Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Fay_ είπε:

      Νομίζω πως κρίνει βάσει ιστορικού για το τι θα κάνει. Ο πλήρης έλεγχος έχω καταλάβει ότι είναι γονιδιακός και δείχνει ετεροζυγωτια ομοζυγωτια. Οι βασικές γονιδιακές νομίζω είναι fv, το γονίδιο προθρομβινης και μια άλλη που δεν την θυμάμαι. Αν τα έχεις κάνει αυτά είσαι οκ νομίζω.. τι να πω έχω μπερδευτεί κ εγω..

      Αυτές που είπες στο πάνω σχόλια μου τις έκανε η οικονομ αυτές που κες τώρα δεν μ θυμίζουν κάτι θα το ψάξω γιατί εκείνη μ έδωσε το οκ πως δεν έχω κάτι 

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

On 5 Ιανουαρίου 2021 at 9:47 ΜΜ, anoulious είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Για πείτε μια γνώμη. Είμαι να σκάσω με την ατυχία μου. Είπαμε με το γιατρό να κάνουμε μια προσπάθεια σε φυσικό κύκλο μήπως βάλουμε τα εμβρυα. 2η φορά στη ζωή μου απιστευτο αίμα. Καθάρισα 6-7 ημέρα.Δεν είχα κυστικο γιατί έχω κάνει του κόσμου τους υπερηχος. Εγώ έχω 3 μέρες περίοδο. Καμμία περίπτωση να γίνει ενδομήτριο πριν την ωορρηξία. Πέρα από αυτό που πάμε για επόμενο κύκλο,χωρίς πλέον να έχει νόημα η υστεροσκοπηση που εκανα όταν την εκανα, μου βρηκε πρωτη φορα το ακούω μέτριας ποσότητας  ελεύθερο υγρό στην ενδομητρια κοιλότητα. Αυτό συμβαίνει καμμία φορά στην ωορρηξία. Καμμία σχέση με την ημέρα του κύκλου μου. Με ανησύχησε. Διάβασα διάφορα.Ξέρει καμμία τι μπορεί να είναι; 

Κρίμα κοριτςι μου , αλλα δε πειράζει , συμβαίνουν αυτά , όλα καλα θα πάνε . Κι εγω νομιζω ειχα υγρό κανα δυο φορες , αλλα απο τα cyclacur αν θυμαμαι καλα 

Just now, Blondie 2020 είπε:

Καλημερα σε.ολες! Πριν λιγο καιρο συζητουσατε για το σακχαρο. Εχετε να προτεινετε καποιον στην Αθηνα; Στο καφε σκουγονται πολλα αρνητικα για ολους κ εχω μπερδευτει.

Επισης οταν μετρατε το σακχαρο οι non εγκυες το μετρατε 1 η 2 ωρες μετα το γευμα;  

Εγω τις μετρήσεις τις κάνω 1 ωρα μετα το γεύμα . Ο δικός μου δυςτυχως δεν δέχεται καινούργιες ασθενείς , αν θες να σου στείλω πμ ενα-δυο ονόματα αν δεν βρήκες καποιον. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, thalasa said:

Κρίμα κοριτςι μου , αλλα δε πειράζει , συμβαίνουν αυτά , όλα καλα θα πάνε . Κι εγω νομιζω ειχα υγρό κανα δυο φορες , αλλα απο τα cyclacur αν θυμαμαι καλα 

Εγω τις μετρήσεις τις κάνω 1 ωρα μετα το γεύμα . Ο δικός μου δυςτυχως δεν δέχεται καινούργιες ασθενείς , αν θες να σου στείλω πμ ενα-δυο ονόματα αν δεν βρήκες καποιον. 

