Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

                  ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 2019!!!! 

1. loyloy
   15/12/2018 ΑΓΟΡΑΚΙ

2. Anastasia_paris
    26/12/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ + ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

3. nanoula90
    30/12/2018  ΑΓΟΡΑΚΙ

4. Smile89
    14/01/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

5. Vasoth.
    21/02/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ×2

6. Nicol_   
    01/03/2019  ΑΓΟΡΑΚΙ

7. oneira_glyka  ΑΓΟΡΑΚΙ
    26/02/2019

8. palmoira 
    04/03/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

9. evio
    13/03/2019 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

10. Vasiliki88
    03/04/2019

11. fairy-mary
    16/04/2019

12. newmum94
    17/04/2019

13. Κωνσταντίνα16
     24/04/2019

14. *ζουζουνα*!!!
     25/04/2019

15. Elfer      
    08/05/2019

16. marirene
     14/05/2019

  • Μου αρέσει 3

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, Vasoth. είπε:

 

Κορίτσια βγήκα θετική στην θρομβοφιλια και αύριο έχω ραντεβού με τον αιματολογο να μ πει τι ενέσεις θα κάνω..έχω στεναχωρεθει πολύ...και εκτός από αυτό από εκεί π είχα 37,1 τώρα έχω 36,7 είναι κακο σημάδι αυτό;


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Κορίτσια βγήκα θετική στην θρομβοφιλια και αύριο έχω ραντεβού με τον αιματολογο να μ πει τι ενέσεις θα κάνω..έχω στεναχωρεθει πολύ...και εκτός από αυτό από εκεί π είχα 37,1 τώρα έχω 36,7 είναι κακο σημάδι αυτό;

Καταρχήν μην κοιτας την θερμοκρασία, κι εγω προχθες νομιζα πως εχω πυρετό η χαζη, εβαλα θερμόμετρο κ ειχα 36, 6 δοξα το θεο η μπουμπου μου κλωτσουσε. Μην κοιτας τετοια τωρα την θερμοκρασία. Αύριο θα πας ωραια κ καλα στην αιματολογο, θα σου πει τι αγωγη θα ακολούθησετε κ ολα θα πανε μια χαρα. Πότε το μαθες? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Smile89 είπε:

Καταρχήν μην κοιτας την θερμοκρασία, κι εγω προχθες νομιζα πως εχω πυρετό η χαζη, εβαλα θερμόμετρο κ ειχα 36, 6 δοξα το θεο η μπουμπου μου κλωτσουσε. Μην κοιτας τετοια τωρα την θερμοκρασία. Αύριο θα πας ωραια κ καλα στην αιματολογο, θα σου πει τι αγωγη θα ακολούθησετε κ ολα θα πανε μια χαρα. Πότε το μαθες? 

Αα επειδή ήξερα ότι έχουμε δέκατα στην εγκυμοσύνη τρόμαξα λίγο όταν είδα πως δεν έχω...το έμαθα σήμερα π βγήκαν οι εξετάσεις...και φοβάμαι μήπως είναι αργά τώρα να ξεκινήσω αγωγη

Εύχομαι να πάνε όλα καλα


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Αα επειδή ήξερα ότι έχουμε δέκατα στην εγκυμοσύνη τρόμαξα λίγο όταν είδα πως δεν έχω...το έμαθα σήμερα π βγήκαν οι εξετάσεις...και φοβάμαι μήπως είναι αργά τώρα να ξεκινήσω αγωγη

Εύχομαι να πάνε όλα καλα

Ναι στην εγκυμοσύνη εχουμε δεκατα χωρις αυτο να ειναι απόλυτο. Ασε που θελει μετρημα συγκεκριμένη ωρά απο οσο ξερω. Ολα Καλα θα ναι αγαπη μου. Παιρνεις μηπως κανενα σαλοσπιρ τοσο καιρο προληπτικά? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 41 λεπτά , Smile89 είπε:

Ναι στην εγκυμοσύνη εχουμε δεκατα χωρις αυτο να ειναι απόλυτο. Ασε που θελει μετρημα συγκεκριμένη ωρά απο οσο ξερω. Ολα Καλα θα ναι αγαπη μου. Παιρνεις μηπως κανενα σαλοσπιρ τοσο καιρο προληπτικά? 

Όχι η γιατρός μ δν ήθελε να φορτώσει χάπια έλεγε χώρις να έχουμε τα αποτελέσματα..τώρα θα δείξει..

Τα δέκατα δεν τα μετρούσα απλά αυτές τις μέρες έχω και κρυαδες και από περιέργεια πήρα την θερμοκρασία μ και είδα πως είναι κανονική..εε λίγο από όλα άρχισα να σκέφτομαι άσχημα πάλι ενώ είχα ηρεμησει


 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια Μ την άρπαξα τλκ.. Μόλις σηκώθηκα για τον μικρό Κ Είμαι με πονοκέφαλο πονόλαιμο και καταρροή. .. έκανα ενα χαμομήλι Ν πιω Κ είπα Ν μπω Ν πω τον πόνο Μ ...

