Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Μια πάνα μα ποιά πάνα;;;


mantarini

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κορίτσια δεν έχω διαβάσει ακριβώς για τί ακριβώς γράφετε, αλλά σήμερα κάναμε πρώτη φορά κακά στο γιογιό και αργότερα στη λεκάνη!

έχω λίγες μέρες που της βάζω τα easy up! απίστευτη ευκολία, τώρα που ζωήρεψε και σηκώνεται!

είμαστε σχεδόν 10 μηνών παρά μία εβδομάδα και μία ημέρα!

πριν χρησιμοποιούσα τα active fit!

τρελαίνομαι για το μπουμπούκι μου!

ήθελα να το γράψω παντού!

ελπίζω να μη σας το χαλάω το θέμα!

φιλάκια!

θα το γράψω όπου βρω! ΟΛΕ!

έμοιασε τη μανούλα! κι εγώ 11 μηνών καθάρισα από πάνες!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

γειά σας κορίτσια,

με λένε σοφία και είμαι νέα στο φορουμ. σε 2 μήνες γεννάω και θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με το ποιά είναι η πιο κατάλληλη πάνα. Εσείς είστε πλέον έμπειρες και κατασταλλαγμένες σχετικά με το θέμα πάνα. Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Εμεις χρησιμοποιουμε pampers active fit την ημερα και pampers baby dry το βραδυ..δοκιμασαμε αυτες απο τα jumbo και τις libero και δε μας βολεψαν..

Κι εμείς ξεκινήσαμε με pampers αλλά δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη, συνέχεια δημιουργούσε ερεθισμούς, διαρροές. Μετά κατέληξα στις Libero όπου με βόλεψαν πάρα πολύ χωρίς τα προβλήματα που είχα με τα pampers, γράφτηκα και στο Libero club, μου στέλνουν και κουπόνια και μου έρχεται γενικώς πολύ οικονομικά. Εσένα γιατί δεν σε βόλεψαν, τι προβλήματα είχες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμείς ξεκινήσαμε με pampers αλλά δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη, συνέχεια δημιουργούσε ερεθισμούς, διαρροές. Μετά κατέληξα στις Libero όπου με βόλεψαν πάρα πολύ χωρίς τα προβλήματα που είχα με τα pampers, γράφτηκα και στο Libero club, μου στέλνουν και κουπόνια και μου έρχεται γενικώς πολύ οικονομικά. Εσένα γιατί δεν σε βόλεψαν, τι προβλήματα είχες?

Διαρροες..δεν καταλαβα ποτε γιατι συνεβαινε αυτο μονο στα libero(στην αρχη της φορουσα μια μερα pampers μια μερα libero για να δω ποια θα μας βολεψουν) αλλα τα κακακια κατεληγαν στο παντελονι μου..με τσισακια ηταν οκ..και ειχα χαρει πολυ στην αρχη με τα libero γιατι εχουν και προστασια για τον αφαλο,ειχαμε ομφαλοκηλη αν το λεω καλα, και θα ηταν ιδανικες..απο τοτε η αληθεια ειναι πως δεν τις εχω ξαναδοκιμασει..μονο τα swimpants το σκ που μας περασε..


an1cHjg0g001210MjJkfDc4NTU1NTZkYXxpIG1wb3VybXBvdWxpdGhyYSBtYXMgZWluYWk6.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Είμαστε 5 μηνών και χρησιμοποιούμε Libero...

Για να πω την αλήθεια το Νο1 στα Libero μου φαινοταν λίγο πιο σκληρό από τα Pampers...Στην αρχη λοιπόν έβαλα Pampers και όταν έπρεπε να αλλάξουμε νούμερο έβαλα Libero...Διαρροές έχω σπάνια...Αλλά μου έχει τύχει και με Pampers...θα έλεγα ότι όλες ίδιες είναι απλά επιλέγεις και με βάση τις προσφορές...είναι βασικό κριτήριο εαν δεν έχει κάποιο θέμα το δερματάκι του μωρού...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εχω δοκιμασει οοοολες τις πανες που κυκλοφορουν στα σουπερ μαρκετς. Του Lidl ειναι καταπληκτικες! Καποιες θα πειτε... α καλα απο το Lidl?... σας πληροφορω οτι ειναι απορροφητικες και δε κανουν κομπους μετα απο 2 ωρες οπως αλλες. Εχουν πολυ καλα αυτοκολλητα κατι που δεν ειχαν οι παμπερς οι πορτοκαλι που δοκιμασα, και ειναι πολυ οικονομικες, δηλαδη λιγοτερο απο δεκα ευρω το 5 μεγεθος το μεγαλο πακετο. Δοκιμαστε τις.

