Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Νανα82 είπε:

Καλησπέρα σας, σας παρακολουθώ παρά πολύ καιρό τώρα. Πρόσφατα είχα μια πολύ κακή εμπειρία, απέβαλα στις 17 εβδομάδες ο γιατρός μου με είχε πείσει ότι χρειάζομαι δανεικά ωάρια ενώ τελικά για τις αποτυχίες μου στις εξωσωματικές έφταιγε η χρόνια ενδομητριτιδα την οποία διαγνώσαμε με την εξέταση του νικα. Η σύλληψη ήταν με το φυσικό τρόπο, όλοι μου ζητούν να δώσω χρόνο και προσπαθήσω ξανά. Εγώ επειδή φοβαμαι πλέον και έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου στον μέχρι τώρα γιατρό μου θα ήθελα να μου πείτε τις γνώμες σας για όσους ασχολούνται με δανεικά ωάρια. Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια..

Καλημέρα, φυσική σύλληψη, 38 χρονών (αν το username σου δείχνει την ηλικία σου), αποβολή β' τριμήνου, διάγνωση νίκα για ενδομητρίτιδα και να σου λένε για ξένα ωάρια, κάτι δεν κολλάει εδώ...Κι εγώ θα είχα χάσει την εμπιστοσύνη μου στη θέση σου...Επειδή δεν θέλω να κουράσω τις κοπέλες σε αυτό το topic, σου στέλνω προσωπικό μήνυμα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

11 ώρες πρίν, pocm είπε:

Για το αποτέλεσμα λεω δεν είναι απλό. Ας μας πουν όσες πέτυχαν με δωρεα. Πόσους κύκλους έκαναν. Γιατι από ότι κατάλαβα τελικά τα ποσοστά είναι όσα μιας νέας κοπέλας. Δηλ ΜΟ 3-4 κύκλοι??? 

 

Τίποτα δεν είναι απλό. Εμάς ο γιατρός μας είχε πει να μην ξεσηκωνόμαστε από τα υψηλά ποσοστά, ότι δεν είναι τόσο απλό και υπάρχουν πολλοί παράγοντες που παίζουν ρόλο. Αν και εμείς είμαστε μάλλον από τους τυχερούς -αποκτησαμε το πρώτο μας παιδάκι με την πρώτη προσπάθεια με δανεικά. Και τώρα είμαι έγκυος στο δεύτερο (πρώτη εμβρυομεταφορα, με κατεψυγμένα έμβρυα από την ίδια δοτρια). Τίποτα δεν είναι απλό. Και ψυχολογικά και οικονομικά. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς η εμπιστοσύνη χάθηκε γιατί η απάντηση στο τι μπορεί να συνεβει ήταν δεν ξέρουν,  χάθηκε γιατί έμεινα έγκυος οταν μεν είχε καταλαγιάσει η ενδομητριτιδα αλλά δεν είχε φύγει τελειως οι ιδιοι αδιαφόρησαν  ώστε να πάρω κάποια αντιβίωση.. Σκέφτομαι να πάω στο σφακιαν... που έχει εμπειρία με το νικα και όλα αυτό....εσείς τι λέτε;;;τα π

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νανα82 είπε:

Καταρχάς η εμπιστοσύνη χάθηκε γιατί η απάντηση στο τι μπορεί να συνεβει ήταν δεν ξέρουν,  χάθηκε γιατί έμεινα έγκυος οταν μεν είχε καταλαγιάσει η ενδομητριτιδα αλλά δεν είχε φύγει τελειως οι ιδιοι αδιαφόρησαν  ώστε να πάρω κάποια αντιβίωση.. Σκέφτομαι να πάω στο σφακιαν... που έχει εμπειρία με το νικα και όλα αυτό....εσείς τι λέτε;;;τα π

Πάρε μία γνώμη από κάποιον λοιμωξιολόγο για το θέμα. Κάποια κοπέλα είχε γράψει για κάποιον που ειδικεύεται στις συγκεκριμένες λοιμώξεις. Κάποια θέματα βγαίνουν έξω από τα στενά όρια της γυναικολογίας...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Ευχαριστουμε πολύ. Να χαίρεσαι τα παιδακια σου. 

Χωρίς να είμαι η σούπερ τυχερη, μάλλον είμαι ακριβώς το ανάποδο θεωρώ όπως η περίπτωση μου δεν είναι συνηθισμένη με τοσα αρνητικά τόσα χρόνια έτσι και η περίπτωση που αναφέρεις 5 χρόνια 3-4 δότριες δεν είναι επίσης συνηθισμένη. Κοπέλα όπως οι περισσότερες από εμάς που έχει ψάξει τα πάντα από σπέρμα, αιματολογικά, ενδοκρινολογικα, μήτρα κλπ δύσκολα θα φτάσει τις 4 δότριες εγώ θεωρω ούτε τις τρεις. Δηλαδή μιλάμε για τουλάχιστον 6 εμβρυομεταφορες (2 προσπάθειες από 3 δότριες).. 

