Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Ενδοκρινολόγος Αναπαραγωγής στην Αθήνα


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες!!!!!

θα με ενδιέφερε να μάθω εντυπώσεις -αν έχετε- απο την ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής , την κα Τριάντη στο Χαλάνδρι..

Καλό κουράγιο σε όλες μας....πρόσφατα μπήκα και εγώ στην παρέα σας και μου είναι πολύ χρήσιμα όσα διαβάζω απο εσάς!

:wub:

φιλάκια!!!!!!!!!!

  • Χαχα 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μολις ειδα το ποστ γελασα πολυ!! Οχι με σενα με το ονομα!!

Λοιπον πηγα στην κα Τριαντη,μετα απο αυτοματη αποβολη 6ης βδομαδας. Πηγα να μου γραψει εξετασεις αν κ ειχα κανει πιο πριν. Μου εκανε υπερηχο,ειδε τα αποτελεσματα tsh 2.3 κ μου πε εντρομη οτι εχω χασιμοτο!! Χωρις σαφως να χει μπροστα της αποτελεσματα απο αντισωματα.

Επισης ειχα ειπε κ υπερπρολακτιναιμια κ επρεπε να ξεκινησω αγωγη. Η προλακτινη μου ηταν μεχρι 18(4 αποτελεσματα τουλαχιστον)

Σαφως κ δεν περιμενε να δει αποτελεσματα,μου προτεινε να παρω τα φαρμακα απο το φαρμακειο απο κατω γιατι το εμπιστευεται(το ακουσα κ αυτο ναι)

Να ξαναπηγαινα με τα αποτελεσματα να τα ξαναδει κ να προσαρμοσει την αγωγη! Εννοειται μου εκανε υποδειξη να μου βαλει 3 εμβρυα ο γυναικολογος μου ( εγω ετων 32,ακρως παρανομο) κ με περιμενε τα Χριστουγεννα με μωρο!! Αυτο μπροστα σε ολους τους πελατες για να πουλησει κ λιγο μουρη!

Τελικα ειμαι υγιεστατη,το χασιμοτο δεν προεκυψε πουθενα!  Περιμενω το μωρο μας αλλα ενδοκρινολογικα ημουν οκ.

Δεν εχω λογια για τη συγκεκριμενη! Απορω πώς κατεχει αδεια,ειλικρινα.


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, samiam είπε:

Μολις ειδα το ποστ γελασα πολυ!! Οχι με σενα με το ονομα!!

Λοιπον πηγα στην κα Τριαντη,μετα απο αυτοματη αποβολη 6ης βδομαδας. Πηγα να μου γραψει εξετασεις αν κ ειχα κανει πιο πριν. Μου εκανε υπερηχο,ειδε τα αποτελεσματα tsh 2.3 κ μου πε εντρομη οτι εχω χασιμοτο!! Χωρις σαφως να χει μπροστα της αποτελεσματα απο αντισωματα.

Επισης ειχα ειπε κ υπερπρολακτιναιμια κ επρεπε να ξεκινησω αγωγη. Η προλακτινη μου ηταν μεχρι 18(4 αποτελεσματα τουλαχιστον)

Σαφως κ δεν περιμενε να δει αποτελεσματα,μου προτεινε να παρω τα φαρμακα απο το φαρμακειο απο κατω γιατι το εμπιστευεται(το ακουσα κ αυτο ναι)

Να ξαναπηγαινα με τα αποτελεσματα να τα ξαναδει κ να προσαρμοσει την αγωγη! Εννοειται μου εκανε υποδειξη να μου βαλει 3 εμβρυα ο γυναικολογος μου ( εγω ετων 32,ακρως παρανομο) κ με περιμενε τα Χριστουγεννα με μωρο!! Αυτο μπροστα σε ολους τους πελατες για να πουλησει κ λιγο μουρη!

Τελικα ειμαι υγιεστατη,το χασιμοτο δεν προεκυψε πουθενα!  Περιμενω το μωρο μας αλλα ενδοκρινολογικα ημουν οκ.

Δεν εχω λογια για τη συγκεκριμενη! Απορω πώς κατεχει αδεια,ειλικρινα.

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες....

Πραγματικα υπαρχουν πολλοι απαραδεκτοι γιατροι!!! 