Καλημερα, αν μπορεις να μου στειλεις, ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Κρίμα κοριτςι μου , αλλα δε πειράζει , συμβαίνουν αυτά , όλα καλα θα πάνε . Κι εγω νομιζω ειχα υγρό κανα δυο φορες , αλλα απο τα cyclacur αν θυμαμαι καλα 

Εγω τις μετρήσεις τις κάνω 1 ωρα μετα το γεύμα . Ο δικός μου δυςτυχως δεν δέχεται καινούργιες ασθενείς , αν θες να σου στείλω πμ ενα-δυο ονόματα αν δεν βρήκες καποιον. 

Εγω δεν ειχα παρει τιποτα.. Τελοσπαντων. Θα δούμε.. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2021 at 2:36 ΜΜ, anoulious είπε:

Εμενα θα ειναι τριτος κυκλος πλεον.Βεβαια εκανα πολυ καλο σκρτατσ (εσφιξα τα δοντια)στον προηγουμενο μηνα και ειπαμε να μην  κανω τωρα.Να μην  πειραζουμε τη μητρα συνεχεια..Μου την εδωσε  ολο αυτο και ανησυχησα κιολας.Οι γιατροι επειδη ειναι μαζι με την περιοδο δεν ανησυχουν..Απο ο,τι βλεπω δεν εχει τυχει σε καμμια κοπελα.Βεβαια αυτα που τυχαινουν σε εμενα σπανια εχουν τυχει σε πολλους.Μακαρι να εχουν δικιο γιατι διαβασα διαφορα.

καλημέρα

άμα δεν ανησυχούν οι γιατροί, να έχεις εμπιστοσύνη

είναι δυο όχι ένας

πώς είσαι τώρα?


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

καλημέρα

άμα δεν ανησυχούν οι γιατροί, να έχεις εμπιστοσύνη

είναι δυο όχι ένας

πώς είσαι τώρα?

Καλημέρα. Ευχαριστω για το ενδιαφέρον. Βέβαια στην αντιμετώπιση του υγρού ο δικός μου γυναικολογος ήτανε αρνητικός στο να προχωρήσω. Ήτανε πολύ ειλικρινής. Μου είπε ότι πολύ συνάδελφοι εξωσωματικοι, πολύ πετυχημένοι, θα προχωρούσαν και προχωρούν με επιτυχία. Υπάρχουν όμως πολλοι που φοβούνται ότι μπορεί να είναι τοξικό, δεν εχει διευκρινίστει  βιβλιογραφικα τι είναι και τι συνέπειες μπορεί να έχει στο ενδομήτριο και  αναβάλουν την προσπάθεια. Και εγω σταμάτησα. Συμφωνούν ότι είναι κάτι τυχαίο.. Τι να κάνω.Συνήθισα στις ατυχίες. Την προηγουμενη φορα δε συγχρονιστηκα με τη δοτρια για λίγες ώρες. Βλέπω ότι τσάμπα έκανα την υστεροσκοπηση..  Αποφάσισα  να μην πάρω τίποτα για να είναι καλος ο επομενος κύκλος μου. Πίνω τα κινέζικα βότανα μου που με έχουν βοηθήσει πολύ στο παρελθόν και κάνω τους βελονισμους μου.. Εσύ τι κάνει η μπέμπα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, anoulious είπε:

Καλημέρα. Ευχαριστω για το ενδιαφέρον. Βέβαια στην αντιμετώπιση του υγρού ο δικός μου γυναικολογος ήτανε αρνητικός στο να προχωρήσω. Ήτανε πολύ ειλικρινής. Μου είπε ότι πολύ συνάδελφοι εξωσωματικοι, πολύ πετυχημένοι, θα προχωρούσαν και προχωρούν με επιτυχία. Υπάρχουν όμως πολλοι που φοβούνται ότι μπορεί να είναι τοξικό, δεν εχει διευκρινίστει  βιβλιογραφικα τι είναι και τι συνέπειες μπορεί να έχει στο ενδομήτριο και  αναβάλουν την προσπάθεια. Και εγω σταμάτησα. Συμφωνούν ότι είναι κάτι τυχαίο.. Τι να κάνω.Συνήθισα στις ατυχίες. Την προηγουμενη φορα δε συγχρονιστηκα με τη δοτρια για λίγες ώρες. Βλέπω ότι τσάμπα έκανα την υστεροσκοπηση..  Αποφάσισα  να μην πάρω τίποτα για να είναι καλος ο επομενος κύκλος μου. Πίνω τα κινέζικα βότανα μου που με έχουν βοηθήσει πολύ στο παρελθόν και κάνω τους βελονισμους μου.. Εσύ τι κάνει η μπέμπα; 

