Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

1 hour ago, nanoula90 είπε:

@Vasoth. @loyloy Συμφωνω κοριτσια. Το ολο θεμα ειναι η υπερεκθεση της τηλεορασης που τα παιδακια δεν μπορουν να διαχειριστουν ευκολα. Θα ειναι οι "διασημοι" στο σχολειο τους, σε καθε ατοπημα της tv τα υπολοιπα παιδια θα τους τη λενε, γιατι ετσι λειτουργουν τα παιδια, και γενικα δεν νομιζω οτι σε αυτην την ηλικια η σωστη ενασχοληση ενος παιδιου ειναι πως να στηθει στην καμερα. Οι γονεις κανουν τεραστια λαθη. Και δεν ειμαστε σιγουρα δικαστες για να κρινουμε αλλα θα σας πω ενα απλο παραδειγμα.

Ο αντρας μου ασχολειται κ με την μπαλα, επαιζε χρονια ποδοσφαιρο απο μικρος και τωρα ειναι προπονητης. Εκανε λοιπον προπερσι προπονηση σε μικρα παιδακια. Αν λοιπον ενα παιδακι στους αγωνες το αφηνε στον παγκο και δεν ανηκε στην βασικη εντεκαδα, οχι για καποιον λογο, αλλα για να μπορουν να παιζουν ολοι, μπαινανε οι γονεις μεσα κ γινοταν Ο ΧΑΜΟΣ! Γιατι δεν βαζεις το παιδι μου, το παιδι μου ειναι ο καλυτερος κλπ κλπ. Μετα εκανε προπονηση σε μεγαλυτερες ηλικιες ! Απιστευτο κι ομως αληθινο! Και στις μεγαλες ηλικιες πχ 20 χρονων ενας πατερας θυμωσε κ τους πηγε το ΣΔΟΕ επειδη εβγαλαν τον γιο του αλλαγη σε ενα ματς επειδη εκανε βλακειες!!!! Μου χει πει απιστευτα περιστατικα! Οπως κ μια φορα που ενα μικρο παιδακι πεταξε με δυναμη τη μπαλα στα μουτρα ενος αλλου γιατι μαλωσανε, ο δικος μου του ειπε πως αυτο που εκανε ηταν πολυ κακο και το εβαλε να κανει 2 γυρους ολο το γηπεδο, και παλι την επομενη ηρθε ο πατερας του μικρου κ ουρλιαζε με ποιο δικαιωμα βαζει το παιδι του να τρεχει παραπανω!!!!!!! 

Xαχαχαχα. Ε ναι. Σου λεει πιανομαι να κανω τη  παπια συνεχεια. Ας το κανω μονιμο να ναι ευκολο

Τραγικοί γονείς...ο αθλητισμός υποτίθεται ότι εκτός από γυμναστική διαπαιδαγωγεί τα παιδιά και με κάποιες άλλες αξίες. Την αξία της νίκης,της ήττας,της ομαδικότητας,του σεβασμού. Όταν οι γονείς είναι και συμπεριφέρονται έτσι τι παράδειγμα δίνουν στα παιδιά τους? Μου έλεγε μια φίλη δασκάλα παρόμοια περαστικά που αντιμετωπίζουν στα σχολεία στο δημοτικό...


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σας έχασα βρε κορίτσια..Δεν μπόρεσα Ν παρακολουθησω ότι είπατε.. τι κάνετε? Εμείς Καλύτερα. Ευτυχώς δεν έχουν πυρετό.. χθες Μ ακούμπησε ο άντρας Μ τη κοιλιά Κ έβαλε όλο Τ βάρος Τ μάλλον στον ύπνο Τ Κ με έδωσε μια κλωτσιά..πετάχτηκα.. Αλλά δεν ξανανιώσα τπτ.. Μετά κάτι αμυδρά. Αλλά σίγουρα ήταν κλωτσιά! Το θυμάμαι από τα άλλο δύο. Κ χάρηκα...:lol:

Με το καλό στις καινούριες εγκυουλες!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , palmoira είπε:

Κολπικο κάνει εάν θέλει να μετρήσει τράχηλο με ακρίβεια και δεν μπορεί να το εκτιμήσει με κοιλιακό. 

Ναι μπραβο αυτο μου ειχε πει απλα μου ειχε πει καλο ειναι να κανω κ κολπικο. Βασικα εμενα ακομα κ τωρα μου κανει κ κολπικο ανα δευτερη φορα που παω


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχαχαχαχα βρε τρελεγκο μ αρεσει που τα διαβασες ολα και τα παρεθεσες ομορφα και ωραια σε σειρα και απαντας ετσι τακτοποιημενα. Εγω αμα πρεπει να απαντησω σε πανω απο δυο ποστ ακουγεται ενα τζ τζ τζ και μετα μυριζει καμμενο χαχαχαχαχα

Χαχαχα Χαχαχα Χαχαχα πατας το συν αντι γις την παραθεση κ σου τα βγαζει σε σειρα. Ειχα ωρα να μπω οποτε.... 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , palmoira είπε:

Τραγικοί γονείς...ο αθλητισμός υποτίθεται ότι εκτός από γυμναστική διαπαιδαγωγεί τα παιδιά και με κάποιες άλλες αξίες. Την αξία της νίκης,της ήττας,της ομαδικότητας,του σεβασμού. Όταν οι γονείς είναι και συμπεριφέρονται έτσι τι παράδειγμα δίνουν στα παιδιά τους? Μου έλεγε μια φίλη δασκάλα παρόμοια περαστικά που αντιμετωπίζουν στα σχολεία στο δημοτικό...

