Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Fleabag είπε:

Καλημερα! Οι μικρές μια χαρά! Η μια εχει 3 δοντάκια η άλλη κανένα ακομα! Μπουσουλανε,λένε τα δικά τους,μαλώνουν,τα ξαναβρίσκουν μεσα σε δευτερόλεπτα! Τις χαζεύω! Οι νύχτες ζόρικες τωρα με τα δοντάκια αλλα που θα παει,θα ηρεμήσουμε καποια στιγμή! Δεν δοκίμασα ακομα να κάνω κάτι,μάλλον όμως θα κάνω αλλο μαιλ. Φιλια στη Μπουμπου!

Οι γλυκουλες μου!Πρεπει να ναι πολυ χαριτωμενες. Ποσο ειναι? Ποτε φυτρωσε το πρωτο δοντακι?

Κι εγω δυσκολευομαι να μπω οταν αλλαζω συσκευη. Σημερα θ αλλαξω Η/Υ. Aν εξαφανιστω  σημαινει οτι δε θα μπορω να μπω.Αλλα θα τα καταφερω που θα παει

Δοκιμασε να κανεις κ αλλο μειλ

Just now, kallaki είπε:

Αγάπη μου μακάρι να είναι έτσι .....:::(((××

Καλα λεει. Αν η 2η γραμμουλα ηταν εντος των 3 λεπτων ειναι θετικο κ ας ηταν αχνο. Αν ηταν μετα δεν ισχυει.(Την εχω πατησει ετσι, να φανει αχνω γραμμη μετα το 10λεπτο κ να νομιζω οτι ειναι θετικο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, olpapa said:

Καλημέρα! Γιατί λες αρνητικό αφού είχε και μια δεύτερη γραμμούλα? Εμένα η 2η γραμμούλα ήταν τόσο μα τόσο αχνή που τη κοιτάζαμε κ οι 2 να σιγουρευτούμε ότι κάτι υπάρχει και δε γελιούνται τα μάτια μας κι όμως θετικό ήταν...

Μα πολύ αχνη ... Αυτό που λες ακριβός.... Την έβαλα στο φως ξανά και ξανά....Μόλις που φαινόταν....

Τι λέτε τωρα2 να έχω ελπίδες... Σου εχει τύχη..???

Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki said:

Μα πολύ αχνη ... Αυτό που λες ακριβός.... Την έβαλα στο φως ξανά και ξανά....Μόλις που φαινόταν....

Τι λέτε τωρα2 να έχω ελπίδες... Σου εχει τύχη..???

Εγώ έκανα την ίδια μέρα χοριακή μετά από αυτό το τεστάκι με το μαγικό μελάνι χαχαχα είχα χοριακή 28...οπότε λογικό στα ούρα ήταν τόσο χαμηλή ακόμα που οριακά την έπιασε το τεστ... Τώρα μπήκα στον 6ο...

Αν δεν αντέχεις κάνε σήμερα τη χοριακή! Πάντως δε περιμένεις εξίσου έντονη γραμμή για να είναι θετικό, στα τεστ εγκυμοσύνης ότι κ αν είναι η 2η γραμμή εφόσον υπάρχει είναι θετικό! Άντε κορίτσι μου με το καλό να πάρεις τα πιο ωραία αποτελέσματα και στη χοριακή!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH said:

Οι γλυκουλες μου!Πρεπει να ναι πολυ χαριτωμενες. Ποσο ειναι? Ποτε φυτρωσε το πρωτο δοντακι?

Κι εγω δυσκολευομαι να μπω οταν αλλαζω συσκευη. Σημερα θ αλλαξω Η/Υ. Aν εξαφανιστω  σημαινει οτι δε θα μπορω να μπω.Αλλα θα τα καταφερω που θα παει

Δοκιμασε να κανεις κ αλλο μειλ

Καλα λεει. Αν η 2η γραμμουλα ηταν εντος των 3 λεπτων ειναι θετικο κ ας ηταν αχνο. Αν ηταν μετα δεν ισχυει.(Την εχω πατησει ετσι, να φανει αχνω γραμμη μετα το 10λεπτο κ να νομιζω οτι ειναι θετικο

