Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Andri M said:

Καλημέρα σου chitaneta, είμαστε στους ίδιους γιατρούς. Να σου πω την αλήθεια, ούτε με εμένα έκαναν καμία ιδιαίτερη συζήτηση. Δεν είχαμε και απαιτήσεις. Αλλά φαντάσου, δεν με έχουν δει χωρίς μάσκα :) 

Τώρα έχει ήδη κάνει ωοληψία στη δότρια και περιμένουμε! Τα χαρτιά στα οποία αναφέρεσαι, θα τα υπογράψεις όταν έρθει η ώρα στο Μητέρα. Απλώς θα πρέπει να έχετε εξετάσεις λοιμωδών σε ισχύ (max πριν από 6 μήνες). Ο σύζυγος έχει δώσει σπέρμα? 

Καλημερα κ καλη επιτυχια! Επειδη κ εγω στους ιδιους γιατρους θα παω, τι πληροφοριες σας ςχουν δωσει για τη δοτρια; κ σας ειπαν ποιες εξετασεις της κανουν; με το καλο να μεταφερεις τα εμβρυακια σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Andri M είπε:

Τώρα έχει ήδη κάνει ωοληψία στη δότρια και περιμένουμε! Τα χαρτιά στα οποία αναφέρεσαι, θα τα υπογράψεις όταν έρθει η ώρα στο Μητέρα. Απλώς θα πρέπει να έχετε εξετάσεις λοιμωδών σε ισχύ (max πριν από 6 μήνες). Ο σύζυγος έχει δώσει σπέρμα? 

Κατεψυγμένα τα παίρνετε?

Κορίτσια είμαστε χάλια. Ο σύζυγος  έχει μεγάλο θέμα να το αποδεκτεί, σε σημείο να κάνει πίσω, ενώ έχω ξεκινήσει η αγωγή και έχει βρεθεί δότρια. Λέει ότι κανείς δεν το κάνει αυτό, κι όλοι προσπαθούν με δικά τους. Δε βγάζω άκρη. Έχουμε ήδη βέβαια ένα παιδάκι, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν αισθάνομαι ένα κενό που δεν έχω άλλο.

  • Μπερδεμένη/-ος 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoulitsa75 said:

Κατεψυγμένα τα παίρνετε?

Κορίτσια είμαστε χάλια. Ο σύζυγος  έχει μεγάλο θέμα να το αποδεκτεί, σε σημείο να κάνει πίσω, ενώ έχω ξεκινήσει η αγωγή και έχει βρεθεί δότρια. Λέει ότι κανείς δεν το κάνει αυτό, κι όλοι προσπαθούν με δικά τους. Δε βγάζω άκρη. Έχουμε ήδη βέβαια ένα παιδάκι, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν αισθάνομαι ένα κενό που δεν έχω άλλο.

Κοριτσάκι μου ηρέμησε.... Κάνε του ένα ωραίο δείπνο οι δύο σας..... Και μήλα του πες του πόσο ανάγκη έχεις να κάνεις δεύτερο παιδι......

Κλάψε και λίγο.....

Και θα τον πησης....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 said:

Καλημερα κ καλη επιτυχια! Επειδη κ εγω στους ιδιους γιατρους θα παω, τι πληροφοριες σας ςχουν δωσει για τη δοτρια; κ σας ειπαν ποιες εξετασεις της κανουν; με το καλο να μεταφερεις τα εμβρυακια σου!

Καλησπέρα σου, ναι το θυμάμαι ότι θα πας στους ίδιους μόλις έρθεις! Με το καλό! Δεν ρώτησα τίποτα για τις εξετάσεις που κάνουν στη δότρια. Νομίζω ψιλοστάνταρντ είναι αυτά. Θα ρωτήσω την επόμενη φορά!

Μου είπαν ηλικία, στο περίπου το ύψος και χρώματα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M said:

Καλησπέρα σου, ναι το θυμάμαι ότι θα πας στους ίδιους μόλις έρθεις! Με το καλό! Δεν ρώτησα τίποτα για τις εξετάσεις που κάνουν στη δότρια. Νομίζω ψιλοστάνταρντ είναι αυτά. Θα ρωτήσω την επόμενη φορά!

Μου είπαν ηλικία, στο περίπου το ύψος και χρώματα. 

Αχ με το καλο!!! Αντε μια μια να ξεκιναμε!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Manoulitsa75 said:

Κατεψυγμένα τα παίρνετε?