Με το καλο το μωρο σου!!!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Λίγο καθυστερημένα απαντάω κ εγώ στο συγκεκριμένο θέμα για την εν λόγω γιατρό. Άλλαξα ενδοκρινολόγο τον Ιανουάριο του 2020 γιατί δεν ήμουν ευχαριστημένη από τον προηγούμενο και πήγα στην κ. Τριάντη την οποία μου σύστησαν. Ήξερα ήδη ότι έχω Hashimoto αλλά μου διέγνωσε επίσης θρομβοφιλια και υπογονιμότητα! Η διάγνωση της υπογονιμότητας έγινε μόνο λόγω χαμηλής προγεστερόνης χωρίς να υπάρχει άλλη μη φυσιολογική τιμή και αυτή της θρομβοφιλιας επίσης χωρίς εξειδικευμένες εξετάσεις που να το αποδεικνύουν. Μου συνέστησε να πάρω φυσικά από το φαρμακείο που είναι κάτω από το ιατρείο μια τσάντα βιταμίνες άνω των 150€ τις οποίες θα έπρεπε να παίρνω εφ'ορου ζωής με μικρό διακοπές. Τρομοκρατημένη για όλα αυτά και κυρίως για τις μειωμένες μου πιθανότητες να συλλαβω, τα πήρα όλα και πήγαινα για ραντεβού σχεδόν κάθε μήνα όπως μου είχε πει. Όταν ξεκινήσαμε με τον σύντροφό μου προσπάθειες για σύλληψη έμεινα έγκυος με την πρώτη! Η γιατρός πήρε την 'επιτυχια' όλη πάνω της (που δεν ξέρω μπορεί να έπαιξε ρόλο κ όντως να με βοήθησε) ΑΛΛΑ: μου είπε πως πρέπει άμεσα την ίδια μέρα που της ανακοίνωσα την εγκυμοσύνη μου 5 εβδομάδες πως πρέπει να με δει αιματολογος λόγω θρομβοφιλιας και είναι επείγον! Πήγα σήμερα 5 εβδομάδες και 4 ημέρες. Η διάγνωση;; Δεν έχω θρομβοφιλια! Είμαι μπερδεμένη! Έχω θυμώσει με τις αυθαίρετες διαγνώσεις, τις φανφάρες όπως λέτε που οριακά δεν παραβιάζουν το ιατρικό απόρρητο και τις συνεργασίες με φαρμακεία αλλά μήπως όντως της οφείλω την εγκυμοσύνη μου;;

  • Λυπημένη/-ος 2

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

On 27/6/2018 at 3:21 ΜΜ, samiam είπε:

Μολις ειδα το ποστ γελασα πολυ!! Οχι με σενα με το ονομα!!

Λοιπον πηγα στην κα Τριαντη,μετα απο αυτοματη αποβολη 6ης βδομαδας. Πηγα να μου γραψει εξετασεις αν κ ειχα κανει πιο πριν. Μου εκανε υπερηχο,ειδε τα αποτελεσματα tsh 2.3 κ μου πε εντρομη οτι εχω χασιμοτο!! Χωρις σαφως να χει μπροστα της αποτελεσματα απο αντισωματα.

Επισης ειχα ειπε κ υπερπρολακτιναιμια κ επρεπε να ξεκινησω αγωγη. Η προλακτινη μου ηταν μεχρι 18(4 αποτελεσματα τουλαχιστον)

Σαφως κ δεν περιμενε να δει αποτελεσματα,μου προτεινε να παρω τα φαρμακα απο το φαρμακειο απο κατω γιατι το εμπιστευεται(το ακουσα κ αυτο ναι)

Να ξαναπηγαινα με τα αποτελεσματα να τα ξαναδει κ να προσαρμοσει την αγωγη! Εννοειται μου εκανε υποδειξη να μου βαλει 3 εμβρυα ο γυναικολογος μου ( εγω ετων 32,ακρως παρανομο) κ με περιμενε τα Χριστουγεννα με μωρο!! Αυτο μπροστα σε ολους τους πελατες για να πουλησει κ λιγο μουρη!

Τελικα ειμαι υγιεστατη,το χασιμοτο δεν προεκυψε πουθενα!  Περιμενω το μωρο μας αλλα ενδοκρινολογικα ημουν οκ.

Δεν εχω λογια για τη συγκεκριμενη! Απορω πώς κατεχει αδεια,ειλικρινα.

