Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe παραπόνων...ευχολόγιο


Recommended Posts

Ξέρετε.....πυκνά συχνά σηκώνω τα μάτια στον ουρανό και νιώθω μικρά αγγελάκια από εκεί ψηλά που ακούν τις προσευχές και τις ευχές μας.....και νιώθω αγάπη,ηρεμια,ασφαλεια,δύναμη και αισιοδοξία:wub:

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εύχομαι τα δύο παιδάκια μου να είναι καλά στον ουρανό και να προσέχουν το αδερφάκι τους ωστε να έρθει γερό και δυνατό κοντά μας... 

Εύχομαι να μην τραβούσαμε Γολγοθά για να αποκτήσουμε ένα παιδάκι.

Εύχομαι όλες μας να γίνουμε μανουλες.

Εύχομαι να φύγει αυτό το βάρος από το στήθος μας και οι πολλές σκέψεις και τα άγχη από το μυαλό μας.

Εύχομαι αυτά που θεωρούνται δεδομένα για κάποιους , να γίνουν δεδομένα και για εμας!!! 

Εύχομαι να πραγματοποιηθούν οι ευχές όλων μας ξεχωριστά....

  • Μου αρέσει 9

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ιδέα - βουρκωσα διαβάζοντας τα ποστ. Θα ήθελα όσα λέτε. 

Θα ήθελα να μη νιώθω ότι φταίω εγώ που δεν μπορώ να κάνω παιδί

Θα ήθελα να μην νιώθω ότι κάποιος με έριξε στη μοιρασιά

Θα ήθελα να μην κλαίω κρυφά τα βράδια

Θα ήθελα να μην νιώθω κανένα τσίμπημα στο άκουσμα μιας νέας εγκυμοσύνης φίλων 

Θα ήθελα να βρω από κάπου να πιαστω να νιώθω περισσότερο αισιόδοξη για την εξωσωματική που θα ξεκινήσω σε λιγο

Θα ήθελα να μην κοιτάζω τον σύντροφό μου ξέροντας ότι του στερω τη μεγαλύτερη χαρά

Θα ήθελα να μην ξανά ακούσω μην αγχώνεσαι 

Θα ήθελα να μπορώ να έχω ακόμα την ελαχιστη ελπίδα ότι θα μπορούσα και με τον φυσιολογικό τρόπο να μείνω έγκυος και ας έκλαιγα σε κάθε περίοδο

...και σταματημό δεν έχω, οπότε βάζω άνω τελεια

 

 

 

  • Μου αρέσει 14
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θέλω να σταματήσω εκεί που είμαι καλά να μπηγω τα κλάματα στον δρόμο 

Θέλω να μπορώ να πω ότι έχω χαλαρώσει πλέον και δεν περνάει από το μυαλό μου

Θέλω να σταματήσω να νιώθω αυτή τη μόνιμη απογοήτευση 

  • Μου αρέσει 3
  • Λυπημένη/-ος 6

CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
πρίν από 4 λεπτά , kido είπε:

Που είσαι Τονια μου; Τι κάνει η μικρή σου; Εμείς εδώ όπως βλέπεις, στον αγώνα!

Καλά είμαστε κορίτσι μου δόξα τω Θεό. Σε λίγες μέρες χρονιζουμε. Μεγαλώνει το κορίτσι μου και έχω τόσα πολλά να μάθω. Θηλάζουμε ακόμα και με τα υπόλοιπα φαγητά πότε τρώει πότε όχι. Και με τον ύπνο το ίδιο. Άλλοτε κοιμάμαι άλλοτε πολύ ξενύχτι. Είμαστε και πάρα πολύ προσκολλημενες η μία στην άλλη. 

Έχω ψιλοχαθει γιατί γενικά δεν πολυπρολαβαινω να χαλαρώσω. Έχω ατελείωτες εκκρεμότητες και προσπαθώ να κάνω ό,τι προλαβαίνω γιατί ασχολούμαι συνέχεια με τη μικρή. 

Εσύ πως είσαι? 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Τονι@ είπε:

Καλά είμαστε κορίτσι μου δόξα τω Θεό. Σε λίγες μέρες χρονιζουμε. Μεγαλώνει το κορίτσι μου και έχω τόσα πολλά να μάθω. Θηλάζουμε ακόμα και με τα υπόλοιπα φαγητά πότε τρώει πότε όχι. Και με τον ύπνο το ίδιο. Άλλοτε κοιμάμαι άλλοτε πολύ ξενύχτι. Είμαστε και πάρα πολύ προσκολλημενες η μία στην άλλη. 

Έχω ψιλοχαθει γιατί γενικά δεν πολυπρολαβαινω να χαλαρώσω. Έχω ατελείωτες εκκρεμότητες και προσπαθώ να κάνω ό,τι προλαβαίνω γιατί ασχολούμαι συνέχεια με τη μικρή. 

Εσύ πως είσαι? 

Κατάλαβα! Να τη χαίρεσαι τη μικρή και να ρουφας κάθε στιγμή!Καλά είμαι κι εγω! Είχαμε πολλές επαφές αυτό το μήνα και είμαι χαρούμενη. Θα δουμε σε 2 βδομαδες τι κάναμε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 48 λεπτά , kido είπε:

Κατάλαβα! Να τη χαίρεσαι τη μικρή και να ρουφας κάθε στιγμή!Καλά είμαι κι εγω! Είχαμε πολλές επαφές αυτό το μήνα και είμαι χαρούμενη. Θα δουμε σε 2 βδομαδες τι κάναμε!!!

Καλή καλή επιτυχία σου εύχομαι και σε σένα και σε όλες τις κοπέλες!  Μακάρι καμία κοπέλα να μην βασανιζοταν για ένα μωράκι. Το έχω ζήσει με πολύ δικό μου άνθρωπο και ξέρω. Μακάρι να σας βρει το φθινόπωρο με καλοκαιρινα σποράκια! 

  • Ευχαριστώ 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...