Κορίτσια συγγνώμη Π ρωτάω Αλλά δε ξέρω..τι είναι η θρομβοφιλια?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Κοριτσάκια Μ την άρπαξα τλκ.. Μόλις σηκώθηκα για τον μικρό Κ Είμαι με πονοκέφαλο πονόλαιμο και καταρροή. .. έκανα ενα χαμομήλι Ν πιω Κ είπα Ν μπω Ν πω τον πόνο Μ ...

Κορίτσια συγγνώμη Π ρωτάω Αλλά δε ξέρω..τι είναι η θρομβοφιλια?

Είναι μια πάθηση που έχει να κάνει με την πήξη του αίματος. Μην ανησυχείς, είναι κάτι που έχουν παρα πολλοί άνθρωποι, οι περισσότεροι δεν το γνωρίζουν καν. Η αγωγή είναι απλή και εύκολη είτε με χάπια, είτε με ενεσουλες ή με συνδυασμό και των δυο. Το σημαντικό είναι ότι το βρήκες και θα το αντιμετωπίσεις μια χαρά. Μη σε αγχώνει καθόλου, το επικίνδυνο για το μωρό σου θα ήταν να μην το έχεις βρει. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Αα επειδή ήξερα ότι έχουμε δέκατα στην εγκυμοσύνη τρόμαξα λίγο όταν είδα πως δεν έχω...το έμαθα σήμερα π βγήκαν οι εξετάσεις...και φοβάμαι μήπως είναι αργά τώρα να ξεκινήσω αγωγη

Εύχομαι να πάνε όλα καλα

Δεν έχουμε πάντα δεκατα και τον κάθε σώμα είναι διαφορετικο.μη μετράς θερμοκρασία.μη το ξανακάνεις γτ θα τρελαθείς.νωρις το βρηκες.εισαι στην αρχη ακόμα.θα κάνεις την αγωγή σου και το μπεμπακι θα είναι μια χαρά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Κωνσταντίνα16 είπε:

Όχι η γιατρός μ δν ήθελε να φορτώσει χάπια έλεγε χώρις να έχουμε τα αποτελέσματα..τώρα θα δείξει..

Τα δέκατα δεν τα μετρούσα απλά αυτές τις μέρες έχω και κρυαδες και από περιέργεια πήρα την θερμοκρασία μ και είδα πως είναι κανονική..εε λίγο από όλα άρχισα να σκέφτομαι άσχημα πάλι ενώ είχα ηρεμησει

Καλημέρα, τι ωρα πας στον γιατρό? Στον αιματολογο. Εγω απο την αρχή παιρνω σαλοσπιρ. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Κοριτσάκια Μ την άρπαξα τλκ.. Μόλις σηκώθηκα για τον μικρό Κ Είμαι με πονοκέφαλο πονόλαιμο και καταρροή. .. έκανα ενα χαμομήλι Ν πιω Κ είπα Ν μπω Ν πω τον πόνο Μ ...

Κορίτσια συγγνώμη Π ρωτάω Αλλά δε ξέρω..τι είναι η θρομβοφιλια?

Περαστικα κοριτσι μου! 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, oneira_glyka είπε:

Κοριτσάκια Μ την άρπαξα τλκ.. Μόλις σηκώθηκα για τον μικρό Κ Είμαι με πονοκέφαλο πονόλαιμο και καταρροή. .. έκανα ενα χαμομήλι Ν πιω Κ είπα Ν μπω Ν πω τον πόνο Μ ...

Κορίτσια συγγνώμη Π ρωτάω Αλλά δε ξέρω..τι είναι η θρομβοφιλια?

Περαστικά! !

Καλημερα σε ολα τα κορίτσια! 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααααα!!! Τι κανετε κοριτσακια ομορφα???? @oneira_glyka περαστικα κοριτσι μου. 

Οι υπολοιπες τι κανετε?? Βολταρετε, βολταρετε?? Κ γω το ριξα στις βολτες, εε αμα πια στο κρεβατι ολη την ωρα! Βγηκα βολτα στην βεραντα χαχαχα παρεα με το φρεντο μου!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Καλημέρα, τι ωρα πας στον γιατρό? Στον αιματολογο. Εγω απο την αρχή παιρνω σαλοσπιρ. 

Στον γιατρό είμαι περιμένω να βγει μια απάντηση..μ πήρε λίγο αίμα δεν κατάλαβα γιατί..είσαι κ εσύ θρομβοφιλικη;


 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...