Κορίτσια είμαστε χάλια. Ο σύζυγος  έχει μεγάλο θέμα να το αποδεκτεί, σε σημείο να κάνει πίσω, ενώ έχω ξεκινήσει η αγωγή και έχει βρεθεί δότρια. Λέει ότι κανείς δεν το κάνει αυτό, κι όλοι προσπαθούν με δικά τους. Δε βγάζω άκρη. Έχουμε ήδη βέβαια ένα παιδάκι, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν αισθάνομαι ένα κενό που δεν έχω άλλο.

Θα μπουν στην κατάψυξη γιατί δεν θα κάνω τώρα εμβρυομεταφορά. 

Βουρ προχωράτε! Ίσως αν διάβαζε λιγουλάκι αυτή την ενότητα του φόρουμ να πειθόταν? 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Αndri!

Η αλήθεια είναι οτι ούτε εμείς έχουμε ιδιαίτερες απαιτήσεις... Κι αυτό με την μάσκα δεν το είχα σκεφτεί χα χα

Άρα θα μας πούνε οταν είναι. Ακόμα ο σύζυγος δεν έχει δώσει σπέρμα. Με πιανει μια ανυπομονεσία...

Σας εύχομαι καλά αποτελεσματα! :)

1 hour ago, Andri M είπε:

Καλημέρα σου chitaneta, είμαστε στους ίδιους γιατρούς. Να σου πω την αλήθεια, ούτε με εμένα έκαναν καμία ιδιαίτερη συζήτηση. Δεν είχαμε και απαιτήσεις. Αλλά φαντάσου, δεν με έχουν δει χωρίς μάσκα :) 

Τώρα έχει ήδη κάνει ωοληψία στη δότρια και περιμένουμε! Τα χαρτιά στα οποία αναφέρεσαι, θα τα υπογράψεις όταν έρθει η ώρα στο Μητέρα. Απλώς θα πρέπει να έχετε εξετάσεις λοιμωδών σε ισχύ (max πριν από 6 μήνες). Ο σύζυγος έχει δώσει σπέρμα? 

Καλησπέρα Αndri!

Η αλήθεια είναι οτι ούτε εμείς έχουμε ιδιαίτερες απαιτήσεις... Κι αυτό με την μάσκα δεν το είχα σκεφτεί χα χα

Άρα θα μας πούνε οταν είναι. Ακόμα ο σύζυγος δεν έχει δώσει σπέρμα. Με πιανει μια ανυπομονεσία...

Σας εύχομαι καλά αποτελεσματα! :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, chitaneta said:

Καλησπέρα Αndri!

Η αλήθεια είναι οτι ούτε εμείς έχουμε ιδιαίτερες απαιτήσεις... Κι αυτό με την μάσκα δεν το είχα σκεφτεί χα χα

Άρα θα μας πούνε οταν είναι. Ακόμα ο σύζυγος δεν έχει δώσει σπέρμα. Με πιανει μια ανυπομονεσία...

Σας εύχομαι καλά αποτελεσματα! :)

Σε ευχαριστώ πολύ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, kallaki είπε:

Κοριτσάκι μου ηρέμησε.... Κάνε του ένα ωραίο δείπνο οι δύο σας..... Και μήλα του πες του πόσο ανάγκη έχεις να κάνεις δεύτερο παιδι......

Κλάψε και λίγο.....

Και θα τον πησης....

Κοριτσι τι έκανες; Δεν ξέρω αν το έγραψες κάπου νωρίτερα. Προχωρήστε σε εμβρυομεταφορα; 

8 ώρες πρίν, Manoulitsa75 είπε:

Κατεψυγμένα τα παίρνετε?

Κορίτσια είμαστε χάλια. Ο σύζυγος  έχει μεγάλο θέμα να το αποδεκτεί, σε σημείο να κάνει πίσω, ενώ έχω ξεκινήσει η αγωγή και έχει βρεθεί δότρια. Λέει ότι κανείς δεν το κάνει αυτό, κι όλοι προσπαθούν με δικά τους. Δε βγάζω άκρη. Έχουμε ήδη βέβαια ένα παιδάκι, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν αισθάνομαι ένα κενό που δεν έχω άλλο.