Φανηκαι πριν τα 5 λεπτά...Τώρα που πέρασε η ώρα σχεδόν εξαφανίστηκε.... Τι μου λέτε ρε κοριτσια τώρα να ελπίζω?????.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Annaforyou said:

Σας ευχαριστώ πολύ για την υποδοχή!!! Οι λόγοι που το κάνω: πρώτον δεν μπορώ να διανοηθω ότι έχω κάτι που το χρειάζονται άλλοι άνθρωποι και δεν το δίνω! Σκέφτομαι ότι είναι όνειρο ζωής για κάποια ζευγάρια και κάνοντας την δωρεά συμβάλλω στην πραγματοποίηση του ονείρου τους! Δεύτερον και λίγο ματαιόδοξο. Εγώ προσωπικά δεν θέλω να κάνω παιδιά, επειδή φοβάμαι αρκετά τη μητρότητα το θεωρώ πολύ σπουδαίο και τεράστια ευθύνη, ωστόσο μου  αρέσει η ιδέα να διαιωνιστεί το dna μου. Τρίτον όλες οι δωρεάν εξετάσεις. Το οικονομικό είναι και αυτό ένας λόγος αλλά δεν είναι πολύ σημαντικό για μένα προσωπικά. Βγάζω πάρα πολύ καλά λεφτά από την δουλειά μου δεν είναι θέμα ανάγκης. Πιο πολύ το βλέπω σαν δώρο από σας. Μέρος των χρημάτων το δίνω σε δωρεά για φιλοζωικες και για σίτιση αδέσποτων. 

Το πρώτο στάδιο ήταν συνέντευξη για το οικογενειακό ιστορικό οι λόγοι που το κάνω εξωτερικά χαρακτηριστικά κ.α. Οι εξετάσεις που υποβλήθηκα ήταν γενικές αίματος για νοσήματα ηπατίτιδα, AIDS, ομάδα αίματος κτλ. Αφού βγήκαν αυτές καθαρές μου κάνανε γυναικολόγο έλεγχο και πάλι εξετάσεις αίματος για το dna μου εάν έχω προδιάθεση για καρυότυπο, γενετικές ασθένειες, ανωμαλίες του dna κτλ. Αφού βγήκαν κ αυτές καθαρές ξεκίνησα θεραπεία με ενέσεις και ξανά εξετάσεις για νοσήματα γιατί είχαν περάσει 2 μηνες. Πήγαινα για 13 μέρες περίπου μέρα παρά μέρα για ελεγχο κολπικό και αιματολογικό. Όταν τα χρυσά αυγά ήταν έτοιμα μου έγινε ολική ήπια νάρκωση κ έγινε η ωοληψια. 

Αυτή τη στιγμή είμαι σε φάση δεύτερης δωρεάς. Θα δώσω στην ίδια κλινική γιατί έχουμε χτίσει μια σχέση εμπιστοσύνης. 

Σε ευχαριστoύμε τόσο πολύ! Μακάρι ο κόσμος μας να είναι τόσο φωτεινός όπως εσύ!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, OMG1976 είπε:

Λες ότι όσα διάβασες σου έδωσαν δυναμη να συνεχίσεις. Αν θέλεις μπορείς να πεις σε ποσά κέντρα εχεις κάνει ωοληψια, πόσες φορές και ποσα ωάρια εχεις δώσει συνολικά;

Όπως έγραψα και σε άλλη απάντηση, ειμαι σε διαδικασία δεύτερης δωρεάς. Με την πρώτη ωοληψια έδωσα 11-13 χρυσά αυγά. Τώρα σε αυτή έχω 13+. 

