Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

ο αντρας μου κανει σαν ξαναμμενο15χρονο.


e-mama

Recommended Posts

Ο αντρουλης μου τελικα την Β. την εβαλε στη λιστα των φιλων του στο ιντερνετ. Σαν τα 15χρονα ενα πραμα. 40χρονων τυποι, μλκζμαστε... ελεος..Αυτη ανακαλυψε το τελευταιο 2μηνο τα σοσια μιντια και κανει τρελη χαρα καθε μερα εκει μεσα. Αμα κανει και λαικ σε κανενα ποστ του δικου μου ... ουιιιι!!!! τοτε να δεις χαρες το καμαρι μου που κανει. Ετσι μου ερχεται να του χωσω καμια μπουνια στη μουρη και να σπασουν ολα τα δοντια του.Εχω τοοοοοοσα πολλα νευρα που δεν ειπα ενα γεια σας και να ενημερωσω πως αυτο το ποστ ειναι συνεχεια ενος αλλου. Τελος παντων.. να γραψω συγκεκριμενα τι παιχτηκε και εγραψα αυτον το τιτλο. Λοιπον εχουμε και λεμε..

Το καμαρι μου μια μερα πηρε παιδια , σκυλια ,γατια και εφυγε εκδρομη μονοημερη για φαι στη μανουλα του. Εκει μονο για φαι δε πηγε γιατι στη κουζινα ηταν και η αλλη η σκροφα η γειτονοπουλα που τη κερατωνει ο αντρας της . Τι χαρα! καθησαν να φανε οι δικοι μου και η πουτανα με τα παιδια της που μακαρι να την π... 100 μαυροι. Ανταλλαξαν τηλεφωνα. Οταν γυρισαν σπιτι εγω ηδη το ηξερα.(Μη με ρωτησετε πως απλα το πατρικο του ειναι κεντρο διερχομενων. Η μανα του δεν εχει ιδεα το αισθανεται ο γιοκας της.). Να καθομαι στο δωματιο και να κανω πως διαβαζω και οταν μειναμε οι 2 μας Γκαζωσα. Αν ημουν ι.χ. θα μουν φεραρι που βαζεις πρωτη και φευγει με 100χλμ. Τον ενημερωσα πως εχω υποψιες εδω και καιρο πως ειναι ερωτευμενος και πως το χειροτερο ειναι οτι ενω δε τον γουσταρω καθομαι σαν υπηρετρια και νοσοκομα και τον φροντιζω. Ειπα και το χοντρο πως θα γ... καποιον φιλο του.

Περασαν εβδομαδες. Οταν χτυπα το τηλ πεταγεται ο γλυκουλης μου να το σηκωσει πρωτος. Μια μερα το σηκωσα εγω και μιλησαμε μαυτην γυρω στα 10λεπτα. Μου φανηκε πολυ ανεμελη και οτι παιζει με το χαμπατο το δικο μου. Επειδη της τα φορα ο αντρας της ειπε να ανεβει το ηθικο της. Δε νομιζω να τον γουσταρει σαν αντρα,αλλα μονο τον π... του θελει για σπασιμο. Ο δικος μου παλι αρχισε τα gym-πληρωσε 12μηνες συνδρομη! χαχαχαχαχααααααα.... μιλαμε για πολυ ερωτα μαζι της. Εγω μια μερα εκει που την πηρε τηλ να ρωτησει ταχα για ενα θεμα της γειτονιας, κατι με τα σκαψιματα που κανει ο δημος κλπ (δε μπορουσε να παρει τη μανα του ε?) τον ακουσα. Η φωνη του ηταν σοβαρη αλλα παιχνιδιαρικη κι οταν το αφησε το τηλ ειχε κοκκινησει. Πηγε εξω κ οταν γυρισε ειχα φουντωσει παλι.

