Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Εβγαλα αλλά δεν ξέρω αν φαίνεται..

      Να βγάλω κ άλλη? Πέρασε και μισή ωρα

      Όχι εάν έχει περάσει ώρα άστο … εγώ βλέπω γραμμή … τώρα δεν ξέρω εσυ τι πιστεύεις ;;;; Γιατί σίγουρα από κοντά θα φαίνεται περισσότερο …

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Annaforyou είπε:

Όπως έγραψα και σε άλλη απάντηση, ειμαι σε διαδικασία δεύτερης δωρεάς. Με την πρώτη ωοληψια έδωσα 11-13 χρυσά αυγά. Τώρα σε αυτή έχω 13+. 

Πηγαίνω στο ίδιο κέντρο εξωσωματικής γιατί τους εμπιστεύομαι και νιώθω ασφάλεια. 

Γεια σου κοπέλα μου!, να σου πω κι εγω με την σειρα μου ευχαριστούμε για την προσφορά σου! εγώ λόγω πρόωρης εμμηνόπαυσης δεν τα κατάφερα με δικά μου ωάρια τώρα είμαι έγκυος στον 7ο με δανεικά ωάρια σε δίδυμα κοριτσάκια!

εχω κι εγω απορία αν σας ενημερώνουν αν προέκυψε εγκυμοσύνη , και αν σε έχουν ενημερώσει πόσες φορές μπορείς να δώσεις ωάρια

  • Μου αρέσει 2

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, MaryH είπε:

Σ ευχαριστουμε πολυ κοριτσι μου, εκ μερους ολων των ληπτριων , ειναι πολυ γλυκο αυτο που κανεις!Το dna σου θα διαιωνιστει σιγουρα!Πολλες φορες κοιταζω τα ματια της μικρης κ προσπαθω να φανταστω τα ματια του κοριτσιου που μας εκανε αυτο το μεγαλο δωρο. Εκανες αρκετες εξετασεις, μπραβο. Στην Αθηνα ή Θεσσαλονικη δινεις? Φυσικα δε θα σε ρωτησουμε το κεντρο απλως την πολη κ αν θες απαντας

Φυσικα. Μαλλον εισαι εγκυος

Και εγώ σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια που δείχνετε τόσο μεγάλη εκτίμηση σε αυτό που κάνουμε. Δεν έχω προβλήμα να σου πω αλλά επειδή έχω υπογράψει κάποια χαρτιά δεν ξέρω αν επιτρέπεται. Μπορώ να σου στείλω πμ όμως! 

Just now, Papaki@ είπε:

Γεια σου κοπέλα μου!, να σου πω κι εγω με την σειρα μου ευχαριστούμε για την προσφορά σου! εγώ λόγω πρόωρης εμμηνόπαυσης δεν τα κατάφερα με δικά μου ωάρια τώρα είμαι έγκυος στον 7ο με δανεικά ωάρια σε δίδυμα κοριτσάκια!

εχω κι εγω απορία αν σας ενημερώνουν αν προέκυψε εγκυμοσύνη , και αν σε έχουν ενημερώσει πόσες φορές μπορείς να δώσεις ωάρια

Με το καλό!!! Όλα να πάνε τέλεια σου εύχομαι!! Δεν επιτρέπεται να ξέρουμε τίποτα για ωαρια που δίνουμε. Επιτρέπεται να δώσουμε μέχρι 6 φορές στη ζωή μας. Και μέχρι 3 φορες σε έναν χρόνο με διάστημα 3 μηνών η μία δωρεά με την άλλη. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annaforyou είπε:

Και εγώ σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια που δείχνετε τόσο μεγάλη εκτίμηση σε αυτό που κάνουμε. Δεν έχω προβλήμα να σου πω αλλά επειδή έχω υπογράψει κάποια χαρτιά δεν ξέρω αν επιτρέπεται. Μπορώ να σου στείλω πμ όμως! 