Πηγαίνω στο ίδιο κέντρο εξωσωματικής γιατί τους εμπιστεύομαι και νιώθω ασφάλεια. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annaforyou είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για την υποδοχή!!! Οι λόγοι που το κάνω: πρώτον δεν μπορώ να διανοηθω ότι έχω κάτι που το χρειάζονται άλλοι άνθρωποι και δεν το δίνω! Σκέφτομαι ότι είναι όνειρο ζωής για κάποια ζευγάρια και κάνοντας την δωρεά συμβάλλω στην πραγματοποίηση του ονείρου τους! Δεύτερον και λίγο ματαιόδοξο. Εγώ προσωπικά δεν θέλω να κάνω παιδιά, επειδή φοβάμαι αρκετά τη μητρότητα το θεωρώ πολύ σπουδαίο και τεράστια ευθύνη, ωστόσο μου  αρέσει η ιδέα να διαιωνιστεί το dna μου. Τρίτον όλες οι δωρεάν εξετάσεις. Το οικονομικό είναι και αυτό ένας λόγος αλλά δεν είναι πολύ σημαντικό για μένα προσωπικά. Βγάζω πάρα πολύ καλά λεφτά από την δουλειά μου δεν είναι θέμα ανάγκης. Πιο πολύ το βλέπω σαν δώρο από σας. Μέρος των χρημάτων το δίνω σε δωρεά για φιλοζωικες και για σίτιση αδέσποτων. 

Το πρώτο στάδιο ήταν συνέντευξη για το οικογενειακό ιστορικό οι λόγοι που το κάνω εξωτερικά χαρακτηριστικά κ.α. Οι εξετάσεις που υποβλήθηκα ήταν γενικές αίματος για νοσήματα ηπατίτιδα, AIDS, ομάδα αίματος κτλ. Αφού βγήκαν αυτές καθαρές μου κάνανε γυναικολόγο έλεγχο και πάλι εξετάσεις αίματος για το dna μου εάν έχω προδιάθεση για καρυότυπο, γενετικές ασθένειες, ανωμαλίες του dna κτλ. Αφού βγήκαν κ αυτές καθαρές ξεκίνησα θεραπεία με ενέσεις και ξανά εξετάσεις για νοσήματα γιατί είχαν περάσει 2 μηνες. Πήγαινα για 13 μέρες περίπου μέρα παρά μέρα για ελεγχο κολπικό και αιματολογικό. Όταν τα χρυσά αυγά ήταν έτοιμα μου έγινε ολική ήπια νάρκωση κ έγινε η ωοληψια. 

Αυτή τη στιγμή είμαι σε φάση δεύτερης δωρεάς. Θα δώσω στην ίδια κλινική γιατί έχουμε χτίσει μια σχέση εμπιστοσύνης. 

Καταρχήν συγχαρητήρια για όλο αυτό που κάνεις. Για κάποιες από μας είναι πάρα πολύ σημαντικό γιατί αλλιώς δεν θα μπορούσαμε να γίνουμε μητέρες. αν σε είχα μπροστά μου θα σου έκανα μία τεράστια αγκαλιά από την ευγνωμοσύνη που νιώθω... Μία απορία που έχω και εγώ και θα ήθελα να σε ρωτήσω ειναι αν σε εχουν ενημερώσει αν έχει προκύψει εγκυμοσύνη από αυτή σου τη δωρεά. Επίσης αν θες μας λες την ηλικία σου. Είναι η πρώτη φορά που κάποια δότρια γράφει εδώ και σε ευχαριστούμε πολύ για αυτό!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annaforyou είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για την υποδοχή!!! Οι λόγοι που το κάνω: πρώτον δεν μπορώ να διανοηθω ότι έχω κάτι που το χρειάζονται άλλοι άνθρωποι και δεν το δίνω! Σκέφτομαι ότι είναι όνειρο ζωής για κάποια ζευγάρια και κάνοντας την δωρεά συμβάλλω στην πραγματοποίηση του ονείρου τους! Δεύτερον και λίγο ματαιόδοξο. Εγώ προσωπικά δεν θέλω να κάνω παιδιά, επειδή φοβάμαι αρκετά τη μητρότητα το θεωρώ πολύ σπουδαίο και τεράστια ευθύνη, ωστόσο μου  αρέσει η ιδέα να διαιωνιστεί το dna μου. Τρίτον όλες οι δωρεάν εξετάσεις. Το οικονομικό είναι και αυτό ένας λόγος αλλά δεν είναι πολύ σημαντικό για μένα προσωπικά. Βγάζω πάρα πολύ καλά λεφτά από την δουλειά μου δεν είναι θέμα ανάγκης. Πιο πολύ το βλέπω σαν δώρο από σας. Μέρος των χρημάτων το δίνω σε δωρεά για φιλοζωικες και για σίτιση αδέσποτων. 