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει οοοολες τις πανες που κυκλοφορουν στα σουπερ μαρκετς. Του Lidl ειναι καταπληκτικες! Καποιες θα πειτε... α καλα απο το Lidl?... σας πληροφορω οτι ειναι απορροφητικες και δε κανουν κομπους μετα απο 2 ωρες οπως αλλες. Εχουν πολυ καλα αυτοκολλητα κατι που δεν ειχαν οι παμπερς οι πορτοκαλι που δοκιμασα, και ειναι πολυ οικονομικες, δηλαδη λιγοτερο απο δεκα ευρω το 5 μεγεθος το μεγαλο πακετο. Δοκιμαστε τις.

Δεν εχω παρα να συμφωνησω! Αφου δοκιμασα ο,τι υπαρχει και δεν υπαρχει επειδη απο ενα σημειο και επειτα η μικρη εκανε συνεχεια συγκαματα (εβγαζε πολλα δοντια μαζεμενα), κατεληξα στις babylino ολοκληρωτικα αλλα επειδη τα εχουν κι αυτες τα λεφτακια τους, ειπα να δοκιμασω αυτες του lidl... Τελικα εχω καταληξει να χρησιμοποιω μονο αυτες στη διαρκεια της μερας και το βραδυ να της φοραω babylino..

Εμεις χρησιμοποιουμε τις toujours το 4 νουμερο, το μεγαλο πακετο (εχει μεσα 50) και κοστιζει 12 ευρω και κατι ψιλα.


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα κορίτσια. με λένε Χριστίνα και ο κανακάρης μου κλεινει την Τρίτη τους πρώτους τέσσερις μήνες ζωής. περιττό να πω ότι είμαι μια τρελλαμένη και αγχωμένη εργαζόμενη μαμά. πάμπερς παίρνω αυτά της pumpers τα πορτοκαλί, όποτε τα βρω βέβαια, αλλιώς τα active fit που δεν με ξετρελαίνουν κιόλας. τα libero που δοκίμασα είναι καλούτσικα΄. τώρα βρήκα τα nunnys' τα ξέρετε; πολύ οικονομικά αλλά φοβάμαι να τα δοκιμάσω. και κάτι ακόμα: κουπόνια από την πάμπερς δεν έπρεπε να μου είχαν ξαναστείλει τώρα που πέρασε το πρώτο 3μηνο;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια. με λένε Χριστίνα και ο κανακάρης μου κλεινει την Τρίτη τους πρώτους τέσσερις μήνες ζωής. περιττό να πω ότι είμαι μια τρελλαμένη και αγχωμένη εργαζόμενη μαμά. πάμπερς παίρνω αυτά της pumpers τα πορτοκαλί, όποτε τα βρω βέβαια, αλλιώς τα active fit που δεν με ξετρελαίνουν κιόλας. τα libero που δοκίμασα είναι καλούτσικα΄. τώρα βρήκα τα nunnys' τα ξέρετε; πολύ οικονομικά αλλά φοβάμαι να τα δοκιμάσω. και κάτι ακόμα: κουπόνια από την πάμπερς δεν έπρεπε να μου είχαν ξαναστείλει τώρα που πέρασε το πρώτο 3μηνο;

Εμένα η μπουμπου είναι 6 μηνών...και η pampers μου έχει στείλει κουπόνια μόνο μία φορά των 2?...είχα βρει μία πολλή καλή προσφορά μόνο 2 φορές στο Σκλαβενίτη...σε αντίθεση με τα Libero που μου στέλνουν πολύ συχνά...Πιστεύω ότι μου βγαίνουν και πιο φτηνά απ'όλα...

Ο Σκλαβενίτης τα βάζει αρκετά συχνά -10?...(αυτές τις μέρες το έχει έτσι)...άρα 18,45(κανονική τιμή)-10,00(προσφορά Σκλαβενίτη)-4,00(κουπόνι Libero για το μεγάλο πακετο)=4,45? το πακέτο των 60...Έτσι παίρνω μερικά παραπάνω μέχρι την επόμενη προσφορά...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Εχω δοκιμασει οοοολες τις πανες που κυκλοφορουν στα σουπερ μαρκετς. Του Lidl ειναι καταπληκτικες! Καποιες θα πειτε... α καλα απο το Lidl?... σας πληροφορω οτι ειναι απορροφητικες και δε κανουν κομπους μετα απο 2 ωρες οπως αλλες. Εχουν πολυ καλα αυτοκολλητα κατι που δεν ειχαν οι παμπερς οι πορτοκαλι που δοκιμασα, και ειναι πολυ οικονομικες, δηλαδη λιγοτερο απο δεκα ευρω το 5 μεγεθος το μεγαλο πακετο. Δοκιμαστε τις.

Καλησπέρα mapolif.Συμφωνώ απόλυτα με την επιλογή σου!!!!κ εγω τις έχω δοκιμάσει όλες και τελικα κατέληξα κι εγώ στις πάνες του lidl (Lidl Toujours nappies).Έχουν πολύ καλή εφαρμογή ,δεν δημιουργούν ερεθισμούς και ειναι αρκετα οικονομικές,στις μέρες μας είναι πολύ σημαντικό κ αυτό!!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...