Με το καλό!!! Όλα να πάνε τέλεια σου εύχομαι!! Δεν επιτρέπεται να ξέρουμε τίποτα για ωαρια που δίνουμε. Επιτρέπεται να δώσουμε μέχρι 6 φορές στη ζωή μας. Και μέχρι 3 φορες σε έναν χρόνο με διάστημα 3 μηνών η μία δωρεά με την άλλη. 

Ok

Just now, Fleabag είπε:

Καλημερα! Με συγκινησες πραγματικά! Εχεις πολυ όμορφη ψυχή,είμαι σιγουρη οτι θα γινόσουν πολυ καλή μαμά! Μην το αποκλείεις! Ειναι πολυ καθησυχαστικό για μας όλες να διαβάζουμε ποσες εξετάσεις κάνουν σε ενα σωστό κέντρο. Μακάρι σε ολα τα κέντρα να ειναι το ίδιο σωστοί.  Να είσαι παντα καλα!

Μαίρη μου στις 17 Δεκέμβρη κλείνουν τον 9ο. Η μια έβγαλε το πρώτο δοντάκι μόλις έκλεισε τον 8ο. Η άλλη μόλις σημερα είδα κάτι.

Aγαπουλες μου, ποσο μεγαλωσαν , πωπω!Κλεινουν περιπου ενα χρονο!Να ναι καλα τα κοριτσια οπως η φιλη μας, που μας δινουν τα πολυτιμα χρυσα αυγα κ γιναμε μανουλες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Θα κάνω και φανουροπιτα!!!!:::(((

Πρώτον αν έχει δεύτερη έστω και άχνη είναι θετικό. 

Δεύτερον, εγώ έκανα χοριακη την 9η μέρα και βγήκε 53! Αν είχα κάνει τεστ την προηγούμενη μέρα θα είχε δείξει αρνητικό. Τώρα έχω μπει στον 4ο μήνα της εγκυμοσύνης μου.

(Επίσης αυτά τα τεστ που λένε ότι ανιχνεύουν 7 μέρες από την επαφή, λένε βλακειες. Ούτε εμφύτευση μπορεί να μην έχει γίνει τότε... Μάρκετινγκ καθαρά είναι). 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Αγάπη μου μακάρι να είναι έτσι .....:::(((××

Μην απογοητεύεσαι , αυριο θα ειναι πιο καθαρή η δευτερη γραμμουλα

Just now, Annaforyou είπε:

Σ ευχαριστω πάρα πολύ και ανταποδίδω με πολλή αγάπη την αγκαλιά!! Λοιπόν δεν γνωρίζω απολύτως τίποτα για το πού πάνε τα ωάρια. Ποιος τα παίρνει, πότε τα παίρνει και πόσα παίρνει. Ούτε μου λένε αν γονιμοποιηθηκαν ή όχι. Το μόνο που είχα ρωτήσει είναι αν για κάθε "φουρνιά" είναι η ίδια ληπτρια και μου είχαν πει πως 10 πάνε σίγουρα για κάθε ληπτρια. Στους υπέρηχους ακούω ότι έχω από 10 έως 14. Αλλά δεν ρώτησα μετά την ωοληψια πόσα πήραν. Γενικά δεν κάνω πολλές ερωτήσεις γιατί δεν ξέρω αν επιτρέπεται να μάθω αυτές τις λεπτομέρειες και δεν θέλω να φέρω σε δύσκολη θέση τους γιατρούς. 

Συγχαρητήρια για το μεγαλείο της ψυχής σου, βοηθάς πολλες γυναίκες και πολλες οικογένειες να έχουν ελπίδα και χαρά . Μπράβο σου !!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ όλες πάρα πάρα πολύ για τα όμορφα λόγια που μου γράφετε!! Θέλω να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου, εσείς τι γνωρίζετε για την δότρια; Και πόσα ωαρια δανείζεστε? Πόσα γονιμοποιούνται; Πόσα σας λένε ότι έχετε απόθεμα για επόμενη φορά; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, thalasa said:

Μην απογοητεύεσαι , αυριο θα ειναι πιο καθαρή η δευτερη γραμμουλα

Συγχαρητήρια για το μεγαλείο της ψυχής σου, βοηθάς πολλες γυναίκες και πολλες οικογένειες να έχουν ελπίδα και χαρά . Μπράβο σου !!

Μακάρι να είναι και να μην με γελάνε τα μάτια μου.....::((((×××

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 said:

Πρώτον αν έχει δεύτερη έστω και άχνη είναι θετικό. 

Δεύτερον, εγώ έκανα χοριακη την 9η μέρα και βγήκε 53! Αν είχα κάνει τεστ την προηγούμενη μέρα θα είχε δείξει αρνητικό. Τώρα έχω μπει στον 4ο μήνα της εγκυμοσύνης μου.

(Επίσης αυτά τα τεστ που λένε ότι ανιχνεύουν 7 μέρες από την επαφή, λένε βλακειες. Ούτε εμφύτευση μπορεί να μην έχει γίνει τότε... Μάρκετινγκ καθαρά είναι). 

Μου δίνετε πολύ ελπίδα.... Μακάρι κοπέλα μου.....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annaforyou said:

Σας ευχαριστώ όλες πάρα πάρα πολύ για τα όμορφα λόγια που μου γράφετε!! Θέλω να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου, εσείς τι γνωρίζετε για την δότρια; Και πόσα ωαρια δανείζεστε? Πόσα γονιμοποιούνται; Πόσα σας λένε ότι έχετε απόθεμα για επόμενη φορά; 

Καλησπέρα σου και από εμένα. Θα ήθελα να σε ευχαριστήσω και εγώ με τη σειρά μου, αρχικά γιατί δίνεις τα ωαριάκια σου, και δεύτερον, γιατί μπήκες στην παρέα μας!

Εγώ έχω κάνει μία προσπάθεια με δωρεά ωαρίων ήδη, χωρίς το πολυπόθητο αποτέλεσμα. Το έγγραφο που μου έδωσαν δεν έλεγε πόσα ωάρια πήρα από τη δότρια. Ανέφερε μόνο πόσα ωάρια γονιμοποιήθηκαν και πόσα κατέληξαν σε έμβρυα 5ης ημέρας. 

Τώρα πήγα σε άλλο κέντρο και βρέθηκε δότρια και έγινε πάλι όλη η διαδικασία γονιμοποίησης. Πάλι δεν ξέρω πόσα ωάρια έδωσε η δότρια. Ξέρω πόσα γονιμοποιήθηκαν και πόσα έφτασαν στην 5η ημέρα. 

Για τη δότρια γνωρίζω την ηλικία, το ύψος (στο περίπου) και τα χρώματά της (πάλι στο περίπου). Τίποτα άλλο. Εξάλλου, απαγορεύεται να μας δώσουν άλλες πληροφορίες. Όλες αυτές οι πληροφορίες είναι προφορικές.

 

Just now, kallaki said:

Μου δίνετε πολύ ελπίδα.... Μακάρι κοπέλα μου.....

Να δεις που έχουν δίκιο τα κορίτσια :) Κάνε κουράγιο!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kallaki είπε:

Καλημέρα σήμερα δεν άντεξα και έκανα τεστ αρνητικό.....:::(((( κανονικά θα πάω αύριο για χοριακη στην 9 ημέρα....

Είχε μια δευτερη γραμουλα που αχνοφαίνεται.... Με πολύ προσοχή να την δεις...

Το είχα απωθημένο να δω μια φορά ατη ζωή μου 2 γραμμουλες ......::(((

@kallaki κάνε υπομονή μέχρι αύριο!!! Την έχουν πατήσει πολλά κορίτσια με τα τεστ. Φίλη μου με φυσιολογική σύλληψη  έκανε 3 φορές τεστ και της έβγαινε αρνητικό ενώ είχε καθυστέρηση και μια χαρά έγκυος ήταν και τώρα έχει έναν παίδαρο. Λοιπόν μην προδικάζεις τα εμβρυάκια σου και σκέψου θετικά μέχρι την χορική.

