Papaki6

Καμπύλη Ζαχάρου - Υψηλές τιμές;

Recommended Posts

Ωχ.......... καλά και μου το είπες γιατί ώρες ώρες με πιάνει και σκέφτομαι να κάνω την ατασθαλία......... λέω κι ολας τόσο καιρό που δεν ήξερα και έτρωγα απ' εξω....... πίτσες και ποικιλίες.... :/ αλλα μετά λέω συγκρατήσου...... 0.0  ^.^

Παράθεση

Επειδη εγω αλλαξα γιατρο... κατεληξα στο οτι ειναι θεμα γιατρου η ινσουλινη...  η πρωτη απαραδεκτη για πολλους λογους γιατρος μου ειχε μεταγευματικα εως 120...   ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ.. και φυσικα αρκετες φορες μεσα στη βδομαδα ανεβαινε λιγακι και μου ειπε αμεσως ινσουλινι...  η 2η γιατρος που πηγα μου ειπε 1 ωρα μεταγευματικα εως 140 και 2 ωρες μετα εως 120.....   αυτο φυσικα και το καταφερα..  Γενικα την πρωτη γιατρο δε θελω ναντην θυμαμαι γιατι ηταν ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ. Ουτε διατροφη μου εδωσε ουτε οοβς αποδειχτηκε σωστες οδηγιες...  Φαε οτι θες εκτος απο ζαχσρη μου ειπε και αν σου ανεβαινει μη το ξαναφας η μειωσετο.  Και ετσι εφτασα σε σημειο να ΠΕΘΑΙΙΙΝΩ ΣΤΗΝ ΠΕΙΝΑ εγκυος γυναικα να ζαλιζομαι και να κανω κακο στο εμβρυο..  Πρεπει να εχετε ξεκαθαρες οδηγιες διατροφης υπεραναλυτικες. Και δεν πρεπει να πεινατε στην εγκυμοσυνη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επειδη εγω αλλαξα γιατρο... κατεληξα στο οτι ειναι θεμα γιατρου η ινσουλινη...  η πρωτη απαραδεκτη για πολλους λογους γιατρος μου ειχε μεταγευματικα εως 120...   ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ.. και φυσικα αρκετες φορες μεσα στη βδομαδα ανεβαινε λιγακι και μου ειπε αμεσως ινσουλινι...  η 2η γιατρος που πηγα μου ειπε 1 ωρα μεταγευματικα εως 140 και 2 ωρες μετα εως 120.....   αυτο φυσικα και το καταφερα..  Γενικα την πρωτη γιατρο δε θελω ναντην θυμαμαι γιατι ηταν ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ. Ουτε διατροφη μου εδωσε ουτε οοβς αποδειχτηκε σωστες οδηγιες...  Φαε οτι θες εκτος απο ζαχσρη μου ειπε και αν σου ανεβαινει μη το ξαναφας η μειωσετο.  Και ετσι εφτασα σε σημειο να ΠΕΘΑΙΙΙΝΩ ΣΤΗΝ ΠΕΙΝΑ εγκυος γυναικα να ζαλιζομαι και να κανω κακο στο εμβρυο..  Πρεπει να εχετε ξεκαθαρες οδηγιες διατροφης υπεραναλυτικες. Και δεν πρεπει να πεινατε στην εγκυμοσυνη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Διαφημίσεις

On 14/6/2018 at 9:27 ΜΜ, Korina12 είπε:

