Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Maroxmarox είπε:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα μου είχε συστήσει 400mg ο ενδοκρινολογος, έπαιρνα 2 χάπια των 200 της εταιρείας smile που ήταν σχετικά οικονομικες. Επιπλέον έπαιρνα πολυβιταμινες pregnacare (είναι οικονομικές και τα συστατικά παρόμοια με τις γνωστές πανακριβες) και ενα χαπι τύπου glucophage (δεν είχα ζάχαρο αλλά μου ειπε ο ενδοκρινολογος ότι βοηθάει επίσης στην ποιότητα των ωαριων). Γενικα για ότι πάρεις ρώτα τον γιατρό σου πρώτα.

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, anoulious said:

Καλημέρα. Για αυτό στο πλάι πρόσθεσα τις κοπέλες που εχουν προσπάθειες σε εξέλιξη και έχουν ήδη κάποιες αποτυχιες. Είναι λίγο πιο πάνω το νέο πινακάκι. Θα προσθέσω και την Angel στις επιτυχίες. 

Α οκ νομιζα οτι το προσπαθεια σε εξελιξη σημαινει κυηση σε εξελιξη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Κοριτσια εχω μπερδευτει με τις ανοσολογικες εξετασεις που πρεπει να κανουμε. Εχω κανει μερικες αλλα υπαρχει κσποια στανταρ λιστα η ξερετε που μπορω νσ δω ποιες να κανω γιατι εδω δεν ξερουν την τυφλα τους, πρεπει να τους πω εγω ποιες θελω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 είπε:

Κοριτσια εχω μπερδευτει με τις ανοσολογικες εξετασεις που πρεπει να κανουμε. Εχω κανει μερικες αλλα υπαρχει κσποια στανταρ λιστα η ξερετε που μπορω νσ δω ποιες να κανω γιατι εδω δεν ξερουν την τυφλα τους, πρεπει να τους πω εγω ποιες θελω. 

Είναι ανάλογα με την περίπτωση. Η Τσεκούρα πρώτα σου παίρνει ιστορικό και μετά σου τσεκάρει τι πρέπει να κάνεις..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia said:

Είναι ανάλογα με την περίπτωση. Η Τσεκούρα πρώτα σου παίρνει ιστορικό και μετά σου τσεκάρει τι πρέπει να κάνεις..

Α οκ θα περιμενω να ερθω Ελλαδα τοτε, ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Blondie 2020 said:

Καλα λες!

Ναι να μη χανεις καιρό. Έτσι κ αλλιώς ειναι ειδικότητα που δε χρειάζεται κ αυτοπρόσωπη εξέταση. Κι εγώ τηλεφωνικά έκανα τα ραντεβου. Αυλη συνταγογραφηση κ καταθεση της αμοιβής σε τραπεζ λογαριασμο

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 είπε:

Α οκ θα περιμενω να ερθω Ελλαδα τοτε, ευχαριστω

Το γράφω και εδώ, το έγραψα και στο άλλο topic: Λόγω Covid, το Υπουργείο Υγείας κατάργησε όλα τα κλεισμένα ραντεβού στο Έλενα και θα ξανανοίξουν πάλι αύριο στις 12. Θα γίνονται όμως μόνο2 την εβδομάδα, οπότε θέλει υπομονή...Το γράφω για όποια ενδιαφέρεται. Το τηλεφωνικό ραντεβού και η άυλη είναι μία εναλλακτική, αλλά αυτές οι εξειδικευμένες εξετάσεις, καλό είναι να γίνονται σε εξειδικευμένα εργαστήρια επίσης...Και εκεί σου παίρνουν αίμα επί τόπου για τις εξετάσεις που κάνουν αυτοί. Για όσες δεν κάνουν, σου δίνουν παραπεμπτικό και σε παραπέμπουν αλλού...

Just now, Roda είπε:

Ναι να μη χανεις καιρό. Έτσι κ αλλιώς ειναι ειδικότητα που δε χρειάζεται κ αυτοπρόσωπη εξέταση. Κι εγώ τηλεφωνικά έκανα τα ραντεβου. Αυλη συνταγογραφηση κ καταθεση της αμοιβής σε τραπεζ λογαριασμο

Η Τσεκούρα είναι γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο. Δεν έχει αμοιβή. Είναι δωρεάν τα πάντα και το ραντεβού και οι εξετάσεις.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Troia said:

Το γράφω και εδώ, το έγραψα και στο άλλο topic: Λόγω Covid, το Υπουργείο Υγείας κατάργησε όλα τα κλεισμένα ραντεβού στο Έλενα και θα ξανανοίξουν πάλι αύριο στις 12. Θα γίνονται όμως μόνο2 την εβδομάδα, οπότε θέλει υπομονή...Το γράφω για όποια ενδιαφέρεται. Το τηλεφωνικό ραντεβού και η άυλη είναι μία εναλλακτική, αλλά αυτές οι εξειδικευμένες εξετάσεις, καλό είναι να γίνονται σε εξειδικευμένα εργαστήρια επίσης...Και εκεί σου παίρνουν αίμα επί τόπου για τις εξετάσεις που κάνουν αυτοί. Για όσες δεν κάνουν, σου δίνουν παραπεμπτικό και σε παραπέμπουν αλλού...

Η Τσεκούρα είναι γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο. Δεν έχει αμοιβή. Είναι δωρεάν τα πάντα και το ραντεβού και οι εξετάσεις.

Ναι το κατάλαβα απλώς αν η κοπέλα δεν προλαβαίνει να ερθει στην ελλάδα και ταυτόχρονα να τα συνδυάσει όλα -εναλλακτικά μπορεί να αποτανθεί σε ιδιώτη ιατρό. 

Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπέρα κορίτσια,

δεν γράφω συχνά, αλλά σας παρακολουθώ πολύ συχνά! @anoulious, πολύ χρήσιμη η λίστα!  Αν θέλεις μπορείς να βάλεις και εμένα, μία προσπάθεια με 1 δότρια - αρνητικό. Τώρα θα προσπαθήσω με 2η δότρια.

ο γιατρός με ενημέρωσε ότι έχουμε 4 βλαστοκύστες σαν τελικό αποτέλεσμα από τη δότρια. Ελπίζω σε αυτά τα 4 να κρύβονται τα παιδάκια μου και να πάνε όλα καλά..

Αυτά κορίτσια μου! 

 

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Roda είπε:

Ναι το κατάλαβα απλώς αν η κοπέλα δεν προλαβαίνει να ερθει στην ελλάδα και ταυτόχρονα να τα συνδυάσει όλα -εναλλακτικά μπορεί να αποτανθεί σε ιδιώτη ιατρό. 

Κι εγώ θέλω να ξανακάνω ανοσολογικό έλεγχο μετά από τη βιοχημική, αλλά δεν ξέρω κανέναν ιδιώτη. Ή μάλλον ξέρω έναν παθολογοανατόμο/ανοσολόγο, με τα αρχικά Β.Τ. και δικό του διαγνωστικό κέντρο, αλλά θα έλεγα σε όλες μακριά από αυτόν! Η ανοσολογία στην Ελλάδα δεν υπάρχει σαν ειδικότητα και εξασκείται συνήθως από αιματολόγους, οι οποίοι είναι ειδικοί πάνω σε αυτά. Δεν έχω ακούσει για κάποιον αξιόλογο ιδιώτη, στον οποίο να μπορείς να κλείσεις ραντεβού, δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια,

δεν γράφω συχνά, αλλά σας παρακολουθώ πολύ συχνά! @anoulious, πολύ χρήσιμη η λίστα!  Αν θέλεις μπορείς να βάλεις και εμένα, μία προσπάθεια με 1 δότρια - αρνητικό. Τώρα θα προσπαθήσω με 2η δότρια.

ο γιατρός με ενημέρωσε ότι έχουμε 4 βλαστοκύστες σαν τελικό αποτέλεσμα από τη δότρια. Ελπίζω σε αυτά τα 4 να κρύβονται τα παιδάκια μου και να πάνε όλα καλά..

Αυτά κορίτσια μου! 

 

Μπράβο σου κοριτσάκι μου...από την καρδιά μου σου εύχομαι ολόψυχα εκεί να κρύβονται τα παιδάκια σου!!!!!!

Κ θα κρύβονται!!!!!!

Με το καλό κορίτσι μου!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M said:

 

Καλησπέρα κορίτσια,

δεν γράφω συχνά, αλλά σας παρακολουθώ πολύ συχνά! @anoulious, πολύ χρήσιμη η λίστα!  Αν θέλεις μπορείς να βάλεις και εμένα, μία προσπάθεια με 1 δότρια - αρνητικό. Τώρα θα προσπαθήσω με 2η δότρια.

ο γιατρός με ενημέρωσε ότι έχουμε 4 βλαστοκύστες σαν τελικό αποτέλεσμα από τη δότρια. Ελπίζω σε αυτά τα 4 να κρύβονται τα παιδάκια μου και να πάνε όλα καλά..

Αυτά κορίτσια μου! 

 

Με το καλό!!! σίγουρα αυτά είναι τα παιδάκια σου!

Σημείωση!η πρώτη σου προσπάθεια ήταν φιάσκο..μην την υπολογίζεις 

Πολύ πολύ καλή επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Andri M said:

 

Καλησπέρα κορίτσια,

δεν γράφω συχνά, αλλά σας παρακολουθώ πολύ συχνά! @anoulious, πολύ χρήσιμη η λίστα!  Αν θέλεις μπορείς να βάλεις και εμένα, μία προσπάθεια με 1 δότρια - αρνητικό. Τώρα θα προσπαθήσω με 2η δότρια.

ο γιατρός με ενημέρωσε ότι έχουμε 4 βλαστοκύστες σαν τελικό αποτέλεσμα από τη δότρια. Ελπίζω σε αυτά τα 4 να κρύβονται τα παιδάκια μου και να πάνε όλα καλά..

Αυτά κορίτσια μου! 

 

Super!! Τα μωρακια σου ειναι! Ποτε πας για ετ;

Just now, Troia said:

Κι εγώ θέλω να ξανακάνω ανοσολογικό έλεγχο μετά από τη βιοχημική, αλλά δεν ξέρω κανέναν ιδιώτη. Ή μάλλον ξέρω έναν παθολογοανατόμο/ανοσολόγο, με τα αρχικά Β.Τ. και δικό του διαγνωστικό κέντρο, αλλά θα έλεγα σε όλες μακριά από αυτόν! Η ανοσολογία στην Ελλάδα δεν υπάρχει σαν ειδικότητα και εξασκείται συνήθως από αιματολόγους, οι οποίοι είναι ειδικοί πάνω σε αυτά. Δεν έχω ακούσει για κάποιον αξιόλογο ιδιώτη, στον οποίο να μπορείς να κλείσεις ραντεβού, δυστυχώς...

Α αυτον θα επαιρνα καλα που μου το ειπες!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 είπε:

Α αυτον θα επαιρνα καλα που μου το ειπες!

Μακριά!!! Κάποια κοπέλα είχε γράψει ότι η Λευκού από άποψη εξετάσεων είναι το ίδιο με την Τσεκούρα, αλλά απ' όσο γνωρίζω, δε δέχεται νέους ασθενείς...Ίσως αν έκανες μία προσπάθεια όμως...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...