  • Μου αρέσει 3

m0W3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Annaforyou είπε:

Σας ευχαριστώ όλες πάρα πάρα πολύ για τα όμορφα λόγια που μου γράφετε!! Θέλω να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου, εσείς τι γνωρίζετε για την δότρια; Και πόσα ωαρια δανείζεστε? Πόσα γονιμοποιούνται; Πόσα σας λένε ότι έχετε απόθεμα για επόμενη φορά; 

Σ εμενα μου ειπαν οτι πηραν 10 ωαρια. Γονιμοποιηθηκαν τα 8 και 6 εγιναν βλστοκυστες

Ξερω την ηλικια της και οτι θα εψαχναν στα χρωματα μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annaforyou είπε:

Σας ευχαριστώ όλες πάρα πάρα πολύ για τα όμορφα λόγια που μου γράφετε!! Θέλω να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου, εσείς τι γνωρίζετε για την δότρια; Και πόσα ωαρια δανείζεστε? Πόσα γονιμοποιούνται; Πόσα σας λένε ότι έχετε απόθεμα για επόμενη φορά; 

Να σου πώ κι εγώ με τη σειρά μου ότι έχω κάνει 3 προσπάθειες με έμβρυα τρίτης μέρας με δότρια χωρίς αποτέλεσμα δυστυχώς. Τώρα θα ξαναπροσπαθήσω ωμε άλλη αλλά δεν ξέρω ακόμα τίποτα. Εμένα μου είχαν πει μόνο την ηλικία τίποτα άλλο. Μου είχαν πει ότι η δότρια έδωσε 9 ωάρια. Εσύ τί ηλικία είσαι θέλεις να πεις; Πάντως αυτό που κάνεις είναι τόσο πολύ αλτρουιστρικο.... εξαιρετικο....δεν ξέρω τι άλλο να σου πω γιατί και η ίδια είμαι δότρια μυελού των οστών. Χαίρομαι που υπάρχουν άνθρωποι σαν εσένα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Annaforyou είπε:

Σας ευχαριστώ όλες πάρα πάρα πολύ για τα όμορφα λόγια που μου γράφετε!! Θέλω να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου, εσείς τι γνωρίζετε για την δότρια; Και πόσα ωαρια δανείζεστε? Πόσα γονιμοποιούνται; Πόσα σας λένε ότι έχετε απόθεμα για επόμενη φορά; 

καλησπέρα χρυση κοπελα μας με τα χρυσα σ αυγα....πηρα κ γω χρυσα κ εχω ενα κοκοβιο 9 μηνων ποια....εισαι τοσο καλη κ τοσο ομορφη ψυχη που εχεις....σε ευχαριστούμε παρα πολυ για ολα αυτα....αγκαλια απο μενα μεγαλη.με συγκίνησες. εκαλψαμια φορα στην ζωη μ απο τις πολλές απωλιες μιΑ στην γεννα μ κ μια τωρα απο χαρα.εγω πηρα αποκλειστικά ολα τα χρυσα αυγα απο την δικια μ δότρια...13 για την ακρίβεια...τωρα ψεματα μ ειπαν κ ειχε παραπάνω  κ έδωσαν λ αλλου δεμ ξερω δεν με ενοιαξε ποτε δεν ρώτησα....εγω ξερω μονο την ηλικια της κ οτι επισης εχει ξαναδωσει εγκυμοσύνη αλλα στον εαυτό  της...τωρα αλήθεια ψέματα παλι θα πω ποσος με νοιάζει κ αυτο....δεν ρώτησα ποτε τιποτα αλλο για την κοπελα...δεν ηθελα ουτε θελω να μαθω.μ  φτάσε  μονο που χαρισε τα χρυσα αυγα κ δωσε παιδι..αυτο ηθελα αυτο πηρα τα αλλα ειναι λεπτομέρειες για μενα...

Αυτα απο εμενα....σε φιλώ  γλυκα

υγ...επισης έμαθα με εισαγγελική παρεμβαση κατι αλλα πραματα που χρειάζονταν ο παιδιατρος  μ για την μικρη μ.

