Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

Καλημέρα Κ από εμένα!!Εμένα Μόλις Μ εψησε ο άντρας Μ μπουγάτσα Κ πίνω ένα φραπέ..Η πεθερά μαγειρεύει..Τ μωρά κοιμούνται..Κ το νινι Μ δεν το αισθάνομαι ακομαααα..Ανυπομονώ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , oneira_glyka είπε:

Καλημέρα Κ από εμένα!!Εμένα Μόλις Μ εψησε ο άντρας Μ μπουγάτσα Κ πίνω ένα φραπέ..Η πεθερά μαγειρεύει..Τ μωρά κοιμούνται..Κ το νινι Μ δεν το αισθάνομαι ακομαααα..Ανυπομονώ...

Στα πουπουλα μας εχουν κ μενα μου εφερε τυροπιτουλα απο συγκεκριμενο μαγαζι που μαρεσει χωρις να του πω τπτ η πεθερα μαγειρευει κλασικα μου εφερε κ το χυμο μου γιατι εγω δε πινω καφε τι αλλο θελωωω?? Κ εγω δε τα νιωθω ακομα υπομονη θα μας ταραξουν μαζι μετα!!

  • Χαχα 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!Εγώ βλέπω χριστουγεννιάτικη ταινία στο ΟΤΕ tv . :) Σημερα μπαίνουμε στον 7ο!!!!!!!!Από κλωτσιές από τις 4 το βράδυ με έχει πεθάνει το σκατουλακι μου.τωρα ηρεμησε και χαλαρώνω!!!!!Τι θα μαγειρέψετε σήμερα κορίτσια?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα κοριτσια ομορφα!!! Κ γω αραχτη, βλεποντας λιτσα. com. Μολις τσακισα κ το προφιτερολ που χε φερει η πεθερα, οταν προκειται για γλυκο εντασσεται αυτοματα στο πρωινο, μεσημεριανο, βραδινο και μεταμεσονυχτιο μενου χιχι. Περιμενω τον αντρα για να παμε να πιουμε ενα καφεδακι, να παρω λιγη βιταμινη d, και το μικρο μου αντρακι συνεχιζει να με πασπατευει χαμηλα. Τη δευτερα που θα ξαναπαω γιατρο για να με δει, αν ειναι ακομα εκει, θα του πω να κρατησει ο υπερηχος παραπανω, θελω να δω πραγματικα τι ακριβως κανει εκει. 

Κατα τ αλλα ανυπομονω να αρχισω να σηκωνομαι και να ξεκινησω σιγα σιγα τα ψωνια. Και για μενα. Γιατι δεν μου κουμπωνει τπτ πια. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!Εγώ βλέπω χριστουγεννιάτικη ταινία στο ΟΤΕ tv . :) Σημερα μπαίνουμε στον 7ο!!!!!!!!Από κλωτσιές από τις 4 το βράδυ με έχει πεθάνει το σκατουλακι μου.τωρα ηρεμησε και χαλαρώνω!!!!!Τι θα μαγειρέψετε σήμερα κορίτσια?

Μοσχαρι κοκκινιστο φτιαχνει η πεθερα! Επικαιρο εχει βαλει ο οτετν! @nanoula90 προφιτερολ ε ζυλευωωω!!! 

  • Μου αρέσει 1

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια χαρά με τις πεθερουλες.εγω Δεν εχω δυστυχώς άρα μαγειρεύω μόνη :( κοκκινιστό λέω κι εγώ να κάνω σήμερα.θα πάω σε λίγο κρεοπωλείο.αντε σε 1 μήνα πάω Αθήνα στους γονείς μου να ξεκινήσω και Εγώ τα ψώνια.μεχεο στιγμής λίκνο Έχω αγοράσει και λίγα ρουχαλάκια.καροτσι κούνια ριλαξ και ενα σωρό πράγματα Έχω από την αδερφή μου άρα γλιτωνω πολλ α έξοδα.

πρίν από 12 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημέρααα κοριτσια ομορφα!!! Κ γω αραχτη, βλεποντας λιτσα. com. Μολις τσακισα κ το προφιτερολ που χε φερει η πεθερα, οταν προκειται για γλυκο εντασσεται αυτοματα στο πρωινο, μεσημεριανο, βραδινο και μεταμεσονυχτιο μενου χιχι. Περιμενω τον αντρα για να παμε να πιουμε ενα καφεδακι, να παρω λιγη βιταμινη d, και το μικρο μου αντρακι συνεχιζει να με πασπατευει χαμηλα. Τη δευτερα που θα ξαναπαω γιατρο για να με δει, αν ειναι ακομα εκει, θα του πω να κρατησει ο υπερηχος παραπανω, θελω να δω πραγματικα τι ακριβως κανει εκει. 