Η αλήθεια είναι όταν έχεις ήδη παιδακι είναι πιο δύσκολη η απόφαση. Συζήτησε μαζί του ότι δεν υπάρχει πια πιθανότητα να κάνετε μόνοι σας παιδί με δικο σας εντελώς γεννετικονλ υλικό. Και το θέμα αν θέλετε πολύ ένα δεύτερο παιδάκι ή όχι. Μη σταματάς προς το παρόν στην αγωγή. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Manoulitsa75 είπε:

Κατεψυγμένα τα παίρνετε?

Κορίτσια είμαστε χάλια. Ο σύζυγος  έχει μεγάλο θέμα να το αποδεκτεί, σε σημείο να κάνει πίσω, ενώ έχω ξεκινήσει η αγωγή και έχει βρεθεί δότρια. Λέει ότι κανείς δεν το κάνει αυτό, κι όλοι προσπαθούν με δικά τους. Δε βγάζω άκρη. Έχουμε ήδη βέβαια ένα παιδάκι, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν αισθάνομαι ένα κενό που δεν έχω άλλο.

κοιτα αυτη η αποφαση ειναι κατι που επρεπε απο την αρχη να το θελετε κ οι δυο παρα πολυ κ να συμφωνητε με την μεθοδο. δεν ειναι κατι απλο ειδικα επειδη εχετε ηδη ενα παιδι...

τι να πω ειναι κατι που μπορει να σας φερει στα ορια σας κ οχι στις καλες στιγμες που μπορει να σκεφτεσε (χαρουμενα μωρακια να παιζουν)πρεπει να σκεφτεις κ κατα ποσο θα αντεξει ασχημες στιγμες ο συζηγος για κατι που δεν ηθελε απο την αρχη πρεπει να σκεφτεσε κ αυτο το ενδεχομενο γιατι σιγουρα ολο το "φταιξιμο " θα πεσει πανω σου.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Κοριτσι τι έκανες; Δεν ξέρω αν το έγραψες κάπου νωρίτερα. Προχωρήστε σε εμβρυομεταφορα; 

Η αλήθεια είναι όταν έχεις ήδη παιδακι είναι πιο δύσκολη η απόφαση. Συζήτησε μαζί του ότι δεν υπάρχει πια πιθανότητα να κάνετε μόνοι σας παιδί με δικο σας εντελώς γεννετικο υλικό. Και το θέμα  είναι αν θέλετε πολύ ένα δεύτερο παιδάκι ή όχι. Μη σταματάς προς το παρόν στην αγωγή. 

 

Just now, anoulious είπε:

 

Ήθελα να προσθέσω ότι δυστυχώς είναι ένα ενδεχόμενο αυτό που γράφει η linaa και συμφωνώ απόλυτα. Και τα έκανα μαντάρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, anoulious said:

Κοριτσι τι έκανες; Δεν ξέρω αν το έγραψες κάπου νωρίτερα. Προχωρήστε σε εμβρυομεταφορα; 

Η αλήθεια είναι όταν έχεις ήδη παιδακι είναι πιο δύσκολη η απόφαση. Συζήτησε μαζί του ότι δεν υπάρχει πια πιθανότητα να κάνετε μόνοι σας παιδί με δικο σας εντελώς γεννετικονλ υλικό. Και το θέμα αν θέλετε πολύ ένα δεύτερο παιδάκι ή όχι. Μη σταματάς προς το παρόν στην αγωγή. 

Yes!!! Προχωρήσαμε στην εμβρυομεταφορα με 2 βλαστοκυστες και απο ότι μου είπε η εμβριολογος εξωτερικές....

Ξαπλώνω για 3 ημέρες και μετά χαλαρά να μην πιάνω κάτι βαρετό..... Χαλαρά.... Και απο Δευτέρα Δουλεια.... 

Just now, anna73 said:

κοριτσακια καλημερα και καλο μηνα σε ολους μας!!! σημερα εκανα υπερηχο και το ενδομητριο ηταν 7.01 η προγεστερονη 0.264 και η οιστροδιολη 300.6 ειναι καλα???

Εξαρτάτε σε πια μέρα είσαι.... Το σημαντικό τι σου είπε ο γιατρός σου....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Yes!!! Προχωρήσαμε στην εμβρυομεταφορα με 2 βλαστοκυστες και απο ότι μου είπε η εμβριολογος εξωτερικές....

Ξαπλώνω για 3 ημέρες και μετά χαλαρά να μην πιάνω κάτι βαρετό..... Χαλαρά.... Και απο Δευτέρα Δουλεια.... 

Εύχομαι ολόψυχα μια χοριακη τόσο υψηλή που να τη δεις και να ζαλιστεις! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...