Το πρώτο στάδιο ήταν συνέντευξη για το οικογενειακό ιστορικό οι λόγοι που το κάνω εξωτερικά χαρακτηριστικά κ.α. Οι εξετάσεις που υποβλήθηκα ήταν γενικές αίματος για νοσήματα ηπατίτιδα, AIDS, ομάδα αίματος κτλ. Αφού βγήκαν αυτές καθαρές μου κάνανε γυναικολόγο έλεγχο και πάλι εξετάσεις αίματος για το dna μου εάν έχω προδιάθεση για καρυότυπο, γενετικές ασθένειες, ανωμαλίες του dna κτλ. Αφού βγήκαν κ αυτές καθαρές ξεκίνησα θεραπεία με ενέσεις και ξανά εξετάσεις για νοσήματα γιατί είχαν περάσει 2 μηνες. Πήγαινα για 13 μέρες περίπου μέρα παρά μέρα για ελεγχο κολπικό και αιματολογικό. Όταν τα χρυσά αυγά ήταν έτοιμα μου έγινε ολική ήπια νάρκωση κ έγινε η ωοληψια. 

Αυτή τη στιγμή είμαι σε φάση δεύτερης δωρεάς. Θα δώσω στην ίδια κλινική γιατί έχουμε χτίσει μια σχέση εμπιστοσύνης. 

Σ ευχαριστουμε πολυ κοριτσι μου, εκ μερους ολων των ληπτριων , ειναι πολυ γλυκο αυτο που κανεις!Το dna σου θα διαιωνιστει σιγουρα!Πολλες φορες κοιταζω τα ματια της μικρης κ προσπαθω να φανταστω τα ματια του κοριτσιου που μας εκανε αυτο το μεγαλο δωρο. Εκανες αρκετες εξετασεις, μπραβο. Στην Αθηνα ή Θεσσαλονικη δινεις? Φυσικα δε θα σε ρωτησουμε το κεντρο απλως την πολη κ αν θες απαντας

Just now, kallaki είπε:

Φανηκαι πριν τα 5 λεπτά...Τώρα που πέρασε η ώρα σχεδόν εξαφανίστηκε.... Τι μου λέτε ρε κοριτσια τώρα να ελπίζω?????.....

Φυσικα. Μαλλον εισαι εγκυος

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa said:

Εγώ έκανα την ίδια μέρα χοριακή μετά από αυτό το τεστάκι με το μαγικό μελάνι χαχαχα είχα χοριακή 28...οπότε λογικό στα ούρα ήταν τόσο χαμηλή ακόμα που οριακά την έπιασε το τεστ... Τώρα μπήκα στον 6ο...

Αν δεν αντέχεις κάνε σήμερα τη χοριακή! Πάντως δε περιμένεις εξίσου έντονη γραμμή για να είναι θετικό, στα τεστ εγκυμοσύνης ότι κ αν είναι η 2η γραμμή εφόσον υπάρχει είναι θετικό! Άντε κορίτσι μου με το καλό να πάρεις τα πιο ωραία αποτελέσματα και στη χοριακή!

Αχ κορίτσι μου με έκανες και δάκρυσα.... Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες.....

Σε ευχαριστώ.... Αύριο θα κάνω την χοριακη γιατί θα μου κάνει αιμοληψίας ο γιατρός μου.... Γιατί θέλει να με δει κι όλα.... Μου είπε....

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kallaki said:

Αχ κορίτσι μου με έκανες και δάκρυσα.... Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες.....

Σε ευχαριστώ.... Αύριο θα κάνω την χοριακη γιατί θα μου κάνει αιμοληψίας ο γιατρός μου.... Γιατί θέλει να με δει κι όλα.... Μου είπε....