Καλή επιτυχία. Αυτή θα είναι η τυχερη. 

Κι εμένα αυτό μου φαίνεται το λογικο όπως το λες 3-4 κύκλοι δηλαδη (περιπου ΜΟ) και έχει βάση διότι μια νέα κοπέλα ΜΟ 3-4 κύκλους θέλει. Φυσικά ξερω περίπτωση με δικά τους με την πρώτη και μικρούλες κ μεγαλούτσικες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Νανα82 είπε:

Καταρχάς η εμπιστοσύνη χάθηκε γιατί η απάντηση στο τι μπορεί να συνεβει ήταν δεν ξέρουν,  χάθηκε γιατί έμεινα έγκυος οταν μεν είχε καταλαγιάσει η ενδομητριτιδα αλλά δεν είχε φύγει τελειως οι ιδιοι αδιαφόρησαν  ώστε να πάρω κάποια αντιβίωση.. Σκέφτομαι να πάω στο σφακιαν... που έχει εμπειρία με το νικα και όλα αυτό....εσείς τι λέτε;;;τα π

Θα το ψάξεις λιγο και θα βρεις έναν γιατρό που σου εμπνέει εμπιστοσύνη . Αξίζει να προσπαθήσεις λιγο ακόμη με τα δικά σου, ειδικά τωρα που εχεις βρει ποιο ειναι το πρόβλημα. Τα δανεικά μπορούν να περιμένουν . Λυπάμαι πολυ για την απώλεια σου, όσες το έχουμε περάσει ξερουμε πολυ καλα ποσο δυςκολο ειναι. Εχεις δύναμη μεσα σου ομως να το παλέψεις κι αλλο, μην τα παρατας. Εμεις ειμαστε εδω για οτι χρειαστείς 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Είμαι λίγο στα χαμένα με το θέμα του γιατρού. Ο συγκεκριμένος ήταν ο τρίτος στον οποίο πήγα. Σαν άνθρωπος στάθηκε δεν μπορώ να πω αλλά μου έδινε την εντύπωση ότι κουράστηκε από εμένα, προχθές μου είπε ότι είναι δύσκολη περίπτωση απογοητευμένα. Γνώμες για γιατρός έχουμε;;

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Διαβαζα αρθρα που λενε μεσο ορο 3 προσπαθειες και σπανια 4 με 5. Ποσοστο επιτυχιας την πρωτη φορα 55 με 60%. Με την ιδια δοτρια.

Απο εδω στο φορουμ θυμαμαι το Τουτουνι με την πρωτη, νομιζω κ η Ραφαελα με την πρωτη, η thia με τη δευτερη κ η Μαιρη μας με την 3η νομιζω; ας εμπλουτισουμε τη λιστα αν θυμαστε αλλες κοπελες!

Α και η aurorahope κ η Papy με την πρωτη!

Αρα εχουμε

Μary:3η φορά, 1 δοτρια,            Ραφαελιτσα :1η φορά

Τουτουνι:2η φορα, 2 δότρια;     Papy :1η φορα

Τhia:2η φορα, 1 δοτρια              Ιnglaterra:1η φορά 

                                                        Αυrorahope:1η φορα

                                                        Τsini: 1η φορά; 

                                                        Αlina80:1η φορά.

                                                        Fleabag :1η φορα

Σε όσες έβαλα, ερωτηματικο είναι γιατί δεν είμαι σίγουρη. Αν υπάρχουν και άλλα κορίτσια ας μας πούνε.. 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious said:

Αρα εχουμε

Μary:3η φορά, 1 δοτρια,            Ραφαελιτσα :1η φορά

Τουτουνι:2η φορα, 2 δότρια;     Papy :1η φορα

Τhia:2η φορα, 1 δοτρια              Ιnglaterra:1η φορά 

                                                        Αυrorahope:1η φορα

                                                        Τsini: 1η φορά; 

                                                        Αlina80:1η φορά. 

Σε όσες έβαλα, ερωτηματικο είναι γιατί δεν είμαι σίγουρη. Αν υπάρχουν και άλλα κορίτσια ας μας πούνε.. 