Κατα τ αλλα ανυπομονω να αρχισω να σηκωνομαι και να ξεκινησω σιγα σιγα τα ψωνια. Και για μενα. Γιατι δεν μου κουμπωνει τπτ πια. 

Εξερευνει τον γυναικείο κόσμο ο μπέμπης.ξερει τι καν ει.να είναι προετοιμασεμεος για μετά.χιχιχιχι.βρε να σε ρωτήσω.οσο περνανε οι μέρες ο πόνος στο χέρι αυξάνεται.χτες να φανταστείς δεν μπορούσα να χαϊδέψω τη κοιλιά, δεν μπορούσα να κάνω τη κίνηση και αρχίζουν και τα δάχτυλα να μουδιαζουν. Σήμερα είναι κάπως καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , loyloy είπε:

Μια χαρά με τις πεθερουλες.εγω Δεν εχω δυστυχώς άρα μαγειρεύω μόνη :( κοκκινιστό λέω κι εγώ να κάνω σήμερα.θα πάω σε λίγο κρεοπωλείο.αντε σε 1 μήνα πάω Αθήνα στους γονείς μου να ξεκινήσω και Εγώ τα ψώνια.μεχεο στιγμής λίκνο Έχω αγοράσει και λίγα ρουχαλάκια.καροτσι κούνια ριλαξ και ενα σωρό πράγματα Έχω από την αδερφή μου άρα γλιτωνω πολλ α έξοδα.

Κ μενα θα μου δωσουν ρουχαλακια δυο λικνο κ δυο καλαθουνες οι κουμπαρες μου ευτυχως κ καθισματακια αυτοκινητου παλι καλα γιατι ειναι πολλα τα εξοδα. Καροτσι θα παρουμε σιγουρα κ κουνιες.


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Vasoth. είπε:

Κ μενα θα μου δωσουν ρουχαλακια δυο λικνο κ δυο καλαθουνες οι κουμπαρες μου ευτυχως κ καθισματακια αυτοκινητου παλι καλα γιατι ειναι πολλα τα εξοδα. Καροτσι θα παρουμε σιγουρα κ κουνιες.

Ότι γίνεται να σου δανείσουν καλό είναι γτ πολλ α τα έξοδα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μέναααα!!!! Μόλις γύρισα από το σούπερ μάρκετ και το κρεοπωλείο, ήπια ένα χυμουλη και παίζω με τον μικρό μου!!! Εμένα θα μου ψήσει ο άντρας μου στα κάρβουνα συκωτάκι που πρέπει να τρώω λόγω αιματοκριτη, οπότε δεν έχει μαγείρεμα για σήμερα!!! Για αύριο πήρα να τους κάνω κεφτεδακια με πατάτες στο φούρνο, η μαμά θα λείπει οπότε πάει το Κυριακατικο φαΐ της μανούλα που περίμενα πως και πως!!!! Χάχαχαχα!!!! 

  • Μου αρέσει 1

zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσια! Εγώ πριν λίγο ξύπνησα....ξύπνησα κατά τις 4 και έβλεπα ταινίες μέχρι στις 8:30 και μετά ξανακοιμηθηκα! 

Συμφωνω με τη @loyloy ότι μπορούμε να δανειστούμε καλό είναι! Είναι πολλά τα έξοδα και δεν είναι εποχές για σπατάλες. Εξάλλου χρησιμοποιούνται για λίγο καιρό και είναι σε καλή κατάσταση. Εγώ λίκνο και καρότσι 3σε1 θα τα δανειστώ. Και διαφορά αλλά μικροπράγματα. Κούνια κρεββάτι θα πάρουμε , το έχουμε παραγγείλει δηλαδή γιατί είχαμε πιστωτικό και θα έληγε, .Απο ρούχα επίσης ένα σωρό έχουν να μου δώσουν. Στο λίκνο θα αλλάξω μόνο το στρωματακι. Είχα μια ωραία λίστα που είχα σημειωμένα τι θα αγοράσω και τι θα δανειστώ, μόλις λίγο προχωρήσουμε και ειμαι καλύτερα θα ψάξω να τη βρω. 