Απο ότι μου λες η πρώτη όντος ήταν.... ότι να ναι.... Σε γενικές γραμμές είναι μεγάλα και χορταστικά τα γεύματα.... ωστόσο το πρόβλημα είναι οτι έχει πολλά χόρτα, φρούτα, λαχανικά.... με αποτέλεσμα εγώ να βγάζω συχνά πράγματα απο τα γεύματα μου..... και μετά να πεινάω και να νιώθω έντονη εξάντληση :/ πρέπει να έχω χάσει και αρκετά.... Της είπα όλες τις απορίες μου και της τιμές και μου είπε οτι σε γενικές γραμμές καλούτσικα πάμε.... σήμερα στεναχωρήθηκα γιατί χτύπησε πρώτη φορά 154..... παρόλο που το γεύμα ήταν ελαφρύ [1 γιαουρτάκι 2%, 3 κουταλιές της σούπας δημητριακά ολικής αλέσεως και ενα φρούτο (έφαγα μήλο)] αλλα έκανα προφανώς βλακία...... περπάτησα 5 απο τα 10 λεπτά που μου είπε.... και αμέσως προδόθηκα -.- μέρα με την ημέρα διαπιστώνω ότι όντος θελει τρελή πειθαρχία..... ούτε μια στιγμή δε πρέπει να ξεφύγεις απο το πρόγραμμα διατροφή - άσκηση.... Τώρα μου είπε να πάω απο βδομάδα να τα συζητήσουμε απο κοντά, προφανώς πώς μπορούμε να τα αλλάξουμε αυτά που δεν τρώω....

Ποτέ μου δεν έτρωγα χόρτα και πράσινες σαλάτες... και δεν μπορώ να τα φάω ούτε τώρα... βάζω αγγούρι και πράσινη πιπεριά ελπίζω να μην πειράζουν..... όσπρια εντάξη έτρωγα μια φορά το χρόνο τώρα τα τρώω θέλοντας και μη σύμφωνα με το πρόγραμμα.... πολλά λαχανικά επίσης δεν τα τρώω όπως μελιτζάνες, μπάμιες αγκινάρες που έχω και αλλεργία ούτως ή αλλως (όπως και στα κουκιά έχω αλλεργία αλλα δεν υπάρχουν στο πρόγραμμα)... βάζω καρότα, αρακά, κρεμμύδι, ντομάτα άντε και λίγο κολοκυθάκι αλεσμένο στη χορτόσουπα..... γι αυτό και πεινάω... : ( γενικά μια μπερδεμένη κατάσταση....... γιατί ακόμα και με αυτά που έχει να τα ανταλλάξω είναι πράγματα που δεν τα τρώω. Μετά δεν έχω περάσει και τοξόπλασμα.... και φοβάμαι με τόσα λαχανικά και ειδικά με τα χόρτα ακόμα και αν κάνω την καρδιά μου πέτρα και για το καλό της μπέμπας και φάω όσα μπορώ να φάω μην ξεφύγει κάτι και έχουμε τα χειρότερα.... γιατί τα χόρτα όσο καλά και να τα πλύνεις είναι δύσκολο φυλλαράκι φυλλαράκι..... γενικά το φοβάμαι πολύ με το τοξόπλασμα.....

δ υπαρχει προβλημα που αφαιρεις οσα λαχανικα δ τρως,θα τρως πολυ απο αυτα που σου αρεσουν

παντως να τρως οσπρια,λενε οτι βοηθανε.ειδικα μαζι με το ρυζι,οπως φακορυζο πχ,η μαυροματικα μεσα σε σαλατα.επισης δοκιμασε μεσα στις σαλατες κ τις σουπες να βαζεις ψευδοδημητριακα να χορταινεις,φαγοπυρο,κεχρι,κινοα,πληγουρι,σιταρι,κριθαρι(ρωτησε κ τον γιατρο)

μηπως σου ανεβαζουν τα δημητριακα;δοκιμασε βρωμη

για τα χορτα αν ειναι να φας μην τα φοβασαι αν τα φας βραστα.επισης το μαρουλι(που μονο αυτο ετρωγα παραπανω απο σενα),αφου το ξεπλενα το εβαζα σε ενα λεκανακι με ξυδι 5',ξανα ξεπλυμα με νερο οποτε δ εχεις λογο να φοβασαι

z05y1ebwohf5jra3.png

schmi7jqwi3udfpn.png

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα