Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

      να πω ότι δεν τα ειπα! από Δευτέρα και με επιφύλαξη!  είναι πολύ νωρίς! ουτε γω έτσι χαχχαχα 🥰

      Κανονικά έπρεπε να σε ακούσω,είσαι ο γκουρού των τεστ. Απλά ρε γμτ έχω τραβήγματα στη μήτρα από χθες και επειδή έχω ξαναμεινει έγκυος,ξέρω ότι δεν είναι έντερο και λέω ΒΡΕ ΛΕΣ? Αν είχε πιάσει η εμβρυομεταφορά,δεν θα έπρεπε να είναι λίγο αχνή η γραμμουλα?

Μπεμπακια 2019


Recommended Posts

πρίν από 41 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημέρααααααα!!! Τι κανετε κοριτσακια ομορφα???? @oneira_glyka περαστικα κοριτσι μου. 

Οι υπολοιπες τι κανετε?? Βολταρετε, βολταρετε?? Κ γω το ριξα στις βολτες, εε αμα πια στο κρεβατι ολη την ωρα! Βγηκα βολτα στην βεραντα χαχαχα παρεα με το φρεντο μου!

Μακρια πηγες ρε!!! Εκανες ωρα να φθασεις???? Ειχε κινηση??? 

πρίν από 13 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Στον γιατρό είμαι περιμένω να βγει μια απάντηση..μ πήρε λίγο αίμα δεν κατάλαβα γιατί..είσαι κ εσύ θρομβοφιλικη;

Ελα αγαπη μου Περιμενουμε να μας ενημερώσεις. Οχι δεν ειμαι ειχα καποιες ομοζυγωτιες στο αιμα μου ομως δεν είναι αυτες που θα ανησυχούσαν εναν αιματολογο σε μια κυηση για να μοθ πει οπωσδηποτε ενεσεις. Μας καλυπτει καο το σαλοσπιρ των 80mg φαντασου. Το οποιο ομως το παιρνω πριν κανω καν τις εξετασεις προληπτικα λογω παλλινδρομης. Μερικοί γιατροι και χωρίς τετοιο ιστορικο το Δινουν. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 17,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Smile89

    2087

  • Beboula25

    1440

  • nanoula90

    1167

  • Vasoth.

    1093

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , Smile89 είπε:

Μακρια πηγες ρε!!! Εκανες ωρα να φθασεις???? Ειχε κινηση??? 

Ελα αγαπη μου Περιμενουμε να μας ενημερώσεις. Οχι δεν ειμαι ειχα καποιες ομοζυγωτιες στο αιμα μου ομως δεν είναι αυτες που θα ανησυχούσαν εναν αιματολογο σε μια κυηση για να μοθ πει οπωσδηποτε ενεσεις. Μας καλυπτει καο το σαλοσπιρ των 80mg φαντασου. Το οποιο ομως το παιρνω πριν κανω καν τις εξετασεις προληπτικα λογω παλλινδρομης. Μερικοί γιατροι και χωρίς τετοιο ιστορικο το Δινουν. 

Χαχαχα. Πετυχα στον δρομο κατι ρουχα που τα βαλα στο πλυντηριο να πλυθουν, λιγα πιατα στον νεροχυτη και κατι φυτα που θελανε ποτισμα. Μεχρι να φτασω δηλαδη μου πηρε κανα μισαωρο χαχαχα.

Να ρωτησω, γινονται εξετασεις θρομβοφιλιας κ στην εγκυμοσυνη??


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Smile89 είπε:

Μακρια πηγες ρε!!! Εκανες ωρα να φθασεις???? Ειχε κινηση??? 

Ελα αγαπη μου Περιμενουμε να μας ενημερώσεις. Οχι δεν ειμαι ειχα καποιες ομοζυγωτιες στο αιμα μου ομως δεν είναι αυτες που θα ανησυχούσαν εναν αιματολογο σε μια κυηση για να μοθ πει οπωσδηποτε ενεσεις. Μας καλυπτει καο το σαλοσπιρ των 80mg φαντασου. Το οποιο ομως το παιρνω πριν κανω καν τις εξετασεις προληπτικα λογω παλλινδρομης. Μερικοί γιατροι και χωρίς τετοιο ιστορικο το Δινουν. 

Λοιπόν μόλις έφυγα από τον γιατρό..μ είπε πως δεν χρειάζομαι αντιπηκτικες και πως δεν είναι ανησυχητικο και Μ έδωσε και εμένα σαλοσπιρ τον 80 

Χάρηκα πολύ π δεν χρειάζομαι ενέσεις.