 

πρίν από 4 λεπτά , Anastasia_paris είπε:

Καλημέρα κι από μέναααα!!!! Μόλις γύρισα από το σούπερ μάρκετ και το κρεοπωλείο, ήπια ένα χυμουλη και παίζω με τον μικρό μου!!! Εμένα θα μου ψήσει ο άντρας μου στα κάρβουνα συκωτάκι που πρέπει να τρώω λόγω αιματοκριτη, οπότε δεν έχει μαγείρεμα για σήμερα!!! Για αύριο πήρα να τους κάνω κεφτεδακια με πατάτες στο φούρνο, η μαμά θα λείπει οπότε πάει το Κυριακατικο φαΐ της μανούλα που περίμενα πως και πως!!!! Χάχαχαχα!!!! 

Καλημέρα Αναστασία,

Ο γιατρός σου έχει πει να τρως το συκώτι για τον αιματοκρίτη?


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Εγώ πριν λίγο ξύπνησα....ξύπνησα κατά τις 4 και έβλεπα ταινίες μέχρι στις 8:30 και μετά ξανακοιμηθηκα! 

Συμφωνω με τη @loyloy ότι μπορούμε να δανειστούμε καλό είναι! Είναι πολλά τα έξοδα και δεν είναι εποχές για σπατάλες. Εξάλλου χρησιμοποιούνται για λίγο καιρό και είναι σε καλή κατάσταση. Εγώ λίκνο και καρότσι 3σε1 θα τα δανειστώ. Και διαφορά αλλά μικροπράγματα. Κούνια κρεββάτι θα πάρουμε , το έχουμε παραγγείλει δηλαδή γιατί είχαμε πιστωτικό και θα έληγε, .Απο ρούχα επίσης ένα σωρό έχουν να μου δώσουν. Στο λίκνο θα αλλάξω μόνο το στρωματακι. Είχα μια ωραία λίστα που είχα σημειωμένα τι θα αγοράσω και τι θα δανειστώ, μόλις λίγο προχωρήσουμε και ειμαι καλύτερα θα ψάξω να τη βρω. 

 

Καλημέρα Αναστασία,

Ο γιατρός σου έχει πει να τρως το συκώτι για τον αιματοκρίτη?

Καλημεραααααα ναι μου έχει πει κόκκινο κρέας, συκώτι και όσπρια που είναι πλούσια σε σιδηρο όπως ο αρακάς.... 


zeCJp2.pngwKC1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , palmoira είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Εγώ πριν λίγο ξύπνησα....ξύπνησα κατά τις 4 και έβλεπα ταινίες μέχρι στις 8:30 και μετά ξανακοιμηθηκα! 

Συμφωνω με τη @loyloy ότι μπορούμε να δανειστούμε καλό είναι! Είναι πολλά τα έξοδα και δεν είναι εποχές για σπατάλες. Εξάλλου χρησιμοποιούνται για λίγο καιρό και είναι σε καλή κατάσταση. Εγώ λίκνο και καρότσι 3σε1 θα τα δανειστώ. Και διαφορά αλλά μικροπράγματα. Κούνια κρεββάτι θα πάρουμε , το έχουμε παραγγείλει δηλαδή γιατί είχαμε πιστωτικό και θα έληγε, .Απο ρούχα επίσης ένα σωρό έχουν να μου δώσουν. Στο λίκνο θα αλλάξω μόνο το στρωματακι. Είχα μια ωραία λίστα που είχα σημειωμένα τι θα αγοράσω και τι θα δανειστώ, μόλις λίγο προχωρήσουμε και ειμαι καλύτερα θα ψάξω να τη βρω. 

 

Καλημέρα Αναστασία,

Ο γιατρός σου έχει πει να τρως το συκώτι για τον αιματοκρίτη?

Εννοείται ολα καλοδεχουμενα!θα το κανω κ εγω αυτο με τη λιστα ειναι πολυ καλο.


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Anastasia_paris είπε:

Καλημεραααααα ναι μου έχει πει κόκκινο κρέας, συκώτι και όσπρια που είναι πλούσια σε σιδηρο όπως ο αρακάς.... 

Και εμένα κόκκινο κρέας και όσπρια,συκώτι δεν με αφήνει λόγω βιταμίνης Α και συσσώρευσης τοξικών ουσιών στο συκώτι. Ο κάθε γιατρός έχει τα δικά του...!


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...