καλά κάνεις

εγώ στον κύκλο που δεν πήρα τπτ έπιασα τη μικρή

η μπέμπα είναι μια χαρά αλλά ταλαιπωρεί τη μαμά της για διάφορους λόγους.

Με εκπαιδεύει από τώρα:-P

έχω αρχίσει να βαραίνω

κοιτάζω να της πάρω και πράγματα, κούνια, πολυκαρότσι και μπανάκι-αλλαξιέρα

ευτυχώς θα μου στείλει η ξαδέλφη ρούχα γιατί δε μπορώ να παραγγελνω από ιντερνετ

θα της πάρω όμως κι έτσι κάποια πραγματάκια αλλά διαφορετικά να τα βλέπεις από κοντά

18 έχω ραντεβού να τη δούμε πάλι

ελπίζω να είναι όλα καλά γιατί επηρεάστηκα κάπως από ένα ατυχές γεγονός φίλης μου

  • Μου αρέσει 3

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

καλά κάνεις

εγώ στον κύκλο που δεν πήρα τπτ έπιασα τη μικρή

η μπέμπα είναι μια χαρά αλλά ταλαιπωρεί τη μαμά της για διάφορους λόγους.

Με εκπαιδεύει από τώρα:-P

έχω αρχίσει να βαραίνω

κοιτάζω να της πάρω και πράγματα, κούνια, πολυκαρότσι και μπανάκι-αλλαξιέρα

ευτυχώς θα μου στείλει η ξαδέλφη ρούχα γιατί δε μπορώ να παραγγελνω από ιντερνετ

θα της πάρω όμως κι έτσι κάποια πραγματάκια αλλά διαφορετικά να τα βλέπεις από κοντά

18 έχω ραντεβού να τη δούμε πάλι

ελπίζω να είναι όλα καλά γιατί επηρεάστηκα κάπως από ένα ατυχές γεγονός φίλης μου

Να μην επηρεαζεσαι όσο μπορείς. Καθένας έχει την τύχη του σ αυτή τη ζωή.. Εσύ μετά την ovitrelle Θυμησε μου πήρες οιστρογόνα? Πως πέρασε ο καιρός και αγοράζεις πραγματάκια... Συγκινούμαι... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

Να μην επηρεαζεσαι όσο μπορείς. Καθένας έχει την τύχη του σ αυτή τη ζωή.. Εσύ μετά την ovitrelle Θυμησε μου πήρες οιστρογόνα? Πως πέρασε ο καιρός και αγοράζεις πραγματάκια... Συγκινούμαι... 

Έτσι θα περάσει και για εσένα...

θα το δεις

αμα σου πω ότι δε θυμάμαι θα με πιστέψεις?

νομίζω δεν πήρα τπτ και τα άρχισα με την εμβρυομεταφορά

αν ανατρέξεις πριν της 27.07 θα δεις, νομίζω τα έγραφα

σίγουρα όμως πήρα φουλ μετά γιατί έπεσε κάποια ορμόνη μου

είχα μόλις μάθει ότι είμαι έγκυος


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Έτσι θα περάσει και για εσένα...

θα το δεις

αμα σου πω ότι δε θυμάμαι θα με πιστέψεις?