Όσο για τις παλινδρόμες π είχα μ είπε πως πιθανόν είναι από τον θυρεοειδή..

Επίσης αυτον τον αιματολογο μ τον σύστησε η γυναικολόγος μ ως τον κορυφαίο στην Ελλάδα και πλήρωσα και 200ε για μια επίσκεψη


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , nanoula90 είπε:

Χαχαχα. Πετυχα στον δρομο κατι ρουχα που τα βαλα στο πλυντηριο να πλυθουν, λιγα πιατα στον νεροχυτη και κατι φυτα που θελανε ποτισμα. Μεχρι να φτασω δηλαδη μου πηρε κανα μισαωρο χαχαχα.

Να ρωτησω, γινονται εξετασεις θρομβοφιλιας κ στην εγκυμοσυνη??

Γίνονται ναι αλλα πρεπει να σε δει αιματολογος που αναλαμβανει κυησεις. 

Χαχαχα Χαχαχα κυρια μου σαμπως πολλες δουλειες εκανες. 

πρίν από 3 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Λοιπόν μόλις έφυγα από τον γιατρό..μ είπε πως δεν χρειάζομαι αντιπηκτικες και πως δεν είναι ανησυχητικο και Μ έδωσε και εμένα σαλοσπιρ τον 80 

Χάρηκα πολύ π δεν χρειάζομαι ενέσεις.

Όσο για τις παλινδρόμες π είχα μ είπε πως πιθανόν είναι από τον θυρεοειδή..

Επίσης αυτον τον αιματολογο μ τον σύστησε η γυναικολόγος μ ως τον κορυφαίο στην Ελλάδα και πλήρωσα και 200ε για μια επίσκεψη

Εγω πληρωσα πενηντα αλλα δεν μας πειραζει. Ποιος λοιπον σου ειπε πως εχεις θρομβοφιλια? Και σε ανησυχησε ετσι??? Ολα καλα μπραβο αγαπη μουμ κι εμενα μου ειπε πως πιθανοτατα δεν έφταιγε το αιμα μου. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια κ απο μενα εμεις ειχαμε γιατρο τη δευτερα αλλα μας πηρε να παμε σημερα τελικα τωρα ηρθαμε ολα καλα πανε τα μπεμπακια εχουν φτασει τα 270 κ 260γρ. Το αιματωμα εχει αποροφηθει τελειως οποτε αρχιζω κ σηκωνομαι σιγα σιγα παντα με προσοχη ομως μου ειπε να μη κανω τπτ γενικως γιατι ο ενας πλακουντας ειναι χαμηλα μαλλον δεν τον εβλεπε καλα οποτε πρεπει να προσεχω λιγο παραπανω αυτα απο μενα!

πρίν από 6 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Λοιπόν μόλις έφυγα από τον γιατρό..μ είπε πως δεν χρειάζομαι αντιπηκτικες και πως δεν είναι ανησυχητικο και Μ έδωσε και εμένα σαλοσπιρ τον 80 

Χάρηκα πολύ π δεν χρειάζομαι ενέσεις.

Όσο για τις παλινδρόμες π είχα μ είπε πως πιθανόν είναι από τον θυρεοειδή..

Επίσης αυτον τον αιματολογο μ τον σύστησε η γυναικολόγος μ ως τον κορυφαίο στην Ελλάδα και πλήρωσα και 200ε για μια επίσκεψη

 Μπραβο πολυ χαρηκα που ειναι ολα καλα!

@oneira_glyka περαστικα ευχομαι!

  • Μου αρέσει 3

0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Smile89 είπε:

Γίνονται ναι αλλα πρεπει να σε δει αιματολογος που αναλαμβανει κυησεις. 

Χαχαχα Χαχαχα κυρια μου σαμπως πολλες δουλειες εκανες. 

Εγω πληρωσα πενηντα αλλα δεν μας πειραζει. Ποιος λοιπον σου ειπε πως εχεις θρομβοφιλια? Και σε ανησυχησε ετσι??? Ολα καλα μπραβο αγαπη μουμ κι εμενα μου ειπε πως πιθανοτατα δεν έφταιγε το αιμα μου. 

