Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

      Συνήθως δεν τις σταματάνε εξαρτάτε κ η ηλικία της γυναίκας . Γενικά εγώ που είχα ρωτήσει αιματολογο αν Κ μπορεί να μην είναι πάντα απαραίτητες μετά τα 35 τις δίνουν γιατί υπάρχουν Κ τα αναπάντεχα γεγονότα οπότε βοηθάνε γενικότερα κακό δεν κάνουν. 

      Στην εγκυμοσυνη που ειχα και τελικα εχασα το μωρο στις 30 εβδομαδες μου ειπε η γενετιστρια οτι δεν αιματωνοταν καλα το μωρο γιατι επαθα καποιου ειδους θρομβωση σε καποιο αγγειο. ενω εκανα αντιπηκτικες απο την αρχη, μετα πηγα σε αιματολογο και μου ειπε να τις σταματησω και τισ σταματησα κάπου στον 3ο μηνα και μετα ξαναπήγα γιατι εκανα την εξεταση d dimmers και βγηκε οριακη και τις ξεκινησα ξανα νομιζω 5ο μηνα. στην ερωτηση αν θα το ειχα γλιτωσει κανοντας αντιπηκτικες, μου απαντησε πως οχι, 

       

Φυσιολογικη συλληψη μετα απο διανοιξη σαλπιγγών


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!! Καλώς σας βρήκα! Πριν μια εβδομάδα υποβλήθηκα σε λαπαροσκόπηση για λύση συμφύσεων στις σάλπιγγες. Στη σαλπιγγογραφια η μια δεν απεικονιζοταν καθολου κ η αλλη είχε συμφυσεις στους κώδωνες, ο γιατρος μου εξειδικευμενος στις λαπαροσκοπησεις κτλ μου ειπε κατευθειαν λαπαροσκοπηση, να δούμε τι γίνετε. Μετα την επεμβαση μας πληροφορησε( βασικά τον αντρα μου) οτι η μια τουλαχιστον ειναι οκ και μπορουμε να προσπαθησουμε φυσιολογικα 3 με 6 μηνες ( κι αυτο γιατι ξερει ποσο βιαζομαστε με τον αντρα μου για παιδακι και ειμαι και στα 32, αν ημουν πιο μικρη θα με αφηνε πολυ περισσοτερο) και μετα βλέπουμε αν καταφυγουμε σε εξωσωματική. Εγω οπως καταλαβαινετε τα εχω χαμενα μόνο κλαιω και διαβαζω στα φορουμ για πληροφορίες. Εχει καμια παρομοια εμπειρια ( αν και ευχομαι καμια γυναικα να μην το ζησει αυτο) αλλα να ειχε καλα αποτελεσματα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Maroula12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Καλώς σας βρήκα! Πριν μια εβδομάδα υποβλήθηκα σε λαπαροσκόπηση για λύση συμφύσεων στις σάλπιγγες. Στη σαλπιγγογραφια η μια δεν απεικονιζοταν καθολου κ η αλλη είχε συμφυσεις στους κώδωνες, ο γιατρος μου εξειδικευμενος στις λαπαροσκοπησεις κτλ μου ειπε κατευθειαν λαπαροσκοπηση, να δούμε τι γίνετε. Μετα την επεμβαση μας πληροφορησε( βασικά τον αντρα μου) οτι η μια τουλαχιστον ειναι οκ και μπορουμε να προσπαθησουμε φυσιολογικα 3 με 6 μηνες ( κι αυτο γιατι ξερει ποσο βιαζομαστε με τον αντρα μου για παιδακι και ειμαι και στα 32, αν ημουν πιο μικρη θα με αφηνε πολυ περισσοτερο) και μετα βλέπουμε αν καταφυγουμε σε εξωσωματική. Εγω οπως καταλαβαινετε τα εχω χαμενα μόνο κλαιω και διαβαζω στα φορουμ για πληροφορίες. Εχει καμια παρομοια εμπειρια ( αν και ευχομαι καμια γυναικα να μην το ζησει αυτο) αλλα να ειχε καλα αποτελεσματα?

εμενα η αδερφη μου μετα απο αφαιρεση σαλπιγγας κ μιας ωοθηκης εμεινε εγκυος μετα απο τρεις μηνες προσπαθεια. εννοειτε οτι αφου βρηκες το προβλημα να μην στεναχωριεσαι κ σε εξωσωματικη να πας δεν ειναι τιποτα το τρομερο μην το βλεπεις βουνο ολα λυνονται..

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου! Η αληθεια ειναι οτι η επιστημη εχει προχωρησει ευτυχως παρα πολυ και ο γιατρος, μου ορκιστηκε οτι παιδι θα κανω με τον εναν η τον αλλο τροπο! Αλλα οπως και να εχει ηταν μεγαλο το σοκ! Ευτυχως το ανακαλυψα σχετικα νωρις και αυτο χαρη στην καθοδήγηση του γιατρουλι μου που μου προτεινε μετα απο 4 μηνες ελευθερων επαφων να το ψαξω ( που να ηξερε ο καημενος).

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...