος. Ο γιατρός μου την επέλεξε γιατί είχε δώσει δύο εγκυμοσύνες και θεώρησε ότι ήταν καλύτερα μια δοκιμασμένη από μια μικρή. Οι δικές μου πιθανότητες εξαιτίας του ιστορικού μου και της κατάστασης της μήτρας μου ήταν λιγότερες από το μέσο όρο με τα δανεικά. Παρόλα αυτά με την πρώτη φορά έκανα το γιο μου και με τη δεύτερη πάλι έμεινα έγκυος. Οπότε και η ηλικία είναι σχετική τελικά. 

Καλημέρα αλίνα και χρόνια πολλά. Τι εννοείς η κατάσταση της μήτρας σου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...