νομίζω δεν πήρα τπτ και τα άρχισα με την εμβρυομεταφορά

αν ανατρέξεις πριν της 27.07 θα δεις, νομίζω τα έγραφα

σίγουρα όμως πήρα φουλ μετά γιατί έπεσε κάποια ορμόνη μου

είχα μόλις μάθει ότι είμαι έγκυος

6 Σικλακιουρ την ημέρα μετά την οvitrelle έπαιρνες!Τώρα το είδα. Βέβαια εσύ αν θυμάμαι καλά έκανες γενικώς σούπερ ενδομήτριο. Γιατί είχα μια σχετική συζήτηση με τον γιατρό μου ότι ο Σφακ αν δεν επιμένει κάποια  για τελείως φυσικό κύκλο μετά την οvitrelle  σε φυσικους δίνει οιστρογόνα.. Κανει δηλαδή  μίξη φυσικού και "τεχνητού" αν μπορούμε να το πούμε έτσι... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, anoulious είπε:

6 Σικλακιουρ την ημέρα μετά την οvitrelle έπαιρνες!Τώρα το είδα. Βέβαια εσύ αν θυμάμαι καλά έκανες γενικώς σούπερ ενδομήτριο. Γιατί είχα μια σχετική συζήτηση με τον γιατρό μου ότι ο Σφακ αν δεν επιμένει κάποια  για τελείως φυσικό κύκλο μετά την οvitrelle  σε φυσικους δίνει οιστρογόνα.. Κανει δηλαδή  μίξη φυσικού και "τεχνητού" αν μπορούμε να το πούμε έτσι... 

Την πρώτη φορά έκανα τεχνητό κ ειδα τα χαιρια μου

Βέβαια άλλο πράγμα έφταιγε, μου το επιβεβαίωσε ο Σφακ την ημέρα που έπιασα τη μπέμπα 

Ναι είχα πολύ καλό ενδομητριο

Πάντα, από μικρη

Πραγματικά όμως έχω ξεχάσει πράγματα 

Και γενικώς στην εγκυμοσύνη ξεχναω

Να σου πω τι έπαθα σήμερα. Ήρθα πατρικό μου, γενικώς αποφεύγω να μένω πολλές ώρες μόνη σπίτι για διάφορους λόγους. Βάζω μπουφάν, κρατάω ένα βιβλίο στο χέρι, βάζω κινητό στην τσέπη, κλειδιά σπιτιού κ παίρνω τσάντα με φάρμακα λέω κάτι έχω ξεχάσει, τσεκάρω δεύτερη φορά όλα οκ φτάνω πατρικό μου παω να ακουμπήσω φάρμακα σε συγκεκριμένο σημείο τα αφήνω λέω ωχ η τσάντα μου!!! :mrgreen:

Είχα ξεχάσει τσάντα πορτοφόλι ταυτότητα, χαρτιά όλα!!! 

Έφυγα με ένα διευρο στην τσέπη γιατί ήθελα να πάρω καφέ, κλειδιά κινητό κ φάρμακα!! 

Ακόμα γελαω

  • Χαχα 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


45 minutes ago, Thia1985 said:

καλά κάνεις

εγώ στον κύκλο που δεν πήρα τπτ έπιασα τη μικρή

η μπέμπα είναι μια χαρά αλλά ταλαιπωρεί τη μαμά της για διάφορους λόγους.

Με εκπαιδεύει από τώρα:-P

έχω αρχίσει να βαραίνω

κοιτάζω να της πάρω και πράγματα, κούνια, πολυκαρότσι και μπανάκι-αλλαξιέρα

ευτυχώς θα μου στείλει η ξαδέλφη ρούχα γιατί δε μπορώ να παραγγελνω από ιντερνετ

θα της πάρω όμως κι έτσι κάποια πραγματάκια αλλά διαφορετικά να τα βλέπεις από κοντά

18 έχω ραντεβού να τη δούμε πάλι

ελπίζω να είναι όλα καλά γιατί επηρεάστηκα κάπως από ένα ατυχές γεγονός φίλης μου

Με το καλό να υποδέχτης το μωράκι σου. Προσπάθεισε να μην επιρεαζεσε από άλλες περιπτώσεις κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.... Σου τα λέω για να τα ακούω και εγώ... 