To Τουτουνι νομιζω ηταν η πρωτη φορα με δωρεα που πετυχε. Το εξωμητριο ηταν πριν με δικα της. Επισης κ μια κοπελα fleabag νομιζω λεγεται που πετυχε με την πρωτη;

Καλα φαινονται τα αποτελεσματα παντως ε;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Αρα εχουμε

Μary:3η φορά, 1 δοτρια,            Ραφαελιτσα :1η φορά

Τουτουνι:2η φορα, 2 δότρια;     Papy :1η φορα

Τhia:2η φορα, 1 δοτρια              Ιnglaterra:1η φορά 

                                                        Αυrorahope:1η φορα

                                                        Τsini: 1η φορά; 

                                                        Αlina80:1η φορά. 

Σε όσες έβαλα, ερωτηματικο είναι γιατί δεν είμαι σίγουρη. Αν υπάρχουν και άλλα κορίτσια ας μας πούνε.. 

Εγώ τρεις φορές με δότρια πάντως απέτυχα τώρα θα δοκιμάσω με άλλη

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 ώρες πρίν, kallaki είπε:

Σε ευχαριστούμε....... Η αλήθεια δεν είναι απλή η διαδικασία......χρειάζεστε πολύ υπομονή .... Νεύρα..... Επιμονή... Λεφτά.....

Το είπα και το ξαναλέω και όσο θα χρειαστη θα το λέω...... Το 2021 είναι η χρονιά μας. .... Αν δεν είναι αυτη την φορά θα είναι η επόμενη .... Η παρά επόμενη...:::)))))××××××

 

Και εγώ θα ήθελα να ξέρω σε πόσους κύκλους τα κατάφεραν με δοτρια....

Σε ευχαριστούμε......:::)))×××

εγω με την πρώτη  κοριτσια...εκανε 3 δοκιμαστικόυς για το ενδομητριο με σικλακουρ κ ντερμιστιλ κ τσουπ εχω εναν κοκοβιο που μπουσαλει ποια κ ανεβαίνει παντού 

13 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Ναι και εγώ θα παρακαλούσα τα κορίτσια που πέτυχαν (προχωρημένη κυηση) με δωρεά να μας γραψουν με ποια προσπάθεια πέτυχαν. Να κάνουμε μια μίνι στατιστική. Εγώ θεωρω μέσος όρος 2-3 προσπάθειες. 

εγω με την πρωτη κορίτσια 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Αρα εχουμε

Μary:3η φορά, 1 δοτρια,            Ραφαελιτσα :1η φορά

Τουτουνι:2η φορα, 2 δότρια;     Papy :1η φορα

Τhia:2η φορα, 1 δοτρια              Ιnglaterra:1η φορά 

                                                        Αυrorahope:1η φορα

                                                        Τsini: 1η φορά; 

                                                        Αlina80:1η φορά. 

Σε όσες έβαλα, ερωτηματικο είναι γιατί δεν είμαι σίγουρη. Αν υπάρχουν και άλλα κορίτσια ας μας πούνε.. 

Δύο φορές με την πρώτη (ίδια δοτρια )-φρεσκα τριών ημερών την πρώτη φορά, κατεψυγμένα που εξελίχθηκαν σε βλαστοκυστες την δεύτερη φορά. - Τα λέω γιατί τελικά πιστεύω ότι αν θα είναι φρέσκα ή όχι, τριών ημερών ή πέντε ίσως δεν παίζει καθοριστικό παράγοντα. 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, SONIA79 είπε:

Και αν είσαι τυχερή και έχεις κάβα έμβρυα για παράδειγμα όπως εσύ που πετύχεις στην τρίτη εμβρυομεταφορά. Όντως είναι πολυπαραγοντικό & είναι και θέμα τύχης... Αυτές τις ημέρες είμαι σε αναμμένα κάρβουνα... 

H αληθεια ειναι οτι σ εμας η γονιμοποιηση πηγε πολυ καλα, αν και ειχαμε θεμα με το σπερμα. Ημουν και σε καλο εμβρυολογικο.Αν και ειχα τις ατυχιες, αυτο μ εσωσε

9 ώρες πρίν, inglaterra είπε:

Κορίτσια γεια σας! Ειμαι λίγο «παλιά» στο φόρουμ. Απλά απο καιρο σε καιρό διαβάζω τα νέα των κοριτσιων και ας μην συμμετέχω. 

Για να απαντήσω στην anoulious εγω έκανα μια μόνο προσπάθεια με δωρεά ωαριων και έχω σήμερα διδυμακια ενός έτους.  :-D Ειχα κάνει νωρίτερα μια προσπάθεια με δικα μου ωάρια αλλά δεν ήταν επιτυχής. Να πω ότι δεν είχα κάποιο πρόβλημα υγείας, το «πρόβλημα» ήταν η ηλικία και τα ωάρια προφανώς. 
 