πρίν από 11 λεπτά , kallaki είπε:

Μακάρι να είναι και να μην με γελάνε τα μάτια μου.....::((((×××

καλα μαρη θες να ερθω να σε δειρω λ δεμ ξερω που εισαι???? τοση ωρα διαβαζω αρνητικό λες με 2 γραμμες...γίνεται  αυτο???? κλοσσα σ λεω εκεί  τωρα εισαι γκαστρωμενη ποια κ δεν μπορω κ να δειρω μ την γλυτωσες

Επεξεργάστηκαν by Rafaelatarzan
  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan said:

καλησπέρα χρυση κοπελα μας με τα χρυσα σ αυγα....πηρα κ γω χρυσα κ εχω ενα κοκοβιο 9 μηνων ποια....εισαι τοσο καλη κ τοσο ομορφη ψυχη που εχεις....σε ευχαριστούμε παρα πολυ για ολα αυτα....αγκαλια απο μενα μεγαλη.με συγκίνησες. εκαλψαμια φορα στην ζωη μ απο τις πολλές απωλιες μιΑ στην γεννα μ κ μια τωρα απο χαρα.εγω πηρα αποκλειστικά ολα τα χρυσα αυγα απο την δικια μ δότρια...13 για την ακρίβεια...τωρα ψεματα μ ειπαν κ ειχε παραπάνω  κ έδωσαν λ αλλου δεμ ξερω δεν με ενοιαξε ποτε δεν ρώτησα....εγω ξερω μονο την ηλικια της κ οτι επισης εχει ξαναδωσει εγκυμοσύνη αλλα στον εαυτό  της...τωρα αλήθεια ψέματα παλι θα πω ποσος με νοιάζει κ αυτο....δεν ρώτησα ποτε τιποτα αλλο για την κοπελα...δεν ηθελα ουτε θελω να μαθω.μ  φτάσε  μονο που χαρισε τα χρυσα αυγα κ δωσε παιδι..αυτο ηθελα αυτο πηρα τα αλλα ειναι λεπτομέρειες για μενα...

Αυτα απο εμενα....σε φιλώ  γλυκα

υγ...επισης έμαθα με εισαγγελική παρεμβαση κατι αλλα πραματα που χρειάζονταν ο παιδιατρος  μ για την μικρη μ.

καλα μαρη θες να ερθω να σε δειρω λ δεμ ξερω που εισαι???? τοση ωρα διαβαζω αρνητικό λες με 2 γραμμες...γίνεται  αυτο???? κλοσσα σ λεω εκεί  τωρα εισαι γκαστρωμενη ποια κ δεν μπορω κ να δειρω μ την γλυτωσες

Χαχα... Ρε λέτε... Τώρα θα δω αύριο... Αν είναι αρνητική η χοριακη θα έρθω εγώ να σε δείρω.... 

Να είσαστε καλά και ότι κάνετε να πετύχετε.... Μου αλλάξετε την διάθεση πολύ....

Κοπέλες λοιπόν αν είμαι θετική σας χρωστώ φαγητό στην Κύπρο.....

Θα κάνω τραπέζι για όλες μας... Αλήθεια το εννοώ...:::)))×××

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, kallaki είπε:

Χαχα... Ρε λέτε... Τώρα θα δω αύριο... Αν είναι αρνητική η χοριακη θα έρθω εγώ να σε δείρω.... 

Να είσαστε καλά και ότι κάνετε να πετύχετε.... Μου αλλάξετε την διάθεση πολύ....

Κοπέλες λοιπόν αν είμαι θετική σας χρωστώ φαγητό στην Κύπρο.....

Θα κάνω τραπέζι για όλες μας... Αλήθεια το εννοώ...:::)))×××

ελα να με δειρεςαν σ βαστάει η καρδούλα σ....κλαψ κλαψ μια σταλιά είμαι τι να δειρεις απο μενα θα με λυπηθείς αχχαχαχαχαχα 

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...