Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, Troia είπε:

Μακριά!!! Κάποια κοπέλα είχε γράψει ότι η Λευκού από άποψη εξετάσεων είναι το ίδιο με την Τσεκούρα, αλλά απ' όσο γνωρίζω, δε δέχεται νέους ασθενείς...Ίσως αν έκανες μία προσπάθεια όμως...

Κι εγώ κορίτσια τις έχω δει και τις δύο( δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε μένα) .Κατέληξα στη Λευκού ωστόσο γιατί μου ταίριαζε περισσότερο κ γιατί η Τσεκούρα ήταν λιγάκι πιο απόλυτη στο ότι δε χρειαζομουν εξωσωματική.Τροια έκανες προσπάθεια ή κατάλαβα λάθος;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

On 3/12/2020 at 2:35 ΠΜ, angel23 είπε:

καλησπέρα σε όλες τις αγωνίστριες, μαχήτριες, μανούλες και εν δυνάμει μανούλες. Σας παρακολουθώ αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω. Ελπίζω η στατιστική της @anoulious να σας δώσει θάρρος και αισιοδοξία. Θα προσθέσω την περίπτωση μου στη στατιστική γιατί το μήνυμα που θέλω να περάσω είναι πως δεν είναι απαραίτητα όλα εύκολα και προφανή για όλους μας. Οι περισσότεροι (-ες στην περίπτωση μας) χρειάζεται να δώσουν αγώνα, να πέσουν και να ξανασηκωθούν πολλές φορές μέχρι να τα καταφέρουν. επί του θέματος: 4 φορές. Οι 2 πρώτες με μηδενική χοριακή. Η 3η με άλλη δότρια (άλλο κέντρο) βιοχημική και η 4η (άλλη δότρια) δίδυμα κορίτσια. έκανα υστεροσκόπιση. Δεν είχα προβλήματα με ενδομητρίτιδα. Είμαι παλαιότερη σειρά ( με @ΚΟΚΚΙΝΟΜΑΛΛΑ, @alina80, @inglaterra τις οποίες φιλώ και χαίρομαι που τις διαβάζω) αλλά με πολλές από εσάς έχουμε μιλήσει προσωπικά.

Είχα σκοπό να σας γράψω για κάποιες σκέψεις μου ή μάλλον αναμνήσεις που μου ήρθαν στη θύμηση πριν λίγες μέρες όταν στολίζαμε το δέντρο και είχα τις μικρές μου γύρω μου να κάνουν έναν μικρό χαμό. Όχι πολύ παλιά, 2 χρόνια πίσω, τέτοια περίοδο περίπου είχα πάρει το πρώτο μου αρνητικό ... ξέρετε πως είναι. Όλα μαύρα, απελπισία, δεν θα πετύχω ποτέ, "τι θέλω δέντρα και χριστουγεννιάτικη διακόσμηση, αυτά είναι για σπίτια με παιδιά". Σήμερα: τα κορίτσια μου σε λίγες μέρες γίνονται ενός έτους, είναι πανέμορφες και πανέξυπνες και δεν αφήνουν τίποτε μέσα στο σπίτι στη θέση του. Το μόνο κοινό του τότε και του τώρα είναι "τι το θέλουμε το δέντρο αφού για να μην το βρούμε κάτω  και τα κορίτσια με το αστέρι στο κεφάλι τους και τα λαμπάκια τυλιγμένα γύρω τους να κάνουν τα στολίδια, πρέπει να το περιφράξουμε". Σας αγαπώ και σας εκτιμώ όλες. Εύχομαι, δύναμη, υπομονή και επιμονή και πιστεύω βαθιά μέσα μου πως αργά ή γρήγορα θα τα καταφέρετε !

Θυμαμαι, πολυ καλα την ιστορια σου! Ησουν απ τις πρωτες που μου εδωσε ελπιδες!

Νομιζω οτι ολες που φαγαμε τα μουτρα μας και μας πηρε πανω απο δυο φορες να τα καταφερουμε, θελουμε να  δινουμε αισιοδοξια στα κοριτσια που προσπαθουν!

Να χαιρεσαι τις κουκλες σου!

 

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, angel23 said:

Καλημέρα κορίτσια,

σας ευχαριστώ όλες σας! @anoulious πολύ καλή δουλειά με το πινακάκι! Εύχομαι καλή επιτυχία στα κορίτσια που είναι σε εξέλιξη, καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη στα κορίτσια που είναι εγκυούλες, να χαιρόμαστε τα μωρά μας οι της 1ης στήλης και γρήγορα να μπουν στο πινακάκι τα κορίτσια που περιμένουν! Ενδεχομένως κορίτσια της "σειράς μου" (georgia, Palmoira, Lenio, Mishka, Nina, Loralora  και άλλες (κορίτσια σας θυμάμαι με αγάπη και σας φιλώ εσάς και τα βλασταράκια σας!) να εμπλουτίσουν τη στατιστική).