Δεν εκανε κατι ακομα μαυτην,αλλα ειναι τοσο ξαναμμενος ακομα και το ονομα της να πει φουντωνει. Εγω ζηλευω πολυ γιατι δε θελω να τον ανεχομαι αλλο με προσβαλει. Δε ξερει οτι ξερω οτι την γουσταρει. Ετσι τις φερνω τις συζητησεις που ειναι σαν να μη ξερω κατι συγκεκριμενο και οτι απλα υποπτευομαι για καποια απο το στεκι που σθχναζει με συναδελφους. Ντρεπομαι πολυ να του πω οτι ξερω οτι ειναι ερωτευμενος μεχρι τα μπουνια.Ντρεπομαι να το παραδεχτω και σε εμενα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτο που μαρεσει εδω ειναι πως ολες ειστε γαλαζοαιματες... πλακα κανω φυσικα. καμια δε θαταν εδω αν ηταν γαλαζοαιματη μεταφορικα παντα. Αλλα γιατι κανενας δεν εχει να πει κατι δε ξερω. Μπαινετε,διαβαζετε και μετα βλεπετε πως κανεις δεν απαντησε και αποφασιζετε κ εσει το ιδιο(?). Λες και οι σημερινοι ανθρωποι δεν εχουν κοτσια να αποκλεινουν απο την ομοιομορφια. Αν εχετε δει το equilibrium θα καταλαβετε που οδηγουμαστε σαν ανθρωπινο ειδος και γενος. Ασχετα τα τελευταια(!) :? αλλα επευκαιριας ας διδαξουμε κι ολας τη νεα ταξη πραγματων που μπηκαμε και περπαταμε και σιγα σιγα θα υιοθετησουμε στη ζωη μας χωρις να το καταλαβουμε.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα το θεμα σου καθως και τα παλιοτερα που εχεις αναρτησει και αρχικα δεν ηθελα να απαντησω γιατι δεν θα σου αρεσουν αυτα που θα πω. Δεν θεωρω οτι φταιει ο αντρας σου σε αυτη τη φαση. Δεν τον θες, δεν του καθεσαι, τον σιχαινεσαι και του το λες στα μουτρα!! Εχεις αναφερει οτι θες να ερωτευτεις καποιον αλλο για να σε κανει να αισθανθεις γυναικα και τον κατηγορεις που κανει το ιδιο; ζει σε ενα σπιτι με απιστευτη γκρινια και μιζερια και παρολο που απο οτι φαινεται ερωτευτηκε καποια αλλη, ουτε σε παρατησε, ουτε σε κερατωσε. Σε υποχρεωσε κανεις να καθεσαι να του κανεις την υπηρετρια αφου δεν τον θες; σηκω και φυγε και να κανει ο καθενας τη ζωουλα του!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , CMES είπε:

Διαβασα το θεμα σου καθως και τα παλιοτερα που εχεις αναρτησει και αρχικα δεν ηθελα να απαντησω γιατι δεν θα σου αρεσουν αυτα που θα πω. Δεν θεωρω οτι φταιει ο αντρας σου σε αυτη τη φαση. Δεν τον θες, δεν του καθεσαι, τον σιχαινεσαι και του το λες στα μουτρα!! Εχεις αναφερει οτι θες να ερωτευτεις καποιον αλλο για να σε κανει να αισθανθεις γυναικα και τον κατηγορεις που κανει το ιδιο; ζει σε ενα σπιτι με απιστευτη γκρινια και μιζερια και παρολο που απο οτι φαινεται ερωτευτηκε καποια αλλη, ουτε σε παρατησε, ουτε σε κερατωσε. Σε υποχρεωσε κανεις να καθεσαι να του κανεις την υπηρετρια αφου δεν τον θες; σηκω και φυγε και να κανει ο καθενας τη ζωουλα του!!

Ευχαριστω πολυ που απαντησες. μου αρεσει οταν τα λες στα ισα.  Εχεις δικιο. Αλλα το θεμα ειναι οτι με τον αντρα μου ειμαστε σαν δυο αδερφια που εχουμε γεροντομπακουριασει και απο την πολυ αγα... εχουμε νευρα. Μακαρι να ηταν ερωτευμενος και να εφευγε. Εδω λεμε οτι ειναι ερωτευμενος και καθεται! Αν ερωτευομουν θα ειχα χαρα και θα επιδιωκα να αλλαξω ζωη.Ο αντρας μου ομως τριβεται σε εκεινη χωρις να τριβεται! Δηλαδη απο μακρια. Πλατωνικα. ενω την εχει θεοποιησει και με ειχε κανει να της μοιαζω για να μπορει να με πηδ...(ισως,ετσι υποθετω,δε ξερω,μαλλον.) Στο τελος καταλαβα τι παιζει και εχω πολλα νευρα απο τοτε. Γιατι δε κανει κατι να φυγει? ΤΑχουμε πει 100φορες. Ανεξαρτητοποιησου επιτελους συναισθηματικα για να παρω θαρρος κεγω να δωσω δυναμη και κινητρα στον εαυτο μου. Αυτη, χθες το εμαθα, χωρισε ή εφυγε προσωρινα απο το σπιτι ο αντρας της δε ξερω ακριβως.