Ακριβως. Ειναι τραγικοι. Νομιζουν οτι αν κανει πχ μπασκετ το παιδι θα γινει ο πρωτος μπασκετμπολιστας, αν κανει ποδοσφαιρο θα παιξει κ στον ολυμπιακο αν κανει πολο, θα παιξει κ στην εθνικη. Δεν αντιλαμβανονται οτι το παιδι τους μπορει να μην εχει κλιση σε καποιο αθλημα, μπορει να μην εχουν το ταλεντο πχ αλλα να πηγαινουν γιατι τους αρεσει!! Γιατι απλα περνανε καλα! Οι γονεις το ξεχνανε αυτο και βαζουν την ματαιοδοξια τους πανω απ ολα. Στα σεμιναρια προπονητικης που χε κανει, τους ειχαν πει ενα απο τα πιο τραγικα λαθη των γονεων οταν πχ το παιδι γυρναει απο εναν αγωνα το οποιο μπορεις να το μεταφρασεις κ σε αλλους τομεις, οτι το πρωτο πραγμα που ρωτανε τα παιδια τους ειναι: Ποσα γκολ εβαλες σημερα??? 

Τους ειχαν πει οτι αυτο ειναι πολυ μεγαλο λαθος γιατι βαζει το παιδι σε μια διαδικασια να πρεπει να βαζει γκολ για να ειναι αποδεκτο απο τους γονεις. Κ οτι το πρωτο πραγμα που πρεπει να ρωτανε ειναι πχ: πως ηταν ο αγωνας/παιχνιδι/σχολειο σημερα? Περασες καλα? Σου αρεσε? 

Κ ετσι ειναι. Πολλοι γονεις βγαζουν τα δικα τους κομπλεξ στα παιδια.

Just now, Smile89 είπε:

Χαχαχα Χαχαχα Χαχαχα πατας το συν αντι γις την παραθεση κ σου τα βγαζει σε σειρα. Ειχα ωρα να μπω οποτε.... 

Αααα δεν το ξερα καν αυτο!! Χαχαχα. Οχι οτι τωρα θα λειτουργω καλυτερα βεβαια αλλα δε βαριεσαι χαχαχα


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου βλεπω και τατουαζ γιαυτο ψιλοαπαντω μονολεκτικα Χαχαχα Χαχαχα δεν το χανω!!! 

πρίν από 7 λεπτά , nanoula90 είπε:

Ακριβως. Ειναι τραγικοι. Νομιζουν οτι αν κανει πχ μπασκετ το παιδι θα γινει ο πρωτος μπασκετμπολιστας, αν κανει ποδοσφαιρο θα παιξει κ στον ολυμπιακο αν κανει πολο, θα παιξει κ στην εθνικη. Δεν αντιλαμβανονται οτι το παιδι τους μπορει να μην εχει κλιση σε καποιο αθλημα, μπορει να μην εχουν το ταλεντο πχ αλλα να πηγαινουν γιατι τους αρεσει!! Γιατι απλα περνανε καλα! Οι γονεις το ξεχνανε αυτο και βαζουν την ματαιοδοξια τους πανω απ ολα. Στα σεμιναρια προπονητικης που χε κανει, τους ειχαν πει ενα απο τα πιο τραγικα λαθη των γονεων οταν πχ το παιδι γυρναει απο εναν αγωνα το οποιο μπορεις να το μεταφρασεις κ σε αλλους τομεις, οτι το πρωτο πραγμα που ρωτανε τα παιδια τους ειναι: Ποσα γκολ εβαλες σημερα??? 

Τους ειχαν πει οτι αυτο ειναι πολυ μεγαλο λαθος γιατι βαζει το παιδι σε μια διαδικασια να πρεπει να βαζει γκολ για να ειναι αποδεκτο απο τους γονεις. Κ οτι το πρωτο πραγμα που πρεπει να ρωτανε ειναι πχ: πως ηταν ο αγωνας/παιχνιδι/σχολειο σημερα? Περασες καλα? Σου αρεσε? 

Κ ετσι ειναι. Πολλοι γονεις βγαζουν τα δικα τους κομπλεξ στα παιδια.