Κορίτσια μου βρείτε σωστό γιατρο να σας καθοδηγήσει σωστά και προσπαθείστε. Αξίζει το αποτέλεσμα!:)
 

Κοπελα μου τι κανεις? Εισαι καλα? Τι κανουν τα παιδακια σου?

8 ώρες πρίν, Νανα82 είπε:

Καλησπέρα σας, σας παρακολουθώ παρά πολύ καιρό τώρα. Πρόσφατα είχα μια πολύ κακή εμπειρία, απέβαλα στις 17 εβδομάδες ο γιατρός μου με είχε πείσει ότι χρειάζομαι δανεικά ωάρια ενώ τελικά για τις αποτυχίες μου στις εξωσωματικές έφταιγε η χρόνια ενδομητριτιδα την οποία διαγνώσαμε με την εξέταση του νικα. Η σύλληψη ήταν με το φυσικό τρόπο, όλοι μου ζητούν να δώσω χρόνο και προσπαθήσω ξανά. Εγώ επειδή φοβαμαι πλέον και έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου στον μέχρι τώρα γιατρό μου θα ήθελα να μου πείτε τις γνώμες σας για όσους ασχολούνται με δανεικά ωάρια. Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια..

Καλησπερα!Εφοσοσν διαγνωστηκε ενδομητριτιδα, που μαλλον εφταιγε για την αποβολη(πιθανον λοιμωξη επαθες), ποιος ο λογος να κανεις με ξενα? Μηπως σου βρηκαν θεμα στα ωαρια?

Just now, anoulious είπε:

Αρα εχουμε

Μary:3η φορά, 1 δοτρια,            Ραφαελιτσα :1η φορά

Τουτουνι:2η φορα, 2 δότρια;     Papy :1η φορα

Τhia:2η φορα, 1 δοτρια              Ιnglaterra:1η φορά 

                                                        Αυrorahope:1η φορα

                                                        Τsini: 1η φορά; 

                                                        Αlina80:1η φορά. 

Σε όσες έβαλα, ερωτηματικο είναι γιατί δεν είμαι σίγουρη. Αν υπάρχουν και άλλα κορίτσια ας μας πούνε.. 

Πολυ σωστα!Και ποσες αλλες στην αρχη του τοπικ πιο παλιες, οταν εγραφε η Κοκκινομαλλα,πετυχαν με την πρωτη.Η Κοκκινομαλλα βεβαια πετυχε με τη 2η φορα με αλλη δοτρια αν θυμαμαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μου πρότειναν τα ωάρια πριν την εγκυμοσύνη γιατί δεν πίστευαν ότι Νικας δεν είναι σοβαρή εξέταση. Φαντάσου πριν μου πουν για δανεικά ωάρια είχα κάνει διέγερση γονιμοποίηση με δότη σπέρματος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 είπε:

To Τουτουνι νομιζω ηταν η πρωτη φορα με δωρεα που πετυχε. Το εξωμητριο ηταν πριν με δικα της. Επισης κ μια κοπελα fleabag νομιζω λεγεται που πετυχε με την πρωτη;

Καλα φαινονται τα αποτελεσματα παντως ε;

Οχι το Τουτουνι ειχε κανει με τα δικα της και δεν ειχε αποτελεσμα. Μετα πηγε σε δωρεα, επαθε το εξωμητριο, ιδια περιπτωση με μενα. Στη συνεχεια αλλαξε γιατρο και δοτρια και πετυχε διδυμα. Αρα με τη δευτερη.

Η Fleabag ηταν στο γιατρο μου, εκανε δυο φορες με δοτρια, αποτελεσμα μηδεν, πηγε στην Αθηνα στον Παρασ......... με αλλη δοτρια, παλι τιποτα και μετα πηγε στον Τσιρι... κι εκανε διδυμα. Αρα με την τεταρτη φορα, τριτη δοτρια

Just now, Νανα82 είπε:

Μου πρότειναν τα ωάρια πριν την εγκυμοσύνη γιατί δεν πίστευαν ότι Νικας δεν είναι σοβαρή εξέταση. Φαντάσου πριν μου πουν για δανεικά ωάρια είχα κάνει διέγερση γονιμοποίηση με δότη σπέρματος.

Χωρις να ειμαι ειδικη, στην αποβολη β τριμηνου, νομιζω δεν φταει το εμβρυο αλλα οι λοιμωξεις στη μητρα. Μαλλον πρεπει να μιλησεις μ εναν καλο γυναικολογο

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...