Εκεί π έκανα τις εξετάσεις μ είπαν πως βγήκα θετική στην θρομβοφιλια..απλά ο αιματολογος μ είπε πως είναι πάρα πολύ ήπια μορφη


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλημερα κοριτσια κ απο μενα εμεις ειχαμε γιατρο τη δευτερα αλλα μας πηρε να παμε σημερα τελικα τωρα ηρθαμε ολα καλα πανε τα μπεμπακια εχουν φτασει τα 270 κ 260γρ. Το αιματωμα εχει αποροφηθει τελειως οποτε αρχιζω κ σηκωνομαι σιγα σιγα παντα με προσοχη ομως μου ειπε να μη κανω τπτ γενικως γιατι ο ενας πλακουντας ειναι χαμηλα μαλλον δεν τον εβλεπε καλα οποτε πρεπει να προσεχω λιγο παραπανω αυτα απο μενα!

 Μπραβο πολυ χαρηκα που ειναι ολα καλα!

@oneira_glyka περαστικα ευχομαι!

Μπραβο ρε κοριτσαρα!!!. Ψυχουλιτσες μωρε μου. Ολα θα πανε τελεια!!! 

πρίν από 2 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Εκεί π έκανα τις εξετάσεις μ είπαν πως βγήκα θετική στην θρομβοφιλια..απλά ο αιματολογος μ είπε πως είναι πάρα πολύ ήπια μορφη

Στο μικροβιολογικπ? 

  • Ευχαριστώ 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Smile89 είπε:

Μπραβο ρε κοριτσαρα!!!. Ψυχουλιτσες μωρε μου. Ολα θα πανε τελεια!!! 

Στο μικροβιολογικπ? 

Ναι και η γυναικολόγος μου μ είπε πως ίσως χρειαστώ αλλά δεν είναι σίγουρο γι'αυτό με έστειλε σε αιματολογο..τώρα πρώτα ο Θεός έχω ραντεβού με την γιατρό μ την Τετάρτη και εύχομαι και ελπίζω να είναι όλα καλα


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Ναι και η γυναικολόγος μου μ είπε πως ίσως χρειαστώ αλλά δεν είναι σίγουρο γι'αυτό με έστειλε σε αιματολογο..τώρα πρώτα ο Θεός έχω ραντεβού με την γιατρό μ την Τετάρτη και εύχομαι και ελπίζω να είναι όλα καλα

Απορώ Γιατι ορισμενοι μικροβιολογοι ανοιγουν το στομα τους. Δουλεια τους ειναι να δινουν σωστα αποτελεσματα καο οχι να βγαζουν διαγνωση. Επαθα το ιδιουμε σενα. Τρωω μια στιγμή και θα γραψω τι επαθα χεχε

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

@oneira_glyka περαστικά σου! Ελπίζω να το περάσεις γρήγορα και εύκολα! Εγώ σήμερα πηγα για αιματολογικές και καμπύλη σακχάρου. Χάρηκα πολύ που βγήκα λίγο από το σπίτι αλλά φοβαμαι κιόλας που μετακινήθηκα. Δυστυχώς δεν γινοταν αλλιώς...την προηγούμενη φορά είχε έρθει αιμοληπτρια στο σπίτι αλλά τώρα με την καμπύλη δεν γινοταν. 


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , palmoira είπε:

@oneira_glyka περαστικά σου! Ελπίζω να το περάσεις γρήγορα και εύκολα! Εγώ σήμερα πηγα για αιματολογικές και καμπύλη σακχάρου. Χάρηκα πολύ που βγήκα λίγο από το σπίτι αλλά φοβαμαι κιόλας που μετακινήθηκα. Δυστυχώς δεν γινοταν αλλιώς...την προηγούμενη φορά είχε έρθει αιμοληπτρια στο σπίτι αλλά τώρα με την καμπύλη δεν γινοταν. 

Αποτελέσματα? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Απορώ Γιατι ορισμενοι μικροβιολογοι ανοιγουν το στομα τους. Δουλεια τους ειναι να δινουν σωστα αποτελεσματα καο οχι να βγαζουν διαγνωση. Επαθα το ιδιουμε σενα. Τρωω μια στιγμή και θα γραψω τι επαθα χεχε

Περιμένω να μ πεις..καλή ορεξηηηηηη:x


 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Vasoth. είπε:

Καλημερα κοριτσια κ απο μενα εμεις ειχαμε γιατρο τη δευτερα αλλα μας πηρε να παμε σημερα τελικα τωρα ηρθαμε ολα καλα πανε τα μπεμπακια εχουν φτασει τα 270 κ 260γρ. Το αιματωμα εχει αποροφηθει τελειως οποτε αρχιζω κ σηκωνομαι σιγα σιγα παντα με προσοχη ομως μου ειπε να μη κανω τπτ γενικως γιατι ο ενας πλακουντας ειναι χαμηλα μαλλον δεν τον εβλεπε καλα οποτε πρεπει να προσεχω λιγο παραπανω αυτα απο μενα!