 

Με το καλό! Θα περιμένουμε τα νέα σου! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annaforyou είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για την υποδοχή!!! Οι λόγοι που το κάνω: πρώτον δεν μπορώ να διανοηθω ότι έχω κάτι που το χρειάζονται άλλοι άνθρωποι και δεν το δίνω! Σκέφτομαι ότι είναι όνειρο ζωής για κάποια ζευγάρια και κάνοντας την δωρεά συμβάλλω στην πραγματοποίηση του ονείρου τους! Δεύτερον και λίγο ματαιόδοξο. Εγώ προσωπικά δεν θέλω να κάνω παιδιά, επειδή φοβάμαι αρκετά τη μητρότητα το θεωρώ πολύ σπουδαίο και τεράστια ευθύνη, ωστόσο μου  αρέσει η ιδέα να διαιωνιστεί το dna μου. Τρίτον όλες οι δωρεάν εξετάσεις. Το οικονομικό είναι και αυτό ένας λόγος αλλά δεν είναι πολύ σημαντικό για μένα προσωπικά. Βγάζω πάρα πολύ καλά λεφτά από την δουλειά μου δεν είναι θέμα ανάγκης. Πιο πολύ το βλέπω σαν δώρο από σας. Μέρος των χρημάτων το δίνω σε δωρεά για φιλοζωικες και για σίτιση αδέσποτων. 

Το πρώτο στάδιο ήταν συνέντευξη για το οικογενειακό ιστορικό οι λόγοι που το κάνω εξωτερικά χαρακτηριστικά κ.α. Οι εξετάσεις που υποβλήθηκα ήταν γενικές αίματος για νοσήματα ηπατίτιδα, AIDS, ομάδα αίματος κτλ. Αφού βγήκαν αυτές καθαρές μου κάνανε γυναικολόγο έλεγχο και πάλι εξετάσεις αίματος για το dna μου εάν έχω προδιάθεση για καρυότυπο, γενετικές ασθένειες, ανωμαλίες του dna κτλ. Αφού βγήκαν κ αυτές καθαρές ξεκίνησα θεραπεία με ενέσεις και ξανά εξετάσεις για νοσήματα γιατί είχαν περάσει 2 μηνες. Πήγαινα για 13 μέρες περίπου μέρα παρά μέρα για ελεγχο κολπικό και αιματολογικό. Όταν τα χρυσά αυγά ήταν έτοιμα μου έγινε ολική ήπια νάρκωση κ έγινε η ωοληψια. 

Αυτή τη στιγμή είμαι σε φάση δεύτερης δωρεάς. Θα δώσω στην ίδια κλινική γιατί έχουμε χτίσει μια σχέση εμπιστοσύνης. 

Καλημερα! Με συγκινησες πραγματικά! Εχεις πολυ όμορφη ψυχή,είμαι σιγουρη οτι θα γινόσουν πολυ καλή μαμά! Μην το αποκλείεις! Ειναι πολυ καθησυχαστικό για μας όλες να διαβάζουμε ποσες εξετάσεις κάνουν σε ενα σωστό κέντρο. Μακάρι σε ολα τα κέντρα να ειναι το ίδιο σωστοί.  Να είσαι παντα καλα!

Just now, MaryH είπε:

Οι γλυκουλες μου!Πρεπει να ναι πολυ χαριτωμενες. Ποσο ειναι? Ποτε φυτρωσε το πρωτο δοντακι?

Κι εγω δυσκολευομαι να μπω οταν αλλαζω συσκευη. Σημερα θ αλλαξω Η/Υ. Aν εξαφανιστω  σημαινει οτι δε θα μπορω να μπω.Αλλα θα τα καταφερω που θα παει

Δοκιμασε να κανεις κ αλλο μειλ

Καλα λεει. Αν η 2η γραμμουλα ηταν εντος των 3 λεπτων ειναι θετικο κ ας ηταν αχνο. Αν ηταν μετα δεν ισχυει.(Την εχω πατησει ετσι, να φανει αχνω γραμμη μετα το 10λεπτο κ να νομιζω οτι ειναι θετικο