Παναγια μου !!τι αλλο πια θα διαβασουμε  ημαρτον

Just now, Katerina 11 είπε:

Λίγο καθυστερημένα απαντάω κ εγώ στο συγκεκριμένο θέμα για την εν λόγω γιατρό. Άλλαξα ενδοκρινολόγο τον Ιανουάριο του 2020 γιατί δεν ήμουν ευχαριστημένη από τον προηγούμενο και πήγα στην κ. Τριάντη την οποία μου σύστησαν. Ήξερα ήδη ότι έχω Hashimoto αλλά μου διέγνωσε επίσης θρομβοφιλια και υπογονιμότητα! Η διάγνωση της υπογονιμότητας έγινε μόνο λόγω χαμηλής προγεστερόνης χωρίς να υπάρχει άλλη μη φυσιολογική τιμή και αυτή της θρομβοφιλιας επίσης χωρίς εξειδικευμένες εξετάσεις που να το αποδεικνύουν. Μου συνέστησε να πάρω φυσικά από το φαρμακείο που είναι κάτω από το ιατρείο μια τσάντα βιταμίνες άνω των 150€ τις οποίες θα έπρεπε να παίρνω εφ'ορου ζωής με μικρό διακοπές. Τρομοκρατημένη για όλα αυτά και κυρίως για τις μειωμένες μου πιθανότητες να συλλαβω, τα πήρα όλα και πήγαινα για ραντεβού σχεδόν κάθε μήνα όπως μου είχε πει. Όταν ξεκινήσαμε με τον σύντροφό μου προσπάθειες για σύλληψη έμεινα έγκυος με την πρώτη! Η γιατρός πήρε την 'επιτυχια' όλη πάνω της (που δεν ξέρω μπορεί να έπαιξε ρόλο κ όντως να με βοήθησε) ΑΛΛΑ: μου είπε πως πρέπει άμεσα την ίδια μέρα που της ανακοίνωσα την εγκυμοσύνη μου 5 εβδομάδες πως πρέπει να με δει αιματολογος λόγω θρομβοφιλιας και είναι επείγον! Πήγα σήμερα 5 εβδομάδες και 4 ημέρες. Η διάγνωση;; Δεν έχω θρομβοφιλια! Είμαι μπερδεμένη! Έχω θυμώσει με τις αυθαίρετες διαγνώσεις, τις φανφάρες όπως λέτε που οριακά δεν παραβιάζουν το ιατρικό απόρρητο και τις συνεργασίες με φαρμακεία αλλά μήπως όντως της οφείλω την εγκυμοσύνη μου;;

Τη θρομφοφιλια και την υπογονιμοτητα απο που τη διεγνωσε ;; Τα «παιρνει» μια χαρα και απο το φαρμακειο ,μα καλα τι φαρμακα σου εδωσε; Ελα για φυλακη ειναι πολυ και δυστυχως εξω.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nephelie είπε:

Παναγια μου !!τι αλλο πια θα διαβασουμε  ημαρτον

Τη θρομφοφιλια και την υπογονιμοτητα απο που τη διεγνωσε ;; Τα «παιρνει» μια χαρα και απο το φαρμακειο ,μα καλα τι φαρμακα σου εδωσε; Ελα για φυλακη ειναι πολυ και δυστυχως εξω.

Τη θρομβοφιλια από ένα γονίδιο c στο οποίο η εξέταση έλεγε πως είμαι ετεροζυγωτης και την υπογονιμότητα από χαμηλή προγεστερόνη. Όλες οι άλλες ορμονολογικες ήταν φυσιολογικές!


Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 11 είπε:

Τη θρομβοφιλια από ένα γονίδιο c στο οποίο η εξέταση έλεγε πως είμαι ετεροζυγωτης και την υπογονιμότητα από χαμηλή προγεστερόνη. Όλες οι άλλες ορμονολογικες ήταν φυσιολογικές!

Οκ πολυ υπερβολικα σου τα ειπε μαλλον αυτα ειναι ευκολα και διορθωνονται.τι να πω την εχω πατησει απο γιατρους πιο παλια και εκνευριζομαι..καλη συνεχεια να πανε ολα καλα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephelie είπε:

Οκ πολυ υπερβολικα σου τα ειπε μαλλον αυτα ειναι ευκολα και διορθωνονται.τι να πω την εχω πατησει απο γιατρους πιο παλια και εκνευριζομαι..καλη συνεχεια να πανε ολα καλα! 

Σ'ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να πάνε όλα καλά, έχω λίγο άγχος μέχρι να ακούσω την καρδούλα..


Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katerina 11 είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να πάνε όλα καλά, έχω λίγο άγχος μέχρι να ακούσω την καρδούλα..

Ολες το ιδιο μεσα στο αγχος ειμαστε και θα ειμαστε για παντα απο οτι εχω καταλαβει. .απο τη μερα που προσπαθουμε μεχρι και 30 που λεει ο λογος να φτασουν τα παιδια μας παντα σε μια μονιμη αγωνια απλα αλλαζει καπως το σκηνικο χαχα υπομονη βημα βημα ολα καλά θα ειναι :-)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
On 27/6/2018 at 3:21 ΜΜ, Closed είπε:

Μολις ειδα το ποστ γελασα πολυ!! Οχι με σενα με το ονομα!!