Αααα δεν το ξερα καν αυτο!! Χαχαχα. Οχι οτι τωρα θα λειτουργω καλυτερα βεβαια αλλα δε βαριεσαι χαχαχα

Κι εγω δεν εχω καιρο που το ανακαλυψα! Χαχαχα 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nanoula90 είπε:

Ακριβως. Ειναι τραγικοι. Νομιζουν οτι αν κανει πχ μπασκετ το παιδι θα γινει ο πρωτος μπασκετμπολιστας, αν κανει ποδοσφαιρο θα παιξει κ στον ολυμπιακο αν κανει πολο, θα παιξει κ στην εθνικη. Δεν αντιλαμβανονται οτι το παιδι τους μπορει να μην εχει κλιση σε καποιο αθλημα, μπορει να μην εχουν το ταλεντο πχ αλλα να πηγαινουν γιατι τους αρεσει!! Γιατι απλα περνανε καλα! Οι γονεις το ξεχνανε αυτο και βαζουν την ματαιοδοξια τους πανω απ ολα. Στα σεμιναρια προπονητικης που χε κανει, τους ειχαν πει ενα απο τα πιο τραγικα λαθη των γονεων οταν πχ το παιδι γυρναει απο εναν αγωνα το οποιο μπορεις να το μεταφρασεις κ σε αλλους τομεις, οτι το πρωτο πραγμα που ρωτανε τα παιδια τους ειναι: Ποσα γκολ εβαλες σημερα??? 

Τους ειχαν πει οτι αυτο ειναι πολυ μεγαλο λαθος γιατι βαζει το παιδι σε μια διαδικασια να πρεπει να βαζει γκολ για να ειναι αποδεκτο απο τους γονεις. Κ οτι το πρωτο πραγμα που πρεπει να ρωτανε ειναι πχ: πως ηταν ο αγωνας/παιχνιδι/σχολειο σημερα? Περασες καλα? Σου αρεσε? 

Κ ετσι ειναι. Πολλοι γονεις βγαζουν τα δικα τους κομπλεξ στα παιδια.

Αααα δεν το ξερα καν αυτο!! Χαχαχα. Οχι οτι τωρα θα λειτουργω καλυτερα βεβαια αλλα δε βαριεσαι χαχαχα

Και όλη η κουβέντα ξεκίνησε από το colour blocking .Για να μην ξεχνιόμαστε......  :):)

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , loyloy είπε:

Και όλη η κουβέντα ξεκίνησε από το colour blocking .Για να μην ξεχνιόμαστε......  :):)

Αχαχαχαχαχαχαχ. Γυναικες. Μπορουμε απο συζητηση που να αφορα την παγκοσμια κλιματικη αλλαγη να φτασουμε την κουβεντα στο αν το καλσον λεγεται καλσον ή καλτσον χαχαχαχαχα

  • Χαχα 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , nanoula90 είπε:

Αχαχαχαχαχαχαχ. Γυναικες. Μπορουμε απο συζητηση που να αφορα την παγκοσμια κλιματικη αλλαγη να φτασουμε την κουβεντα στο αν το καλσον λεγεται καλσον ή καλτσον χαχαχαχαχα

Γυναικεία μυαλά παιδί μου!

Link to comment
Share on other sites

@fairy-mary, εμένα μου εκαναν και τους δύο!!! Ξεκίνησε με κοιλιακό και μετά και ενδοκολπικο!!!! Και είχα ρωτήσει και μου είχαν πει κοιλιακό.... Ευτυχώς ήμουν προετοιμασμένη, αλλά φορούσα παντελόνι και έπεσε κανονικό στριπτιζ!!!!


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

Ναι μπραβο αυτο μου ειχε πει απλα μου ειχε πει καλο ειναι να κανω κ κολπικο. Βασικα εμενα ακομα κ τωρα μου κανει κ κολπικο ανα δευτερη φορα που παω

Είσαι κύηση με διδυμάκια μην το ξεχνάς!


preg.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, palmoira είπε:

Είσαι κύηση με διδυμάκια μην το ξεχνάς!

Μπα αυτο με τους κολπικους το κανει σε ολες ειναι λιγο εμμονικος με αυτο δε γλιτωνει καμμια! Καλημερα δεν είπα!!


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Vasoth. είπε:

Μπα αυτο με τους κολπικους το κανει σε ολες ειναι λιγο εμμονικος με αυτο δε γλιτωνει καμμια! Καλημερα δεν είπα!!

Εμένα κάθε φορά αλλά έχει λόγο γιατί θα κάνω περιδεση τραχηλου.


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , palmoira είπε:

Εμένα κάθε φορά αλλά έχει λόγο γιατί θα κάνω περιδεση τραχηλου.

Ωχ ναι? Ειναι σιγουρο ε?το φοβαμαι κ αυτο γιατι εχω ακουσει πολλες με διδυμα που κανουν ελπιζω να μη χρειαστει


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Vasoth. είπε:

Ωχ ναι? Ειναι σιγουρο ε?το φοβαμαι κ αυτο γιατι εχω ακουσει πολλες με διδυμα που κανουν ελπιζω να μη χρειαστει

Δεν είναι τίποτε. Εύχομαι να μην το χρειαστείς αλλά πραγματικά είναι κάτι πολύ απλό. Δεν με ανησυχεί καθόλου είχα κάνει και την προηγούμενη φορά. Ίσα ίσα που θέλω να το κάνω για να ηρεμήσω λιγάκι και να νιώθω μεγαλύτερη ασφάλεια. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...