@alina80 πόσο χάρηκα με τη 2η εγκυμοσύνη σου! με το καλό καλή μας φίλη! Γερό μωρό και έτσι για την εμπειρία να μεγαλώνει κάποιος παιδιά και των 2 φύλλων ας επιβεβαιωθούν οι προβλέψεις και ας είναι κοριτσάκι (αν και εμείς με τα κορίτσια θέλουμε γαμπρούς). Κοίτα για να γλυτώσει το δέντρο, έχει μπει σε μια γωνία και γύρω έπιπλα (το τραπεζάκι του σαλονιού, το πάρκο, το έπιπλο της τηλεόραση και προς το παρόν φαίνεται να λειτουργεί παρότι η μία ειδικά προσπαθεί να το φτάσει.

@kallaki τις 2 πρώτες αποτυχίες εκείνος ο γιατρός είπε  ότι πιθανόν να οφείλονται σε ένα χειρουργείο αφαίρεσης πολλών ινομυωμάτων που είχα κάνει και οι ας πούμε ουλές να επηρέαζαν την αιμάτωση της μήτρας και την τοπική ενδοκρινολογία. Για τη βιοχημική χωρίς δισταγμό ο γιατρός το απέδωσε στα έμβρυα.

καλή συνέχεια και πιστεύω ακράδαντα ότι όλα θα πάνε καλά για την κάθε μία!

@Τουτουνι με το καλό εύχομαι! Σιγά σιγά πλησιάζει η στιγμή που θα έχεις αγκαλιά τα μωρά σου! Επειδή δεν μπορώ να παρακολουθήσω συστηματικά, τι περιμένεις; αγοράκια; κοριτσάκια; ένα και ένα;

 

Σε ευχαριστώ και πάλη για τις ευχές..... :::)))×××

Just now, Rafaelatarzan said:

Μανουλες με τα ΧΡΥΣΑ ΑΥΓΑ...παλιες κ καινουργιες ολες μαζι μπορουμε.

Νιωθω την ανάγκη  να πω οτι η ενονητα μας "το καφε δανεικων" είναι η πιο μαχητική ομαδα ever...είμαστε γυναικες με περίσσια δύναμη κ δίνουμε αγαπη τόση πολύ  που νικαμε τα πάντα...

Δεν ειναι ευκολο να " αποδεχτείς " αυτό που κάνεις....

ΟΜΩΣ ΝΑ ΘΥΜΆΣΤΕ

εσυ εισαι  η ΜΑΝΑ Κ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Σ ΘΑ ΕΊΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΤΥΧΕΡΌ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ.

υγ: Ο ΚΟΚΟΒΙΟΣ ΣΑΣ ΑΓΑΠΆΕΙ ΟΛΕΣ ΣΑΣ.

        ΜΗΝ ΜΑΣΑΤΕ.

μπορει καποιΑ να μετονομαση την ομαδα απο ivf δανεικων σε Ivf ΧΡΥΣΑ ΑΥΓΑ???

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ???

Να σε καλά εσύ και η οικογένεια σου..... Μου ανεβάζεις πολύ το ηθικό....

Ζήτω Ivf ΧΡΥΣΑ ΑΥΓΑ .......

:::))))××××

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, island1 είπε:

Κι εγώ κορίτσια τις έχω δει και τις δύο( δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε μένα) .Κατέληξα στη Λευκού ωστόσο γιατί μου ταίριαζε περισσότερο κ γιατί η Τσεκούρα ήταν λιγάκι πιο απόλυτη στο ότι δε χρειαζομουν εξωσωματική.Τροια έκανες προσπάθεια ή κατάλαβα λάθος;

Ναι, εσύ το είχες γράψει, το θυμάμαι...Αλλά η Λευκού δε δέχεται νέους ασθενείς, δυστυχώς...Αυτό το πρόβλημα έχω τώρα, η Τσεκούρα λέει να μη βιαστώ μέχρι την επόμενη εμβρυομεταφορά και να πάω να με δει πρώτα, αλλά τώρα τα ραντεβού στα δημόσια νοσοκομεία είναι πολύ δύσκολα...Και σίγουρα ο γυναικολόγος μου θα πει, ας ξαναπροσπαθήσουμε, ήταν τυχαίο περιστατικό...

Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 said:

καλησπερα ειμαι πολυ χαρουμενη την παρασκευη θα βαλω την βλαστοκυστουλα μου ελπιζω να ειναι τυχερη!!!

Με το καλο να δεχτεις το μωρακι σου!

Just now, anna73 said:

καλησπερα ειμαι πολυ χαρουμενη την παρασκευη θα βαλω την βλαστοκυστουλα μου ελπιζω να ειναι τυχερη!!!

Εκτος απο προετοιμασια ενδομητριου παιρνεις κατι αλλο; βιταμινες κτλ;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 said:

καλησπερα ειμαι πολυ χαρουμενη την παρασκευη θα βαλω την βλαστοκυστουλα μου ελπιζω να ειναι τυχερη!!!

Τυχερές να είναι ...... Και με το καλό.... Κορίτσι μου...:::)))×××

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Blondie 2020 είπε:

Με το καλο να δεχτεις το μωρακι σου!

Εκτος απο προετοιμασια ενδομητριου παιρνεις κατι αλλο; βιταμινες κτλ;

σε ευχαριστω πολυ και εσυ καλη αρχη!! μου εχει δωσει της EVA biolact...προβιοτικα

Just now, kallaki είπε:

Τυχερές να είναι ...... Και με το καλό.... Κορίτσι μου...:::)))×××

 

και εσυ μια τεραστια και χορταστικη χοριακη σου ευχομαι!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια για οποια ενδιαφερεται για ανοσολογικες εξετασειε, ο ανοσιολογος εδω μου ειπε να κανω τις παρακατω, αυτες ειναι για οσες ειχαν παλλινδρομες η αποβολες αλλα τις προτεινει λεει κ γενικα σε κοπελες που πανε σε εξοσωματικη. Τωρα αν εινσι σωστες η οχι δεν ξερω, σλλα τις αναφερω, ελπιζω να ειναι οκ να τις γραψω εδω! 

Ana
Apa
Crp
Esr
Homocystein
APS
APL
Nk cells
MTHFR,
Protein C, Factor V Leiden, Protein S, Prothrombin gene mutation, Antithrombin III

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, anna73 είπε:

καλησπερα ειμαι πολυ χαρουμενη την παρασκευη θα βαλω την βλαστοκυστουλα μου ελπιζω να ειναι τυχερη!!!

Καλή επιτυχία !! Σου στέλνουμε θετική ενέργεια 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Σε ευχαριστώ και πάλη για τις ευχές..... :::)))×××

Να σε καλά εσύ και η οικογένεια σου..... Μου ανεβάζεις πολύ το ηθικό....

Ζήτω Ivf ΧΡΥΣΑ ΑΥΓΑ .......

:::))))××××

Καλέ τυχαία νομίζεις την έβαλα εγώ πρώτη στη λίστα!! 

Just now, Blondie 2020 είπε:

Κοριτσια για οποια ενδιαφερεται για ανοσολογικες εξετασειε, ο ανοσιολογος εδω μου ειπε να κανω τις παρακατω, αυτες ειναι για οσες ειχαν παλλινδρομες η αποβολες αλλα τις προτεινει λεει κ γενικα σε κοπελες που πανε σε εξοσωματικη. Τωρα αν εινσι σωστες η οχι δεν ξερω, σλλα τις αναφερω, ελπιζω να ειναι οκ να τις γραψω εδω! 

Ana
Apa
Crp
Esr
Homocystein
APS
APL
Nk cells
MTHFR,
Protein C, Factor V Leiden, Protein S, Prothrombin gene mutation, Antithrombin III

Ειναι γενικότερα εξετάσεις που αργά ή γρήγορα όλες που έχουν μια αποτυχια ή και περισσότερες τις κάνουμε. Τα Ana, το αντιφωσφολιπιδικο  συνδρομο(aps) κλπ είναι οντως ανοσολογικες  εξετάσεις που γινονται στα πλαίσια ανοσολογικου ελέγχου σε θέματα γονιμότητας. Οι τελευταίες είναι αντίστοιχες αιματολογικες. Μια χαρά. 

Just now, anna73 είπε:

σε ευχαριστω πολυ και εσυ καλη αρχη!! μου εχει δωσει της EVA biolact...προβιοτικα

και εσυ μια τεραστια και χορταστικη χοριακη σου ευχομαι!!!

Καλή επιτυχία ΑΝΝΟΎΛΑ!! Να ρωτήσω τα ενδοκολπικα προβιοτικα θα τα παίρνεις και κοντά στην εμβρυομεταφορα ή μετά; 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...