Οχι μονο εσυ αλλα καθε μιαπου με διαβαζει ας σκεφτει αυτο: πως θα φαινοταν να τρελαινοταν ο αντρας της με καποια και οποια αλλη της μοιαζει να ενθουσιαζοταν. Αν την εβαζε την ιδια να κανει τα μαλλια ιδια, τα ιδια ρουχα... και ενω δεν το καταλαβαινε , εν τελει η συζυγος ξυπνουσε απο το ληθαργο και καταλαβαινε οτι ολη αυτη η απογοητευση που νοιωθει στο γαμο, ολες οι φορες που δε του σηκωνεται, οταν  αυνανιζεται, οταν βλεπει τσοντες, ολα αυτα ΤΗΣ ΜΟΙΑΖΟΥΝ :-( .  Εγω ειμαι μια πολυ πολυ σεξι κοπελα-μαλλον ημουν πολυ πολυ σεξι- . Εχω καταντησει να μη μπανιαριζομαι, να μη θελω να τον ακουω, να τον βλεπω, να μη φορω ωραια ρουχα ή μαλλια. Γενικα κανω τα παντα να μη της μοιαζω. Δυστυχως μοιαζαμε στο τροπο που βαφομασταν , στα ρουχα, στο στιλ γενικα και οταν ξυπνησα καταλαβα πως με διαλλεξε επειδη της μοιαζω. Κι εγω επαψα ναμαι ομορφη,δε γουσταρω να με θελουν γιατι θυμιζω αλλη. 

υ.γ.να προσθεσω οτι μου εβαζε πινελιες απο δω κι απο εκει και νομιζω πως ειμασταν σαν διδυμες.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, e-mama είπε:

Ευχαριστω πολυ που απαντησες. μου αρεσει οταν τα λες στα ισα.  Εχεις δικιο. Αλλα το θεμα ειναι οτι με τον αντρα μου ειμαστε σαν δυο αδερφια που εχουμε γεροντομπακουριασει και απο την πολυ αγα... εχουμε νευρα. Μακαρι να ηταν ερωτευμενος και να εφευγε. Εδω λεμε οτι ειναι ερωτευμενος και καθεται! Αν ερωτευομουν θα ειχα χαρα και θα επιδιωκα να αλλαξω ζωη.Ο αντρας μου ομως τριβεται σε εκεινη χωρις να τριβεται! Δηλαδη απο μακρια. Πλατωνικα. ενω την εχει θεοποιησει και με ειχε κανει να της μοιαζω για να μπορει να με πηδ...(ισως,ετσι υποθετω,δε ξερω,μαλλον.) Στο τελος καταλαβα τι παιζει και εχω πολλα νευρα απο τοτε. Γιατι δε κανει κατι να φυγει? ΤΑχουμε πει 100φορες. Ανεξαρτητοποιησου επιτελους συναισθηματικα για να παρω θαρρος κεγω να δωσω δυναμη και κινητρα στον εαυτο μου. Αυτη, χθες το εμαθα, χωρισε ή εφυγε προσωρινα απο το σπιτι ο αντρας της δε ξερω ακριβως.

Οχι μονο εσυ αλλα καθε μιαπου με διαβαζει ας σκεφτει αυτο: πως θα φαινοταν να τρελαινοταν ο αντρας της με καποια και οποια αλλη της μοιαζει να ενθουσιαζοταν. Αν την εβαζε την ιδια να κανει τα μαλλια ιδια, τα ιδια ρουχα... και ενω δεν το καταλαβαινε , εν τελει η συζυγος ξυπνουσε απο το ληθαργο και καταλαβαινε οτι ολη αυτη η απογοητευση που νοιωθει στο γαμο, ολες οι φορες που δε του σηκωνεται, οταν  αυνανιζεται, οταν βλεπει τσοντες, ολα αυτα ΤΗΣ ΜΟΙΑΖΟΥΝ :-( .  Εγω ειμαι μια πολυ πολυ σεξι κοπελα-μαλλον ημουν πολυ πολυ σεξι- . Εχω καταντησει να μη μπανιαριζομαι, να μη θελω να τον ακουω, να τον βλεπω, να μη φορω ωραια ρουχα ή μαλλια. Γενικα κανω τα παντα να μη της μοιαζω. Δυστυχως μοιαζαμε στο τροπο που βαφομασταν , στα ρουχα, στο στιλ γενικα και οταν ξυπνησα καταλαβα πως με διαλλεξε επειδη της μοιαζω. Κι εγω επαψα ναμαι ομορφη,δε γουσταρω να με θελουν γιατι θυμιζω αλλη. 

