Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Κόλλα εμβρύων! Έγχυση Χοριακής Γοναδοτροπίνης στην μήτρα μετά από εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω πληροφορίες για την έγχυση χοριακης γοναδοτροπινης στη μήτρα πριν την εμβρυομεταφορα! Το χει κάνει κάποια κοπέλα; Κ αν ναι είδε θετικό αποτέλεσμα;


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Μαρίτσα10 είπε:

Θα ήθελα να ρωτήσω πληροφορίες για την έγχυση χοριακης γοναδοτροπινης στη μήτρα πριν την εμβρυομεταφορα! Το χει κάνει κάποια κοπέλα; Κ αν ναι είδε θετικό αποτέλεσμα;

Το εκανα και αυτο, αλλα και πάλι αρνητικό και με σκρατσινγ στον ίδιο κύκλο....


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Μαρίτσα10 είπε:

Πόσες μεταφορές έχεις κάνει;

Έξι.....

εσυ τι προσπαθειες εχεις κανει;

 Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, απλα δεν ειναι δεν ειναι τοςο σίγουρο το αποτέλεσμα οσο πίστευα.

  • Λυπημένη/-ος 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Καντι είπε:

Έξι.....

εσυ τι προσπαθειες εχεις κανει;

 Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, απλα δεν ειναι δεν ειναι τοςο σίγουρο το αποτέλεσμα οσο πίστευα.

Και εγώ το ίδιο! 6 εμβρυομεταφορες και 6 αρνητικά!!! Κ είμαι 30

  • Λυπημένη/-ος 1

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Μαρίτσα10 είπε:

Και εγώ το ίδιο! 6 εμβρυομεταφορες και 6 αρνητικά!!! Κ είμαι 30

Σε ποιο γιατρο εισαι; Αν και φαντάζομαι εφ οσον μιλάς  για κόλλα. Στείλε μου αν θες πμ.

 Το θετικό ειναι οτι εισαι πολυ μικρούλα.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Καντι είπε:

Σε ποιο γιατρο εισαι; Αν και φαντάζομαι εφ οσον μιλάς  για κόλλα. Στείλε μου αν θες πμ.

 Το θετικό ειναι οτι εισαι πολυ μικρούλα.

Στον Σφακιανουδη!! Βλέπω ότι η ηλικία δεν παίζει πάντα ιδιαίτερο ρόλο


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , DIMITRAS είπε:

Αχχχ κορίτσια εμενα που εχω 3 θετικα χωρις κολλα τι να πω??? Μωρό πουθενά...όμως αντε να δω ποσες ακόμα θα κάνουμε 

Θα το πετύχεις! Εσύ μένεις έγκυος..είναι καλό δείγμα 


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Andriani76 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

να ρωτήσω τι προσφέρει η μέθοδος αυτή? Είναι για την εμφύτευση?

την κάνει μόνο ένας γιατρός? Αυτός που αναφέρθηκε πιο πάνω?

Από ότι έχω καταλάβει επειδή τα έμβρυα από μόνα τους παράγουν χοριακη τα βοηθά να προσκολληθούν στο ενδομήτριο αν την βρουν ήδη έτοιμη. 

Δεν την κάνει μόνο ένας γιατρός! Εμένα ποτέ δεν μου την έκανε μέσα στις 6 προσπάθειες που έκανα. Θέλω να πω ότι δεν νομίζω να το συνηθίζει. 

Βασικά δεν τις έχω κάνει όλες στο ίδιο κέντρο.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μαρίτσα10 said:

Από ότι έχω καταλάβει επειδή τα έμβρυα από μόνα τους παράγουν χοριακη τα βοηθά να προσκολληθούν στο ενδομήτριο αν την βρουν ήδη έτοιμη. 

Δεν την κάνει μόνο ένας γιατρός! Εμένα ποτέ δεν μου την έκανε μέσα στις 6 προσπάθειες που έκανα. Θέλω να πω ότι δεν νομίζω να το συνηθίζει. 

Βασικά δεν τις έχω κάνει όλες στο ίδιο κέντρο.

Ευχαριστώ για την απάντηση 

  • Μου αρέσει 1

LZ71p3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Μαρίτσα10 είπε:

Στον Σφακιανουδη!! Βλέπω ότι η ηλικία δεν παίζει πάντα ιδιαίτερο ρόλο

Ααααα έχουμε τον ίδιο! πίστευα οτι έλεγες για Παντο γιατι αυτός χρησιμοποιεί κατα κόρον την κόλλα.

 Στην τελευταία προσπαθεια εγω του την ζήτησα και μου ειπε οτι πιστεύει περισσότερο στο να κάνουμε σκρατσινγ, αλλα σύμφωνησε  καναμε και τα δυο αλλα δεν απέδωσαν.

6 ώρες πρίν, DIMITRAS είπε:

Αχχχ κορίτσια εμενα που εχω 3 θετικα χωρις κολλα τι να πω??? Μωρό πουθενά...όμως αντε να δω ποσες ακόμα θα κάνουμε 

Ποιος θα μας βρει επιτέλους τι φταίει;;;;

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Ααααα έχουμε τον ίδιο! πίστευα οτι έλεγες για Παντο γιατι αυτός χρησιμοποιεί κατα κόρον την κόλλα.

 Στην τελευταία προσπαθεια εγω του την ζήτησα και μου ειπε οτι πιστεύει περισσότερο στο να κάνουμε σκρατσινγ, αλλα σύμφωνησε  καναμε και τα δυο αλλα δεν απέδωσαν.

Ποιος θα μας βρει επιτέλους τι φταίει;;;;

Ακούς να χει επιτυχίες γενικότερα; Στο λέω γτ βλέπω συνέχεια τα ίδια άτομα για εγχύσεις αντιβιωσεις κ δεν βλέπω να ξεμπερδευει καμία!

Παίζει να σε έχω δει κ εσένα αρκετές φορές κ απλά να μην έχουμε μιλήσει. 


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

8 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Ααααα έχουμε τον ίδιο! πίστευα οτι έλεγες για Παντο γιατι αυτός χρησιμοποιεί κατα κόρον την κόλλα.

 Στην τελευταία προσπαθεια εγω του την ζήτησα και μου ειπε οτι πιστεύει περισσότερο στο να κάνουμε σκρατσινγ, αλλα σύμφωνησε  καναμε και τα δυο αλλα δεν απέδωσαν.

Ποιος θα μας βρει επιτέλους τι φταίει;;;;

Πλέον πιστεύω μόνο ο Θεός ξέρει πότε θα κάνουμε μωράκι!! Ειδικά μετά την τελευταία μου προσπάθεια ε τα έχω πάρει κ ακόμα είμαι τσαντίλας! Θυρεοειδής κομπλέ θρομβοφυλία κομπλέ ενδομήτριο κομπλέ κάθε 6 μήνες προσπάθεια σε 1μιση χρόνο 4 εξωσωματικές 3 παλλίνδρομες κ κλάμα μόνο κλάμα...έχω 2 κατεψυγμένα κ τρέμω να τα βάλω. μόνο ο ΝΙΚΑΣ μου έχει μείνει κ η εξέταση των εμβρύων αλλά λεφτά τέλος οπότε ξεκουραση ψυχολογική έστω να ηρεμήσουμε :shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...