 Μπραβο πολυ χαρηκα που ειναι ολα καλα!

@oneira_glyka περαστικα ευχομαι!

Δόξα τω Θεώ!!Τι ωραία νέα!πολύ χάρηκα Π Δεν υπάρχει αιμάτωμα Κ Θ σηκώνεσαι..!!! Για δίδυμα πολύ καλά είναι στα κιλά τους ή Μ φαίνεται?τέλεια!εννοώ πως συνήθως βγαίνουν πιο μικροκαμωμένα επειδή είναι δύο..εδώ το δικό Μ είναι 250..Δεν ξέρω αν λέω βλακείες..

πρίν από 53 λεπτά , Κωνσταντίνα16 είπε:

Εκεί π έκανα τις εξετάσεις μ είπαν πως βγήκα θετική στην θρομβοφιλια..απλά ο αιματολογος μ είπε πως είναι πάρα πολύ ήπια μορφη

Χαίρομαι που δεν είναι τπτ! Έτσι..Αφού το ξέρεις είναι μεγάλο υπέρ!

πρίν από 3 λεπτά , palmoira είπε:

@oneira_glyka περαστικά σου! Ελπίζω να το περάσεις γρήγορα και εύκολα! Εγώ σήμερα πηγα για αιματολογικές και καμπύλη σακχάρου. Χάρηκα πολύ που βγήκα λίγο από το σπίτι αλλά φοβαμαι κιόλας που μετακινήθηκα. Δυστυχώς δεν γινοταν αλλιώς...την προηγούμενη φορά είχε έρθει αιμοληπτρια στο σπίτι αλλά τώρα με την καμπύλη δεν γινοταν. 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Για πόσο ακόμη Θ Είσαι μέσα?Είσαι ακόμα ξάπλα? Ν σε ρωτήσω καμπύλη Τώρα κάνουμε? Είχα την εντύπωση πως Ήταν αργότερα..αλλά η γιατρός Μ δεν Μ είπε τπτ χθες..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , oneira_glyka είπε:

Δόξα τω Θεώ!!Τι ωραία νέα!πολύ χάρηκα Π Δεν υπάρχει αιμάτωμα Κ Θ σηκώνεσαι..!!! Για δίδυμα πολύ καλά είναι στα κιλά τους ή Μ φαίνεται?τέλεια!εννοώ πως συνήθως βγαίνουν πιο μικροκαμωμένα επειδή είναι δύο..εδώ το δικό Μ είναι 250..Δεν ξέρω αν λέω βλακείες..

Χαίρομαι που δεν είναι τπτ! Έτσι..Αφού το ξέρεις είναι μεγάλο υπέρ!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Για πόσο ακόμη Θ Είσαι μέσα?Είσαι ακόμα ξάπλα? Ν σε ρωτήσω καμπύλη Τώρα κάνουμε? Είχα την εντύπωση πως Ήταν αργότερα..αλλά η γιατρός Μ δεν Μ είπε τπτ χθες..

Καλα τα λες ετσι ειναι! τα χω καλοταισμενα που λεει κ ο γιατρος μου χαχα!!τουλαχιστον τα κιλα πανε σε αυτα κ οχι σε μενα εγω εκανα καμπυλη προχτες την μικρη βεβαια της μιας ωρας αλλα κανονικα επρεπε να την ειχα κανει νωριτερα η κανονικη εμενα μου ειπε στις 22 εβδομαδες θα την κανουμε.


0EKFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ έκανα μια στην 15η εβδομάδα λόγω ιστορικού με ζάχαρο στην οικογένεια.τωρα εκαν α στην 25η που τη κανουν.και θα ξανακάνω σε κάνα 10ημερο.εχουν βγει καλές αλλά το πολύ αμνιακό υγρό και το μεγάλο.μωρο οφείλονται στο ζάχαρο.αρα ξανά και ήδη Έχω μπει σε διατροφή.να ξέρετε κάποιες γυναίκες το παρουσιάζουν πιο μετά και μάλλον ανήκω σ'αυτές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...