υ.γ.να προσθεσω οτι μου εβαζε πινελιες απο δω κι απο εκει και νομιζω πως ειμασταν σαν διδυμες.

Τωρα πια δεν εχει νοημα να τα σκεφτεσαι ολα αυτα. Οτι εγινε εγινε. Γιατι πρεπει να φυγει αυτος για να ανεξαρτητοποιηθεις; χωρις θυμο ή βρισιες πες του οτι δεν εισαι πια ερωτευμενη μαζι του και πιστευεις οτι ουτε αυτος ειναι. Για πιο λογο φτασατε σε αυτο το σημειο δεν εχει νοημα πια. Μαζεψε τα και φυγε γιατι με τοση ενταση και νευρα μεσα στο σπιτι ο μονος ζημειωμενος ειναι τα παιδια σου. Και μη μου πεις οτι δεν τσακωνεστε μπροστα τους γιατι τα παιδια ρουφαν σα σφουγγαρι τα συναισθηματα των γονιων τους οσο καλα και αν τα κρυβουν!!

  • Μου αρέσει 1

TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οσες διαβαζαν το θεμα και δεν σ απαμτησαν εχουν τον λογο τους ..εγω πιστευω οτι θες βοηθεια απο ιδικο γτ εχεις πολλα ψυχολογικα και θες εκτωνοση να μηλησης να ξεσπασεις να τα βγαλεις ολα απο μεσα σ  και ο ειδικος μπορει να σου δωσει τις συμβουλες /γνωμες που χρειαζεσε καλυτερα απο εμας εδω ... ...εδω δεν μπορει καμια να σε "βοηθησει"  η να κατσει να σου πει τι ????  Και ασε που ειναι ενα θεμα μεγαλο ..που δν μπορεις να καταλαβεις /κατανοησης με ακριβεια τι θελει να σ πει ο αλλος ...δεν θελω να.με παρεξηγησης ..τ λεω φιλικα ..απλα οπως ολος ο κοσμος εχεις και εσυ τα δικα σ προβλημα ..πιστεευω οτι οταν υπαρχουν προβληματα φτεναι και η δυο ...ειδικα σε τετια ειδους ...απλα αν υπαρχουν και παιδια στην μεση σκεψου τι ειναι το καλυτερο για αυτα ..και κανε κατι μην καθεσε με τα χερια σταυρομενα ...γτ αυτα δεν φτενε σε τιποτα ..στα θελω τα δικα σ και τα θελω του αντρα σ...μεγαλη ανθρωποι ειστε καθιστε τα λυσετε οσο πιο γρηγορα μπορειτε ...

Link to comment
Share on other sites

Οκ.Καταλαβαινω τωρα γιατι δεν απαντα κανεις. Μεσα σε ενα κειμενο δε μπορεις να πεις αυτα που θελεις και να καταλαβει ο αλλος ο,τι νοημα θελεις να περασεις. Ειναι πολλα. Και ειναι ακομα πιο πολλα να τα διαβαζεις ολα κατεβατα παρα να τα ζεις λιγα λιγα στη ζωη σου. 

Τσακωνομαστε και ανοιγουμε συζητηση για μας οταν δεν ειναι κανεις στο σπιτι.. Οταν ειναι, τσακωνομαστε σαν φυσιολογικο ζευγαρι και σε φυσιολογικο τονο και για συνηθη θεματα(γιατι αφησες βρεγμενα ρουχα στο μπανιο, που ειναι οι καλτσες μου, πατα καλα το καζανακι αφηνει καταλοιπα ..κλπ). Το μοναδικο καλο ειναι οτι εχουμε κουραστει να σπαμε ο ενας τα νευρα στον αλλον γιατι εχουμε κανει το κυκλο μας σαν ανθρωποι. Εχω αρρωστησει στα χερια του ,εχει αρρωστησει τα χερια  μου, νοσοκομεια,ξενυχτια, αρρωστιες ,εξετασεις.....