:::))))××××

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Thia1985 είπε:

καλά κάνεις

εγώ στον κύκλο που δεν πήρα τπτ έπιασα τη μικρή

η μπέμπα είναι μια χαρά αλλά ταλαιπωρεί τη μαμά της για διάφορους λόγους.

Με εκπαιδεύει από τώρα:-P

έχω αρχίσει να βαραίνω

κοιτάζω να της πάρω και πράγματα, κούνια, πολυκαρότσι και μπανάκι-αλλαξιέρα

ευτυχώς θα μου στείλει η ξαδέλφη ρούχα γιατί δε μπορώ να παραγγελνω από ιντερνετ

θα της πάρω όμως κι έτσι κάποια πραγματάκια αλλά διαφορετικά να τα βλέπεις από κοντά

18 έχω ραντεβού να τη δούμε πάλι

ελπίζω να είναι όλα καλά γιατί επηρεάστηκα κάπως από ένα ατυχές γεγονός φίλης μου

Πορτ μπεμπε οπωσδηποτε. Η μπεμπα σ αυτο κοιμοτανε τεσσερις μηνες. Το λικνο δεν της αρεσε

Μπανακι καλυτερα παρε ξεχωριστα απο αλλαξιερα. Θα σε βολεψει καλυτερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

Πορτ μπεμπε οπωσδηποτε. Η μπεμπα σ αυτο κοιμοτανε τεσσερις μηνες. Το λικνο δεν της αρεσε

Μπανακι καλυτερα παρε ξεχωριστα απο αλλαξιερα. Θα σε βολεψει καλυτερα

Πορτ μπεμπέ έχει το πολυκαροτσι! 

Θα το πάρουν οι γονείς μου αυτό, δώρο στη μικρή. Τους είπαμε ποιο θελουμε το θέμα είναι πως θέλουμε να το δούμε από κοντά κ δεν ανοίγουν τα μαγαζιά. 

Ευτυχώς η ξαδέρφη μου, προθυμοποιηθηκε κ θα μου στείλει διάφορα πράγματα παρότι έχει αγοράκι για τον πρώτο καιρό δεν τα θέλει πίσω. Θα με άγχωνε αυτό, μη χαλάσω κάτι. Ρουχαλάκια, σεντονακια, τετοια

Λίκνο δε θα πάρω. Οικονομικά δε βγαίνει και λίκνο. 

Μέχρι και τον Σεπτέμβριο που θα της κάνουμε το δωμάτιο της, η μπέμπα θα κοιμάται μαζί μας. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Πορτ μπεμπέ έχει το πολυκαροτσι! 

Θα το πάρουν οι γονείς μου αυτό, δώρο στη μικρή. Τους είπαμε ποιο θελουμε το θέμα είναι πως θέλουμε να το δούμε από κοντά κ δεν ανοίγουν τα μαγαζιά. 

Ευτυχώς η ξαδέρφη μου, προθυμοποιηθηκε κ θα μου στείλει διάφορα πράγματα παρότι έχει αγοράκι για τον πρώτο καιρό δεν τα θέλει πίσω. Θα με άγχωνε αυτό, μη χαλάσω κάτι. Ρουχαλάκια, σεντονακια, τετοια

Λίκνο δε θα πάρω. Οικονομικά δε βγαίνει και λίκνο. 

Μέχρι και τον Σεπτέμβριο που θα της κάνουμε το δωμάτιο της, η μπέμπα θα κοιμάται μαζί μας. 

Παράθεση

Eμεις πηραμε πολυκαροτσι απο μια φιλη.

Ρουχαλακια παιρνουμε διαδυκτιακα. Ολα μας εχουν βγει πολυ καλα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, MaryH είπε:

 

Έχω βρει κάποια σετ

Θα δω τι θα στείλει η ξαδέρφη κι αναλόγως θα παρω

Σίγουρα θα της πάρω, τόσο κόπο έκανε να έρθει αλλά θέλω να δω τι θα στείλει ώστε να πάρω ότι χρειάζεται συμπληρωμα

  • Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...