Μαίρη μου στις 17 Δεκέμβρη κλείνουν τον 9ο. Η μια έβγαλε το πρώτο δοντάκι μόλις έκλεισε τον 8ο. Η άλλη μόλις σημερα είδα κάτι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annaforyou είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για την υποδοχή!!! Οι λόγοι που το κάνω: πρώτον δεν μπορώ να διανοηθω ότι έχω κάτι που το χρειάζονται άλλοι άνθρωποι και δεν το δίνω! Σκέφτομαι ότι είναι όνειρο ζωής για κάποια ζευγάρια και κάνοντας την δωρεά συμβάλλω στην πραγματοποίηση του ονείρου τους! Δεύτερον και λίγο ματαιόδοξο. Εγώ προσωπικά δεν θέλω να κάνω παιδιά, επειδή φοβάμαι αρκετά τη μητρότητα το θεωρώ πολύ σπουδαίο και τεράστια ευθύνη, ωστόσο μου  αρέσει η ιδέα να διαιωνιστεί το dna μου. Τρίτον όλες οι δωρεάν εξετάσεις. Το οικονομικό είναι και αυτό ένας λόγος αλλά δεν είναι πολύ σημαντικό για μένα προσωπικά. Βγάζω πάρα πολύ καλά λεφτά από την δουλειά μου δεν είναι θέμα ανάγκης. Πιο πολύ το βλέπω σαν δώρο από σας. Μέρος των χρημάτων το δίνω σε δωρεά για φιλοζωικες και για σίτιση αδέσποτων. 

Το πρώτο στάδιο ήταν συνέντευξη για το οικογενειακό ιστορικό οι λόγοι που το κάνω εξωτερικά χαρακτηριστικά κ.α. Οι εξετάσεις που υποβλήθηκα ήταν γενικές αίματος για νοσήματα ηπατίτιδα, AIDS, ομάδα αίματος κτλ. Αφού βγήκαν αυτές καθαρές μου κάνανε γυναικολόγο έλεγχο και πάλι εξετάσεις αίματος για το dna μου εάν έχω προδιάθεση για καρυότυπο, γενετικές ασθένειες, ανωμαλίες του dna κτλ. Αφού βγήκαν κ αυτές καθαρές ξεκίνησα θεραπεία με ενέσεις και ξανά εξετάσεις για νοσήματα γιατί είχαν περάσει 2 μηνες. Πήγαινα για 13 μέρες περίπου μέρα παρά μέρα για ελεγχο κολπικό και αιματολογικό. Όταν τα χρυσά αυγά ήταν έτοιμα μου έγινε ολική ήπια νάρκωση κ έγινε η ωοληψια. 

Αυτή τη στιγμή είμαι σε φάση δεύτερης δωρεάς. Θα δώσω στην ίδια κλινική γιατί έχουμε χτίσει μια σχέση εμπιστοσύνης. 

Με συγκίνησες τόσο πολύ...Σε ευχαριστώ προσωπικά από καρδιάς που υπάρχεις!!!!!

Πίστεψε με το καλό που κανεις θα το λαβεις!!!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Καταρχήν συγχαρητήρια για όλο αυτό που κάνεις. Για κάποιες από μας είναι πάρα πολύ σημαντικό γιατί αλλιώς δεν θα μπορούσαμε να γίνουμε μητέρες. αν σε είχα μπροστά μου θα σου έκανα μία τεράστια αγκαλιά από την ευγνωμοσύνη που νιώθω... Μία απορία που έχω και εγώ και θα ήθελα να σε ρωτήσω όπως και τα άλλα κορίτσια είναι πόσα ωάρια έδωσες κι αν σου έχουν ενημερώσει αν έχει προκύψει εγκυμοσύνη από αυτή σου τη δωρεά. Είναι η πρώτη φορά που κάποια δότρια γράφει εδώ και σε ευχαριστούμε πολύ για αυτό!

Σ ευχαριστω πάρα πολύ και ανταποδίδω με πολλή αγάπη την αγκαλιά!! Λοιπόν δεν γνωρίζω απολύτως τίποτα για το πού πάνε τα ωάρια. Ποιος τα παίρνει, πότε τα παίρνει και πόσα παίρνει. Ούτε μου λένε αν γονιμοποιηθηκαν ή όχι. Το μόνο που είχα ρωτήσει είναι αν για κάθε "φουρνιά" είναι η ίδια ληπτρια και μου είχαν πει πως 10 πάνε σίγουρα για κάθε ληπτρια. Στους υπέρηχους ακούω ότι έχω από 10 έως 14. Αλλά δεν ρώτησα μετά την ωοληψια πόσα πήραν. Γενικά δεν κάνω πολλές ερωτήσεις γιατί δεν ξέρω αν επιτρέπεται να μάθω αυτές τις λεπτομέρειες και δεν θέλω να φέρω σε δύσκολη θέση τους γιατρούς. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...