Λοιπον πηγα στην κα Τριαντη,μετα απο αυτοματη αποβολη 6ης βδομαδας. Πηγα να μου γραψει εξετασεις αν κ ειχα κανει πιο πριν. Μου εκανε υπερηχο,ειδε τα αποτελεσματα tsh 2.3 κ μου πε εντρομη οτι εχω χασιμοτο!! Χωρις σαφως να χει μπροστα της αποτελεσματα απο αντισωματα.

Επισης ειχα ειπε κ υπερπρολακτιναιμια κ επρεπε να ξεκινησω αγωγη. Η προλακτινη μου ηταν μεχρι 18(4 αποτελεσματα τουλαχιστον)

Σαφως κ δεν περιμενε να δει αποτελεσματα,μου προτεινε να παρω τα φαρμακα απο το φαρμακειο απο κατω γιατι το εμπιστευεται(το ακουσα κ αυτο ναι)

Να ξαναπηγαινα με τα αποτελεσματα να τα ξαναδει κ να προσαρμοσει την αγωγη! Εννοειται μου εκανε υποδειξη να μου βαλει 3 εμβρυα ο γυναικολογος μου ( εγω ετων 32,ακρως παρανομο) κ με περιμενε τα Χριστουγεννα με μωρο!! Αυτο μπροστα σε ολους τους πελατες για να πουλησει κ λιγο μουρη!

Τελικα ειμαι υγιεστατη,το χασιμοτο δεν προεκυψε πουθενα!  Περιμενω το μωρο μας αλλα ενδοκρινολογικα ημουν οκ.

Δεν εχω λογια για τη συγκεκριμενη! Απορω πώς κατεχει αδεια,ειλικρινα.

Διάβαζα με προσοχή όσα γράφεις, μήπως είσαι υπερβολική ? Από όσο γνωρίζω δεν είναι απαραίτητο να εχει κανείς αντισώματα για να γνωματευτεί η Hashimoto , αρκεί μόνο ο υπέρηχος του θυρεοειδούς αδένα....άλλωστε οι τελευταίες οδηγίες ορίζουν η TSH να είναι χαμηλή προκειμένου να συλλάβει η γυναίκα, πέραν τούτου 1/3 γυναίκες με Hashimoto γνωρίζεις ότι αποβάλλουν ή ότι η ψηλή προλακτίνη δεν επιτρέπει την σωστή ωορρηξία? Αποκλείεις την πιθανότητα να απέβαλες εξαιτίας της Hashimoto και η Κυρία Τριάντη να έκρινε ορθώς να σου δώσει θεραπεία ή να θέλει να σε βοηθήσει? Την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος την δίνουν οι ασθενείς ή οι καθηγητές πανεπιστημίων? Μην φτάνουμε στο σημείο να τα ισοπεδώνουμε όλα...το γεγονός οτι δεν σου άρεσε δεν σημαίνει ότι δεν είναι γιατρός και ούτε ότι δεν είναι καλή γιατρός...και από ότι είδα έχει πολλές θετικές κριτικές... να χαίρεσαι το μωρό σου και να είναι γερό... να μην είμαστε πολύ επικριτικοί....Εξάλλου ο καιρός με τα βιτριόλια ....γαρ εγγυς!

 

On 30/6/2018 at 8:57 ΠΜ, katsif είπε:

Καλημέρα, 

Δεν θα στην  πρότεινα ούτε εγω.  Πολύ φανφάρες. 

Μακριά.... 

