Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΔΙΑΒΗΤΗΣ ΚΥΗΣΗΣ ΧΩΡΙΣ ΙΝΣΟΥΛΙΝΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ


Korina12

Recommended Posts

Γεια σας!!!! 

 

Ειμαι στην 37 βδομαδα κυησης.. με διαβητη πολυ καλα ρυθμισμενο μονο με διατροφη.. δεν εκανα ποτε ισνουλινη.  Θελω τις εμπειριες σχετικα με το οταν γεννηθει το παιδι μου αν θα μου το κρατησουν προληπτικα στο Ελενα για ενα 24ωρο οπως διαβασα καπου οτι συνηθιζουν να κανουν...   Δε καταλαβαινω γιατι να μου παρουν το παιδακι εφοσον δεν εχει κανενα προβλημα... Συναιβει σε καποια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Korina12 είπε:

Γεια σας!!!! 

 

Ειμαι στην 37 βδομαδα κυησης.. με διαβητη πολυ καλα ρυθμισμενο μονο με διατροφη.. δεν εκανα ποτε ισνουλινη.  Θελω τις εμπειριες σχετικα με το οταν γεννηθει το παιδι μου αν θα μου το κρατησουν προληπτικα στο Ελενα για ενα 24ωρο οπως διαβασα καπου οτι συνηθιζουν να κανουν...   Δε καταλαβαινω γιατι να μου παρουν το παιδακι εφοσον δεν εχει κανενα προβλημα... Συναιβει σε καποια?

στην δικη μου περιπτωση που γεννησα σε νοσοκομειο της επαρχιας,μου ειπαν οτι αν εκανα πανω απο 10μοναδες ινσουλινη θα επρεπε το μωρο να το παρακολουθησουν ενα 24ωρο για υπογλυκαιμια,εκανα λιγοτερες μοναδες οποτε ειχα το μωρο μετα απο ενα διωρο μαζι μου συνεχεια

φιλη που γεννησε στο ελενα,το κρατησαν μια μερα για παρακολουθηση αλλα εκανε ινσουλινη κ μαλιστα πολυ

πιο αρμοδιος ειναι ο γιατρος σου να σε ενημερωσει τι πρωτοκολλο ακολουθουν

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρος μου ειπε οτι μαλλον το κρατανε.. δε πολυ κανει γεννες στο Ελενα ειναι ποιο πολυ στο Ιατρικο αυτος.  Δε μπορω να καταλαβω γιατι να κρατησουν ενα παιδακι εφοσον δεν κανω καν  ινσουλινη, ρυθμιζω τον διαβητη μονη μου και οι μετρησεις του παιδιου ειναι τελειες..  Σευχαριστω για την απαντηση σου Βικη.

Link to comment
Share on other sites

δικιο εχεις αφου δ κανεις ινσουλινη κ το μωρο ειναι μια χαρα

μπορεις την επομενη φορα που θα πας,η να κανεις ενα τηλ,στο παιδιατρικο η στο μαιευτηριο του ελενα για να ρωτησεις τη διαδικασια

 

με το καλο το μωρακι σου!

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2018 at 3:57 ΜΜ, Korina12 είπε:

Γεια σας!!!! 

 

Ειμαι στην 37 βδομαδα κυησης.. με διαβητη πολυ καλα ρυθμισμενο μονο με διατροφη.. δεν εκανα ποτε ισνουλινη.  Θελω τις εμπειριες σχετικα με το οταν γεννηθει το παιδι μου αν θα μου το κρατησουν προληπτικα στο Ελενα για ενα 24ωρο οπως διαβασα καπου οτι συνηθιζουν να κανουν...   Δε καταλαβαινω γιατι να μου παρουν το παιδακι εφοσον δεν εχει κανενα προβλημα... Συναιβει σε καποια?

Στο Ελενα γεννησα και τα 3 προηγουμενα και προσεχως και αυτο...με διαβητη κυησης χωρις ινσουλινη ρυθμισμενο μονο με διατροφη...δεν μου τα κρατησαν...τους μετραγαν ζαχαρο απο το πόδι...καθε 3ωρο ομως...στο 3ο εικοσιτετραωρο δεν ειχα ακομα πολυ γαλα και εκαναν υπογλυκαιμιες...και χρειαστηκε να παρουν ενα μπουκαλι ξενο τη νυχτα ...και στα 3 το διο συνεβει...

Αν εκανες ινσουλινη στο κρατανε ενα 24ωρο. Εχουν πρωτοκολλο.

  • Ευχαριστώ 1

Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, chrimai είπε:

Στο Ελενα γεννησα και τα 3 προηγουμενα και προσεχως και αυτο...με διαβητη κυησης χωρις ινσουλινη ρυθμισμενο μονο με διατροφη...δεν μου τα κρατησαν...τους μετραγαν ζαχαρο απο το πόδι...καθε 3ωρο ομως...στο 3ο εικοσιτετραωρο δεν ειχα ακομα πολυ γαλα και εκαναν υπογλυκαιμιες...και χρειαστηκε να παρουν ενα μπουκαλι ξενο τη νυχτα ...και στα 3 το διο συνεβει...

Αν εκανες ινσουλινη στο κρατανε ενα 24ωρο. Εχουν πρωτοκολλο.

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα, εμπειρία από Ιασώ είχα ΣΔ κύησης ρυθμισμένο με διατροφή, με παρακολουθούσε ο κ Κερασώτης (εξαιρετικός!!) στο Ιασώ κ το μόνο που μου είπε ήταν κατα τη διάρκεια του τοκετού να μετράω με το μηχανάκι μου κάθε 2-3 ώρες.. Αν ανέβαινε πάνω από 150 να τον ειδοποιουσαν οι μαίες. Ευτυχώς δεν πήγε πάνω από 105 κι έτσι μου το έδωσαν κατευθειαν το μωρό.. Μόνο το πρώτο μου γεύμα ήταν ειδικό, μετά κανονικά! Δε βλέπω το λόγο αν δεν έχεις κανένα peak στη γεννα να στο κρατήσουν.. Όλα καλά εύχομαι!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...