.....ολα αυτα σε δενουν.ΟΧΙ σαν ζευγαρι αλλα σαν δυο συγκατοικοι που φροντιζουν ο ενας τον αλλον. Ταδεδομενα αλλαξα απο τα πρωτα μου ποστ προς το χειροτερο. Η φτωχεια σε κανει να εισαι γατζωμενος απο τον αλλον δυστυχως και δε μπορεις να φυγεις. Ειναι ακατορθωτο να πληρωνεις(στο χωρισμο) δυο ενοικια, ναχεις δυο αμαξια δυο δεη-νερο-κοινοχρηστα-βενζινη-τελη κυκλοφοριας-φροντιστηρια-ιατρικα-ρουχα παιδιων καθε σεζον-παππουτσια-συνεργεια-γεματο ψυγειο-θερμανση(!) και να περισσεψει τι? μας χατζιλικωνουν καμια φορα και οι δικοι μας-λεφτα σαν δωρα γιορτων-χριστουγεννα πασχα. Αυτα τα χρηματα τα βαζουμε στην ακρη και καλυπτουμε τα εκτακτα ή τακτικα(πχ πληρωνουμε το διανομεα πετρελαιου). Ειχα δουλεια αλλα η δικη μου δουλεια φερνει πιο πολλα εξοδα στο σπιτι παρα καλυπτει καποιες αναγκες. Ας πουμε η νταντα στοιχιζει οσο το μηνιατικο μου! κουλο δεν ειναι να δουλευω?ασε που οταν δουλευω εχω και εξοδα που τα πληρωνει ο αντρας απο τα λεφτα που εχουμε για το σπιτι. Οποτε λιγοτερα εξοδα και περισσοτερα "εσοδα" φερνει η ανεργια μου :-( . τι να λεω τωρα..

Η τελευταια παραγραφος ειναι ολα αυτα που μας δενουν. Προσεθεσε σαυτα και τη κουρελιασμενη μου ψυχη που ο αντρας ειναι ερωτευμενος σχεδον μια  25ετια με τη γειτονισσα και εχει θεοποιησει την εμφανιση της Β. Προσθεσε και εμενα που ημουν πολυ σεξι και δε θελω να ειμαι γιατι του θυμιζω την Β?

#########       ##########     ##########     #########     #########     #######     ##########   #########      ##########     #########     ###########

Εν τελει  δε ξερω τι να κανω και τι να νιωσω. Νευρα απεχθια και αηδια για το ποσο ανωμαλος ειναι ή εκτιμηση, υπομονη και ανεχεια για το ποσο καλα συμπαραστεκομαστε στα δυσκολα ο ενας στον αλλον?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως πλέον είσαι σε θέση να βρεις μια δουλειά όσο είναι τα παιδιά σου στο σχολείο και να πάψεις να εξαρτασαι από τον άντρα σου. Και να βρίσκεις και δικαιολογίες για να τρεφεις εν τέλει αυτή την κατάσταση.  Ήδη χάνεις κάθε ίχνος αυτοσεβασμού με το να κάθεσαι σε έναν γάμο όπως λες ενώ ξέρεις ότι χρόνια τώρα είναι καψουρης με την γειτόνισσα σας και προσπαθεί να σε κάνει και να της μοιασεις. (Tragic!!!)  Μα καλά η αξιοπρέπεια σου που είναι σε όλο αυτο; 

Και αντί να κάνεις κάτι για σένα να νιώσεις πλέον δυνατή ανεξάρτητη και αξία σεβασμού κοιτάς πως να τρωγεστε μεταξύ σας να ταπεινώνεις κάθε μέρα τον εαυτό σου ΜΌΝΗ ΣΟΥ και διαιωνίζεις μια ηλίθια παιδιαριστικη, άκρως ανώριμη κατάσταση. 

Πρόσεχε γιατί αν αύριο πάρει απόφαση να φύγει από μόνος του με την γειτόνισσα ή με την κάθε γειτόνισσα μετά θα ψάχνεις από που σου ήρθε η σφαλιάρα ενώ ήταν μπροστά σου και  έκανες πως δεν το έβλεπες. Και τότε ως δια μαγείας θα (αναγκαστείς) να βρεις τρόπους να βιοποριστεις με τα παιδιά σου.  

Τέλος αν εσύ η ίδια δεν έχεις αξιοπρέπεια και αυτοσεβασμό μη ζητάς να σου έχουν οι άλλοι.  Οι άλλοι καθρέπτης μας είναι. 

  • Μου αρέσει 4

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...