Διάβαζα με προσοχή όσα γράφετε, μήπως είστε υπερβολικές ? Από όσο γνωρίζω δεν είναι απαραίτητο να εχει κανείς αντισώματα για να γνωματευτεί με Hashimoto , αρκεί μόνο ο υπέρηχος του θυρεοειδούς αδένα....άλλωστε οι τελευταίες οδηγίες ορίζουν η TSH να είναι χαμηλή προκειμένου να συλλάβει η γυναίκα, πέραν τούτου 1/3 γυναίκες με Hashimoto γνωρίζετε ότι αποβάλλουν ή ότι η ψηλή προλακτίνη δεν επιτρέπει την σωστή ωορρηξία αλλά και ούτε την γονιμοποίηση? Αποκλείετε την πιθανότητα να απέβαλε η ανωτέρω εξαιτίας της Hashimoto και η Κυρία Τριάντη να έκρινε ορθώς να δώσει θεραπεία ή να θέλει να βοηθήσει? Την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος την δίνουν οι ασθενείς τελικά το ίντερνετ ή οι καθηγητές πανεπιστημίων? Μην φτάνουμε στο σημείο να τα ισοπεδώνουμε όλα...το γεγονός οτι δεν σας άρεσε δεν σημαίνει ότι δεν είναι γιατρός και ούτε ότι δεν είναι καλή γιατρός...και από ότι είδα έχει πολλές θετικές κριτικές, αυτό δεν είναι σίγουρα τυχαίο!... να χαίρεστε τα μωρά σας και να είναι γερά και καλότυχα...Θα μας συμβούλευα να μην είμαστε πολύ επικριτικοί....Εξάλλου ο καιρός με τα βιτριόλια ....γαρ εγγυς!......σαν πολλές να μαζευτήκαμε κατέχοντας την ΓΝΩΣΗ αλλά καμία ΟΥΣΙΑ τελικά! .... δεν βλάπτει λίγη προσοχή στα λόγια μας....Έχουμε χρέος να λέμε την αλήθεια, όχι να λέμε πολλά....!Μη λάλει προς ηδονήν....

  Να μη μιλάς μόνο και μόνο επειδή αυτό σε ευχαριστεί.

Ηράκλειτος,

On 9/6/2020 at 1:47 ΜΜ, Katerina 11 είπε:

Τη θρομβοφιλια από ένα γονίδιο c στο οποίο η εξέταση έλεγε πως είμαι ετεροζυγωτης και την υπογονιμότητα από χαμηλή προγεστερόνη. Όλες οι άλλες ορμονολογικες ήταν φυσιολογικές!

θα σας συμβούλευα να μην το παίζετε έξυπνες και παρασύρετε τις υπόλοιπες κοπέλες σε λάθος κρίση και άποψη....

Low progesterone levels can interfere with a woman's ability to conceive and carry a pregnancy to term. Progesterone is a hormone that is required for a healthy pregnancy. After ovulation, the ovary produces progesterone to prepare the uterus for implantation and support the early developing pregnancy.Low Progesterone - Causes of Infertility - San Antonio - Texas .......Μια απο τις χιλιάδες μελέτες για την χαμηλή προγεστερόνη και την συμμετοχή της στην υπογονιμότητα.. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΚΑΤΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΓΝΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΟΥΝ!!!!Low Progesterone Levels | The Evewell
https://www.evewell.com › ...14 Οκτ 2020  Low progesterone levels can cause irregular periods, make it difficult to get pregnant and cause a higher risk of miscarriage.........!!!!!!!
ΠΡΟΣ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΓΝΩΣΗ!........αντι να πετατε ΒΙΤΡΙΟΛΙΑ ......καλύτερα να ΜΗΝ ΜΙΛΑΤΕ.......για να μην  παρασύρετε τον κόσμο σε λανθασμένες εντυπώσεις και εσφαλμένες αντιλήψεις, αφήστε καλύτερα τους γιατρούς να αποφασίσουν για την υγεία σας!...Σε ότι αφορά το φαρμακείο που σας πρότεινε για να σας εξυπηρετήσει ΔΕΝ ΣΑΣ ΤΟ ΕΠΕΒΑΛΕ! ....αλλά όλο και κάποιος άλλος ΚΑΛΟΘΕΛΗΤΗΣ θα σας έβαλε λόγια, μήπως ήταν ένα άλλο γειτονικό φαρμακείο στην γειτονιά?....ΌΛΟΙ ΘΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ...έτσι να τους πείτε....
και θα σας παραθέσουμε κι άλλες μελέτες........για να μελετήσετε .........εκτός κι αν δεν γνωρίζετε ΑΓΓΛΙΚΆ.....!!!
Αλλά μπορείτε μέσω του Google που καλά κατέχετε ως γνώση να κάνετε μετάφραση και να μάθετε πέντε πράγματα σωστά ......Από  το να λέτε ΕΣΕΙΣ ΦΑΝΦΑΡΕΣ ΣΤΟ ΚΟΙΝΟ!!!!
14 Δεκ 2016  The first reason is that an abnormal pregnancy will often be associated with a low progesterone. The reason is not that the ovary is unable to .....Low progesterone levels and ovulation by ultrasound ...
από EGM Sanchez · 2016 ·  The study suggests that low serum levels of progesterone are associated with low percentage of ovulation in infertile women with..............
ΠΡΙΝ ΛΑΛΗΣΕΤΕ.....ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ.........ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΙΕΣ ΛΑΛΟΥΝ...........ΣΩΣΤΑ?.......όσες ανακατεύονται ή τρώνε πίτουρα....
 
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...